پرستار نیمه وقت کودک برای مراقبت از او در منزل

مادر و پدر شدن قطعا تجربه شیرین و دلچسبی است؛ اما فراهم کردن نیازهای کودک و یک زندگی ایده آل برای والدینی که شاغل هستند یا چند فرزند دارند کار سختی است؛ بنابراین در چنین شرایطی پرستار کودک در منزل میتواند ایده خوبی باشد؛ اما اگر به فردی با تجربه نیاز دارید که فقط چند ساعت یا چند روز در هفته به شما در نگهداری و تربیت فرزندانتان کمک کند، پرستار نیمه وقت کودک بهترین راه است. در ادامه ما 5 سوال طرح کرده‌ایم که تصمیم بگیرید آیا پرستار نیمه وقت برای کودک می‌تواند کلید راه حل کامل مراقبت از کودک شما باشد یا خیر.

مشاوره رایگان

چه خدماتی نیاز دارید؟

5 سوال در مورد پرستاران نیمه وقت کودک

1- پرستار نیمه وقت کیست؟

پرستار نیمه وقت کودک می تواند تنها چند روز در هفته یا هر روز به مدت چند ساعت برای مراقبت از کودکتان به خانه شما بیاید. بسیاری از خانواده ها از پرستار نیمه وقت برای بعد از مدرسه استفاده می کنند تا بچه‌ها را از مدرسه به خانه بیاورد و در خانه نیز به آنها در انجام تکالیف مدرسه کمک کند. خانواده های زیادی نیز وجود دارند که در نگهداری از کودکان خود به کمک نیاز دارند. پرستار نیمه وقت به شما این امکان را می دهد تا زمان بیشتری به خود اختصاص دهید و بتوانید کارهای شخصی و تجاری تان را انجام دهید. میانگین حقوق برای پرستار به تعداد فرزندان و وظایف شغلی او در ساعت بستگی دارد.

توجه داشته باشید یک مراقب نیمه وقت از بچه باید از تمام شرایطی که هنگام استخدام پرستار کودک تمام وقت در نظر گرفته می شود برخوردار باشد.

2- چرا به پرستار نیمه وقت کودک برای بچه خود نیاز دارم؟

در خانواده‌های امروزی بخصوص آنهایی که والدین هر دو شاغل هستند نیاز به پرستار کودک بسیار احساس می شود. بسیاری از مادران خانه دار به کمی کمک اضافی نیاز دارند. یک مادر با چند فرزند میتواند یک پرستار نیمه وقت بچه استخدام کند تا بتواند به فرزندان بزرگتر در انجام تکالیف مدرسه کمک کند یا آن‌ها را به مدرسه برساند، در حالی که پرستار کودک از بچه‌های کوچکتر در خانه مراقبت می‌کند. پرستار کودک فردی است که آموزش لازم برای مراقبت و تجربه کافی برای نگهداری از کودک را داشته باشد.

3- در یک پرستار نیمه وقت بچه باید به دنبال چه چیزی باشم؟

مراقب وقت زیادی را با فرزندان شما خواهد گذراند، بنابراین مهم است که او دارای تجربه و مهارت های مهمی در مراقبت از کودک باشد.

بسیار مهم است که پرستار بداند با توجه به سن، چه بازیهایی را با کودک شما انجام دهد. پرستار باید با کودک ارتباط صمیمانه ای برقرار کند و کودک باید او را دوست داشته باشد؛ البته ارتباط برقرار کردن کودک و پرستار ممکن است مدتی طول بکشد که طبیعی است.

خانواده ها باید شخصی را پیدا کنند که در کنار او احساس راحتی کنند. شما باید در جستجوی پرستاری باشید که به اندازه خودتان، دلسوز فرزندتان باشد. کسی که نه تنها از فرزندان شما به عنوان فرزندان خود مراقبت می کند، بلکه در آموزش اهداف منحصر به فردی که برای فرزندان خود تعیین کرده اید نیز کمک می کند.

در ادامه به دیگر ویژگی های پرستار کودک نیمه وقت و تمام وقت اشاره می‌کنیم.

4- ویژگی های پرستار نیمه وقت کودک چیست؟

بسیاری از خانواده‌ها تجربه و شخصیت پرستار را مهم‌تر از تحصیلات می‌دانند و برای آن‌ها اولویت دارد. پرستار نیمه وقت خردسال باید ویژگی‌ها و مهارت‌هایی داشته باشد تا در ساعاتی که در کنار کودک شماست اوقات خوب و مفیدی برای او رقم بزند. پرستار باید به این کار علاقه و اشتیاق داشته باشد و از کار با کودکان واقعا لذت ببرد.

 • پرستار کودک باید صبور و خلاق باشد.
 • مسئولیت پذیری از دیگر ویژگی های مورد نیاز یک پرستار خوب کودک است.
 • باید تجربه داشته باشد و آموزش دیده باشد.
 • متعهد و باشد و سر زمان مشخص شده در منزل شما حضور یابد.

5- چقدر باید به پرستار نیمه وقت کودک حقوق بدهم؟

قیمت پرستار کودک در منزل به شرایط خانواده و کودک بستگی دارد.

تحصیلات پرستار، سن کودک (نوزاد)، محل زندگی، تعداد ساعاتی که از کودک نگهداری می‌کند، نرخ معمول در آن منطقه، تعداد فرزندان و وظایفی که انجام می‌دهد از عوامل تاثیرگذار در حقوق پرستار نیمه وقت کودک هستند.

6- وظایف و مسئولیت‌های یک پرستار نیمه وقت چیست؟

وظایف پرستار پاره وقت کودک بسته به شرایط خانواده و پرستار می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه برخی از این وظایف را معرفی میکنیم:

 • مراقبت کامل از کودکان و حفظ امنیت آن‌ها
 • آماده سازی وعده‌های غذایی و تغذیه کودکان
 • لباس پوشیدن
 • کمک به مادر در انجام امور منزل در صورت نیاز و توافق
 • انجام بازی خلاقانه
 • رساندن کودکان از مدرسه به خانه و فعالیت‌های فوق برنامه کمک به تکالیف مدرسه
 • مرتب سازی وسایل بازی کودکان
 • ساختن برنامه تغذیه سالم کودک و تهیه غذاها و میان وعده‌های غذایی سالم برای کودک نیز از وظایف پرستار کودک نیمه وقت است.
وظایف پرستار نیمه وقت برای مراقبت از کودک

برنامه پرستار نیمه وقت کودک

پرستار نیمه وقت کودک بین 20 تا 35 ساعت در هفته کار می کند. برنامه ها بسته به نیاز خانواده ها متفاوت است اما اغلب شامل کار صبح یا بعد از ظهر، کمک به خانواده در چند روز کامل در هفته، تعطیلات آخر هفته یا ارائه مراقبت های بعد از مدرسه است. با توجه به ماهیت کار پاره وقت، مراقب شما به احتمال زیاد برنامه کاری خود را با سایر مشاغل یا کلاس های دانشگاه خود هماهنگ می‌کند؛ بنابراین مهم است که والدین یک برنامه از پیش تعیین شده داشته باشند تا پرستاری را انتخاب کنند که در زمان مورد نیاز آنها وقت آزاد داشته باشد.

از کجا پرستار کودک پیدا کنیم؟

اگر به دنبال پرستار متعهد و قابل اعتماد برای بچه خودتان هستید قطعا باید از موسسات معتبر و مربوط به این کار کمک بگیرید. یافتن پرستار از سایت ها و پلتفرم هایی مثل نی نی سایت و دیوار مناسب نیست چرا که این پلتفرم‌ها برای اهداف دیگری طراحی شده‌اند. اگر قصد دارید از این پلتفرم‌ها پرستار کودک پیدا کنید، بهتر است بدانید که با این کار نه تنها سودی حاصل نخواهد شد، بلکه شاید در انتها موردی به دغدغه‌هایتان نیز اضافه شود. از آنجایی که روند مراقبت از کودک پروسه حساسی است و نیاز به صبوری و حوصله دارد، توجه داشته باشید به هر موسسه‌ای نمی‌توان اعتماد کرد. توصیه می‌کنیم از جایی پرستار را انتخاب کنید که روی عملکرد آن‌ها نظارت وجود داشته باشد.

پرستار نیمه وقت کودک در تهران

برای خانواده‌هایی که در تهران زندگی می‌کنند شرکت خدمات پرستاری آسانیسم می‌تواند پرستار حرفه‌ای و مجرب کودک در تمام مناطق تهران اعزام کند. تا بدون نگرانی از کودک شما مراقبت شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید صفحه خدمات پرستار کودک در تهران تهیه شده را مطالعه فرمایید.

اگر در منطقه نیاوران تهران زندگی میکنید میتوانید از سرویس استخدام پرستار کودک نیاوران بهره مند شوید.

پرستار نیمه وقت کودک در کرج

دگر شهر تحت پوشش آسانیسم کرج است که برای خدمت رسانی به خانواده‌های محترم در کرج آماده است. در صورت نیاز به پرستار کودک در کرج می‌توانید با شماره 02191304433 تماس حاصل فرمایید و اقدامات استخدام یک پرستار مجرب کودک را شروع کنید.

آسانیسم بهترین پلتفرم آنلاین برای درخواست پرستار نیمه وقت کودک

آسانیسم یک شرکت خدمات پرستاری در منزل است که سرویس های متنوعی مانند پرستار کودک در منزل تمام وقت، پرستار نیمه وقت کودک و سایر خدمات بهداشتی و درمانی در منزل را به شما عزیزان ارائه میدهد. پرستاران آسانیسم همگی از میان افراد آموزش دیده و باتجربه انتخاب شده اند تا کیفیت ارائه خدمات در بالاترین سطح باشد.

مجموعه آسانیسم با هدف ارائه سرویس های پرستار در منزل بنا شده است. شکی نیست که انتخاب پرستار توسط این مرکز کاری هوشمندانه خواهد بود؛ بنابراین اگر مهارت و تعهد پرستاران برایتان اهمیت دارد یا اگر به دنبال پرستار مناسب هستید، می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز به صورت رایگان سفارش خود را در وبسایت ما ثبت کنید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار نیمه وقت کودک از ما پرسیده اید. برای توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید.

حقوق پرستار کودک چگونه محاسبه می شود؟

حقوق پرستار نیمه وقت کودک با توجه به محل زندگی شما، نرخ معمول در منطقه، تعداد فرزندان و وظایفی که پرستار کودک انجام می دهد بستگی دارد. حقوق پرستار کودک قیمت مشخصی در ماه دارد و در صورت نیاز والدین به زمان بیشتر برای مراقبت اضافه کاری به پرستار تعلق می گیرد.

پرستار نیمه وقت کودک چند ساعت در هفته کار می کند؟

پرستار نیمه وقت کودک بین 20 تا 35 ساعت در هفته کار می کند. ساعت کاری پرستار با توجه به نیاز خانواده ها متفاوت است اما اغلب شامل کار صبح یا بعد از ظهر، کمک به خانواده در چند روز کامل در هفته، تعطیلات آخر هفته یا ارائه مراقبت های بعد از مدرسه است.

وظایف و مسئولیت های پرستار کودک چیست؟

وظایف پرستار کودک به توافق بین خانواده و پرستار بستگی دارد که مهم ترین آن نگهداری و مراقبت از کودک می باشد. اما به طور کلی حمام کردن، لباس پوشیدن، تغذیه، بازی خلاقانه با کودک، کمک در تکالیف مدرسه و فعالیت های فوق برنامه از وظایف عمومی پرستاران نیمه وقت کودک می باشد.

برای استخدام پرستار کودک به کجا مراجعه کنیم؟

اگر مهارت و تعهد پرستاران برایتان اهمیت دارد یا اگر می خواهید بهترین پرستار را با قیمتی مناسب استخدام نمایید، میتوانید در هر ساعتی از شبانه روز به صورت رایگان سفارش خود را در وبسایت ما ثبت کنید. یا با شماره 02189514141 تماس بگیرید.

3.5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ها

 • بهرنگ یگانه گفت:

  سلام
  برای دختری در مقطع پیش دبستانی از ساعت ۱۲ تا ۵ به پرستار نیاز دارم
  لطفا اگر موردی هست شرایط و مبلغ رو به من بفرمایید
  ممنون

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله برای مورد شما پرستار داریم
   لطفا با شماره 02191304433 تماس بگیرید تا کارشناسان راهنماییتون کنند.

  • مانا گفت:

   در كدام منطقه هستين؟ من در نارمك هستم و پذيراى اين مسيوليت در منزل خودم همراه با كمك هاى آموزش به فرزندتان

  • اعظم عابدی گفت:

   مراقبت از کودک نیمه وقت عصر حقوق درحد ۸تومن لازم دارم

   • آسانیسم گفت:

    سلام
    برای کسب کامل اطلاعات می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 • jafar ghasemi گفت:

  قیمت پرستار های نیمه وقتتون چقدر با تمام وقت فرق داره ؟

  • آسانیسم گفت:

   قیمت ها بسته به شرایط شما برای امور منزل متغیر است.

 • محمد حسین کریم پور گفت:

  پرستار نیمه وقت کودک در تهران با کرج چقدر تفاوت قیمتی دارند ؟

  • آسانیسم گفت:

   پرستار های نیمه وقت در تهران و شهر های دیگر به سبب شهر تغییر قیمت ندارند و میزان حقوق بر اساس ساعات کاری پرستاری و ظایف پرستار تغییر میکند.

 • محمود گفت:

  پرستار نیمه وقت از ساعت دو نیم بعدازظهر تا ده شب جهت کودک شش ساله چه مبلغی میباشد

  • آسانیسم گفت:

   هزینه پرستار به به وظایف او در منزل نیز بستگی دارد برای هزینه ی دقیق میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

  • سما گفت:

   دو و نیم تا ده شب میشه نیم وقت؟؟؟؟

   • آسانیسم گفت:

    سلام
    معمولا دو و نیم تا ده نیرو اعزام نمی‌شود ولی اگر هم اعزام شد این بازه زمانی 8 ساعت کامل هست و روزانه حساب می‌شود.

 • نادیا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دنبال پرستار نیمه وقت برای تایم ۳ یا ۴ ساعت هستم برای دو فرزند ۳.۵ و ۴.۵ سالم و میخوام که مثل مهد که همه چی آموزش میدن باهاشون کار کنن وتهران محدوه بزرگراه محلاتی و بلوار ابوذر هستیم
  لطفا اگر موردی هست لطفا قیمت و شرایطو لطف کنید🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  • آسانیسم گفت:

   سلام نادیا خانم
   قیمت پرستار کودک خیلی وقت‌ها متغیر هستند و ممکنه تغییر کنن. در حال حاضر با شرایط شما هزینه این خدمت 13 میلیون تومن هست. ولی این قیمت کاملا دقیق نیست و برای داشتن قیمت دقیق تر بهتره با مشاوران ما تماس بگیرید شماره تماس = 02191304433.

 • ترانه گفت:

  سلام بنده پرستار کودک هستم

  • آسانیسم گفت:

   سلام
   اگر دنبال کار پرستاری از کودک هستید در کانال پرستاری آسانیسم ثبت نام کنید لطفا.