پرستار سالمند

افراد سالمند هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی و روانی نیاز به توجه و مراقبت زیادی دارند چرا که معمولا از بیماری های شایع در دوران سالمندی رنج می برند و احتمالا  نسبت به گذشته حساس تر شده اند به همین دلیل مراقبت از آنها نیاز به صبر، حوصله، زمان و انرژی بیشتری دارند.

مراقبت از افراد مسن خانواده موضوعی بسیار چالش برانگیز است، مخصوصا اگر همه اعضای خانواده شاغل باشند یا به مدرسه و دانشگاه بروند. در چنین شرایطی که زمان، تجربه و توانایی کافی برای مراقبت از عزیز سالمندتان ندارید بدون شک استخدام پرستار سالمند بهترین راه حل است.

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم با تیمی مجرب و متعهد از پرستار سالمند در منزل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

پرستار سالمند در منزل
مراقبت سالمندان, پرستار سالمند, مراقبت از سالمندان در زمان شیوع کرونا

چرا از آسانیسم پرستار سالمند در منزل بگیرید؟

آسانیسم یکی از معتبرترین و مجرب ترین پلتفرم های خدمات پرستاری در منزل است که با بهره گیری از توانمندی پرستاران شرکت های پرستاری متفاوت و نیروی فعال خود، سعی در ارائه خدمات حرفه ای در زمینه بهداشت و درمان طی سال ها فعالیت خود به مردم عزیز کشور داشته است.

پرستارانی که توسط پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم به منظور نگهداری از سالمند در منزل به خانه شما اعزام می‌شوند نسبت به پرستارانی که به صورت شخصی فعالیت می کنند مزایای زیادی دارند.

تمام پرستاران و نیروهای اعزامی دارای تجربه کار می باشند و همچنین تضامین مختلفی در مراکز ما دارند تا خیال شما از بابت امنیت کار هم راحت باشد. حتی اگر زمانی شما میخواهید پرستار سالمند خودتان را تعویض کنید، فقط کافی است که این مورد را به ما اطلاع دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تعویض پرستار، اقدام شود تا شما بدون پرستار نمانید.

نیروهای با سابقه کار بالا
کیفیت بالا در خدمات
قیمت مناسب در خدمات
احراز هویت نیروها
اعزام نیرو از نزدیک ترین منطقه
ارزیابی عملکرد دوره ای نیروها

مراقب سالمند در منزل

شما در آسانیسم می توانید بهترین مراقبین و پرستاران را برای سالمند خود استخدام کنید. مجموعه ما با مراکز معتبر مراقبت و پرستاری از سالمند طرف قرارداد است و شما در کوتاه ترین زمان می توانید بهترین مراقب یا پرستار را داشته باشید. ما بهترین قیمت ها را در این حوزه ارائه می دهیم. برای آشنایی بیشتر با خدمت پرستاری از سالمند در منزل، ادامه محتوا را مطالعه نمایید.

پرستاری از سالمند

اکثر خانواده ها به این موضوع که باید از سالمند خود در خانه مراقبت کنند توجهی ندارند تا اینکه یک اتفاق ناگوار مانند زمین خوردن، سکته مغزی یا برخی از آسیب های جدی دیگری رخ می دهد. اگر والدین سالمندتان به دلیل کهولت سن نیاز به نگهداری و مواظبت دارند ولی مشغله های فراوان فرصت این کار را از شما گرفته است و نمیتوانید به پرستاری از عزیز سالمند خود بپردازید می توانید از سرویس پرستار سالمند در منزل استفاده کنید.

والدین شما در تمام طول زندگی خود مستقل و آزاد بوده اند قطعا آنها نمی خواهند که این استقلال و آزادی را از آنها بگیرید از طرفی نمی خواهند آن ها را به حال خودشان تنها در خانه رها کنید؛ بنابراین با استخدام پرستار سالمند در منزل یک زندگی مستقل و ایمن به والدین سالمندتان هدیه دهید.

 

چه زمان به پرستار سالمند نیاز داریم؟

تغییرات جسمانی، زمین خوردن های مداوم، مشکل در راه رفتن و فعالیت بدنی، فراموشی، عدم توانایی در انجام کارهای شخصی، ناتوانی در مدیریت مصرف صحیح داروها همگی می توانند علائم نیاز سالمندان به یک پرستار دلسوز و متعهد باشد.

دلایل زیادی وجود دارد که اعضای خانواده تصمیم می گیرند برای والدین سالمند خود پرستار استخدام کنند. یکی از رایج ترین دلایل مشغله کاری است بسیاری از افراد وقت کافی برای مراقبت از سالمند را ندارند.

دلیل دیگری که میتوان به آن اشاره داشت نداشتن توانایی جسمی برای مراقبت از سالمندانی است که در تحرک و راه رفتن مشکل دارند.

برخی از سالمندان به دلیل شرایط پزشکی نیاز به انجام تزریقات و برخی مراقبت های بهداشتی دیگر دارند در صورتی که مهارتی در این زمینه نداشته باشید باید سالمندتان را برای انجام تزریقات و دریافت مراقبت های بهداشتی به مراکز درمانی ببرید که انجام این کار هم برای شما و هم برای سالمندتان به دلیل کهولت سن و بیماری میتواند بسیار سخت باشد.

راحتی و آرامشی که سالمندان در خانه خود دارند، در هیچ یک از مراکز درمانی فراهم نمی شود. پس چرا این نیاز آنها را نادیده بگیریم و اضطراب بیشتری به آنها وارد کنیم، در صورتی که میتوانیم با استخدام پرستار سالمند آموزش دیده و مجرب به راحتی نیاز های آن ها را در خانه بر طرف کنیم.

تماس با کارشناسان آسانیسم

استخدام پرستار سالمند

اگر تصمیم گرفته اید با استخدام پرستار سالمند در منزل آرامش، امنیت و استقلال عزیز سالمندتان را در خانه حفظ کنید بهتر است در هنگام استخدام پرستار سالمند به چند نکته مهم توجه کنید. چراکه پرستار فردی است که ساعات زیادی از روز و حتی شب را در کنار سالمندتان میگذراند بنابراین باید از فیلترهای بسیاری گذرانده شده و ارزیابی شود تا بتوانید سالمنداتان را با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی به او بسپارید.

 • در هنگام استخدام پرستار سالمند مدارک و سابقه پرستار را بررسی کنید. زیرا ممکن است مهارت و تجربه لازم در نگهداری از سالمند شما را نداشته باشد. حتی اگر شخصی را از شرکت های پرستاری استخدام می کنید باز هم سوابق کاری او را بررسی کنید شما می توانید برای آگاهی از کیفیت کار پرستار با کارفرماهای قبلی او تماس بگیرید.
 • وظایف پرستار سالمند را تعیین کنید. پیشنهاد می کنیم در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل وظایف پرستار را مشخص کنید. برخی از افراد ممکن است تمایلی به انجام کار هایی غیر از مراقبت های بهداشتی نداشته باشند.
 • ساعات کاری پرستار را مشخص کنید. اگر نیاز به پرستار شبانه روزی سالمند دارید این نکته را در همان مرحله استخدام پرستار با او در میان بگذارید.
 • به پرستار جایگزین فکر کنید. ممکن است پرستاری که استخدام کرده اید مریض شود و یا مشکلی برای او پیش بیاید که نتواند برای مدتی از عزیز سالمندتان مراقبت کند.

نادیده گرفتن هر یک از این نکات میتواند در آینده شما و سالمندتان را با یکسری چالش ها و مشکلات روبه رو کند.

گاها این مراحل استخدام پرستار سالمند زمان بر خواهد بود و شما در این راه خسته خواهید شد، مرکز خدمات پرستاری آسانیسم این دشواری ها را راحت کرده است و شما با خیال راحت می توانید تنها با یک بار ثبت سفارش یا تماس با ما، از چندین موسسه قیمت دریافت نمایید و مطمئن باشید که موسسات همکار ما دارای مجوز وزارت بهداشت می باشند و همچنین تمام افرادی که برای شما ارسال می شوند دارای تاییدیه های زیر می باشند که از مراقبان دریافت می شود:

 • دریافت عدم سو پیشینه
 • دریافت عدم اعتیاد
 • دریافت اصل یکی از مدارک شناسایی
 • دریافت سفته 20 میلیون تومانی که پشت آن را یک ضامن معتبر امضا کرده است.
پرستار سالمند در منزل

مراقبت از سالمند در منزل

استفاده از خدمات مراقبت از سالمندان در منزل مزایای زیادی برای شما و سالمندتان دارد که در این بخش برخی از این مزایا را معرفی میکنیم:

بهترین مزیت استخدام پرستار سالمند در خانه این است که به شما و سالمندتان آرامش می بخشد. چرا که میدانید شخصی در در خانه حضور دارد و از سالمندتان مراقبت می کند. حضور مراقب در منزل به عزیز سالمندتان نیز آرامش می بخشد زیرا می داند کسی هست که به او در انجام کارهای شخصی کمک کند.

 استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل باعث می شود سالمندتان در خانه تنها نماند و در طول شبانه روز یک همدم و هم صحبت داشته باشد.

سالمندان دوست ندارند خانه خود را که یک عمر در آن زندگی کرده اند به مقصد خانه سالمندان یا خانه فرزندانشان ترک کنند. استفاده از خدمات مراقبت از سالمندان در منزل باعث می شود آن ها مانند گذاشته مستقل و در آرامش خانه خود زندگی کنند. دور شدن سالمندان از خانه شان موجب پریشانیشان می شود و تاثیر منفی در روحیه آن ها میگذارد.

مزیت دیگری که می توان به آن اشاره داشت دریافت خدمات شخصی سازی شده و متمرکز است . زیرا نسبت به آسایشگاه ها و خانه سالمندان که پرستار به چند سالمند رسیدگی می کند در خانه فقط به سالمند شما خدمات ارائه می دهد.

نگهداری از سالمند در خانه یا خانه سالمندان

تغییر در نحوه عملکرد سالمندان همیشه دلیلی برای اینکه سالمندتان را به خانه سالمندان ببرید نیست. بسیاری از خانواده‌ها فکر میکنند با افزایش سن والدینشان، بهترین گزینه برای مراقبت از آنها خانه سالمندان است در صورتی که با استخدام پرستار سالمند در منزل نیز می توانید همان مراقبت هایی که در خانه سالمندان به عزیزانتان ارائه میشود را در خانه به صورت شخصی سازی شده و حتی با کیفیت بالاتری به آن ها ارائه دهید.

 از طرفی انتقال آنها به خانه سالمندان تاثیر منفی در روحیه و سلامتی شان میگذارد؛ زیرا بیشتر آن ها دوست دارند باقی عمرشان را نیز در خانه خود سپری کنند و با اعضای خانواده و دوستانشان معاشرت داشته باشند.

ازطرفی زمانی که مراقبت در منزل انجام شود عزیز سالمندتان از بیماری های مسری که در خانه سالمندان ممکن است وجود داشته باشد دور می ماند در نتیجه میتواند دوران پیری سالم تری را تجربه کند.

برخلاف نطر عموم نگهداری سالمند در منزل بسیار مقرون به صرفه است. هزینه خدمات پرستاری در منزل معمولا ارزان تر از بیمارستان ها و خانه های سالمندان است، در حالی که به اندازه مراقبت های پزشکی ارائه شده در بیمارستان یا خانه سالمندان موثر است.

پرستار روزانه سالمند

پرستار روزانه سالمند، فردی آموزش دیده و با تجربه است که تمام نیازهای سالمند را برطرف می‌کند و در صورتی که سالمند در طول روز تنها باشد، اعضای خانواده بدون اینکه کنار سالمند حضور داشته باشند، می‌توانند با خیالی آسوده سالمند عزیزشان را برای مراقبت و نگهداری به پرستار روزانه بسپارند.

خدمات پرستار روزانه سالمند مناسب خانواده‌هایی است که به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند در طول روز کنار سالمندشان باشند و تصمیم می‌گیرند مراقبت از پدر یا مادر عزیز خود را به فردی متعهد و مسئولیت‌پذیر بسپارند. همچنین این سرویس برای سالمندانی که به مراقبت شبانه نیاز ندارند و فقط در طول روز برای انجام کارهای روزمره به نگهدار یا یک همدم نیاز دارند مناسب است.

برخی از خدمات پرستار روزانه سالمند شامل موارد زیر است:

 • کنترل وضعیت سلامت جسمانی و روانی سالمند و ثبت گزارش جهت اطلاع به پزشک سالمند یا خانواده‌ی او
 • کنترل فشار خون و قند خون سالمند به صورت روزانه
 • کمک به نظافت شخصی سالمند و انجام کارهای روزمره
 • نظارت بر مصرف صحیح داروها
 • تعویض سوند و پانسمان
 • هم‌صحبتی و همراهی سالمند در انجام کارهای مورد علاقه
 • تشویق سالمند به تحرک و جلوگیری از ایجاد زخم بستر
 • تهیه‌ی وعده‌ها و میان‌ وعده‌های غذایی
 • انجام وظایف خانه‌داری
 • پرستاری از سالمند بیمار

پرستار نیمه وقت سالمند

بسیاری از خانواده تصمیم می گیرند که خودشان از والدین سالمند شان مراقبت و نگهداری کنند اما با این وجود در مقاطع زمانی خاص به استفاده از تخصص و مهارت پرستار سالمند نیاز دارند. پرستار نیمه وقت سالمند می تواند تنها چند روز در هفته یا هر روز به مدت چند ساعت برای مراقبت از والدین سالمندتان به منزل شما بیاید. استخدام پرستار نیمه وقت به شما این امکان را می دهد تا زمان بیشتری به خود اختصاص دهید و بتوانید کارهای شخصی و تجاری تان را انجام دهید. میانگین حقوق برای پرستار نیمه وقت سالمند به شرایط جسمانی سالمند شما  و وظایف شغلی او در ساعت بستگی دارد.

 توجه داشته باشید یک پرستار سالمند نیمه وقت باید از تمام شرایطی که پرستاران سالمند تمام وقت دارند برخوردار باشد. بنابراین شما باید به همان شیوه ای که یک پرستار سالمند تمام وقت استخدام می کنید نیز اقدام به استخدام پرستار نیمه وقت سالمند کنید. زیرا پرستار وقت زیادی را با والدین سالمند شما خواهد گذراند، به همین دلیل او باید دارای تجربه و مهارت های مهمی در مراقبت از سالمند باشد.

بنابراین مهم است که خانواده ها به مراکز و پلتفرم های خدمات پرستاری و مراقتی مراجعه کنند که پرسنل آن ها متعهد ، حرفه ای و قابل اعتماد باشند و پرستاری را استخدام کنند که والدین سالمندشان در کنار او احساس راحتی کنند. شما باید در جستجوی پرستاری باشید که به اندازه خودتان، دلسوز والدین تان باشد. کسی که نه تنها از آنها به خوبی مراقبت کند، بلکه در زمانی که شما در خانه حضور ندارید همدم و هم صحبت سالمندتان باشد.

برخی از ویژگی های پرستار سالمند نیمه وقت عبارتند از :

 • دلسوز و مهربان
 • منظم و متعهد
 • صادق
 • قابل اعتماد
 • امین و رازدار
 • صبور
 • متخصص و حرفه ای

اگر برای مراقبت از والدین سالمندتان نیاز به پرستار نیمه وقت دارید تا در زمانی که در خانه حضور ندارید از عزیز شما مراقبت کند می توانید به پلتفرم خدمات پرستاری و مراقبتی آسانیسم مراجعه کنید و با خیال راحت پرستاری دلسوز ،مهربان و حرفه ای استخدام کنید. تمامی پرستاران آسانیسم از جمله پرستاران نیمه وقت سالمند افرادی متخصص، متعهد و دلسوزی هستند که قبل از استخدام احراز هویت شده اند بنابراین با آسانیسم نگران امنیت و سلامت عزیزتان در زمانی که در خانه حضور ندارید نباشید. پس از ثبت درخواست شما برای استخدام پرستار نیمه وقت سالمند کارشناسان ما با شما در اسرع وقت تماس خواهند گرفت و پس از نجام هماهنگی های لازم پرستاری مناسب با نیاز شما و عزیز سالمندتان به محل مورد نظر شما اعزام خواهند کرد.

پرستار زن برای سالمند

استخدام پرستار زن برای سالمند شما کاملا به نیاز، درخواست و راحتی سالمند شما بستگی دارد. البته که سالمند خانم با پرستار سالمند زن راحت‌تر است و ترجیحشان بهره مندی از خدمات پرستار زن است. همه شرکت های پرستاری از دانش و تجربه هر دو گروه خانم و اقا استفاده میکنند و شما می توانید با توجه به نیاز و ترجیح سالمندتان نسبت به استخدام پرستار زن برای سالمندتان اقدام کنید.

 وظایف و مسئولیت های پرستار زن کاملا به شرایط سالمند و درخواست شما بستگی دارد؛ اما عمومی ترین خدمات که ارائه میدهند عبارت اند از:

 • ثبت وضعیت هر لحظه سالمند و گزارش به پزشک معالج
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • انجام تزریقات در منزل
 • کمک به انجام کارهای شخصی مانند دستشویی رفتن، استحمام، غذاخوردن، لباس پوشیدن و …
 • کمک به مصرف صحیح داروها
 • توجه به رژیم غذایی
 • تعویض سوند، پوشک، پانسمان و …
 • پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 • هم صحبتی با سالمند
 • همراهی با سالمند برای داشتن تحرک

پرستار سالمند در منزل با موسسه خدمات پرستاری آسانیسم

پرستار مرد برای سالمند

 بسیاری از خانواده های سالمند آقا و حتی خود سالمندان اقا ترجیحشان استخدام پرستار مرد است مخصوصا اگر سالمند به دلیل ناتوانی جسمی نمیتواند تحرک داشته باشد و لازم است علاوه بر برخی از مراقبت های بهداشتی و نظافتی برای جلوگیری از زخم بستر چرخانده شود یا ماساژ درمانی دریافت کند. به طور کلی وظایف پرستار مرد برای سالمند نیز با توجه به نیاز شما و عزیز سالمندتان مشخص می شود؛ اما عمومی ترین خدمات که ارائه میدهند عبارت اند از:

 • ثبت وضعیت هر لحظه سالمند و گزارش به پزشک معالج
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • انجام تزریقات در منزل
 • کمک به انجام کارهای شخصی مانند دستشویی رفتن، استحمام، غذاخوردن، لباس پوشیدن و …
 • کمک به مصرف صحیح داروها
 • توجه به رژیم غذایی
 • تعویض سوند، پوشک، پانسمان و …
 • پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 • هم صحبتی با سالمند
 • همراهی با سالمند برای داشتن تحرک

نکته بسیار مهمی که بایستی برای سالمندان رعایت شود نحوه مراقبت و تغذیه سالمندان می باشد، زیرا تغذیه سالمندان باعث افزایش قوا و سرحال بودن آنها می شود و می توان سالمندانی سالم تر را در خانواده داشته باشیم و نکته مهم دیگر کسب دانش در مورد بیماری های دوره سالمندی می باشد که بایستی فردی در کنار سالمند وجود داشته باشد که به این بیماری ها و نحوه برخورد با بیمارها آشنایی کافی داشته باشد.

تعدادی از بیماری های دوران سالمندی

یکی از دغدغه هایی که سالمندان دارند تنها ماندن است و این تنهایی باعث ترس در این عزیزان می شود به خاطر همین است که افراد سالخورده دوست دارند همیشه در جمع خانواده باشند یا اینکه حداقل فردی دیگر در کنار آنها باشد. تنهایی سالمند سالم باعث میشود که دچار افسردگی شود که همین افسردگی باعث کاهش سیستم دفاعی بدن میشود. همدم سالمند سالم میتواند از افسردگی فرد جلوگیری کرده و حضور فرزندان در خانواده شادی را به عزیزان مسن باز می گرداند.

در لیست زیر تعدادی از بیماری هایی که در دوران سالمندی بسیار رخ میدهند را مشاهده نمایید، برخی از این بیماری ها در آسانیسم بیشتر توضیح داده شده اند که جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید آنها را مطالعه نمایید:

 • بیماری زخم معده در سالمندان
 • بیماری های گوارشی در سالمندان
 • بیماری سل در سالمندان
 • بیماری ریوی در سالمندان
 • بیماری های دریچه قلبی در سالمندان
 •  و…

مزایای استفاده از نگهدار سالمند در منزل

استفاده از خدمات پرستاری در منزل مزایای مختلفی دارد و میتوان مهم ترین این مزایا در در زیر نام برد:

 • پرستارسالمند در منزل باعث میشود که سالمند احساس راحتی در کنار خانواده داشته باشد.
 • مراقبت بهتر از سالمند به صورت اختصاصی و اگر این مورد را با نگهداری از سالمند در خانه سالمندان مقایسه نمایید مطمئنا تفاوت بسیاری را احساس خواهید کرد.
 • افزایش اشتیاق و امید به زندگی در فرد سالخورده. فرد سالمند بسیار اشتیاق دارد تا در بین افراد خانواده از ایشان نگهداری شود.
 • کنترل بیشتر خانواده در مراقبت از سالمند

و بسیار مزایای دیگر که میتواند خانواده فرد سالمند را مجاب به استفاده از این خدمات نماید.

تماس با کارشناسان آسانیسم

انتخاب مراقب و نگهدار سالمند چه فاکتورهایی دارد؟

 • آیا پرستار سالمند دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 • پرستارسالمند تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه‌ی خود آگاهی دارد؟
 • آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 • آیا مرکز ارائه خدمات پرستاری، دسترسی 24 ساعته به پشتیبان پرستار را برای شما فراهم می‌کند؟
 • آیا پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل قبولی دارد؟

پرستاران و مراقبین فرشتگانی هستند که در اوج رنج، بیماری و نیاز، به سالمند یا بیمار خود کمک رسانی کرده و دست آن‌ها را می‌گیرند. شغل پرستاری به قدری ازاهمیت بالا برخوردار است که رسول اکرم اسلام (ص) نیز در مورد این شغل چنین فرموده است: «هر کسی یک شبانه روز از فردی پرستاری کند خداوند او را همراه و یار ابراهیم خلیل میگرداند.»

با توجه به افزایش طول عمر انسانها در قرن 21، تعداد سالمندان افزایش یافته و نیازهای اجتماعی، رفاهی و مراقبتی آنان نیز نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. یکی از این نیازها، مراقبت و پرستاری است که باید به نحوی شایسته انجام بگیرد. پرستاران با شب بیداری و مراقبت 24 ساعته از عزیزان شما، از سلامت جسمی و روحی آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.

مطمئنا بهترین مکان برای نگهداری از سالمند، در منزل خود سالمند می باشد چون سالمند در آن محیط بسیار راحت تر و دارای حس امنیت بیشتری می باشد و این امر باعث میشود تا پرستار سالمند و همچنین خود سالمند در امور با هم همکاری بیشتری داشته باشند.

هزینه نگهداری سالمند در منزل

موارد مختلفی در قیمت گذاری خدمات پرستاری از سالمند تاثیر گذار می باشد که در زیر به مواردی از آنها اشاره میکنیم.

مدت زمان ارائه خدمت در روز یکی از مهمترین موارد تاثییر گذار بر روی قیمت می باشد که به چهار دسته تقسیم می شود: پرستار سالمند بصورت ..

 • 24 ساعته (پرستار شبانه روزی سالمند)
 • به صورت 12 ساعته
 • به صورت 8 ساعت در روز (پرستار روزانه سالمند)
 • به صورت پاره وقت در منزل

در زمان عقد قرارداد جهت به خدمت گرفتن مراقب برای سالمند حتما دقت نمایید که تعداد ساعت حضور مراقب در منزل و همچنین روزهای حضور مراقب به درستی درج شده باشد تا در آینده به مشکل بر نخوردید. لازم به ذکر است که قیمت خدمات پرستاری در منزل جهت روزهای تعطیل رسمی مبلغ بالاتری نسبت به روزهای عادی هفته می باشد.

پرستار سالمند, استخدام پرستار سالمند یا استفاده از خانه سالمندان, خدمات پرستاری و مراقبتی از سالمند

مورد دیگری که تاثیر بر روی قیمت دارد، خدماتی که سالمند به آنها نیاز دارد می باشد

 1. حمام کردن سالمند
 2. آشپزی برای سالمند یا خانواده سالمند
 3. جابجایی فرد مسن روی تخت یا همراهی وی برای راه رفتن
 4. اجابت مزاج سالمند

بیماری های سالمند هم در قیمت گذاری تاثیر گذار می باشد.

همانطور که اشاره شد،سطح سلامت سالمند در تعیین قیمت بسیار مهم می باشد و نوع بیماری و اینکه این بیماری میتواند توانایی سالمند را از فرد سلب نماید باعث افزایش قیمت می شود. یکی از مزایای وجود پرستار و مراقب برای سالمند این است که میتواند از بیمارهایی که احتمال پیش آمد برای فرد سالخورده می باشد را تا حد قابل قبولی کنترل و حتی پیشگیری نماید و نقش چشمگیری در افزایش و کنترل سلامت سالمند دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت گذاری خدمات پرستاری در منزل میتوانید به مطلب قیمت پرستار سالمند در منزل مراجعه نمایید تا اطلاعات تکمیلی را کسب نمایید همچنین در صورت تمایل میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همه موارد را کاملا توضیح دهند.

وظایف پرستار سالمند در منزل

پرستاران سالمند موسسات پلتفرم خدمات مراقبتی و پرستاری آسانیسم دارای مهارت بسیار بالایی هستند. برای نمونه می‌توان از تعدادی از کارهایی که توسط آن‌ها انجام می‌شود به شرح زیر نام برد:

 1. مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار
 2. برنامه‌ریزی درمانی و دادن دارو به بیمار و سالمند
 3. تهیه غذای مناسب و دادن آن به سالمند
 4. توجه به امورات رفاهی و گردشگری سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 5. انجام کارهای مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت (نظیر مرور خاطرات، خواندن کتاب، حل جدول و …)
 6. همراهی نگهداری از سالمند در خارج از منزل
 7. انجام امور اداری و مالی سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 8. رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل
 9. تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
 10. نظارت بر فشار خون یا قند خون سالمند

دسترسی سریع

پرستار سالمند در تهران و کرج

مناطق تحت پوشش آسانیسم

از آنجایی که آسانیسم با موسسات معتبر خدمات پرستاری کشور همکاری دارد پس از ثبت درخواست برای هر خدمتی از طریق آسانیسم، کارشناسان ما برای هماهنگی های بیشتر و ارجاع درخواستتان به موسسات مربوطه با شما تماس خواهند گرفت تا به راحتی بتوانید متناسب با نیاز و حتی فاصله منزل خود با مرکز، مناسب ترین موسسه یا پرستار را انتخاب نمایید.

اگر در تهران یا حومه تهران زندگی می کنید به راحتی می توانید از پلتفرم خدمات پرستاری، درخواست پرستار سالمند در منزل تهران دهید. پرستاران ما پس از ثبت درخواست شما در کوتاه ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات با کیفیت در محل مورد نظر شما حاضر می شوند.

چنانچه در کرج زندگی می کنید و برای مراقبت از سالمند در منزل نیاز به استخدام پرستار سالمند در کرج دارید، میتوانید از خدمات پرستار سالمند پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم بهره مند شوید. پس از ثبت درخواست شما پرستاران مجرب و حرفه ای تیم آسانیسم در اسرع وقت در محل مورد نظر شما حضور پیدا میکنند.

چرا استخدام پرستار سالمند از آگهی ها و معرفی آشنایان روش مناسبی نیست؟

افرادی زیادی برای مراقبت و نگهداری از سالمندان در میان دوستان و آشنایان به دنبال پرستار سالمند می گردند یا به سایت هایی مراجعه می کنند که برا این کار ساخته نشده اند؛ اما هیچ فکر کرده اید در صورت نارضایتی از کار سالمند هیچ ارگان یا سازمانی از شما حمایت نخواهد کرد به همین منظور بهتر است برای درخواست چنین خدماتی حتما به مراکز و پلتفرم های مورد اعتماد و دارای مجوز و سابقه کار که به صورت تخصصی به ارائه این سرویس ها می پردازند، مراجعه کنید.

پرستار سالمند زمان زیادی حتی به صورت شبانه روز در کنار سالمند شما است بنابراین باید مورد اعتماد، متعهد، حرفه ای و دلسوز باشد تا خدمات و مراقبت های لازم را به عزیز شما ارائه دهد. هر گونه کوتاهی از سمت پرستار سالمند میتواند شرایط را برای شما و سالمندتان دشوار کند؛ بنابراین استخدام پرستار از طریق آگهی و سایر روشهایی که هیچ نظارتی بر روی عملکرد پرستار  وجود ندارد نه تنها برای شما و عزیز سالمندتان سودی نخواد داشت بلکه ممکن است موردی به دغدغه های شما اضافه کند و در برخی مواقع سلامت سالمندتان را به خطر بیندازد.

کارفرمایان آسانیسم در مورد ما چه می گویند؟

کیفیت در ارائه خدمت باعث شده که درصد بالایی از کارفرمایان از آسانیسم رضایت داشته باشند و ما را به اقوام و دوستان خود معرفی نمایند که این باعث افتخار ماست.

آقای اسماعیلیخدمت دریافتی: پرستار سالمند
Read More
مادر من به علت آلزایمر شدید پرخاشگری شدید داشت از صبوری پرستارش خیلی ممنونم که با گذشت و دلسوزی تمام مراقبت از مادرم را به عهده گرفتن
خانم مافیخدمت دریافتی: پرستار سالمند
Read More
خدا خیرشون بده واقعا از مراقب مادر راضی هستم خانم خوب و با شخصیتی و خوش اخلاقی هستند. 🙂
آقای رسولیخدمت دریافتی: پرستار سالمند
Read More
برای ما چند پرستار سالمند فرستادن و تقریبا همه این افراد مناسب بودن و ما یکی از این مراقبین رو انتخاب کردیم. خیلی با حوصله حرف های ما رو گوش دادن و بهترین نیرو ها رو برای ما فرستادن.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار سالمند از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

دستمزد پرستار سالمند در منزل با توجه به وضعیت جسمانی سالمند، قرارداد نیمه وقت یا تمام وقت و در صورت نیمه وقت بودن تعداد ساعات کاری و انجام امور منزل متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید.

مطمئن ترین گزینه برای استخدام پرستار سالمند مراکز خدمات پرستاری است. می توانید با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید تا در انتخاب پرستار مناسب به شما کمک کنند.

  استخدام پرستار به صورت پاره وقت و تمام وقت امکان پذیر است.

زمانی که سالمند شما توانایی انجام کارهای روزمره خود را نداشته باشد و به تنهایی قادر به فعالیت و حرکت نباشد بهتر است به فکر استخدام پرستار سالمند در منزل باشید.

بستگی به شرایط سالمند و نوع قرارداد دارد، در صورت نیاز امور منزل توسط پرستار انجام می‌شود.

بله. کارشناسان آسانیسم با توجه به شرایط سالمند شما نیروی پرستاری را اعزام میکنند.

مدارک زیادی از پرستاران و افرادی که مشغول به کار در آسانیسم هستند درخواست میشود. یکی از این مدارک گواهی عدم سوءپیشینه است.

از زمانی که با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید جست و جو و مراحل استخدام برای پرستار مناسب با شرایط شما شروع میشود و در اسرع وقت در محل حاضر می‌شود.

4.7/5 - (57 امتیاز)

22 پاسخ

 1. من دنبال پرستار میگشتم برای کودکم چندین نفر رو برای من فرستادن تا اون فردی که به کارم میومد رو پیدا کردم

  1. سلام احمد عزیز،
   خیلی ممنون که مجموعه ما را برای دریافت خدمات انتخاب کردید و خوشحالیم که پرستار مورد نظر خودتون رو پیدا کردید.

 2. سلام و روز بخیر
  اگر از شرایط پرستار ارسالی راضی نباشیم آیا امکان تغییر پرستار وجود دارد؟

  1. سلام مینا عزیز،
   بله حتما. با شماره 02191304433 تماس بگیرید تا کارشناس فورا برای تعویض پرستار شما اقدام کند.

   1. با ارز ادب و احترام خدمت پرسنل محترم اسانیسم لطفاً در شهرستان کرمانشاه تیم کار کشته شعبه یا در خواست کننده دارید لطفاً ایمیل یا در صورت امکان پل ارتباطی که تماس تلفنی باشه جواب بهتر میگیرم ممنون

    1. سلام، لطفا برای ارتباط با آسانیسم با شماره 02191304433 تماس بگیرید.

  1. این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان نیاز یک بیمار به پرستار به عوامل زیادی مانند تجویزات و دستورات پزشک، وضعیت جسمانی بیمار و دوره توانبخشی بیمار بستگی دارد.

 3. سلام میخواستم از مدیریت سایتتون تشکر کنم که همه اطلاعات مورد نیاز ارباب رجوع را به وضوح و کامل پاسخ میدن.
  فقط یه سوالی دارم. من برای شنبه تا پنجشنبه شبانه روزی میخوام پرستار بیاد از مادرم مراقبت کنه. سالمند سالمه ولی نیاز داره یکی حواسش بهش باشه. هزینش چقدر میشه؟
  بعد اینکه برای لواسان هم اعزام میکنید؟

  1. سلام، خیلی ممنون از نظر پر لطفتون.
   بله برای لواسان اعزام داریم، در مورد قیمت با شماره داخل سایت تماس بگیرید تا با توجه به وضعیت سالمند عزیزتون کارشناس ما قیمت رو خدمتتون اعلام کنه.

 4. سلام موقع انتخاب پرستار سالمند، سن پرستار هم در نظر می گیرید؟

  1. سلام، بله، سن پرستار و کلیه معیارهای لازم برای انتخاب پرسنل و ارائه خدمات پرستاری در نظر گرفته شده است.

 5. سلام قرارداد مراقبت از سالمندان باید مستقیماً با سالمند منعقد بشه؟

  1. سلام، قرارداد با سالمندان یا فرزندان سالمندان منعقد می شود.

 6. سلام پرستاری سالمند در تهران فقط امکان داره؟ من برای پدر سالمندم پرستار میخوام تو کرجیم

  1. دستمزد پرستار با توجه به عوامل زیادی از جمله میزان تحصیلات، تجربه و تخصص، نوع قرارداد (روزانه یا 24 ساعته) و قراردادهای بلند مدت و همچنین شرح وظایف پرستار متفاوت است. برای اطلاع از قیمت پرستار سالمند با تلفن های درج شده تماس بگیرید.

  1. با توجه به شرایطی که سالمند شما دارد، در صورتی که نیاز باشد، انجام امور منزل در زمانی که در قرار داد پرستار ذکر شده باشد، برعهده ی او می باشد.

 7. سلام من میخوام یه پرستار برای پدر ومادرم استخدام کنم اما دوست دارم فرد مورد نظر طبق نظر خودم باشه. اصلا این امکان وجود داره؟

  1. سلام وقت به خیر بله می توانید ابتدا از طریق مصاحبه، پرستار مناسب برای سالمندان خود را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.