نگهداری از کودک در منزل خودمان

کودکان علاوه بر رفع گرسنگی، تشنگی و تعویض لباس، نیاز به توجه، احساس امنیت و دوست داشته شدن دارند. اما گاهی پدر و مادر شاغل هستند و برخلاف میل باطنی برای محبت و نگهداری کودک در منزل زمان کافی را ندارند.

در نظر داشته باشید که شخصیت ارثی نیست و با توجه به اتفاقات و تجربیات کودکی شکل می‌گیرد و والدین نقش بسزایی در تربیت و آموزش ذهن آماده‌ی کودک دارند همچنین ناتوانی پدر و مادر در رسیدگی به فرزند، دلیل قانع کننده برای غافل شدن از او نیست.

اگر شما هم زمان کافی برای آموزش و نگهداری از بچه دلبندتان را ندارید، می‌توانید با هماهنگی با پرستاران آسانیسم، از کادر مجرب، دلسوز و آموزش دیده ما بهره بگیرید و با خیال راحت به انجام کار‌های روزمره خود بپردازید و بدانید از کودکتان به نحو احسن نگهداری و مراقبت می‌شود.

تماس با پشتیبانی

چه خدماتی نیاز دارید؟

مراقبت از کودک در منزل

مراقب کودک فردی است که از کودک نگهداری می‌کند. این افراد می‌توانند در مورد مراقبت و نگهداری از کودک آموزش دیده باشند، ولی مراقب در بیشتر مواقع به صورت تجربی مهارت‌های خود را کسب کرده است. به طور معمول، این مراقبت در محیط خانواده کودکان انجام می‌شود.

امروزه اکثر خانواده‌ها و مادران شاغل در نگهداری و مراقبت از کودک در منزل خود با مشکل روبه‌رو هستند. بسیاری از والدین تمایلی ندارند کودکان خود را برای ساعت‌های طولانی به مهد کودک بفرستند و ترجیح می‌دهند از کودک خود در منزل نگهداری کنند.

یکی از دغدغه‌های والدین برای نگهداری بچه در منزل انتخاب فردی مطمئن، حرفه‌ای و دلسوز است که بتواند به خوبی از کودک‌شان نگهداری کرده و در تربیت او به والدین کمک کند. این افراد علاوه بر ارتباط خوب با بچه‌ها باید توانایی برطرف کردن نیازهای آن‌ها را داشته باشند و قابل اطمینان باشد. رفتار پرستار و تجربه او در آموزش و تربیت کودک تاثیر زیادی دارد. پس هنگام استخدام پرستار کودک، تجربه و سابقه کاری پرستار را در نظر بگیرید.

نگهداری و تدریس کودک در خانه

مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان

شکی نیست که داشتن یک فرد حرفه‌ای برای نگهداری بچه تا حد زیادی برای والدین مفید است. خدمات نگهداری از کودکان می‌تواند، رابطه والدین با کودک را بهتر کرده، شما را در شغل خود انعطاف پذیرتر کند، باعث تقویت روابط زناشویی شود و شاید از همه مهم‌تر، آرامش روانی به شما ارمغان دهد. اما مزایای خدمات نگهداری کودک در منزل خودمان چیست؟

توجه فردی

برخلاف سایر خدمات مانند مهد کودک یا مدرسه، استفاده از خدمات مراقبت از کودک در منزل تنها به فرزند شما توجه می‌کند بنابراین فرزند شما علاوه بر دریافت مراقبت‌های ضروری در صورتی که نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد می‌تواند دریافت کند.

راحتی در خانه

از مزایای بزرگ استفاده کردن از سرویس نگهداری کودک در منزل خودمان این است که یک فرد حرفه‌ای و تحصیل کرده به منزل شما می‌آید و در امنیت خانه از کودک‌تان مراقبت می‌کند. این نه تنها برای شما بلکه برای فرزند شما نیز سودمند است؛ زیرا علاوه بر اینکه در وقت‌تان صرفه جویی می‌شود، راحتی و آرامش کودک شما را در جایی که برای فرزندتان بسیار آشنا و راحت است فراهم می‌شود.

فعالیت و تحرک

زمانی که فرزند شما با مراقب کودک حرفه‌ای وقت می‌گذراند دیگر وقتش را جلوی تلویزیون هدر نمی‌دهد، بلکه به طور فعال در داخل یا خارج از خانه مشغول به فعالیت مفید و آموزنده می‌شود. این نه تنها از نظر رشد مغزی، بلکه از نظر سلامت و رفاه نیز برای فرزند شما بهتر است.

سرگرمی و کسب مهارت

یکی دیگر از مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان این است که مراقب می‌تواند به فرزند شما این فرصت را بدهد که چیزهای جدید را امتحان کند و سرگرمی‌ها و مهارت‌های جدیدی کسب کند.

رساندن کودکان به تمرینات ورزشی و سایر فعالیت‌های فوق برنامه برای والدین شاغل به دلیل زمان‌های نامناسب و غیرقابل انعطاف می‌تواند سخت باشد؛ اما با گرفتن یک مراقب حرفه‌ای، فرزند شما می‌تواند کلاس‌های آموزش زبان یا کلاس‌های ورزشی را شرکت کند.

علاوه بر این، خود پرستار معمولا دارای طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها و سرگرمی هستند که می‌توانند با فرزندتان به اشتراک بگذارند و فرصت‌های متعددی را برای فرزند شما ایجاد کنند.

چگونه می‌توان یک مراقب خوب برای نگه داشتن بچه را توصیف کرد؟

یک مراقب خوب برای نگهداری کودک باید این 10 ویژگی را داشته باشد که او را توصیف کند:

 • مسئول و قابل اعتماد
 • صبور
 • مهربان
 • خلاق و بازیگوش
 • فعال و سالم
 • قابل اعتماد
 • با تجربه
 •  با اعتماد به نفس

مراقبت از کودک در منزل یا مهدکودک یک کار بسیار سخت و حیاتی برای تکامل و تربیت او است. دوران کودکی مهم‌ترین زمان برای رشد و تکامل یک فرد است. پس اگر می‌خواهید خدمات نگهداری کودک در منزل تهران بگیرید یا فرزند خودتان را به مهدکودک بفرستید، پیشنهاد می‌کنیم با دقت و توجه بالا یک مهدکودک خوب یا مراقب حرفه‌ای پیدا کنید.

مراقبت از کودک در منزل

خدمات نگهداری از کودک شامل چه کارهایی است؟

وظایف مراقب با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. او علاوه بر نگهداری و حفظ امنیت کودک وظایف دیگری برعهده دارد:

 • مراقبت از بچه زمان بیرون رفتن از خانه
 • غذا دادن و تغذیه نوزاد 
 • بهداشت و حمام کردن کودک
 • دادن داروهای مورد نیاز برای کودکان
 • کمک در انجام تکالیف مدرسه
 • سرگرمی و بازی با کودکان

این وظایف با توجه به سن کودک ممکن است تغییر کند مثلا پرستار مناسب برای نوزادتان علاوه بر موارد ذکر شده وظایفی مانند تعویض پوشک، آروغ گرفتن و خواباندن او را نیز برعهده دارد. همچنین برخی وظایف مانند لباس شستن و جاروبرقی کشیدن توافقی هستند و درصورت اضافه شدن، هزینه‌ای که باید برای پرستار بپردازید نیز افزایش می‌یابد.

نکات مهم در انتخاب مراقب

حالا که با مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان آشنا شدیم و می‌گویید پرستار کودک میخوام باید بدانید که پیداکردن یک فرد قابل اعتماد و متعهد کار ساده‌ای نیست. در ادامه چند نکته مهم که به شما در پیدا کردن یک خدمت دهنده خوب و قابل اعتماد کمک می‌کند بیان می‌کنم:

سابقه او را در نظر بگیرید

حتما در طی فرآیند استخدام، سابقه او را در نظر بگیرید. سابقه و تجربه در هر کاری یک نکته کلیدی است. حتما با خانواده‌هایی که قبلا همکاری داشته است صحبت کنید یا اگر از شرکت‌ پرستاری درخواست می‌دهید نظرات کاربران قبلی را در خدمات مراقبت از بچه نیرو مطالعه کنید.

تعامل او را با فرزندان خود در نظر بگیرید

نحوه برخورد مراقب را با فرزندتان مشاهده کنید، این نوع تعامل میزان راحتی کودک شما را با او نشان می‌دهد. مهم است که فردی را انتخاب کنید که با اخلاق و خصوصیات شما مطابقت داشته باشد. قبل از استفاده از خدمات نگهداری و مراقبت از بچه حتما در مورد اینکه آیا در زمینه ارائه کمک‌های اولیه پزشکی فرد انتخاب شده مهارتی دارد یا خیر را جویا شوید.

در مورد قیمت سوال کرده و با بودجه خودتان بررسی کنید

از فردی که می‌خواهید استخدام کنید یا مرکز خدمات نگهداری بچه بپرسید که قبلاً چه هزینه‌ای دریافت می‌کرده‌اند تا در طول همکاری با مشکلی مواجه نشوید. هزینه نگهداری کودک در منزل بر اساس محل زندگی شما، تعداد فرزندان، تجربه و عوامل دیگر بسیار متفاوت است.

درباره قوانین خانه بحث کنید و اطلاعات تماس را از او بگیرید

اطمینان حاصل کرده که درباره قوانین خانه خود با مراقب صحبت می‌کنید و حتما شماره‌ای از او دریافت کنید که همیشه پاسخگو باشد.

در مورد نحوه برخورد مراقب با کودک‌تان صحبت کنید

تمام شرکت‌های معتبر نگهداری بچه قبل از قرارداد زمان کار آزمایشی دارند تا شما مطمئن شوید فردی که از کودک‌تان نگهداری می‌کند رفتاری مناسب با کودک دارد.

ممکن است بر اساس اطلاعات فرزندتان، حس خوبی از نیرو بگیرید یا تصمیم بگیرید این فرد مناسب مراقبت از کودک شما نیست. در یک دفتر سوالات زیر را بنویسید و آن‌ها را بررسی کنید:

 • آیا نگه داشتن بچه را می‌توانم به خانواده‌ام بسپارم؟
 • آیا فرزند شما خوش گذرانده است؟
 • آیا رفتار مراقب با کودک مناسب بوده؟
 • آیا خدماتی که او به کودک شما می‌دهد ارزش هزینه‌ها را دارد؟
 • آیا وقتی برگشتید خوشحال بوده و غذای خود را کامل خورده است؟

بسیاری از بچه‌ها وقتی والدینشان آنها را با یک مراقب جدید ترک می‌کنند، گریه می‌کنند یا اضطراب جدایی را نشان می‌دهند، بنابراین هنگام بازگشت به رفتارها و احساسات فرزند خود بیشتر توجه کنید نه در هنگام خداحافظی و بیرون آمدن از در خانه.

نگهداری کودک توسط مراقب

هزینه نگهداری کودک در منزل

هزینه نگهداری کودک در منزل با توجه به وظایف و خدماتی که پرستار ارائه می‌دهد متفاوت است.

تجربه و سطح تحصیلات، ساعات کاری، تعداد فرزندان، محل نگهداری از کودک، دوری و نزدیکی محل نگهداری به وسایل نقلیه عمومی و تعداد روزهای کاری مواردی هستند که در هزینه نگهداری کودک در منزل تاثیرگذار هستند. اگر شما برای انجام کارهای منزل به کمک پرستار نیاز دارید باید هنگام استخدام با پرستار درمیان بگذارید و به توافق برسید چراکه این موارد در دستمزد خدمات مراقبت از بچه تاثیرگذار هستند.

آسانیسم؛ بهترین پلتفرم آنلاین برای خدمات نگهداری از بچه در منزل تهران و کرج

آسانیسم یک پلتفرم آنلاین خدمات پرستاری در منزل است که سرویس‌های متنوعی مانند پرستار کودک در تهران و سایر خدمات بهداشتی- درمانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. پرستاران آسانیسم همگی آموزش دیده و باتجربه هستند در نتیجه با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی از بابت کیفیت خدمات میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید.

با این که مرکز شرکت آسانیسم در تهران است، شرکت آسانیسم می‌تواند خدمات نگهداری از کودک در کرج به عزیزانی که در شهر کرج و شهرهای اطراف کرج در استان البرز هستند ارائه دهد.

اگر می گویید پرستار کودک هستم و در این زمینه میخواهید فعالیت داشته باشد می‌توانید با تماس با شماره تلفن 02191304433 درخواست خود برای همکاری را بیان کنید. همچنین اگر با پر کردن فرم مربوط در سایت، شرایط خود را اعلام کرده و منتظر تماس کارشناسان آسانیسم در اسرع وقت باشید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد نگهداری از کودک در منزل خودمان ما پرسیده‌اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

نگهداری کودک در منزل خودمان بهتر است یا مهد کودک؟

نگهداری کودک در منزل یا مهد کودک هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. بعضی از والدین به دلیل معایب مهد کودک مثل عدم توجه مربی به تک تک بچه ها، امکان انتقال بیماری بین بچه ها، فاصله از منزل و… ترجیح میدن کودک را در منزل شخصی خود نگهداری کرده و از خدمات نگهداری از کودک در منزل استفاده کنند.

قیمت خدمات نگهداری از بچه در منزل چقدر است؟

عوامل مختلفی مانند ساعات کاری، مسافت محل زندگی نیرو تا محل نگهداری کودک در قیمت‌ها تاثیر گذارند. شما می توانید برای اطلاع دقیق تر با ما تماس بگیرید 02191304433.

وظایف مراقبی که اعزام می‌کنید چیست؟

وظایف نیرو با توجه به سن کودک متفاوت است. برای مثال، مادریار برای نوزاد وظایفی مانند غذا دادن، تعویض پوشک و خواباندن را انجام می‌دهد درحالی که مراقب برای کودکان بین 3 تا 6 سال باید با فرزند بازی کند، غذا بدهد و از کودک شما نگهداری و مراقبت کند.

از چه طریقی خدمات نگهداری از کودک درخواست کنم؟

شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه روز از طریق وبسایت یا تماس تلفنی ثبت سفارش کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و درمورد قیمت شرایط و نحوه استخدام پرستار به شما توضیح می‌دهند و در تمامی مراحل ثبت سفارش، عقد قرارداد و حین انجام کار در کنار شما خواهند بود.

4/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ها

 • سحر گفت:

  چرا مراقبت از بچه انقدر خسته کننده‌ست. نمی فهمم واقعا!!!!!!

  • آسانیسم گفت:

   سلام و عرض ادب
   نگهداری از کودکان یک مسئولیت بسیار سخت و خسته کننده می‌تواند باشد. اگر دوست دارید می‌توانید از آسانیسم پرستار درخواست کنید. در صورت نیاز با شماره 02191304433 تماس بگیرید.