آسم در کودکان بیماری التهابی دستگاه تنفسی و مجاری هوایی است که باعث می شود مجاری تنفسی کودک در برابر محرک ها واکنشی شدید نشان دهد. این واکنش ها باعث التهاب و مسدودیت مجاری تنفسی می شوند.

بیماری ایدز چیست؟

بیماری ایدز با ورود ویروس HIV در بدن فرد ایجاد می شود. افراد مبتلا به ایدز با شیوع این ویروس در بدن، دچار کاهش ایمنی شده و همچنین کاهش قدرت دفاعی بدن دربرابر میکروب ها و بیماریهای دیگر می گردد.

اکسیژن رسانی به خون و تبدیل گازها (اکسیژن با دی اکسید کربن) در بدن انسان بر عهده ریه است. با افزایش سن افراد توانایی ماهیچه های سینه و انعطاف پذیری ریه کاهش یافته و نمیتواند با تنفس عمیق و سرفه، ترشحات را دفع کند.

خواب یکی از نیازها و جریان های طبیعی زندگی انسان است. هرگونه اختلال در خواب منجر به مشکلات روانی و کاهش عملکرد فردی میشود. در سنین مختلف اختلالات خواب امکان پذیر بوده، اما سالمندان و افراد مسن بیشتر با مشکلات عدم دستیابی به خواب راحت مواجه هستند.

دیابت، بیماری ای که این روزها با پیشرفت جوامع و افزایش سن و امید به زندگی در خانواده ها شیوع پیدا کرده است. سنجش قند خون برای افراد با سن بالای 45، سالانه پیشنهاد می شود. افراد مسن با پا به سن گذاشتن با توجه به سبک زندگی ها دچار بیماریهایی شده که دیابت نیز از جمله آنهاست.

یرقان یا زردی یکی از بیماری‌های شایع در بین نوزادان است که از هر 5 نوزاد در سه نفر (درصد شیوع 60 درصد) مشاهده می‌شود. یرقان به معنای زرد شدن پوست و سفیدی چشم‌ها است که در اثر بیش از حد بودن مقدار بیلی روبین در خون ایجاد می‌شود.

هپاتیت بیماری ای که شاید در بین اقوام، دوستان و حتی در خانواده خود آن را شنیده باشید. یکی از انواع بیماریهای کبدی، هپاتیت است. برخی از انواع هپاتیت، عفونی و برخی دیگر غیر عفونی بوده که در واقع این بیماری منجر به التهاب و تورم کبد می گردد.

با بالارفتن سن نیاز افراد سالخورده به اطرافیان خود افزایش پیدا می کند. این نیاز ممکن است بخاطر مصرف روزانه داروهای خاص و یا ناتوانی جسمی در انجام امور روزمره باشد.

اختلالات تغذیه ای  شامل اختلال ناشی از پرخوری و ناشی از بی اشتهایی می شود. روابط، اجتماع، فرهنگ و در واقع مسائل روانشناختی موثر در اختلال در تغذیه است. این پیچیدگی غذا خوردن حتی برای درمان تیم پزشکی را هم دچار چالش می کند.

والدین در تلاش برای جذب کودک به خوردن غذا مناسب و سالم هستند، اما در حال حاضر اکثر کودکان تمایل به غذاهای فست فود و ... دارند. غذای نامناسب برای کودکان آنها را دچار مشکلات و بیماریهای گوارشی کودکان می کند. یکی از انواع بیماریهای گوارشی، سندرم روده تحریک پذیر و اسهال مکرر است.