پرستار کودک دوقلو

برای همه‌ما دیدن کودک دوقلو با لباس و یکرنگ و یک شکل، لذت بخش است. بازی، دعوا و گریه همزمان آن‌ها مارا به‌ وجد می‌آورد. اما ساز دهل شنیدن از دور خوش است! واقعیت این است که نگهداری از کودک دوقلو، انرژی زیادی می‌طلبد و چالش‌های زیادی برای پدر و مادر به‌وجود می‌آورد.

به‌خصوص در ابتدای تولد کودک و پس از زایمان، مادر خودش احتیاج به مراقبت و استراحت دارد؛ مراقبت از نوزاد دوقلو، می‌تواند برایش استرس‌زا، نگران کننده و سخت باشد. اگر شما نیز با چالش‌های مراقبت از کودک دوقلو روبه‌رو هستید می‌توانید از خدمات پرستار نوزاد آسانیسم بهره ببرید.

فرقی نمی‌کند که کودکان دوقلوی شما چند ساله هستند، در هرصورت پرستاران ما به صبر و حوصله  از آن‌ها مراقبت می‌کنند. با استخدام پرستار کودک دوقلو، علاوه بر رسیدگی بهتر به کودکان و کاهش استرس، می‌توانید کمی‌ به خود برسید زیرا کودکان به پدر و مادر پرانرژی احتیاج دارند.

پرستار از بچه دوقلو
نگهداری از نوزاد دوقلو
درخواست پرستار برای فرزندان دوقلوی خود

مراقبت از نوزاد تازه متولد شده می تواند کاری بسیار استرس زا باشد. نه تنها مادر در حال بهبودی از زایمان است، بلکه باید اطمینان حاصل کند که نوزاد به موقع تغذیه می شود، استراحت خوبی دارد و به طور سالم رشد می کند. این استرس برای والدینی که صاحب دو قلو شده اند دو برابر میشود؛ اما با صبر و حوصله و آگاهی از برخی ترفندهای نگهداری از نوزاد دوقلو می توانید در آرامش کامل به خوبی از نوزادان خود مراقبت کنید.

نگهداری از نوزاد دوقلو

چالش های نگهداری از نوزاد دوقلو

1. کار سخت

پدر و مادر کودک دوقلو بودن کار بسیار سختی است. شما باید مانند یک تیم به صورت شبانه روزی کار کنید تا مطمئن شوید که نوزادان شما بهترین زندگی ممکن را دارند. وقتی دوقلو بزرگ می کنید، به ندرت لحظه ای پیدا خواهید کرد تا بتوانید به استراحت پردازید.

2. شب های بی خوابی

یکی از چالش های اصلی والدین در نگهداری از نوزاد دوقلو کم خوابی است. کم خوابی برای چندین شب متوالی می تواند واقعا شما را خسته کند. کمبود خواب برای سلامت روحی و جسمی تان مضر است و میتواند شرایط نگهداری از نوزاد دو قلو را برای شما سخت تر کند.

3. زمان

زمان با ارزش ترین دارایی شما است. نگهداری از کودکان دوقلو زمان زیادی از شما میگیرد. اگر هوشمندانه از زمان خود استفاده نکنید، در نهایت دچار استرس خواهید شد.

4. استرس

کم خوابی، سخت‌کوشی و کمبود وقت هر کسی را تحت فشار قرار میدهد. وقتی کودک دوقلو بزرگ می کنید همیشه باید فعال باشید و این باعث می شود فشار زیادی را احساس کنید.

اما استرس حاصل از داشتن دوقلو قابل کنترل است اگر اقدامات درست را انجام دهید: اگر شغل شما بیش از حد استرس زا است، آن را تغییر دهید. مطمئن شوید که خوب می خوابید، غذای سالم می خورید و هر روز ورزش می کنید.

نگهداری نوزاد دوقلو در منزل

7 نکته مهم در مراقبت از نوزادان دوقلو

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای مراقبت از نوزادان دوقلوی تازه متولد شده انجام دهید. در ادامه 7 نکته نگهداری از نوزاد دو قلو را معرفی میکنیم:

1. همگام سازی برنامه خواب و تغذیه نوزادان

همگام سازی برنامه خواب و تغذیه هر دو نوزاد به شما این امکان را می دهد که هنگام خواب هر دو نوزاد کمی استراحت کنید. پزشکان متخصص اطفال توصیه می کنند که هنگام بیدار شدن یکی از نوزادان بهترین راه این است که نوزاد دیگر را هم برای تغذیه بیدار کنید.

2. از کالسکه دو نفره استفاده کنید

با داشتن دوقلوها، حمل آنها در مواقع لزوم برای شما دشوار خواهد بود. در این شرایط بهترین راه حل استفاده از یک کالسکه دو نفره است. از کالسکه دو نفره می توانید به عنوان وسیله ای عالی برای خواباندن نوزادان تان نیز استفاده کنید.

3. از نزدیکانتان کمک بگیرید

مراقبت از دوقلوها یک کار بزرگ است و پیشنهاد میکنیم از نزدیکانتان (خانواده یا دوستان) بخواهید برای مدتی در کنارتان بمانند و به شما کمک کنند. همچنین میتوانید از پرستار نوزاد برای انجام برخی از کارهای نگهداری از نوزاد دوقلو کمک بگیرید. شما همچنین میتوانید با استخدام فردی برای انجام کارهای نظافتی خانه تنها بر روی نگهداری از نوزادان خود تمرکز کنید.

4. از والدینی که صاحب دو قلو هستند کمک بگیرید

یکی از بهترین منابع موجود برای نحوه نگهداری از نوزاد دوقلو، والدین دیگری هستند که دوقلو دارند. این والدین استراتژی های مختلفی برای کنار آمدن با دوقلوهایشان خواهند داشت و برخی از استراتژی های آن ها میتواند برای شما مفید باشد.

5. خرید آنلاین

شما میتوانید وسایل اولیه کودک مانند پوشک، دستمال مرطوب و پودر بچه را با خرید آنلاین تهیه کنید. با خرید آنلاین، به موقع و به راحتی این وسایل در اختیار شما قرار میگیرند. در برخی موقع میتوانید از تخفیف های خرید آنلاین نیز بهره‌مند شوید و در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

6. از همه چیز دو عدد نخرید

یک اشتباه رایج که بیشتر والدین دوقلو انجام می دهند خرید دو مورد از هر وسیله است. هر نوزاد متفاوت است و ممکن است از چیزهایی که نوزاد دیگر دوست دارد لذت نبرد. نخریدن دو مورد از هر چیزی نه تنها در صرفه جویی هزینه ها بلکه در درک تفاوت کودکان تان به شما کمک میکند.

7. نوزادان را از یک دیگر جدا نکنید

وقتی دوقلوها به اندازه کافی بزرگ شدند، آنها را از هم جدا نکنید. ممکن است به این فکر کنید که هر یک را در اتاق های مختلف بخوابانید تا اگر یکی بیدار شد، دیگری را بیدار نکند. با این حال، اگر به آنها اجازه دهید در یک اتاق بخوابند، یاد می گیرند که با گریه و سر و صدای یکدیگر بخوابند.

سعی کنید در مورد نگهداری از نوزاد دو قلوی خود استرس زیادی نداشته باشید و از هر لحظه که می آید لذت ببرید!

مراقبت از دوقلو ها

مزایای استخدام پرستار کودکان دوقلو

همانطور که گفتیم نگهداری از نوزاد دوقلو با چالش هایی همراه است. یکی از مهمترین چالش ها کمبود خواب است که هم برای شما و هم برای فرزندانتان استرس زا است. در چنین شرایطی استخدام پرستار کودک دوقلو برای تقسیم کار مفید است. در ادامه برخی از مزایای استخدام پرستار کودک برای نگهداری از کودکان دو قلو را معرفی میکنیم:

به شما امکان می دهد در یک زمان روی یک کودک تمرکز کنید

چند ماه اول زندگی نوزادتان زمان حساسی برای برقراری ارتباط است و انجام این کار با وجود نوزاد دیگر کمی سخت است. پرستار کودک به شما کمک میکند که در یک زمان بر روی یک کودک تمرکز کنید تا بتوانید با هر دو رابطه مثبت و صلح‌آمیزی برقرار کنید.

پرستار کودک درخواست دهید

ارائه مشاوره حرفه‌ای

یکی از وظایف پرستار کودک در منزل دادن مشاوره به والدین است. بسیاری از پرستاران کودک دارای مهارت ها و آموزشهای لازم برای ایمن، سالم و شاد نگه داشتن کودکان هستند. اگر مطمئن نیستید که فرزندتان به چه چیزی نیاز دارد پرستار کودک میتواند در این زمینه به شما کمک کند.

به شما امکان می دهد استراحت کنید

همه والدینی که تازه صاحب نوزاد شده اند به زمانی برای استراحت و رسیدگی به خود و کارهای شخصی شان نیاز دارند. یک پرستار کودک حرفه ای میتواند زمانی که شما به استراحت و تجدید قوا پرداخته اید از نوزادان دو قلو مراقبت کند.

اگر به دنبال استخدام پرستار کودک قابل اعتماد و حرفه ای هستید میتوانید از سرویس پرستار کودک دوقلو در منزل، پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم استفاده کنید. کافی است برای ثبت درخواست تان فرم سفارش موجود در سایت را تکمیل کنید یا با شماره تلفن 02191304433 تماس بگیرید.

امیدواریم این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد نگهداری از کودک دو قلو در اختیارتان قرار داده باشد. در صورتی که سوال یا نظری در رابطه با این موضوع دارید از بخش نظرات پایین صفحه، با ما درمیان بگذارید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار کودک دوقلو از ما پرسیده اید. برای توضیحات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

آسانیسم در خدمت شماست. پرستاران ما احراز هویت شده اند و دارای گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد هستند شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق وبسایت آسانیسم برای استخدام پرستار کودکان دوقلو ثبت سفارش کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت پرستار کودکان دوقلو با توجه به شرایط متفاوت می باشد.حقوق پرستار بر اساس عواملی مانند ساعات کاری، محل نگهداری کودکان، مدرک تحصیلی پرستار و وظایفی که بر عهده دارد تعیین می شود.

مهم ترین وظیفه پرستار کودکان دوقلو، نگهداری، مراقبت و حفظ امنیت کودکان می باشد. همچنین تغذیه کودکان، خواباندن، بازی، لباس پوشیدن و توجه به سلامت کودکان از وظایف پرستار می باشد.

نگهداری و مراقبت از کودکان دوقلو کار بسیار سختی می باشد. پرستاران کودک دارای مهارت ها و آموزشهای لازم برای ایمن، سالم و شاد نگه داشتن کودکان هستند. استخدام پرستار کودک دوقلو به شما کمک می کند در یک زمان بر روی یک کودک تمرکز کنید و زمان بیشتری برای استراحت و تجدید قوا داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

  1. سلام پرستارهای شما از چه سنی می تونن وظیفه مراقبت از بچه ها را عهده دار بشن؟

    1. سلام. شما می توانید برای نوزاد تا کودک نوجوان خودتان درخواست پرستار کنید.

  2. دو قلو 2 ساله دارم که به خاطر دانشگاهم باید بسپارمش به فرد مطمئن. خواستم بدونم بین نیروهای شما کسی سابقه نگهداری از دو قلو داره؟

    1. سلام عزیزم. بله شما با اطمینان کامل می توانید این کار را به پرستارهای با تجربه ما بسپارید. لطفا برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  3. پرستار بچه که سه قلو رو نگهداری برای شهر ری هم اعزام می کنید و هزینه های حدودا از چقدره؟

    1. بله اعزام پرستار داریم و تعرفه ها بسته به زمانی که پرستار در کنار شماست متغیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *