لطفا منتظر بمانید

با بالارفتن سن نیاز افراد سالخورده به اطرافیان خود افزایش پیدا می کند. این نیاز ممکن است بخاطر مصرف روزانه داروهای خاص و یا ناتوانی جسمی در انجام امور روزمره باشد.

اختلالات تغذیه ای  شامل اختلال ناشی از پرخوری و ناشی از بی اشتهایی می شود. روابط، اجتماع، فرهنگ و در واقع مسائل روانشناختی موثر در اختلال در تغذیه است. این پیچیدگی غذا خوردن حتی برای درمان تیم پزشکی را هم دچار چالش می کند.

والدین در تلاش برای جذب کودک به خوردن غذا مناسب و سالم هستند، اما در حال حاضر اکثر کودکان تمایل به غذاهای فست فود و ... دارند. غذای نامناسب برای کودکان آنها را دچار مشکلات و بیماریهای گوارشی کودکان می کند. یکی از انواع بیماریهای گوارشی، سندرم روده تحریک پذیر و اسهال مکرر است.

سالمندی یک پدیده ی بیولوژیک، طبیعی و غیر قابل اجتناب است، و از نظر سن تقویمی، 65 سالگی آغاز سالمندی به حساب می آید. از نقطه نظر بیولوژیکی، سالمندی همراه با محدودیت پیشرونده در همه ی ارگان ها و اعضای بدن است، که محیط فیزیکی، رژیم غذایی، عادات فردی و ژنتیک بر شدت و وسعت آن تاثیر می گذارد.

ایلئوس تهدیدی برای زندگی

بیماری انسداد روده (ileus) به معنای توقف جریان رو به جلو و پیشرونده ی محتویات درون روده، در اثر یک عامل مسدود کننده است. انسداد روده می‌تواند در هر سنی، از نوزادی تا سالخوردگی، انسان را گریبان گیر کند.

تجمع مایع اضافی در ریه ها منجر به بیماری ادم ریوی می شود. کیسه های هوایی ریه ها  با تجمع مایع نفس کشیدن را دشوار می سازند. در طولانی مدت یا بطور ناگهانی علائم ادم ریوی رخ می دهد. همچنین ادم ریوی در سالمندان مبتلا به پنومونی و در ارتفاعات دیده می شود.

پزشکان سنین سالمندی را از 65 سالگی به بالا در نظر گرفته، اما سالمندی فیزیولوژیک متفاوت است. سالمندی فیزیولوژیک در واقع سن شروع و بروز بیماریهای مخصوص این دوران است.

آنسفالیت در کودکان به معنی التهاب و ورم مغز است. 5/0 درصد از هر صد هزار نفر به بیماری نادر ورم مغز یا آنسفالیت دچار می شوند. بطور معمول این افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، کودکان و افراد مسن  یا افرادی که اثر بیماریهایی چون ایدز یا سرطان ضعیف بوده، به آن مبتلا می‌شوند.

در جوامع پیشرفته یا در حال پیشرفت بیماری کبد چرب از بیماری های شایع می باشد، بی تحرکی و زندگی ماشینی از یک طرف و از طرف دیگر فرهنگ بدغذایی چون مصرف فراگیر غذاهای آماده و پر کالری قشر بزرگی از خانواده ها و افراد جامعه را به سمت بسیاری از بیماری ها شامل پرخوری و اضافه وزن، سندرم متابولیک و کبد چرب

بارداری آگاهانه یا غیر منتظرانه برای اکثر افراد روندی طبیعی را طی خواهد کرد. اما در برخی موارد از قبل بارداری (با توجه به شرایط و بیماریها) یا دوران بارداری عواملی سلامت مادر و جنین را تهدید میکنند که زین پس فرایند بارداری تبدیل به بارداری پرخطر می گردد.