بیماری کبد یک اصطلاح عمومی است که به هر شرایطی که بر کبد شما تأثیر می‌گذارد، اشاره دارد. این شرایط ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود، اما همه آنها می‌توانند به کبد شما آسیب برساند و بر عملکرد آن تأثیر بگذارد. بعضی از بیماریهای کبدی نیازمند مراقبت از بیمار به طور ویژه و کنترل مداوم او هستند.

دیابت حاملگی نوعی از انواع دیابت است که معمولاً در هفته 24 تا 28 بارداری تشخیص داده می‌شود و پس از تولد نوزاد از بین می‌رود و هنگامی تشخیص داده می‌شود که در طی بارداری قند خون بالاتر از حد طبیعی باشد.

با افزایش سن، نیاز شما به آزمایش و چکاپ منظم پزشکی بخصوص آزمایش های دوران سالمندی معمولاً افزایش می‌یابد. اکنون زمان آن است که شما به حفظ سلامتی خود توجه کنید و بر تغییرات بدنتان نظارت داشته باشید. در دوران سالمندی افراد مسن نیاز به نظارت و توجه دقیق‌تری دارند.

فشار خون نرمال یا طبیعی برای زندگی بسیار حیاتی است. بدون فشاری که خون ما را مجبور به گردش در سیستم گردش خون کند، هیچ اکسیژن و مواد مغذی از طریق شریان‌ها به بافت‌ها و اندام‌ها منتقل نمی‌شود فشار خون نرمال  80/120 است. البته بسته به سنین مختلف، متفاوت است.

هیچ بچه ای ترسو به دنیا نمی آید. برخی کودکان بدلیل تفاوت در شخصیت یا ویژگی های ارثی شجاع تر (بی باک تر) و برخی دیگر خیلی محتاط و محافظه کار هستند که اینها جز ترس بشمار نمی‌آیند. بخشی از رشد کودکان همراه با ترس و از بدو تولد تا مقاطع سنی متفاوت  است.

علائم دیابت نوع 1 معمولاً خیلی سریع و گاهی اوقات طی چند هفته بروز می‌کند. آنها تمایل به شدیدتر شدن دارند. علائم دیابت نوع 2 معمولاً خفیف است و به تدریج بروز خواهد کرد. این علائم در اثر تأثیر دیابت بر بدن ایجاد می‌شود.

سکته مغزی چیست؟

سکته مغزی یا "حمله مغزی" هنگامی اتفاق می افتد که گردش خون به مغز انجام نشود. سلول های مغزی میتوانند در اثر کاهش جریان خون و در نتیجه کمبود اکسیژن از بین بروند.

فواید فعالیت ورزشی و بدنی برای افراد در هر سنی اغلب بسیار اهمیت دارد. اما آیا انجام فعالیت های ورزشی برای سالمندان ایمن است؟ طبق آکادمی پزشکان خانواده آمریکا، تقریباً همه افراد مسن می‌توانند تمرینات ورزشی را متناسب با شرایطشان انجام دهند.

سوء استفاده جنسی از کودک چیست؟ سوءاستفاده جنسی از کودک شامل هرگونه فعالیت جنسی با کودک است که به زور و بدون رضایت او صورت گیرد. در واقع کاری است که بدون در نظر گرفتن سن، با اجبار یا تهدید به زور انجام می‌شود. یکی از انواع کودک آزاری، آزار جنسی کودکان است.

در حال حاضر حدود هفت درصد از افراد مسن بالاتر از 60 سال از افسردگی بالینی رنج می‌برند، اگرچه این بیماری غالباً تشخیص داده نمی‌شود. بسیاری از افراد مسن به دلیل انزوا اجتماعی حتی در صورت تمایل به معاشرت با دیگران‌، تنهایی را احساس می‌کنند.

نماد اعتماد الکترونیکی logo-samandehi