شقایق مثل خیلی از خانما خیلی دوست داشت زودتر باردار بشه و بعد از انتظار چند ساله بلاخره باردار شده بود. انگار دنیا مال اون بود. اما بعد از مدتی فهمید که به علت یه مشکلی در رحم، نمیتونه جنین رو نگه داره و باید عمل سرکلاژ انجام بده. پزشک بهش گفته بود فعالیت سنگین، نزدیکی و... نباید داشته باشی.

مراقبت های قبل و دوران بارداری همچنین پس از زایمان و نگهداری از نوزاد و کودک، با توجه به شرایط مادر میتواند خاص و ویژه باشد. در هر یک از این مراحل ممکن است فرد از نظر احساسی و عاطفی، بخصوص از نظر جسم و فیزیک نیاز به مراقبت هایی به همراه کمک داشته باشد.

شروع جویدن ناخن از دوران کودکی بوده تا دوران نوجوانی این روند افزایش می‌یابد. حتی در برخی افراد تا بزرگسالی ادامه دارد.

افزايش سن افراد، تغذیه خاص خود را در پی دارد. تغذیه مناسب برای سالمندان همچنین حفظ سلامت بدنی و ذهنی از مسائل با اهمیت است.

ارتباط موثر با سالمند بیمار ، نتایج مثبتی را در بیمار نمایان میکند. مراقبت از سالمندان بیمار، با توجه به شرایط آنها مانند کم شنوایی، اختلال بینایی، زوال عقل یا بیماری آلزایمر و ...، شامل موارد خاصی می گردد.

با بالا رفتن سن افراد و کاهش برخی توانایی های آنان، با توجه به تمایل بیشتر برای انجام امورشان توسط خود یا فرزندانشان، نیاز به پرستار سالمند در منزل بیش از پیش احساس می شود.

بطور معمول اکثر  افرادی که پا به سن می گذارند در دوران بازنشستگی و سالمندی دچار کم توانی و برخی بیماری ها می شوند. گاهی در سلامت و توانایی بسیار خوب یا در تنهایی ادامه زندگی را طی میکنند.

حساسیت یا همان آلرژی معمولا واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل گوناگون می باشد و کسانی که دچار حساسیت هستند، دارای دستگاه ایمنی فوق هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهرا بی ضرری که در محل زندگیشان وجود دارد، واکنشی بیش از حد افراطی نشان می دهند.

جملات و کلمات تشویقی در زمانی که به درستی استفاده شوند می‌توانند تاثیرات مثبت قدرتمندی بر روی کودک داشته باشند. در این مطلب می‌خواهیم شما را با 6 راه مواثر تشویق کودکان آشنا کنیم که تاثیرات منفی در آن‌ها وجود نداشته باشد.

رابطه‌ی بین سالمندان و موسیقی نه تنها می‌تواند به کاهش استرس در آن‌ها کمک کند، بلکه می‌تواند توانایی درک آن‌ها را نیز بهبود ببخشد. در این مطلب می‌خواهیم به تاثیر موسیقی بر روی سالمندان و کمکی که این هنر می‌تواند به کیفیت زندگی آن‌ها کند بپردازیم. با آسانیسم همراه باشید.