نگهداری کودک در منزل خودمان

کودکان علاوه بر رفع گرسنگی، تشنگی و تعویض لباس، نیاز به توجه، احساس امنیت و دوست داشته شدن دارند. اما گاهی پدر و مادر شاغل هستند و برخلاف میل باطنی برای محبت و توجه به کودک دلبندشان زمان کافی را ندارند. 

در نظر داشته باشید که شخصیت ارثی نیست و با توجه به اتفاقات و تجربیات کودکی شکل می‌گیرد و والدین نقش بسزایی در تربیت و آموزش ذهن آماده‌ی کودک دارند همچنین ناتوانی پدر و مادر در رسیدگی به فرزند، دلیل قانع کننده برای قافل شدن از او نیست. 

اگر شما هم زمان کافی برای آموزش و نگهداری از فرزند دلبنتدتان را ندارید، می‌توانید با هماهنگی با پرستاران آسانیسم، از کادر مجرب، دلسوز و آموزش دیده ما بهره بگیرید و با خیال راحت به انجام کار‌های روزمره خود بپردازید.

نگهداری کودک در منزل
پرستاری از کودک در منزل
ثبت سفارش خدمات

مراقبت از کودک در منزل

مراقب کودک فردی است که آموزش دیده است و مهارت های لازم برای نگهداری و مراقبت از کودک و نوزاد را دارد. به طور معمول، این مراقبت در محیط خانواده کودکان انجام می شود.

امروزه اکثر خانواده‌ها و مادران شاغل با مشکل پرستاری و مراقبت از کودک در منزل خود روبه‌رو هستند. بسیاری از والدین تمایلی ندارند کودکان خود را برای ساعت های طولانی به مهد کودک بفرستند و ترجیح میدهند از کودک خود در منزل نگهداری کنند.

یکی از دغدغه‌های والدین انتخاب پرستار کودک می باشد. پرستار کودک علاوه بر ارتباط خوب با بچه ها باید توانایی برطرف کردن نیازهای آنها را داشته باشد و قابل اطمینان باشد. رفتار پرستار کودک و تجربه او در آموزش و تربیت کودک تاثیر زیادی دارد. پس هنگام استخدام پرستار کودک، تجربه و سابقه کاری پرستار را در نظر بگیرید.

نگهداری کودک در منزل خودمان

مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان

شکی نیست که داشتن پرستار بچه تا حد زیادی برای والدین مفید است. نگهداری از کودکان می تواند انعطاف پذیری شغلی، توانایی تقویت روابط شما با شریک زندگی، ثبات و شاید مهمتر از همه، آرامش روانی را برای والدین ایجاد کند اما مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان چیست؟

توجه فردی

برخلاف سایر خدمات مانند مهد کودک یا مدرسه، پرستار کودک در منزل تنها به فرزند شما توجه میکند بنابراین فرزند شما علاوه بر دریافت مراقبت های ضروری در صورتی که نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد میتواند دریافت کند.

راحتی در خانه

از مزایای بزرگ نگهداری کودک در منزل خودمان این است که پرستار بچه به منزل شما می آید. این نه تنها برای شما بلکه برای فرزند شما نیز سودمند است؛ زیرا علاوه بر اینکه در وقت تان صرفه جویی می شود، راحتی و آرامش کودک شما را در جایی که برای او بسیار آشنا است مانند فراهم می میشود.

فعالیت و تحرک

زمانی که فرزند شما با پرستار بچه وقت می گذراند قطعا منفعلانه وقتش را جلوی تلویزیون هدر نمیدهد، بلکه به طور فعال در داخل یا خارج از خانه مشغول به فعالیت می شود. این نه تنها از نظر رشد مغزی، بلکه از نظر سلامت و رفاه نیز برای فرزند شما بهتر است.

سرگرمی و کسب مهارت

یکی دیگر از مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان این است که پرستار بچه می تواند به فرزند شما این فرصت را بدهد که چیزهای جدید را امتحان کند و سرگرمی ها و مهارت های جدیدی کسب کند. رساندن کودکان به تمرینات ورزشی و سایر فعالیتهای فوق برنامه برای والدین شاغل به دلیل زمان های نامناسب و غیرقابل انعطاف می تواند سخت باشد؛ اما با پرستار بچه، فرزند شما می تواند کلاسهای آموزش زبان یا کلاس های ورزشی را شرکت کند.

علاوه بر این، خود پرستاران کودک معمولا دارای طیف گسترده ای از مهارت ها و سرگرمی هستند که می توانند با فرزندتان به اشتراک بگذارند و فرصت های متعددی را برای فرزند شما ایجاد کنند.

چگونه می توان یک پرستار بچه را توصیف کرد؟

پرستار بچه باید این 10 ویژگی را داشته باشد که او را توصیف کند:

 • مسئول و قابل اعتماد
 • صبور
 • مهربان
 • خلاق و بازیگوش
 • فعال و سالم
 • قابل اعتماد
 • با تجربه
 •  با اعتماد به نفس

مراقبت از کودک در منزل

پرستار هنگام نگهداری کودک در منزل چه وظایفی دارد؟

وظایف پرستار کودک با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. پرستار علاوه بر نگهداری و حفظ امنیت کودک وظایف دیگری برعهده دارد:

 •  غذا دادن و تغذیه نوزاد 
 • بهداشت و حمام کردن کودک
 • دادن داروهای مورد نیاز برای کودکان
 • کمک در انجام تکالیف مدرسه
 • سرگرمی و بازی با کودکان

این وظایف با توجه به سن کودک ممکن است تغییر کند مثلا پرستار نوزاد علاوه بر موارد ذکر شده وظایفی مانند تعویض پوشک و خواباندن را نیز برعهده دارد. همچنین برخی وظایف مانند لباس شستن و جاروبرقی کشیدن توافقی هستند و درصورت اضافه شدن، حقوق پرستار نیز اضافه می‌شود.

نکات مهم در انتخاب پرستار کودک

حا که با مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان آشنا شدید اگر به عنوان والدین دلسوز کودک میگویید پرستار کودک میخوام باید بدانید که پیداکردن یک پرستار کودک قابل اعتماد و متعهد کار ساده ای نیست. در ادامه چند نکته مهم که به شما در پیدا کردن پرستار کودک خوب و قابل اعتماد کمک میکند بیان میکنم:

سابقه او را در نظر بگیرید

حتما در طی فرآیند استخدام پرستار، سابقه او را در نظر بگیرید. سابقه و تجربه در هر کاری یک نکته کلیدی است. حتما با خانواده هایی که قبلا همکاری داشته است صحبت کنید و از رضایت بخشی آن ها اطمینان حاصل کنید.

تعامل پرستار کودک را با فرزندان خود در نظر بگیرید

نحوه برخورد پرستار کودک را با فرزندتان مشاهده کنید، این نوع تعامل میزان راحتی کودک شما را با پرستار نشان می دهد. مهم است که پرستاری را انتخاب کنید که با روش فرزندپروری شما مطابقت داشته باشد. حتما در مورد اینکه آیا در زمینه ارائه کمک های اولیه پزشکی مهارتی دارد یا خیر از او بپرسید.

در مورد قیمت از او سوال کنید

از پرستاران بچه بپرسید که قبلاً چه هزینه ای دریافت می کرده اند تا در طول همکاری با مشکلی مواجه نشوید. قیمت پرستار کودک بر اساس محل زندگی شما، تعداد فرزندان، تجربه و عوامل دیگر بسیار متفاوت است.

درباره قوانین خانه بحث کنید و اطلاعات تماس را از او بگیرید

اطمینان حاصل کنید که درباره قوانین خانه خود با پرستار کودک صحبت می کنید و حتما شماره ای از او دریافت کنید که همیشه پاسخگو باشد.

از فرزندان خود در مورد پرستار کودک بپرسید

ممکن است بر اساس اطلاعات فرزندتان، حس خوبی از پرستار داشته باشید. آیا فرزند شما خوش گذرانده است؟ آیا وقتی برگشتید خوشحال بوده و غذای خود را کامل خورده است؟ بسیاری از بچه ها وقتی والدینشان آنها را با یک پرستار جدید ترک می کنند، گریه می کنند یا اضطراب جدایی را نشان می دهند، بنابراین هنگام بازگشت به رفتارها و احساسات فرزند خود بیشتر توجه کنید نه در هنگام خداحافظی و بیرون آمدن از در خانه.

هزینه نگهداری کودک در منزل

هزینه نگهداری کودک در منزل با توجه به وظایف و خدماتی که پرستار ارائه می‌دهد متفاوت است.

تجربه و سطح تحصیلات، ساعات کاری، تعداد فرزندان، محل نگهداری از کودک، دوری و نزدیکی محل نگهداری به وسایل نقلیه عمومی و تعداد روزهای کاری مواردی هستند که در هزینه نگهداری کودک در منزل تاثیرگذار هستند. اگر شما برای انجام کارهای منزل به کمک پرستار نیاز دارید باید هنگام استخدام با پرستار درمیان بگذارید و به توافق برسید چراکه این موارد در حقوق پرستار تاثیرگذار هستند.

آسانیسم؛ بهترین پلتفرم آنلاین برای درخواست پرستار کودک در منزل

آسانیسم یک پلتفرم آنلاین خدمات پرستاری در منزل است که سرویس های متنوعی مانند پرستار کودک در تهران و سایر خدمات بهداشتی- درمانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. پرستاران آسانیسم همگی آموزش دیده و باتجربه هستند در نتیجه با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی از بابت کیفیت خدمات میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید.

اگر می گویید پرستار کودک هستم و در این زمینه میخواهید فعالیت داشته باشد می توانید با تماس با شماره تلفن 02191304433 درخواست خود برای همکاری را بیان کنید. همچنین با پر کردن فرم مربوط در سایت، شرایط خود را اعلام کرده و منتظر تماس کارشناسان آسانیسم در اسرع وقت باشید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد نگهداری از کودک در منزل خودمان ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

نگهداری کودک در منزل یا مهد کودک هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. بعضی از والدین به دلیل معایب مهد کودک مثل عدم توجه مربی به تک تک بچه ها، امکان انتقال بیماری بین بچه ها، فاصله از منزل و… ترجیح میدن کودک را در منزل شخصی خود نگهداری کنند و پرستار کودک استخدام می کنند.

عوامل مختلفی مانند ساعات کاری، مسافت محل زندگی پرستار تا محل نگهداری کودک در قیمت پرستار کودک در منزل تاثیر گذارند. شما می توانید برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها با ما تماس بگیرید 02191304433

 وظایف پرستار کودک با توجه به سن کودک متفاوت است پرستار نوزاد وظایفی مانند غذا دادن، تعویض پوشک و خواباندن را انجام می دهد درحالی که پرستار کودک بازی با کودک،غذا دادن و نگهداری کودک را بر عهده دارد.

 شما می توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق وبسایت یا تماس تلفنی ثبت سفارش کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و درمورد قیمت شرایط و نحوه استخدام پرستار به شما توضیح می دهند و در تمامی مراحل ثبت سفارش، عقد قرارداد و حین انجام کار پرستار در کنار شما خواهند بود

3.7/5 - (3 امتیاز)

2 پاسخ

  1. سلام و عرض ادب
   نگهداری از کودکان یک مسئولیت بسیار سخت و خسته کننده می‌تواند باشد. اگر دوست دارید می‌توانید از آسانیسم پرستار درخواست کنید. در صورت نیاز با شماره 02191304433 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *