پرستار سالمند

پرستار سالمند فردی است که مسئولیت پرستاری از سالمند را در منزل خودش بصورت روزانه و نیمه وقت بر عهده دارد زیرا سالمندان در این دوره نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند و نسبت به گذشته حساس ترند.

امروزه مراقبت از افراد مسن خانواده موضوعی بسیار چالش برانگیز است در چنین شرایطی که زمان، تجربه و توانایی کافی برای مراقبت از عزیز سالمندتان ندارید بدون شک استخدام پرستار سالمند بهترین راه حل است.

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم با سال ها تجربه و با تیمی مجرب و متعهد از پرستار سالمند در منزل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در سراسر کشور کوتاه ترین زمان است.

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند

چرا پرستار سالمند در منزل را از آسانیسم بگیرید؟

آسانیسم یکی از معتبرترین و مجرب ترین پلتفرم های خدمات پرستاری در منزل است که با توانمندی از پرستاران سالمند با هدف ارتقا سلامتی سالمندان با سابقه بسیار به ارائه خدمات پرستاری در سراسر کشور پرداخته است.

پرستاران ما افرادی متخصص و آموزش دیده هستند که به ارائه خدمات پرستاری پرداخته اند و آنان تضامین مختلفی در مراکز ما دارند تا خیال شما از بابت امنیت راحت باشد بعلاوه اگر از پرستار خود رضایت ندارید کافی است با ما تماس بگیرد تا در اسرع وقت نسبت به تعویض پرستار اقدام شود.

ما در آسانیسم بهترین قیمت ها را در این حوزه ارائه میدهیم و تخفیف 10 درصدی برای قرارداد های 3 ماهه تا آخر مهر ماه برای شما قائل هستیم.

نیروهای با سابقه کار بالا
احراز هویت برای نیرو ها
اعزام نیرو از نزدیک ترین منطقه
کیفیتی بالا در ارائه خدمات
قیمت مناسب در ارائه خدمات
پشتیبانی از عملکرد نیرو ها

پرستارسالمند در منزل

شما می توانید بهترین پرستارسالمند در منزل را برای عزیز سالمند خود استخدام کنید تا به صورت شخصی به ارائه خدمات پرستاری سالمند بپردازد مجموعه آسانیسم با مراکز معتبر مراقبتی از سالمند طرف قرارداد است و شما در کوتاه ترین زمان می توانید اقدام به استخدام پرستارسالمند در منزل خود کنید.

پرستاری از سالمندان

اکثر خانواده ها به این موضوع که پرستاری از سالمندان باید در خانه خودش انجام شود توجهی ندارند تا اینکه یک اتفاق ناگوار مانند زمین خوردن، سکته مغزی یا برخی از آسیب های جدی دیگری رخ می دهد. 

اگر والدین سالمندتان به دلیل کهولت سن نیاز به نگهداری و مواظبت دارند ولی مشغله های فراوان فرصت این کار را از شما گرفته است و نمیتوانید به پرستاری از عزیز سالمند خود بپردازید می توانید از سرویس پرستاری از سالمند استفاده کنید زیرا پرستار سالمند شخصی است که مسئولیت مراقبت از سالمندان در خانه را برعهده دارد و از این اتفاقات جلوگیری میکند.

چه زمان به پرستار سالمند نیاز داریم؟

از علائم نیاز به پرستاری از سالمند میتوان تغییرات جسمانی، زمین خوردن های مداوم، مشکل در راه رفتن و فعالیت بدنی، فراموشی، عدم توانایی در انجام کارهای شخصی، ناتوانی در مدیریت مصرف صحیح داروها را نام برد که همگی می توانند علائم نیاز سالمندان به یک پرستار سالمند دلسوز و متعهد باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که اعضای خانواده تصمیم می گیرند برای والدین سالمند سالم خود پرستار استخدام کنند. یکی از رایج ترین دلایل مشغله کاری است بسیاری از افراد وقت کافی برای مراقبت از سالمند را ندارند.

دلیل دیگری که میتوان به آن اشاره داشت نداشتن توانایی جسمی برای مراقبت از سالمندانی است که در تحرک و راه رفتن مشکل دارند.تماس با کارشناسان آسانیسم

برخی از سالمندان به دلیل شرایط پزشکی نیاز به انجام تزریقات و برخی مراقبت های بهداشتی دیگر دارند در صورتی که مهارتی در این زمینه نداشته باشید باید سالمندتان را برای انجام تزریقات و دریافت مراقبت های بهداشتی به مراکز درمانی ببرید که انجام این کار هم برای شما و هم برای سالمندتان به دلیل کهولت سن و بیماری میتواند بسیار سخت باشد.

راحتی و آرامشی که سالمندان در خانه خود دارند، در هیچ یک از مراکز درمانی فراهم نمی شود پس چرا این نیاز آنان را نادیده بگیریم و اضطراب بیشتری به آنها وارد کنیم در صورتی که میتوانیم با استخدام پرستار سالمند آموزش دیده و مجرب به راحتی نیاز های آن ها را در خانه بر طرف کنیم.

استخدام پرستار سالمند

اگر تصمیم گرفته اید با استخدام پرستار سالمند در منزل آرامش، امنیت و استقلال عزیز سالمندتان را در خانه حفظ کنید بهتر است در هنگام استخدام پرستار سالمند به چند نکته مهم توجه کنید. 

چرا که پرستار سالمند فردی است که ساعات زیادی از روز و حتی شب را در کنار سالمندتان میگذراند و مسئولیت رسیدگی به امور او را بر عهده دارد بنابراین باید از فیلترهای بسیاری گذرانده شده و ارزیابی شود تا بتوانید عزیز سالمندتان را با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی به او بسپارید.

پرستار سالمند سالم

توصیه هایی برای استخدام پرستار شخصی برای افراد سالخورده

 • وظایف پرستار سالمند سالم را تعیین کنید. پیشنهاد می کنیم در هنگام استخدام پرستار شخصی در منزل وظایف او را مشخص کنید زیرا برخی از افراد ممکن است تمایلی به انجام کار هایی غیر از مراقبت های بهداشتی نداشته باشند.
 • در هنگام استخدام پرستار سالمند مدارک و سابقه پرستار را بررسی کنید زیرا ممکن است مهارت و تجربه لازم در نگهداری از سالمند شما را نداشته باشد حتی اگر شخصی را از شرکت های پرستاری استخدام می کنید باز هم سوابق کاری او را بررسی کنید شما می توانید برای آگاهی از کیفیت کار پرستار سالمند خود با کارفرماهای قبلی او تماس بگیرید.
 • ساعات کاری پرستار سالمند را مشخص کنید. اگر نیاز به پرستار شبانه روزی سالمند دارید این نکته را در همان مرحله استخدام پرستار با او در میان بگذارید.
 • به پرستار سالمند جایگزین فکر کنید. ممکن است مراقبی که استخدام کرده اید مریض شود و یا مشکلی برای او پیش بیاید که نتواند برای مدتی از عزیز سالمندتان مراقبت کند.

نادیده گرفتن هر یک از این نکات میتواند در آینده شما و پرستاری سالمندتان با یکسری چالش ها و مشکلات روبه رو کند.

گاها این مراحل استخدام پرستار سالمند زمان بر خواهد بود و شما در این راه خسته خواهید شد، مرکز خدمات پرستاری آسانیسم این دشواری ها را راحت کرده است و شما با خیال راحت می توانید تنها با یک بار ثبت سفارش یا تماس با ما، از چندین موسسه قیمت دریافت نمایید و مطمئن باشید که موسسات همکار ما دارای مجوز وزارت بهداشت می باشند و همچنین تمام افرادی که برای پرستاری سالمند شما ارسال می شوند دارای تاییدیه های زیر می باشند که از مراقبان دریافت می شود:

 • دریافت عدم سو پیشینه
 • دریافت عدم اعتیاد
 • دریافت اصل یکی از مدارک شناسایی
 • دریافت سفته 40 میلیون تومانی که پشت آن را یک ضامن معتبر امضا کرده است.
 

پرستار برای سالمند

مراقبت از سالمند در منزل

استفاده از مراقبت از سالمندان در منزل مزایای زیادی برای شما و سالمند سالم تان دارد که در این بخش برخی از این مزایا را معرفی میکنیم:

بهترین مزیت استخدام پرستار سالمند در خانه این است که به شما و سالمندتان آرامش می بخشد. چرا که میدانید شخصی در در خانه حضور دارد و از سالمندتان مراقبت می کند. حضور مراقب در منزل به عزیز سالمندتان نیز آرامش می بخشد زیرا می داند کسی هست که به او در انجام کارهای شخصی کمک کند.

استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل باعث می شود سالمندتان در خانه تنها نماند و مانند عضوی از خانواده محسوب میشود تا سالمند در طول شبانه روز یک همدم و هم صحبت و یک مراقب داشته باشد.

سالمندان دوست ندارند خانه خود را که یک عمر در آن زندگی کرده اند به مقصد خانه سالمندان یا خانه فرزندانشان ترک کنند. استفاده از خدمات مراقبت از سالمندان در منزل باعث می شود آن ها مانند گذاشته مستقل و در آرامش خانه خود زندگی کنند.

 دور شدن سالمندان از خانه شان موجب پریشانیشان می شود و تاثیر منفی در روحیه آن ها میگذارد.

مزیت دیگری که می توان به آن اشاره داشت دریافت خدمات شخصی سازی شده و متمرکز است زیرا نسبت به آسایشگاه ها و خانه سالمندان که پرستار به چند سالمند رسیدگی می کند در خانه فقط به سالمند شما خدمات ارائه می دهد.

پرستار روزانه سالمند

چرا بهتر است از سالمندان در خانه نگهداری کنیم تا خانه سالمندان؟

افراد سالخورده نیاز به پرستاری بیشتری دارند و تغییر در نحوه عملکرد سالمندان همیشه دلیلی برای اینکه سالمندتان را به خانه سالمندان ببرید نیست. 

بسیاری از خانواده‌ها فکر میکنند با افزایش سن والدینشان، بهترین گزینه برای مراقبت از آنها خانه سالمندان است در صورتی که با استخدام پرستار سالمند در منزل نیز می توانید همان مراقبت هایی که در خانه سالمندان به عزیزانتان ارائه میشود را در خانه به صورت شخصی سازی شده و حتی با کیفیت بالاتری به آن ها ارائه دهید و خیال شما از این بابت راحت خواهد بود.

از طرفی انتقال آنها به خانه سالمندان تاثیر منفی در روحیه و سلامتی شان میگذارد زیرا بیشتر آن ها دوست دارند باقی عمرشان را نیز در خانه خود سپری کنند و با اعضای خانواده و دوستانشان معاشرت داشته باشند

بعلاوه زمانی که مراقبت در منزل انجام شود عزیز سالمندتان از بیماری های مسری که در خانه سالمندان ممکن است وجود داشته باشد دور می ماند در نتیجه میتواند دوران پیری سالم تری را تجربه کند.

برخلاف نظر عموم نگهداری سالمند در منزل بسیار مقرون به صرفه است. هزینه خدمات پرستاری در منزل معمولا ارزان تر از بیمارستان ها و خانه های سالمندان است در حالی که به اندازه مراقبت های پزشکی ارائه شده در بیمارستان یا خانه سالمندان موثر است.

پرستار روزانه سالمند

پرستار روزانه سالمند، فردی آموزش دیده و با تجربه است که تمام نیازهای سالمند را برطرف می‌کند و در صورتی که سالمند در طول روز تنها باشد اعضای خانواده بدون اینکه کنار سالمند حضور داشته باشند، می‌توانند با خیالی آسوده سالمند عزیزشان را برای مراقبت و نگهداری به پرستار روزانه بسپارند.

خدمات پرستار روزانه سالمند مناسب خانواده‌هایی است که به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند در طول روز کنار سالمندشان باشند و تصمیم می‌گیرند مراقبت از پدر یا مادر عزیز خود را به فردی متعهد و مسئولیت‌پذیر بسپارند. 

این سرویس بعلاوه برای سالمندانی که به مراقبت شبانه نیاز ندارند و فقط در طول روز برای انجام کارهای روزمره به نگهدار یا یک همدم سالمند نیاز دارند مناسب است.

برخی از خدمات پرستار روزانه سالمند شامل موارد زیر است:

 • تشویق سالمند به تحرک و جلوگیری از ایجاد زخم بستر
 •  جسمانی و روانی سالمند و ثبت گزارش جهت اطلاع به پزشک سالمند یا خانواده‌ی او
 • کنترل فشار خون و قند خون سالمند به صورت روزانه
 • کمک به نظافت شخصی سالمند و انجام کارهای روزمره
 • نظارت بر مصرف صحیح داروها
 • تهیه‌ی وعده‌ها و میان‌
 • کنترل وضعیت سلامت
 • تعویض سوند و پانسمان
 • هم‌صحبتی و همراهی سالمند در انجام کارهای مورد علاقه
 • وعده‌های غذایی
 • انجام وظایف خانه‌داری
 • پرستاری از سالمند بیمار

تماس با کارشناسان آسانیسم

پرستار نیمه وقت سالمند

بسیاری از خانواده تصمیم می گیرند که خودشان از والدین سالمند شان مراقبت و نگهداری کنند اما با این وجود در مقاطع زمانی خاص به استفاده از تخصص و مهارت پرستار سالمند نیاز دارند. پرستار نیمه وقت سالمند می تواند تنها چند روز در هفته یا هر روز به مدت چند ساعت برای مراقبت از والدین سالمندتان به منزل شما بیاید. 

استخدام پرستار نیمه وقت به شما این امکان را می دهد تا زمان بیشتری به خود اختصاص دهید و بتوانید کارهای شخصی و تجاری تان را انجام دهید. میانگین حقوق برای پرستار نیمه وقت سالمند به شرایط جسمانی سالمند شما و وظایف شغلی او در ساعت بستگی دارد.

توجه داشته باشید یک پرستار سالمند نیمه وقت باید از تمام شرایطی که پرستاران سالمند تمام وقت دارند برخوردار باشد بنابراین شما باید به همان شیوه ای که یک پرستار سالمند تمام وقت استخدام می کنید نیز اقدام به استخدام پرستار نیمه وقت سالمند کنید زیرا پرستار وقت زیادی را با والدین سالمند شما خواهد گذراند به همین دلیل او باید دارای تجربه و مهارت های مهمی در مراقبت از سالمند باشد.

بنابراین مهم است که خانواده ها به مراکز و پلتفرم های خدمات پرستاری و مراقتی مراجعه کنند که پرسنل آن ها متعهد ، حرفه ای و قابل اعتماد باشند و پرستاری را استخدام کنند که والدین سالمندشان در کنار او احساس راحتی کنند. 

شما باید در جستجوی پرستاری باشید که به اندازه خودتان، دلسوز والدین تان باشد. کسی که نه تنها از آنها به خوبی مراقبت کند، بلکه در زمانی که شما در خانه حضور ندارید همدم و هم صحبت سالمندتان باشد.

برخی از ویژگی های پرستار سالمند نیمه وقت عبارتند از :

 • دلسوز و مهربان
 • منظم و متعهد
 • صادق
 • قابل اعتماد
 • امین و رازدار
 • صبور
 • متخصص و حرفه ای

اگر برای مراقبت از والدین سالمندتان نیاز به پرستار سالمند نیمه وقت دارید تا در زمانی که در خانه حضور ندارید از عزیز شما مراقبت کند می توانید به پلتفرم خدمات پرستاری و مراقبتی آسانیسم مراجعه کنید و با خیال راحت پرستاری دلسوز ،مهربان و حرفه ای استخدام کنید. 

تمامی پرستاران آسانیسم از جمله پرستاران نیمه وقت سالمند افرادی متخصص، متعهد و دلسوزی هستند که قبل از استخدام احراز هویت شده اند بنابراین با آسانیسم نگران امنیت و سلامت عزیزتان در زمانی که در خانه حضور ندارید نباشید. 

پس از ثبت درخواست شما برای استخدام پرستار نیمه وقت سالمند کارشناسان ما با شما در اسرع وقت تماس خواهند گرفت و پس از انجام هماهنگی های لازم پرستاری مناسب با نیاز شما و عزیز سالمندتان به محل مورد نظر شما اعزام خواهند کرد.

پرستار زن برای سالمند

استخدام پرستار زن برای سالمند شما کاملا به نیاز، درخواست و راحتی سالمند شما بستگی دارد. البته که سالمند خانم با پرستار سالمند زن راحت‌تر است و ترجیحشان بهره مندی از خدمات پرستار زن است. همه شرکت های پرستاری از دانش و تجربه هر دو گروه خانم و اقا استفاده میکنند و شما می توانید با توجه به نیاز و ترجیح سالمندتان نسبت به استخدام پرستار زن برای سالمندتان اقدام کنید.

 وظایف و مسئولیت های پرستار زن کاملا به شرایط سالمند سالم شما و درخواستتان بستگی دارد اما عمومی ترین خدمات که ارائه میدهند عبارت اند از:

 • ثبت وضعیت هر لحظه سالمند توسط مراقب سالمند و گزارش به پزشک معالج
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • انجام تزریقات در منزل
 • کمک به انجام کارهای شخصی مانند دستشویی رفتن، استحمام، غذاخوردن، لباس پوشیدن و …
 • کمک به مصرف صحیح داروها
 • توجه به رژیم غذایی
 • تعویض سوند، پوشک، پانسمان و …
 • پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 • هم صحبتی با سالمند
 • همراهی با سالمند برای داشتن تحرک

پرستاری از سالمند

پرستار مرد برای سالمند

 بسیاری از خانواده های سالمند آقا و حتی خود سالمندان اقا ترجیحشان استخدام پرستار مرد است مخصوصا اگر سالمند به دلیل ناتوانی جسمی نمیتواند تحرک داشته باشد و لازم است علاوه بر برخی از مراقبت های بهداشتی و نظافتی برای جلوگیری از زخم بستر چرخانده شود یا ماساژ درمانی دریافت کند. به طور کلی وظایف پرستار مرد برای سالمند نیز با توجه به نیاز شما و عزیز سالمندتان مشخص می شود؛ اما عمومی ترین خدمات که ارائه میدهند عبارت اند از:

 • ثبت وضعیت هر لحظه سالمند و گزارش به پزشک معالج
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • انجام تزریقات در منزل
 • کمک به انجام کارهای شخصی مانند دستشویی رفتن، استحمام، غذاخوردن، لباس پوشیدن و …
 • کمک به مصرف صحیح داروها
 • توجه به رژیم غذایی
 • تعویض سوند، پوشک، پانسمان و …
 • پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 • هم صحبتی با سالمند
 • همراهی با سالمند برای داشتن تحرک

نکته بسیار مهمی که بایستی برای سالمندان رعایت شود نحوه مراقبت و تغذیه سالمندان می باشد، زیرا تغذیه سالمندان باعث افزایش قوا و سرحال بودن آنها می شود و می توان سالمندانی سالم تر را در خانواده داشته باشیم و نکته مهم دیگر کسب دانش در مورد بیماری های دوره سالمندی می باشد که بایستی فردی در کنار سالمند وجود داشته باشد که به این بیماری ها و نحوه برخورد با بیمارها آشنایی کافی داشته باشد.

تعدادی از بیماری های دوران سالمندی

یکی از دغدغه هایی که سالمندان دارند تنها ماندن است و این تنهایی باعث ترس در این عزیزان می شود به خاطر همین است که افراد سالخورده دوست دارند همیشه در جمع خانواده باشند یا اینکه حداقل فردی دیگر در کنار آنها باشد.

 تنهایی سالمند سالم باعث میشود که دچار افسردگی شود که همین افسردگی باعث کاهش سیستم دفاعی بدن میشود. همدم سالمند سالم میتواند از افسردگی فرد جلوگیری کرده و حضور فرزندان در خانواده شادی را به عزیزان مسن باز می گرداند.

در لیست زیر تعدادی از بیماری هایی که در دوران سالمندی بسیار رخ میدهند را مشاهده نمایید، برخی از این بیماری ها در آسانیسم بیشتر توضیح داده شده اند که جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید آنها را مطالعه نمایید:

 • بیماری زخم معده در سالمندان
 • بیماری های گوارشی در سالمندان
 • بیماری سل در سالمندان
 • بیماری ریوی در سالمندان
 • بیماری های دریچه قلبی در سالمندان
 •  و…

مزایا و فواید استفاده از نگهدار سالمند در منزل

استفاده از خدمات پرستاری در منزل مزایای مختلفی دارد و میتوان مهم ترین فواید نگهدار سالمند در منزل را در زیر نام برد:

 • پرستار سالمند در منزل باعث میشود که سالمند احساس راحتی در کنار خانواده داشته باشد.
 • مراقبت بهتر از سالمند به صورت اختصاصی و اگر این مورد را با نگهداری از سالمند در خانه سالمندان مقایسه نمایید مطمئنا تفاوت بسیاری را احساس خواهید کرد زیرا در خانه خود زندگی میکند و از رفتن به خانه فرزندان یا سالمندان جلوگیری میکند.
 • افزایش اشتیاق و امید به زندگی در فرد سالخورده. فرد سالمند بسیار اشتیاق دارد تا در بین افراد خانواده از ایشان نگهداری شود و از افسردگی آن نیز پیشگیری میکند.
 • کنترل بیشتر خانواده در مراقبت از سالمند

و بسیار مزایای دیگر که میتواند خانواده فرد سالمند را مجاب به استفاده از این خدمات نماید.

تماس با کارشناسان آسانیسم

برای انتخاب مراقب و نگهدار سالمند چه فاکتورهایی در نظر بگیریم؟

 • آیا پرستار سالمند دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 • پرستارسالمند تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه‌ی خود آگاهی دارد؟
 • آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 • آیا مرکز ارائه خدمات پرستاری، دسترسی 24 ساعته به پشتیبان پرستار را برای شما فراهم می‌کند؟
 • آیا پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل قبولی دارد؟

پرستاران و مراقبین فرشتگانی هستند که در اوج رنج، بیماری و نیاز، به سالمند یا بیمار خود کمک رسانی کرده و دست آن‌ها را می‌گیرند. شغل پرستاری به قدری ازاهمیت بالا برخوردار است که رسول اکرم اسلام (ص) نیز در مورد این شغل چنین فرموده است: «هر کسی یک شبانه روز از فردی پرستاری کند خداوند او را همراه و یار ابراهیم خلیل میگرداند.»

با توجه به افزایش طول عمر انسانها در قرن 21، تعداد سالمندان افزایش یافته و نیازهای اجتماعی، رفاهی و مراقبتی آنان نیز نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. یکی از این نیازها، مراقبت و پرستاری است که باید به نحوی شایسته انجام بگیرد. پرستاران با شب بیداری و مراقبت 24 ساعته از عزیزان شما، از سلامت جسمی و روحی آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.

مطمئنا بهترین مکان برای نگهداری از سالمند، در منزل خود سالمند می باشد چون سالمند در آن محیط بسیار راحت تر و دارای حس امنیت بیشتری می باشد و این امر باعث میشود تا پرستار سالمند و همچنین خود سالمند در امور با هم همکاری بیشتری داشته باشند.

هزینه نگهداری سالمند در منزل

سطح سلامت سالمند در تعیین قیمت بسیار مهم می باشد و نوع بیماری و اینکه این بیماری میتواند توانایی سالمند را از فرد سلب نماید باعث افزایش قیمت می شود. یکی از مزایای وجود پرستار و مراقب برای سالمند این است که میتواند از بیمارهایی که احتمال پیش آمد برای فرد سالخورده می باشد را تا حد قابل قبولی کنترل و حتی پیشگیری نماید و نقش چشمگیری در افزایش و کنترل سلامت سالمند دارد.

عوامل موثر در هزینه ی پرستاری سالمند

موارد مختلفی در قیمت گذاری خدمات پرستاری از سالمند موثر میباشد که در زیر به مواردی از آنها اشاره میکنیم.

مدت زمان ارائه خدمت در روز یکی از مهمترین موارد تاثیر گذار بر روی قیمت پرستارسالمند می باشد که به چهار دسته تقسیم می شود:

 • 24 ساعته (پرستار شبانه روزی سالمند)
 •  به صورت 12 ساعته
 • به صورت 8 ساعت در روز (پرستار روزانه سالمند)
 • به صورت پاره وقت در منزل (مقطعی)

در زمان عقد قرارداد جهت به خدمت گرفتن مراقب برای سالمند حتما دقت نمایید که تعداد ساعت حضور مراقب در منزل و همچنین روزهای حضور مراقب به درستی درج شده باشد تا در آینده به مشکل بر نخوردید. لازم به ذکر است که قیمت خدمات پرستاری در منزل جهت روزهای تعطیل رسمی مبلغ بالاتری نسبت به روزهای عادی هفته می باشد.

پرستاری سالمندمورد دیگری که تاثیر بر روی قیمت پرستاری سالمند دارد، خدماتی که سالمند به آنها نیاز دارد می باشد که شامل:

 • حمام کردن سالمند
 • آشپزی برای سالمند یا خانواده سالمند
 • جابجایی فرد مسن روی تخت یا همراهی وی برای راه رفتن
 • اجابت مزاج سالمند
 • بیماری های سالمند هم در قیمت گذاری تاثیر گذار است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت گذاری خدمات پرستاری در منزل میتوانید به مطلب قیمت پرستار سالمند در منزل مراجعه نمایید تا اطلاعات تکمیلی را کسب نمایید همچنین در صورت تمایل میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همه موارد را کاملا توضیح دهند.

پرستاران سالمند چه زمان هایی فعالیت میکنند؟

زمان فعالیت پرستار شخصی سالمند به شرایط فرد بستگی دارد زیرا برخی از افراد سالمند میتوانند کارهای خود را انجام دهند و برای هم صحبتی و انجام کارهای پیچیده نیاز به پرستاری دارند که زمان کوتاه تری در کنار آنان باشد ولی در موارد دیگر سالمند توانایی انجام کار های خود را ندارد پس نیاز به مراقبت شبانه روزی دارد تا به سالمند کمک کند.

نکات مهم در پرستاری از افراد سالخورده که باید بدانید

میتوانید روی داروهای سالمندان برچسب زده و نحوه مصرف آن را بزرگ بنویسید و در کشو های مجزا قرار دهید.

پرستارشخصی سالمند میتواند سالمندان را به ورزش های گروهی مثل پیاده روی و ورزش های دسته جمعی ترغیب کند تا روابط اجتماعی آنان حفظ شود و از بروز بیماری چون افسردگی جلوگیری شود.

به تغذیه سالمندان با بیماری های خاص توجه ویژه ای شود تا در روند سلامتی آنان تاثیر منفی نگذارد.

به بهداشت فردی سالمندان شامل استحمام و تعویض لباس توجه شود.

وظایف پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستارسالمند بر اساس نیاز و شرایط سالمند تغییر میکند ممکن است که افراد سالخورده توانایی انجام امور روزمره خود را داشته باشد و فقط نیاز به پرستار شخصی برای هم صحبتی داشته باشند و در برخی دیگر برای انجام امور نیاز به پرستار سالمند دارند.

مهمترین وظایف پرستار سالمند

پرستاران سالمند در منزل موسسه پلتفرم خدمات مراقبتی و پرستاری آسانیسم دارای مهارت بسیار بالایی هستند. برای نمونه می‌توان مهمترین وظایفی که توسط آنان انجام میشود را به شرح زیر نام برد:

 1. مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار
 2. رسیدگی به وضعیت و برنامه‌ریزی درمانی و دادن دارو به بیمار و سالمند
 3. تهیه غذای مناسب و دادن آن به سالمند
 4. توجه به امورات رفاهی و گردشگری سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 5. انجام کارهای مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت (نظیر مرور خاطرات، خواندن کتاب، حل جدول و …)
 6. همراهی نگهداری از سالمند در خارج از منزل
 7. انجام امور اداری و مالی سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 8. رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل
 9. تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
 10. نظارت بر فشار خون یا قند خون سالمند
 11. انجام امور منزل برای سالمند

دسترسی سریع

پرستاری روزانه سالمند

مناطق تحت پوشش آسانیسم

با توجه به همکاری آسانیسم با موسسات معتبر خدمات پرستاری در کشور، شما می‌توانید برای درخواست خدمات پرستاری از طریق آسانیسم، با اطمینان کامل اقدام به ثبت درخواست کنید.

پس از دریافت درخواست شما کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت تا شما را به راحتی و با توجه به نیاز و فاصله منزلتان از مرکز، با مناسب ترین موسسه یا پرستار هماهنگ ‌کنند.

اگر در تهران زندگی میکنید میتوانید به راحتی از پلتفرم خدمات پرستاری، درخواست پرستار سالمند در منزل تهران دهید. پرستاران آسانیسم در کوتاه ترین زمان پس از ثبت درخواستتان در محل مورد نظر شما حاضر میشوند

اگر در شهر کرج هستید و برای مراقبت از سالمند در منزل نیاز به پرستار سالمند در کرج دارید میتوانید از خدمات پرستاری از سالمند آسانیسم بهره ببرید.

پس از ثبت درخواست شما پرستاران مجرب ما در شهر کرج در اسرع وقت در محل مورد نظر شما حاضر میشوند.

چرا استخدام پرستار سالمند از آگهی ها و معرفی آشنایان روش مناسبی نیست؟

افراد بسیاری برای پرستاری از سالمند در میان دوستان و آشنایان دنبال استخدام پرستار میگردند یا به سایت هایی مراجعه میکنند که برای این کار ساخته نشده اند اما تا حالا فکر کرده اید در صورت نا رضایتی از کار پرستار، هیچ سازمانی از شما حمایت نخواهد کرد برای همین بهتر است برای درخواست چنین خدماتی حتما به مراکز و پلتفرم های مورد اعتماد و دارای مجوز و سابقه کار که به صورت تخصصی به ارائه این سرویس ها می پردازند مراجعه کنید.

هر گونه کوتاهی از سمت پرستار سالمند شرایط را برای شما و سالمندتان میتواند دشوار کند بنابراین استخدام پرستار از طریق آگهی و سایر روش هایی که هیچ نظارتی بر روی عملکرد پرستار وجود ندارد نه تنها برای شما و عزیز سالمندتان سودی نخواد داشت بلکه ممکن است موردی به دغدغه های شما اضافه کند و در برخی مواقع سلامت سالمندتان را به خطر بیندازد.

کارفرمایان در مورد آسانیسم چه می گویند؟

کیفیت در ارائه خدمت ما باعث شده که درصد بسیاری از کارفرمایان از آسانیسم رضایت داشته باشند و ما را به دوستان خود معرفی نمایند که باعث افتخار ماست.

خانم افخمیخدمت دریافتی: پرستاری از سالمند
Read More
پدر من دچار بیماری افسردگی شده است و برای ایشان پرستار میخواستیم چند بار هم پرستار ما را عوض کردن چون پدرم اصلا با آنها کنار نمیومد ولی آخرین پرستار خیلی خوب بود و ما قرارداد 1 ساله بستیم
آقای علیجانیخدمت دریافتی: پرستار برای سالمند
Read More
دستشون درد نکنه یه پرستار برای مادر من فرستادند که به صورت شبانه روزی در کنار ایشان اند و ما خیلی راضی ایم از ایشون
خانم مرادیخدمت دریافتی: پرستاری سالمند
Read More
این شرکت خیلی به حرف های ما توجه کردند و دقیقا پرستارهایی با معیارهایی که میخواستیم رو برامون فرستادند

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار سالمند از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

دستمزد پرستار سالمند در منزل با توجه به وضعیت جسمانی سالمند، قرارداد نیمه وقت یا تمام وقت و در صورت نیمه وقت بودن تعداد ساعات کاری و انجام امور منزل متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید.

مطمئن ترین گزینه برای استخدام پرستار سالمند مراکز خدمات پرستاری است. می توانید با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید تا در انتخاب پرستار مناسب به شما کمک کنند.

  استخدام پرستار به صورت پاره وقت و تمام وقت امکان پذیر است.

زمانی که سالمند شما توانایی انجام کارهای روزمره خود را نداشته باشد و به تنهایی قادر به فعالیت و حرکت نباشد بهتر است به فکر استخدام پرستار سالمند در منزل خود باشید.

بستگی به شرایط سالمند و نوع قرارداد دارد، در صورت نیاز امور منزل توسط پرستار انجام می‌شود.

بله. کارشناسان آسانیسم با توجه به شرایط سالمند شما نیروی پرستاری را اعزام میکنند.

مدارک زیادی از پرستاران و افرادی که مشغول به کار در آسانیسم هستند درخواست میشود. یکی از این مدارک گواهی عدم سوءپیشینه است.

از زمانی که با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید جست و جو و مراحل استخدام برای پرستار مناسب با شرایط شما شروع میشود و در اسرع وقت در محل حاضر می‌شود.

بله، پس از صحبت با کارشناسان ما در آسانیسم پرستار به صورت آزمایشی برای شما فرستاده میشود و اگر مورد قبول شما نبود پرستار دیگری برای شما فرستاده میشود.

شما میتوانید پرستار را به طور آزمایشی استخدام کنید تا در صورت مورد تائید بودن شما قرار داد استخدام برای شما ارسال شود.

4.6/5 - (68 امتیاز)

54 پاسخ

 1. من دنبال پرستار میگشتم برای کودکم چندین نفر رو برای من فرستادن تا اون فردی که به کارم میومد رو پیدا کردم

  1. سلام احمد عزیز،
   خیلی ممنون که مجموعه ما را برای دریافت خدمات انتخاب کردید و خوشحالیم که پرستار مورد نظر خودتون رو پیدا کردید.

 2. سلام و روز بخیر
  اگر از شرایط پرستار ارسالی راضی نباشیم آیا امکان تغییر پرستار وجود دارد؟

  1. سلام مینا عزیز،
   بله حتما. با شماره 02191304433 تماس بگیرید تا کارشناس فورا برای تعویض پرستار شما اقدام کند.

   1. با ارز ادب و احترام خدمت پرسنل محترم اسانیسم لطفاً در شهرستان کرمانشاه تیم کار کشته شعبه یا در خواست کننده دارید لطفاً ایمیل یا در صورت امکان پل ارتباطی که تماس تلفنی باشه جواب بهتر میگیرم ممنون

    1. سلام، لطفا برای ارتباط با آسانیسم با شماره 02191304433 تماس بگیرید.

  1. این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان نیاز یک بیمار به پرستار به عوامل زیادی مانند تجویزات و دستورات پزشک، وضعیت جسمانی بیمار و دوره توانبخشی بیمار بستگی دارد.

 3. سلام میخواستم از مدیریت سایتتون تشکر کنم که همه اطلاعات مورد نیاز ارباب رجوع را به وضوح و کامل پاسخ میدن.
  فقط یه سوالی دارم. من برای شنبه تا پنجشنبه شبانه روزی میخوام پرستار بیاد از مادرم مراقبت کنه. سالمند سالمه ولی نیاز داره یکی حواسش بهش باشه. هزینش چقدر میشه؟
  بعد اینکه برای لواسان هم اعزام میکنید؟

  1. سلام، خیلی ممنون از نظر پر لطفتون.
   بله برای لواسان اعزام داریم، در مورد قیمت با شماره داخل سایت تماس بگیرید تا با توجه به وضعیت سالمند عزیزتون کارشناس ما قیمت رو خدمتتون اعلام کنه.

 4. سلام موقع انتخاب پرستار سالمند، سن پرستار هم در نظر می گیرید؟

  1. سلام، بله، سن پرستار و کلیه معیارهای لازم برای انتخاب پرسنل و ارائه خدمات پرستاری در نظر گرفته شده است.

 5. سلام قرارداد مراقبت از سالمندان باید مستقیماً با سالمند منعقد بشه؟

  1. سلام، قرارداد با سالمندان یا فرزندان سالمندان منعقد می شود.

 6. سلام پرستاری سالمند در تهران فقط امکان داره؟ من برای پدر سالمندم پرستار میخوام تو کرجیم

  1. دستمزد پرستار با توجه به عوامل زیادی از جمله میزان تحصیلات، تجربه و تخصص، نوع قرارداد (روزانه یا 24 ساعته) و قراردادهای بلند مدت و همچنین شرح وظایف پرستار متفاوت است. برای اطلاع از قیمت پرستار سالمند با تلفن های درج شده تماس بگیرید.

  1. با توجه به شرایطی که سالمند شما دارد، در صورتی که نیاز باشد، انجام امور منزل در زمانی که در قرار داد پرستار ذکر شده باشد، برعهده ی او می باشد.

 7. سلام من میخوام یه پرستار برای پدر ومادرم استخدام کنم اما دوست دارم فرد مورد نظر طبق نظر خودم باشه. اصلا این امکان وجود داره؟

  1. سلام وقت به خیر بله می توانید ابتدا از طریق مصاحبه، پرستار مناسب برای سالمندان خود را انتخاب کنید

 8. اگر بخواهیم پرستار فرستاده شده را عوض کنیم چگونه انجام میشود ؟

  1. برای این کار با واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا پرستار شما در اسرع وقت عوض شود.

 9. اگر از شرکت شما مراقب سالمند بگیریم چند روز بعد پرستار میاد پیش ما ؟؟

  1. سلام پرستار در اسرع وقت حداکثر تا 1 الی 2 روز بعد برای شما فرستاده میشود.

 10. پرستار سالمندتون، پرستاری سالمند بیمار و نظافت خونه رو باهم انجام میده؟

  1. سلام بله پرستار سالمند میتونه هر دو کار را انجام دهد و هزینه برای شما با امور منزل محاسبه میشود.

 11. عرض ادب بنده از شرکت پرستاری شما پرستار برای منزل مادرم گرفتم که به کارهای شخصیه ایشان رسیدگی کند خانمی میانسال هماهنگ کردن که بسیار خوش برخورد و باتجربه بود و به خوبی از عهده کارهای مادرم و منزل براومدن و قرارداد یک ساله بستیم با ایشان

 12. من برای پدر بزرگ و مادربزرگم باید دو تا پرستار سالمند بگیرم یا ی نفر می تونه کارهاشون انجام بده؟ فقط این یادم رفت بگم که هر دوتاشونم میتونن کارهای خودشون انجام بدن و فقط نیاز کنارشون باشه و براشون غذا درست کنه، ببره پارک یا سینما و …

 13. من اگه پرستار بخوام امکانش رو دارین که تا 3 ساعت بعدش نیرو برای من بفرستین تجریش هستم ؟

  1. سلام بله اگر کار شما خیلی اضطراری است بهتر است تماس بگیرید تا در اسرع وقت برای شما پرستار فرستاده شود

 14. پرستار سالمند می تونه کارهای تزریقات را هم برای سالمند ما انجام بده؟

  1. اگر شما موقع استخدام به کارشناسان ما شرایط سالمند خود را ذکر کنید بدون شک یک پرستار متخصص و کاربلد برای شما گزینش می شود.

 15. سلام می خواستم تشکر کنم از پرستاری که برای من فرستادید من برای پرستاری سالمند در منزل از شما خدمت گرفته بودم تا الان که همه چی خوبه.

 16. عرض ادب من ساکن ایران نیستم برای مادرم که در ایران ساکن اند پرستار میخوام که هم در کنارش باشه و هم امور آشپزی برای خودشون انجام بدن و برای وقت دکتر هم باهاش همراهی کنه و ماشین هم در اختیارشون قرار میدیم برای تردد توی سطح شهر الان برای استخدام من باید چه کاری انجام بدم؟

  1. شما میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشاناسان ما پاسخگوی نیاز شما برای استخدام پرستار باشند.

 17. من مادربزرگ مریضی دارم که به دلیل مشغله زیاد نمی توانم اغلب به او سر بزنم و کارهایش را انجام دهم. آیا چنین فردی در گروه خود دارید که در کنارش باشه؟مادر بزرگم سالم هستش

  1. سلام دوست عزیز. بله، تمام پرستاران ما می توانند با دقت و حوصله بسیار به شما در این کار کمک کنند.

 18. سلام ممنون از سایت و خدمات عالی شما در زمینه پرستاری از سالمندان یک سوال دارم هزینه استفاده از پرستار سالمند در منزل با خانه سالمندان و آسایشگاه ها چقدر تفاوت قیمت دارند؟

  1. برای اطلاع از قیمت ها و نرخ خدمات می توانید با شماره تلفن درج شده در وب سایت تماس بگیرید اما باید بدانید که هزینه پرستاری از سالمند در منزل در مقابل خانه سالمندان بسیار به صرفه تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *