آمبولانس استقرار

با روی کار آمدن آمبولانس‌ها، استقرار و استفاده از آن‌ها در طول سالیان متمادی در مکان‌هایی مانند فدراسیون‌های ورزشی و پروژه‌های صنعتی و ساختمانی که افراد زیادی در آن کار و تردد می‌کنند هم رواج یافت. ما توانستیم تعداد قربانیان انسانی ناشی از تصادفات در این مکان‌ها را کاهش دهیم و همچنین متحمل ضرر در سرمایه‌های مادی و جانی نشویم.
آمبولانس‌ها باید در اسرع وقت برای افزایش شانس زنده ماندن به خصوص در زمینه پزشکی در دسترس باشند. مکان آمبولانس‌ها تأثیر مستقیمی بر زمان رسیدن بیماران به بیمارستان دارد. هدف از این مطالعه یافتن بهترین مکان برای خدمات آمبولانس به منظور کاهش زمان پاسخگویی آمبولانس و در نتیجه افزایش میزان بقای بیماران است.
مثلاً وقتی مسابقه ورزشی یا نمایشگاهی برگزار می‌شود. قبل از رسیدن مردم استقرار آمبولانس و تیم پزشکی باعث می‌شود تا در صورت بروز هرگونه حادثه غیرمنتظره با انجام کارهای امدادی بتوان جان افراد زیادی را نجات داد.

آمبولانس خصوصی در کرج
اعزام فوری آمبولانس خصوصی در کرج
ثبت سفارش خدمات

آمبولانس استقرار چیست؟

آمبولانس استقرار

نوعی آمبولانس خصوصی با نام آمبولانس استقرار ثبت شده است که با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شرکت‌ها و کارخانجات مختلف صنعتی با توجه به اینکه افراد زیادی در مکان‌های ناامن مشغول به کار یا انجام فعالیتی هستند، وجود کادر پزشکی و اورژانس در موارد ضروری به آن‌ها کمک کند.

مکان های استقرار آمبولانس

مکان های استقرار آمبولانس

 • استقرار آمبولانس در کارخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ
 • استقرار آمبولانس در فدراسیون‌های ورزشی و استادیوم‌ها
 • استقرار آمبولانس در مسابقات ورزشی
 • استقرار آمبولانس در سمینار 
 • آمبولانس‌های مستقر در سطح شهر
 • استقرار آمبولانس در همایش‌ها و نمایشگاه‌ها
 • استقرار آمبولانس در گردهمایی‌ها و جلسات دیپلماتیک
 • استقرار آمبولانس در برخی فرودگاه‌ها
 • استقرار آمبولانس در اماکن خاص
 • استقرار آمبولانس در مکان‌های تنگ و شلوغ
 • استقرار آمبولانس در کنفرانس‌ها و رویدادهای بزرگ

چرا استقرار آمبولانس در اماکن اهمیت زیادی دارد؟

چرا استقرار آمبولانس در اماکن اهمیت زیادی دارد؟

استقرار آمبولانس می‌تواند بسیار مهم باشد؛ زیرا این دستگاه کاربردهای زیادی دارد. استقرار آمبولانس در سال‌های اخیر خدمات بسیار خوبی به مردم داشته است. در حال حاضر در تمام شرایطی که حادثه‌ای پیش بینی می‌شود از آمبولانس در محل استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اگر یک مسابقه ورزشی ویژه برگزار می‌کنید، باید به دنبال آمبولانسی باشید که در اماکن ورزشی مستقر است. این موضوع در شرایط خاصی می‌تواند برای شما بسیار حیاتی باشد.
کارخانه‌های فعال در مناطق پر تحرک و باشگاه‌های فعال در ورزش‌های پرخطر از آمبولانس‌های مستقر در منطقه استفاده می‌کنند تا در مواقع مختلف با مشکل خاصی مواجه نشوند. البته جالب است بدانید که خدمات مربوط به این آمبولانس‌ها را می‌توانید به روش‌های مختلفی دریافت کنید.
مجموعه ما در تهران یکی از معدود تیم‌هایی است که در زمینه ارائه این نوع خدمات مرتبط با آمبولانس فعالیت می‌کند. اگر در یک زمینه پرخطر کار می‌کنید یا درخواست استقرار آمبولانس در یک مکان ویژه و یا در رویداد خاصی دارید، می‌توانید به راحتی از خدمات تیم آمبولانس استقرار آسانیسم استفاده کنید.

موارد استفاده آمبولانس استقرار

شما می‌توانید از آمبولانس‌های مختلف در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید. در هر یک از این موارد، آمبولانس به روش خاصی مورد نیاز است. در لیست زیر می‌توانید برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین موقعیت‌هایی که در آن از آمبولانس در محل استفاده می‌شود را مشاهده کنید. در تمام این موارد به این نوع آمبولانس به شکل خاصی نیاز است.
آمبولانس شهری
آمبولانس‌ها در مسابقات ورزشی
خدمات اضطراری در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تجاری ویژه
آمبولانس در مجامع و جلسات مقامات بین المللی
استادیوم‌ها و فدراسیون‌های ورزشی
برگزاری کنفرانس‌ها
نمایشگاه‌های بزرگ
کارگران فیلم و بیمارستان
خدمات درمانی
کارخانه‌های صنعتی
فرودگاه‌ها
وزارت امور خارجه
بین شهرها و جاده‌ها
پارک‌ها و شهرداری‌ها
موزه‌ها
مراکز همایش‌ها
در کنار بیماران دارای مشکلات قلبی و تنفسی
در کنار تیم‌های ورزشی رشته‌های مختلف
در شرایط خاص مانند تصادفات که وضعیت بیمار خوب نیست، مجتمع‌های تجاری و اداری، گروه‌های فیلمبرداری، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، وزارتخانه‌ها، شرکت‌های دولتی و خصوصی، تأسیسات مختلف صنعتی، فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و مراکز اتوبوسرانی، شرکت‌های حفاری و تولید نفت و گاز و به طور کلی کلیه مراکز و سازمان‌هایی که نیاز به اسکان اضطراری دارند.
همانطور که در لیست مشاهده می‌کنید، از این نوع کمک‌های اضطراری در موارد خاص استفاده می‌شود. تمامی این شرایط مستلزم حضور تیمی متخصص است تا در صورت بروز حادثه، مصدومان را سریعاً به بیمارستان منتقل کنند.

موارد استفاده آمبولانس استقرار

اهمیت استقرار آمبولانس

یکی از خدمات ویژه‌ای که در سال‌های اخیر آمبولانس ارائه کرده‌اند استقرار در مکان‌های خاص طبق درخواست مدیران این مجموعه است. در حال حاضر در هر مکانی که مسئولین امر احساس حادثه‌ای را پیش بینی کنند لزوم استقرار آمبولانس بیشتر به چشم می‌خورد.
یک آمبولانس برای فدراسیون‌های ورزشی، کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگی که کارمندان کار سختی دارند استخدام کنید.
بارها به دلیل نبود آمبولانس این موضوع را دیده یا شنیده‌اید که امدادگران یا آمبولانس‌های بیمارستانی که به موقع به مناطق پرترافیک که ممکن است تصادفات رخ دهد نمی‌رسند. افراد زیادی جان خود را از دست دادند؛ بنابراین، هنگامی که آمبولانس به محل می‌رسد، دیگر نمی‌توان برای فرد صدمه دیده کاری انجام داد و او جان خود را از دست داده است. مثلاً وقتی نمایشگاهی برگزار می‌شود، با استقرار آمبولانس در مراسم و  نمایشگاه دیگر نباید نگران بروز حادثه ناگوار باشید.

اهمیت استقرار آمبولانس

آمبولانس استقرار برای سازمان ها

در مناطق شلوغ، رسیدن آمبولانس به مصدوم یا بیمار دشوار است. در عین حال، گاهی اوقات بیمار ممکن است به شدت آسیبی که دیده بمیرد. آمبولانس‌ها باید قبل از جمع شدن جمعیت در مناطق پرتردد پارک شوند.
راه اندازی آمبولانس در دسته آمبولانس‌های خصوصی قرار می‌گیرد. به این ترتیب که شرکت‌های خصوصی پس از اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌وپرورش کشور اقدام به خرید و رانندگی این آمبولانس‌ها می‌کنند و سپس این شرکت‌ها با سازمان‌هایی که درخواست ارسال آمبولانس و تهیه آن را دارند قرارداد می‌بندند. این نوع آمبولانس‌ها دارای پرسنل پزشکی مجربی هستند که مسئولیت حمل‌ونقل بیماران در صورت بروز حادثه را بر عهده دارند. البته قراردادهای مربوط به این نوع آمبولانس و پزشکان همراه مشمول مفاد این نامه و مقررات وزارت بهداشت است.

آمبولانس در اماکن دولتی و خصوصی

یکی از معدود خدماتی که توسط آمبولانس استقرار ارائه می‌شود پارک آمبولانس در اماکن دولتی و خصوصی است. این خدمات معمولاً در مکان‌هایی مانند نمایشگاه‌ها، سمینارها، کنفرانس‌های بزرگ و غیره ارائه می‌شوند. این خدمات که در بخش دولتی هستند در مناطق پرتردد یا افتتاحیه‌های مهم با حضور رهبران و افراد مشهور گنجانده می‌شود، زیرا بحث استقرار آمبولانس در این مناطق مهم است و یکی از برنامه‌های تشریفاتی است.
اگر شما به عنوان مجری و گرداننده یک سمینار مهم در مکان شلوغی هستید بهتر است در برنامه و تدارکات خود استقرار آمبولانس در سمینار را هم قرار دهید تا اگر برای یکی از مهمانان شما حادثه‌ای رخ داد بتوانید به موقع او را نجات دهید.

آمبولانس در اماکن دولتی و خصوصی

استقرار آمبولانس خصوصی در اماکن ورزشی

همچنین ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که استقرار آمبولانس در اماکن ورزشی چه کاری انجام می‌دهد؟ در صورت بروز حادثه این آمبولانس‌ها خیلی سریع مصدوم را به بیمارستان می‌رساند. نمونه بارز این نوع آمبولانس، آمبولانسی است که در یک مکان ورزشی مستقر است. رویدادهای ورزشی می‌توانند آسیب‌زا باشند. ورزشکاران به دلیل شرایط مختلف ممکن است دچار آسیب‌های نسبتاً جدی شوند. در چنین حالتی آمبولانس برای انتقال مصدوم به بیمارستان فراخوانده می‌شود. معمولاً اهمیت این وسیله به صورت عادی مشخص نیست، اما وقتی فردی مجروح می‌شود، اهمیت آن ده برابر می‌شود.
خدمات اورژانس محدود نیست و بسیاری از تیم‌ها و فدراسیون‌های مهم ورزشی برای برگزاری مسابقات ورزشی از آمبولانس‌های استقرار کمک می‌خواهند.
آماده سازی در زمین‌های ورزشی مانند زمین‌های فوتبال، زمین‌های والیبال یا مسابقات اتومبیل رانی و غیره که ورزشکاران همیشه در معرض آسیب‌های ورزشی هستند کاری بسیار ضروری تلقی می‌شود. حضور تیم پزشکی با تجهیزات امدادرسانی به مصدومان و آمبولانس مستقر در این میادین همیشه برای بازیکنان و کادرفنی آرامش به ارمغان می‌آورد.
در اینجا به عنوان مثال می‌توان به کاپیتان تیم ملی بلژیک در بازی‌های یورو 2020 و اهمیت حضور تیم‌های مجرب پزشکی و اورژانس در مناطق عمومی و خصوصی، سن پترزبورگ اشاره کرد. این اتفاق جان این بازیکنان را نجات داد.
داستان از این قرار است که کاپیتان تیم ملی بلژیک در جریان این دیدار دچار مشکلات قلبی و تنفسی شد و در این شرایط زمان طلایی CPR که بسیار محدود و کمتر از 3 دقیقه است و تیم پزشکی حاضر در ورزشگاه وارد عمل شد. عمل CPR و استفاده از دستگاه فوق AED جان کاپیتان تیم ملی بلژیک را نجات داد، این امر حیاتی است و حتی فرصت حرکت این بازیکن پیدا نشد و CPR انجام شد. این یکی از مصادیق بارز استقرار آمبولانس در اماکن عمومی و ورزشی است.

چرا استقرار آمبولانس نیاز است؟

هر گردهمایی بزرگ، اعم از کنسرت موسیقی، رویداد ورزشی، مراسم مذهبی یا نمایشگاه عمومی، در معرض خطرات بسیاری است که می‌تواند به صورت آتش سوزی، ازدحام، فشار، تصادف یا سایر حوادث ناگوار باشد و منجر به صدمات و مرگ بسیاری شود. حضور آمبولانس در این نوع رویدادها تنها یک موضوع ایمنی و نجات نیست. در واقع قانون بنا بر احتیاط آن را ایجاب کرده است.
اگر در مکان‌هایی هستیم که حضور تعداد زیادی از مردم منجر به هرج‌ومرج و تلفات جانی وحشتناک شده است، می‌توانیم با مداخله پزشکی به موقع با آمبولانس و کارکنان آماده از این اتفاق‌ها جلوگیری کنیم. دلایل متعددی وجود دارد که ثابت می‌کند استقرار آمبولانس در محل در یک رویداد در مقیاس متوسط تا بزرگ مهم است:

• درمان پزشکی

ازدحام زیاد افراد در یک فضای کوچک به دلیل عوامل مختلف عامل بروز حوادث است. وظیفه اصلی مراقبت‌های اورژانس در محل در این منطقه درمان و پیشگیری از صدمات کشنده است. در چنین مواردی، در صورت لزوم، استقرار یک آمبولانس کاملاً مجهز در محل می‌تواند به عنوان پست پزشکی سیار نیز عمل کند.

• استقرار آمبولانس نشانه اعتماد

در اجتماعات بزرگ، خطر واقعی جان انسان‌ها لزوماً ناشی از آتش سوزی یا انفجار نیست، بلکه از وحشت چنین حوادثی است. امدادگران (همراه با سایر خدمات اورژانس) به سادگی با حضور در آنجا، ناخودآگاه به مردم اطمینان می‌دهند که هر گونه آسیب به سرعت درمان می‌شود و از وحشت جلوگیری می‌کند. برای مثال استقرار آمبولانس در نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی می‌تواند جان هزاران بازدیدکننده را تضمین کرده و روند کار را به خوبی پایان دهد.

• انعطاف پذیری آمبولانس‌های استقرار

آمبولانس‌های مدرن در انواع متفاوت مجهز به انواع وسایل و دستگاه‌ها مختلفی برای جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از سوختگی و سکته قلبی، شوک شدید، تروما و غیره هستند؛ بنابراین، آن‌ها آماده و قادر به مقابله با هر فاجعه بالقوه‌ای هستند که ممکن است در یک حادثه بزرگ رخ دهد.

• سرعت خدمات آمبولانس خصوصی

وقتی صحبت از نجات جان افراد می‌شود، زمان بسیار مهم است و هر تاخیری می‌تواند عواقب جدی برای بیمار و مصدوم داشته باشد. اغلب وجود ترافیک، جاده‌ها، پل‌ها و پلیس راه را برای عبور آمبولانس و انجام واکنش سریع خودروهای اورژانس از سایر نقاط شهر به محل حادثه جلوگیری می‌کنند. پس با حضور و استقرار آمبولانس در محل، زمان پاسخگویی هنگام وقوع حادثه بسیار کم شده و سرعت خدمات رسانی بیشتر است.
اولویت اصلی برگزارکنندگان هر رویداد برقراری ایمنی و امنیت آن مکان و شرکت کنندگان است. با وجود خطرات غیرقابل تصور، بهتر است تمام اقدامات احتیاطی ممکن را برای به حداقل رساندن آسیب احتمالی انجام دهید.
اگر یک سازمان‌دهنده رویداد یا صاحب پروژه خاص هستید، خدمات استقرار اضطراری را برای رویدادهایی مانند رویدادهای ورزشی، مسابقات فوتبال، فعالیت‌های شرکتی، پروژه‌های ساختمانی و انواع اجتماعات عمومی ارائه می‌کنیم.

سخن پایانی

باید به این موضوع بسیار مهم توجه کنید که انواع آمبولانس‌ها در دسته آمبولانس‌های خصوصی قرار می‌گیرند؛ بنابراین شما نمی‌توانید چنین خدمات آمبولانسی را در مراکز دولتی پیدا کنید. مجموعه‌ای از عوامل خاص می‌تواند بر هزینه نهایی شما برای استفاده از این آمبولانس تأثیر بگذارد. بهتر است از تیم‌هایی مانند مجموعه ما آمبولانس استخدام کنید که خدمات با کیفیتی مانند آمبولانس هوایی، آمبولانس vip و غیره را با مبلغ مناسب به شما ارائه می‌دهند. استفاده از بهترین و قوی‌ترین تیم های فعال در این زمینه به شما کمک می‌کند تا فعالیت‌های مورد نیاز خود را انجام دهید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد آمبولانس خصوصی در کرج از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

فاکتور‌های زیادی در هزینه آمبولانس دخیل هستند. مسافت بین بیمار و بیمارستان، نوع خدمت و نوع آمبولانس، پزشک یا پرستار همراه آمبولانس و…  نمونه‌هایی از عوامل تعیین کننده قیمت هستند.  برای اطلاع دقیق از قیمت آمبولانس خصوصی با ما تماس بگیرید…

با توجه به ترافیک و ساعات اوج آن، فاصله آمبولانس با مقصد و… زمان رسیدن به محل متفاوت خواهد بود؛ اما همکاران ما سعی می‌کنند، در کم‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شوند.

 این افراد تکنسین ها، پرستاران، پزشک عمومی و خصوصی هستند که در صورت نیاز و مطابق با شرایط بیمار؛ همراه آمبولانس اعزام می‌شوند.

خیر شما می‌توانید برای جابجایی و انتقال عزیزانتان در سرتاسر کشور، درخواست خود را در آسانیسم ثبت کرده و در کم‌ترین زمان ممکن از خدمات آن بهره‌مند شوید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *