قیمت پرستار کودک در منزل

بکگراند صفحه قیمت خدمات پرستاری

خدمات پرستاری و مراقبتی آسانیسم با کادری متخصص و مجرب آماده خدمت رسانی به صورت 24 ساعته در کلیه مناطق تهران و کرج می باشد. ما در تلاش هستیم تا با حفظ کیفیت و قیمت خدمات پرستاری  مناسب بهترین خدمات را به صورت شبانه روزی به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

تماس با کارشناسان آسانیسم

عوامل تاثیرگذار در قیمت:

 • مدت زمان درخواست سرویس
 • خدمات درخواستی
 • محدوده محل سکونت
 • وضعیت روحی و جسمی فرد تحت مراقبت

هدف ما بالا بردن کیفیت زندگی سالمندان، سلامتی آن ها و شادی کودکان می باشد. استفاده از خدمات با کیفیت، پرستاران و مراقبان مجرب و آموزش دیده، این امکان را به شما می دهد تا با آسودگی انتخاب کنید.

پرستار کودک روزانه

انجام امور منزل و آشپزی و رسیدگی به امور کودک برای 8 ساعت کار روزانه

کودک یار

آموزش و مراقبت از کودک برای 8 ساعت در روز با امور منزل و آشپزی

پرستار کودک شبانه روزی

نگهداری از کودک به صورت شبانه روزی همراه با امور منزل و آشپزی

هزینه مراقبت از کودکان برای بسیاری از والدین موضوع داغی است. همه ما بهترین مراقبت از فرزندان خود را می‌خواهیم، اما بسیاری از والدین توانایی پرداخت هزینه‌های بالای آن را ندارند. قیمت پرستار کودک در منزل سال 1401 بسته به شرایط مختلف بسیار متفاوت است و به عواملی مانند محل زندگی، نوع مراقبت از کودک، سن و تعداد ساعت لازم در هفته برای مراقبت از کودک بستگی دارد.

چه زمانی پرستار کودک در منزل ضروری است؟

ضرورت حضور پرستار در منزل را شرایط شما تعیین می‌کند. برای مثال استخدام پرستار کودک در منزل برای والدین شاغل انتخاب مناسبی است و حضور مراقب کنار کودک به کیفیت روند رشد و تربیت فرزند شما بهبود می‌بخشد.

این نکته را هم مدنظر داشته باشید که برخلاف تصور رایج، استخدام نگهدار کودک فقط مخصوص افراد شاغل نیست؛ حضور مراقب کودک در منزل باعث می‌شود شما در کنار نقشتان به عنوان مادر، زمانی را نیز به خود اختصاص دهید. نگهدار کودک همچنین بعد از زایمان نیز به روند بهبود حال جسمانی و روانی مادر کمک زیادی می‌کند.

اگر به دنبال پرستار برای فرزندتان هستید، آگاهی از قیمت پرستار کودک شما را در انتخاب مراقب مناسب برای کودک راهنمایی می‌کند.

بنر پرستار کودک

چه نوع پرستار کودکی برای شما مناسب است؟ 

انواع مراقبان کودک بسته به نیاز کودک شامل مادریار، کودک یار، پرستار کودک بیمار، پرستار کودک تحصیل کرده می‌باشد. گزینه‌های زیادی برای والدین وجود دارد که برای انجام کارها به پشتیبانی و زمان نیاز دارند. تصمیم گیری کار ساده ای نیست، به همین دلیل ما این راهنمای مراقبت از کودک را ایجاد کرده‌ایم که مزایا، معایب و هزینه‌های آن را بررسی کرده تا برای انتخاب یک پرستار کودک مناسب همه گزینه‌های موجود را در نظر داشته باشید. برای دانستن قیمت پرستار کودک در منزل کرج و تهران سال 1400 و راهنمایی برای گرفتن بهترین تصمیم مشتاقانه منتظر تماس شما هستیم.

بنر پرستار کودک

قیمت پرستار کودک در منزل به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر میخواهید پرستار کودک و نوزاد انتخاب کنید بهترین انتخاب مطمئنا موسسات پرستاری ارائه دهنده خدمات مراقبتی هستند، علاوه بر این، هنگام انتخاب پرستار باید توجه کنید که همواره از پرستارهایی که رشته تحصیلی آن‌ها کودکیاری یا روانشناسی کودک بوده برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان استفاده کنید چرا که تصمیم دارید فرزندتان را در بهترین ساعات روز که بهترین زمان ممکن برای بازی و یادگیری کودک است، به او بسپارید. بنابراین بهتر است به جای انتخاب یک پرستار معمولی از پرستار تحصیل کرده و آشنا به کودکیاری و مراقبت از کودک استفاده کنید.
عواملی که در قیمت‌گذاری پرستار کودک در منزل توسط موسسات تاثیر‌گذار می‌باشند به قرار زیر است:

 • پرستار کودک قرار است از چند کودک مراقبت کند؟
 • مهارت مراقب و سابقه مراقب در حیطه کار پرستاری
 •  دوری یا نزدیکی محل کار
 •  وظایف مراقب و پرستار در منزل
 • تعداد ساعات کاری
 •  تعداد روزهای کاری پرستار کودک در منزل
 •   مدرک تحصیلی پرستار
  مکانی که قرار است از کودک در آن نگهداری شود از بابت دوری و نزدیکی آن مکان به وسایل نقلیه عمومی می‌تواند یکی از مواردی باشد که در قیمت گذاری تاثیر دارد، همچنین نوع کارها و وظایفی که بر دوش پرستار کودک می‌باشد هم نقش بسزایی در قیمت مراقب دارد.

یکی از مواردی که بر روی قیمت بسیار تاثیر می‌گذارد تعداد ساعاتی است که پرستار قرار است از کودک مراقبت کند. معمولا کارهای پرستاری بر اساس تعداد ساعت به 3 دسته تقسیم می شود، 8 ساعت، 12 ساعت و پرستاری از کودک به صورت شبانه روزی که هر کدام از این تقسیم‌بندی‌ها شرایط هزینه‌ایی خود را دارد.
اگر زمانی شما نیاز داشته باشید تا پرستار کودک زمان بیشتری را در روز بماند یا اضافه کاری انجام دهد، باید بدانید که برای هر ساعت اضافه ماندن (اضافه‌کاری) بایستی مبلغی توافق شود تا به پرستار پرداخت شود، همچنین اگر بخواهید فرد مراقب در روزهای تعطیل رسمی یا جمعه ها هم به مراقبت از کودک و نوزاد شما بپردازد، بهتر است تا درون قراردادی که بسته می‌شود مبلغ روزهای تعطیل هم درج شود تا در آینده به مشکل برنخورید.

قیمت مراقب کودک

در بالا اشاره شد که مدرک تحصیلی هم باعث تغییر قیمت میشود، یعنی اگر یک پرستار برای شما اعزام شود که تحصیلات پرستاری دارد، مبلغ بالاتری نسبت به فردی که به صورت عملی کار مراقبت از کودکان را انجام می‌دهد دریافت می‌کند.

چگونه حقوق پرستار کودک در منزل محاسبه می شود؟

به طور معمول برای مراقبت از کودک به صورت ماهیانه حقوقی در نظر گرفته می‌شود که باید این حقوق در انتهای هر ماه پرداخت شود و اگر شما پرستار ساعتی یا هفتگی دریافت می‌کنید، پرستار ساعتی در انتهای زمان کاری و پرستار هفتگی هم در انتهای هفته دستمزد خود را دریافت خواهد کرد.
گزینه دیگر، استخدام پرستار بچه به صورت آزمایشی است. شما ممکن است فقط به طور موقت به یک نگهدار بچه احتیاج داشته باشید، مانند زمانی که به تازگی بچه دار شده‌اید یا خانواده شما با وضعیتی روبرو هستند که برنامه معمول شما را تغییر داده است. داشتن یک پرستار بچه لزوماً یک تعهد طولانی مدت نیست. قیمت پرستار کودک در منزل برای یک بچه 10-7 ساله با توجه به شرایط مختلف متغیر است. 

بسیاری از پرستاران نیمه وقت کودک دارای نرخ هایی هستند که می‌توانند در بودجه خانواده شما قرار بگیرند و مناسب برنامه‌ریزی هزینه‌های زندگیتان باشد.
از دیگر عوامل تعیین‌ کننده‌ی قیمت نگهدار کودک، وضعیت جسمی کودک شما می‌باشد. اگر کودک شما نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، شما باید آن را با پرستار کودک یا موسسه‌ی نگهداری از کودک در میان بگذارید تا آن ها پرستارانی که تجربه ی نگهداری از کودکی با شرایط جسمی فرزند شما داشته‌اند به منزل شما اعزام نمایند.
اگر شما نیاز به فردی دارید که علاوه بر نگهداری کودک، برخی کارهای منزل را نیز انجام دهد در روز مصاحبه با پرستار بچه آن را در میان بگذارید. برخی والدین بدون عنوان این موارد پس از گذشت چند روز از پرستار کودک درخواست انجام کارهای بیشتری می‌کنند که این موضوع سبب نارضایتی پرستاران کودک شده است. انجام کارهایی مثل نظافت و پخت و پز برای دیگر اعضای خانواده سبب افزایش حقوق مراقب کودک می‌شود.

همه ما می‌دانیم که قیمت هیچ چیز مانند سال گذشته نیست و داریم با تورم شدید دست و پنچه نرم می‌کنیم. به طبع قیمت پرستار کودک در منزل نیز بالا رفته است. مخارج رفت و آمدی، افزایش تقاضا و کمبود نیروی انسانی حرفه‌ای باعث شده است که قیمت‌ها مانند قبل نباشد. ما به شما کمک می‌کنیم تا با توجه به نیاز‌های کودکتان و انتظاراتتان از یک پرستار کودک مناسب انتخابی درست داشته باشید تا در هزینه‌های خود نیز صرفه جویی کنید. برای آگاهی از قیمت پرستار کودک در منزل با کارشناسان ما در آسانیسم تماس بگیرید. 

وظایف پرستار کودک در منزل

بر اساس نیاز شما و سن کودکتان انواع پرستار کودک در منزل تهران وجود دارد. بسته به شرایط و انتخاب شما قیمت پرستار کودک در منزل متفاوت است. هر یک از این پرستاران می‌توانند وظایف متفاوتی داشته باشند. اما به طور کلی وظایف پرستار کودک در منزل شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مراقبت از کودک  
 •  انجام فعالیت‌های سرگرم کننده و خلاقانه
 •  حفظ امنیت کودک
 •  توجه به تغذیه
 •  بازی‌ کردن با کودک برای افزایش قدرت یادگیری
 • آماده سازی وعده‌های غذایی و میان وعده‌های سالم
 •  توجه کافی و توانایی داشتن بر قراری ارتباط
 •  کمک به مادردر انجام امور منزل در صورت نیاز

انواع مختلف پرستار کودک

 •  مادریار: این افراد برای مادرانی که تجربه‌ کافی برای مراقبت از فرزندان خود ندارند مناسب است. آنها کسانی هستند که خود تجربه آموزش کودکان را دارند. معمولاً مادریاران در سال‌های اول زندگی کودک، برای مادران بسیار کمک کننده خواهند بود. از جمله کار‌هایی که یک مادریار انجام می‌دهد شامل مراقبت از نوزادان و خردسالان، آشپزی، انجام امور منزل، مرتب کردن و تعویض لباس کودکان، بازی کردن و سرگرم کردن آنها می‌باشد. 
 •    کودک یار: کسی است که علاوه بر مراقبت از کودک در امور درسی، انجام بازی‌هایی برای افزایش خلاقیت کودک، افزایش مهارت‌های او به مادران کمک می‌کند. حوزه کاری این افراد تخصصی‌تر شده و تحصیل کرده هستند. توجه دقیق کودک یاران بر تغذیه، سطح درسی و تربیت کودک باعث می‌شود تا از میزان نگرانی‌های مادران کاسته شود.
 •  پرستار کودک بیمار: در صورتی که کودکتان از بیماری رنج می‌برد، این افراد کمک حال شما خواهند بود. آنها با انجام امور مراقبتی و نظافت، بار مسئولیت را از شانه‌هایتان کم کرده و این فرصت را به شما می‌دهند تا از لحاظ روحی بیشتر فرزندتان را تأمین کنید. ممکن است درگیر مسائل نظافتی و دیگر امور کودکتان شوید و از دادن انگیزه و روحیه به او غافل شوید. به یاد داشته باشید که نگذارید خستگی کارهای خانه مانع از توجه به کودک عزیزتان شود. با اطلاع از قیمت پرستار کودک در منزل و انواع مختلف آن بهترین را برای خود انتخاب کنید.

قیمت پرستار کودک

مزایای داشتن پرستار کودک در منزل چیست؟

 می‌توانید روی فرزندان خود تمرکز کنید

استخدام پرستار بچه می‌تواند زمان بیشتری به شما بدهد تا بر روی فرزندان خود تمرکز کنید بدون اینکه احساس کنید شما یک پرستار بچه هستید. زمانی که با کودکتان سپری می‌کنید بسیار ارزشمند است و می‌توانید بدون داشتن دغدغه‌های فرعی مربوط به  امور کودکان مانند تهیه غذا، مرتب کردن لباس‌ها با آنها وقت بگذرانید. 

کاستن فشار از روی دوش مادران

تربیت کودکان و اداره خانواده زمان زیادی را برای توجه به خودتان باقی نمی‌گذارد. فرسودگی ناشی از کار‌های زیاد باعث می‌شود تا همیشه مادری خسته به نظر برسید و نتوانید به خوبی به کودکانتان گوش‌ دهید و به خواستشان توجه کنید. پرستار بچه در منزل با مراقبت از کودک می‌تواند مقداری از فشارهایی را که به خود وارد می‌کنید کم کند تا بجای آن بتوانید آن زمان را صرف خودتان کنید. شما سزاوار آن هستید. استراحت مناسب شما را به مادری تبدیل می‌کند که بهتر می‌تواند از پس همه مشکلات روزمره برآید. 

قیمت پرستار بچه

به تسکین استرس نیاز دارید

داشتن یک پرستار بچه در منزل می‌تواند به کاهش سطح استرس روزانه شما کمک کند. یک پرستار بچه می‌تواند خلا‌ها را پر کند تا به خانواده شما کمک کند تا نظم بیشتری داشته باشد. به جای داشتن لیستی از کارها که شامل لباسشویی، شستن ظرف‌ها، پخت و پز، سرگرم کردن بچه‌ها، توجه به مسائل درسی آنها، رساندن آنها به کلاس‌های مختلف که باعث استرس مضاعف می‌شود، بخشی از کار‌های خود را به شخص دیگری بسپارید.

شما باید یک پرستار بچه را در اختیار داشته باشید تا این مسئولیت‌ها را به عهده بگیرد. در این صورت با خیالی آسوده‌تر به تربیت فرزندانتان می‌پردازید. برای اطلاع از قیمت پرستار کودک در منزل با آسانیسم تماس بگیرید.

بنر پرستار کودک

پرستار بچه به شما راحتی می‌دهد

آیا برایتان پیش آمده که امور خانه، مسائل کاری و موارد دیگر زندگی با هم قاطی شده‌اند و توانایی کنترل آنها از عهده‌تان خارج شده باشد؟
پرستار بچه راحتی را برای شما به ارمغان می‌آورد. وقتی با مشغله‌های کاری درگیر هستید، می‌توانید مطمئن باشید که پرستار بچه شما به خوبی از کودکانتان مراقبت می‌کند. پرستار کودک در منزل برای خانواده امروزی و سبک زندگی شلوغی که دارند بسیار مورد نیاز است.

پرستار بچه درست وقتی صحبت از نظم، اعتقادات و حتی روش‌های آموزشی و تربیتی می‌شود، می‌تواند از شما پیروی کند. نکته اصلی این است که قبل از استخدام پرستار کودک در منزل، در مورد همه انتظارات خود، از کارهای خانه گرفته تا تنظیمات مراقبت از کودک، توافق کنید. یک پرستار بچه باتجربه با قوانینی که شما تعیین کرده‌اید سازگار می‌شود و تلاش کرده تا شیوه تربیتی شما را در پیش گیرد. با دانستن قیمت پرستار کودک در منزل می‌توانید یک تصمیم گیری عالی برای استخدام یک مراقب داشته باشید . آرامش را برای خود ایجاد کنید.

یک پرستار بچه می‌تواند یک همدم عالی باشد

پرستار کودک در منزل می‌تواند یک همراه عالی برای مادران باشد. مادران خانه نشین اغلب در انزوا زندگی می‌کنند. آنها ممکن است شباهت زیادی با سایر والدین در خانه نداشته باشند یا وقت ندارند که با دیگران بیرون بروند. پرستار بچه می‌تواند به یک همراه مطمئن تبدیل شود. او علاقه زیادی به مراقبت از کودکان دارد و آنها را مانند شما می‌شناسد.

پرستار بچه مناسب می‌تواند همدم بچه‌های شما نیز باشد. در واقع با اینکه او اصلاً مادر آنها نیست، اما می‌توانید مسئولیت خانه خود را به او بسپارید و بدانید كه بچه‌هایتان همراهی دارند كه هنگام مراقبت از کودکانتان به آنها اهمیت می‌دهد.

هزینه پرستار کودک

 پرستار بچه به شما کمک می کند تا کارآیی بیشتری داشته باشید

با توجه به افزایش‌ مسئولیت‌ها، شما همزمان به جهات زیادی کشیده می‌شوید. در نتیجه به نظر نمی‌رسد که قادر باشید یک چیز را به سرانجام برسانید. با یک پرستار بچه می‌توانید لیستی از اولویت‌هایی را که وی باید رعایت کند، ایجاد کرده تا بتوانید کار‌های خود را تنظیم کنید. در این صورت در انجام کارهایتان کارآمدتر می‌شوید و اهداف خود را نیز تحقق می‌بخشید.

آسانیسم همه مراقبین کودک در منزل را با دقت غربال می‌کند. برای همه‌ ارائه دهندگان مراقبتی مصاحبه‌های اولیه مراقبان، بازرسی‌های ایمنی در خانه و بررسی سوابق کاری و عدم سوابق کیفری انجام می‌شود. هنگامی که یک مراقب یا پرستار کودک در منزل از سمت شما تأیید شد، ما همچنان از آنها پشتیبانی می‌کنیم و آنها را در رسیدن به استانداردهای بالای مراقبت با کیفیت راهنمایی می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت پرستار کودک در منزل منتظر تماس شما هستیم.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار کودک از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

  قیمت پرستار کودک بسته به شرایط و انتخاب شما متفاوت است. حقوق پرستار کودک بر اساس عوامل مختلفی مانند میزان ساعت کاری، محل زندگی، تعداد روزهای کاری، مدرک تحصلی و وظایفی که پرستار بر عهده دارد به صورت ماهیانه، هفتگی و روزانه محاسبه می شود.

انواع مختلفی از پرستار برای مراقبت از کودکان وجود دارد. اگر تجربه کافی برای مراقبت از فرزندان خود ندارید می توانید از مادریار استفاده کنید. اگر میخواهید علاوه بر مراقبت از کودک در امور درسی، افزایش خلاقیت، و افزایش مهارت ها کمک کند از کودک یار استفاده کنید. و درصورتی که کودک شما از بیماری رنج می برد از پرستار کودک بیمار استفاده کنید.

پرستار کودک برای والدین شاغل بسیار مفید است. زمانی که شما با مشغله های کاری درگیر هستید می توانید مطمئن باشید که پرستار بچه شما به خوبی از کودکانتان مراقبت می کند.

استخدام پرستار بچه زمان بیشتری برای تمرکز روی فرزندان به شما می دهد. میزان فشار و استرس روزانه شما را کم می کند، در نتیجه شما می توانید زمان بیشتری صرف کارهای شخصی خودتان کنید. با کمک پرستار بچه شما می توانید نظم بیشتری در خانواده داشته باشید.

وظایف پرستار کودک شامل مراقبت از کودک، انجام فعالیت های سرگرم کننده و خلاقانه، حفظ امنیت کودک، توجه به تغذیه کودک، بازی با کودکان برای افزایش قدرت یادگیری و موارد دیگری که بین پرستار کودک و والدین توافق می شوند.

امتیاز محتوا

20 پاسخ

 1. من برای 6 روز در هفته 8 ساعت در روز به پرستار بچه احتیاج دارم
  میخواستم ببینم قیمتش چقدر میشه؟

  1. سلام محبوبه جان
   شما میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت پرستار کودک در منزل با شماره 02189514141 تماس بگیرید.

 2. سلام خسته نباشید
  برای محدوده شرق تهران قیمت پرستار کودک 24 ساعته چقدر هستش؟

  1. سلام محسن جان
   قیمت پرستار کودک براساس عوامل مختلفی از جمله تعداد ساعات، وظایف و… تعیین می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت ها می توانید با شماره 02189514141 تماس بگیرید.

  1. سلام دوست عزیز
   قیمت پرستار کودک بر اساس عوامل مختلفی که شما نیاز دارید تعیین می شود.
   شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت ها با شماره 02189514141 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

  1. حسن عزیز سلام
   بله نیروهای تحصیلکرده و کودکیاران حقوق بالاتری نسبت به مادریاران درند.

  1. سلام دوست عزیز
   برای اطلاع دقیق و توضیح شرایط کودک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 3. سلام نگهداری کودک 3 ساله، برای چند ساعت در روز هزینش چقدر میشه؟

 4. سلام و عرض خسته نباشید. آیا پرستار کودک در منزل به کارهای منزل هم رسیدگی میکنه؟

 5. سلام من رشتم تربیت به کودک هست
  میخواسم ببینم تغریبا در امد پرستار بچه چقدرهه چون واقعا برام مهمه حقوقش

  1. سلام آیدا عزیز،
   حقوق به عوامل زیادی بستگی داره، به طور کلی برای 8 ساعت پرستاری حقوق از 6/500/000 تومان شروع میشود.
   برای اطلاعات بیشتر با شماره داخل سایت تماس بگیرید تا کارشناسان آسانیسم بیشتر راهنماییتون کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.