نگهداری از سالمند توسط دختر خانواده

بسیاری از سالمندان به دلیل از دست دادن توانایی جسمی یا مشکلات روانی از جمله آلزایمر به نگهداری نیاز دارند.

نظافت، خرید مواد غذایی، پخت و پز و مدیریت داروها از جمله وظایفی است که به عنوان مراقب سالمند باید انجام دهید؛ مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل برای افرادی که شاغل هستند یا خودشان توانایی جسمی مراقبت از سالمند را ندارند کمی چالش برانگیز است.

اگر احساس می‌کنید به دلیل مشغله‌های کاری و رسیدگی به سایر اعضای خانواده ازجمله کودکان یا هر علت دیگری نمی‌توانید مراقبت‌های لازم را به عزیز سالمندتان ارائه دهید، زمان آن رسیده که از سرویس پرستار سالمند استفاده کنید.

تماس با پشتیبانی

چه خدماتی نیاز دارید؟

چرا یافتن مراقب سالمند را آسانیسم بسپریم ؟

آسانیسم یکی از قابل اعتماد ترین بسترها برای ارائه خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل است. ما با نیروهای ماهر و سابقه دار برای خدمتگزاری به شما همکاری کردیم تا در اسرع وقت و قیمت مناسب بهترین خدمات را در منزل خودتان ارائه دهیم. 

شرکت تمام مجوزهای مورد نیاز برای اعزام مراقب را داراست و می‌تواند به صورت قانونی با شما برای ارائه خدمات پرستاری در منزل قرارداد ببندد تا با خیال راحت از مراقبت و نگهداری سالمندان خود مطمئن شوید.

آدرس شرکت

میدان ولیعصر – خیابان انقلاب – نبش شمالی خیابان فلسطین – جنب داروخانه دانشگاه – سرای صنایع خلاق – طبقه همکف

شماره شرکت

02191304433

نقشه شرکت

مزایای استفاده از خدمات مراقبت از سالمند آسانیسم

 • نیروهای با سابقه کار بالا
 • کیفیت بالا در خدمات
 • قیمت مناسب در خدمات
 • احراز هویت نیروها
 • اعزام نیرو از نزدیک ترین منطقه
 • ارزیابی عملکرد دوره ای نیروها

نگهداری از سالمند

سالمندی یک واقعیت زندگی است که برای همه همه انسان‌ها اتفاق می‌افتد. اگر والدین سالمند شما هنوز از سلامت خوبی برخوردار هستند و به طور مستقل زندگی می کنند بهتر است که بی دلیل حساس نشوید و تغییری در زندگی آن‌ها ایجاد نکنید. ولی اگر سالمند قابلیت مراقبت و نگهداری از خودش را ندارد یا به کمک نیاز دارد باید از وی نگهداری و پرستاری کنید.

کاهش کلی نشاط جسمی و ذهنی ممکن است منجر به تغییرات مشهود و حتی شدید در ظاهر، استاندارد زندگی و رفاه عاطفی والدین شما شود هر چه بیشتر آگاه باشید که پیری چگونه می‌تواند بر آنها تأثیر بگذارد راحت تر و بهتر می توانید نگهداری سالمند ها را بر عهده بگیرید.

اگر تصمیم گرفته اید که به جای انتقال والدین سالمند عزیزتان به خانه سالمندان از آن ها با عشق در خانه مراقبت کنید بهتر است قبل از هر چیزی با نکات مراقبت از سالمندان در منزل و همچنین مزایای مراقبت از آن ها در خانه آشنا شوید. یا در صورت نیاز برای مراقبت از وی به دنبال استخدام پرستار سالمند بروید.

نکات مهم برای نگهداری از سالمند در منزل

برای مراقبت از سالمند خود در خانه می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

برای نگهداری از سالمند این 5 نکته خیلی مهم هستند

خانه را برای فرد کهنسال ایمن کنید 

محیط خانه را برای سالمندان امن کنید. تغییراتی انجام دهید تا از مشکلات جلوگیری کند:

 • مسیری که عزیز شما در تاریکی از آنجا رفت و آمد کند را روشن نگه دارید تا برایش مشکلی پیش نیاید.
 • وسایل اضافی منزل را که مانع حرکت آزادانه او می‌شود را بردارید.
 • میله هایی را در حمام و توالت برای حرکت راحت قرار دهید. این میله‌ها برای جلوگیری از افتادن افراد مسن اجباری است.
 • روی قسمت‌های لغزنده خانه یک لایه پلاستیک بگذارید تا از لیز خوردن آن‌ها جلوگیری شود.
 • کابل‌ها و سیم‌ها را در خانه جمع کنید، این کار از سر خوردن و افتادن جلوگیری می‌کند.
 • از حسگرهای مونوکسید کربن استفاده کنید، زیرا بزرگسالان به سطوح پایین این گاز حساس هستند.
 • یک سنسور دما برای حمام یا شیر آب نصب کنید تا عزیز سالخورده را از سوختن محافظت کند.

از وضعیت سالمندان در خانه مطلع شوید

اگر یک فرد مسن می‌خواهد تنها زندگی کند، می‌توانید از وسایل الکترونیکی برای نگهداری از سالمند استفاده کنید. ولی یادتان باشد که میکروفون یا دوربین حریم خصوصی سالمندان را از بین می‌برد. اگر حال سالمند وخیم نیست، بهتر است از تماس‌های ویدیویی برای چک کردن حالشان استفاده کنید.

به ایشان مرتب سر بزنید

فرزندان سالمند در صورت ملاقات مرتب قادرند وضعیت امنیتی، کیفیت زندگی و سلامت آنها را چک کنند. ملاقات فعال داشته باشید:

 • دنبال تغییرات بگردید
 • آیا خانه به هم ریخته است؟
 • آیا لباس‌ها شسته شده اند؟
 • به گلدان‌ها آب داده شده است؟
 • با دقت نگاه کنید که آیا در بدن سالمند شما آثارکبودی‌های ناشی از زمین خوردگی و ضرب دیدگی وجود دارد؟
 • آیا نامه باز نکرده در صندوق پستی وجود دارد؟ قبض‌ها پرداخت شده اند؟
 • از همسایگان والدین خود وضعیت او را در طول روز جویا شوید و در صورت امکان از فردی امین در همان نزدیکی بخواهید به سالمندتان سر بزنند.

ورزش کردن و پیاده روی در فرد مسن را ترویج دهید

سالمندان به فعالیت بدنی احتیاج دارند. ورزش سالمندان را از بیماری‌ها مصون می‌داند. انجام ورزش‌های آسان نظیر پیاده‌ روی و یوگا ملایم برای مراقبت از سالمندان واجب است.

پیاده روی برای نگهداری سالمند

مصرف به موقع داروها را جدی بگیرید

برای افراد مسن یک برنامه دارویی تهیه کنید تا به موقع داروهای خودشان را استفاده کنند. عدم مصرف به موقع دارو مشکلاتی مانند ضعف بینایی، مشکلات حافظه و مصرف مواد مخدر در سالمندان خطراتی را به همراه دارد.

مراقب رانندگی افراد مسن باشید

ما می‌دانیم که وقتی کهولت سن فردی را فرا می‌گیرد، رانندگی برایشان دشوار است. در افراد مسن واکنش‌ها کند، بدن سفت و چشم ضعیف می‌شود. پس بهترین روش این است که در مورد نگرانی‌های خود و علاقه شما نسبت به سلامت شان با آن‌ها صحبت کنید یا آن‌ها را منع از رانندگی کنید.

مواظب کلاهبرداری باشید

بسیاری از سالمندان مجرد در معرض خطر کلاهبرداری هستند. این کلاهبرداری‌ها عبارت‌اند از: سرمایه گذاری در تلفن همراه، نحوه استفاده از کارت‌های بانکی و خیلی کلاهبرداری‌های دیگر است. فراموش نکنید که کارت‌های بانکی، حساب‌ها و پرداخت‌های آن‌ها را به طور مداوم با هم بررسی کنید.

در مورد مشکلات مالی با افراد مسن صریح صحبت کنید

اگر سالمندان شما از نظر مالی به شما وابسته هستند، یک بحث آزاد داشته باشید. با آن‌ها راحت باشید و همیشه صادقانه به عزیز پیر خود جواب بدهید. اگر احساس کردید که نیاز مالی دارند به آن‌ها بگویید چقدر می‌توانید از نظر مالی به آن‌ها کمک کنید. 

در انجام کارهای اداری او را همراهی کنید

توجه داشته باشید که بهتر است امور اداری که برای آن‌ها پیش می‌آید را یا شخصا انجام دهید و یا در کنارشان باشید. در صورتی که چند فرزند هستید با مجوز سایر فرزندان وکالت ‌نامه‌ تهیه کنید تا یکی این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

مراقبت از سالمند و انجام کارهای حقوقی او

سالمند را به انجام کارهای گروهی و اشتراک در گردهمایی‌ها دعوت کنید

رابطه سالمندان با دنیای اطرافشان نباید قطع شود. برخی از افراد مسن که فکر می کنند زندگی با پیری به پایان می رسد ترجیح می دهند در خانه و تنها بمانند. این تصمیم به مرور زمان باعث ناراحتی، افسردگی و سایر بیماری ها می‌شود. سعی کنید تا جایی که امکان دارد آن‌ها را به گردهمایی‌ها و مجالس دعوت کنید.

سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیاز به حفظ روابط اجتماعی دارند. فعالیت های گروهی مانند پیاده روی گروهی، بازی های گروهی، خرید یا صحبت کردن برای سالمندان مفید است.

سالمندان را دوست داشته باشید و حواستان به شرایط روحی او باشد

علاوه بر تمام نکاتی که در این مقاله در مورد مراقبت از سالمندان در خانه ذکر شد، می‌توانید به والدین یا عزیزان سالمند خود عشق بورزید و همیشه در کنار آنها باشید. نگهداری از سالمند فقط شامل مراقبت از شرایط فیزیکی آن‌ها نمی‌شود بلکه سلامت روحی می‌تواند به همان اندازه مهم باشد.

مراقب محدودیت‌های فیزیکی دوران پیری باشید

به یاد داشته باشید که شنوایی، بینایی، لامسه و سایر حواس ممکن است مانند گذشته کار نکند یا با افزایش سن کاهش پیدا کنند. کمی بلندتر و اندازه کافی با آن‌ها صحبت کنید. افراد مسن نیز به درد و لمس حساس‌تر هستند.

مشکلات و سختی‌های دوران کهنسالی را بشناسید

نسبت به مشکلات زندگی آن‌ها حساس‌تر و هوشیارتر باشید، به خصوص اگر دیدید که شروع به از دست دادن حافظه یا عملکردهای بدن کرده‌اند. این مشکلات به خودی خود آزار دهند و ناراحت کننده است. پس آنها را درک کنید و با آنها مهربانانه تر رفتار کنید.

از رفتار و گفتار نامناسب بپرهیزید.

رفتار نامناسب برخی از فرزندان، سالمندان را آزار می‌دهد و ممکن است تا مدت‌ها آن‌ها را به فکر فرو برد. پس در زمان برخورد با آن‌ها خیلی محتاط باشید.

با احترام صحبت کنید

در این سن افراد مسن بسیار رنج می‌برند و برخی از مواقع ممکن است بد اخلاقی یا بی حوصلگی بیشه کنند. در این صورت یادتان باشد که درد و رنج باعث و بانی این رفتارها شده و هنوز احترام سالمند باید هدف اول شما باشد. صحبت محترمانه با سالمندان باعث خوشحالی آن‌ها و افزایش عزت نفس می‌شود.

نوه پدربزرگش را بفل کرده

پیشنهاد بدهید نه دستور

وقتی می‌خواهید به سالمندان توصیه کنید که در کنار سایر سالمندان باشند یا اگر توانایی مالی دارند بیرون بروند، در کلاس‌ها یا دوره‌ها شرکت کنند، این نکات باید به صورت پیشنهاد به سالمندان داده شود نه در قالب یک دستور که باعث آزار آن‌ها شود.

تجربه نشان می‌دهد که دستور دادن به سالمندان باعث افسردگی و ناامیدی می‌شود و حتی آنها را مقاوم و تدافعی می‌کند تا موقعیت قبلی را به شما نشان دهند یا دوباره به آن برگردند، هر چند توانایی این کار را ندارند و این مشکل آنها را نا امید تر می‌کند و ناتوانی را در آن‌ها بیشتر می‌شود.

در صورت نیاز یک پرستار را برای کمک به مراقبت از سالمند استخدام کنید

در برخی موارد، فرزندان نمی‌توانند برای مدت طولانی در کنار افراد مسن بمانند. اگر نیاز است به صورت شیفتی از بزرگ خانواده مراقبت کنید و وظایف را تقسیم کنید. اگر امکان یا توانایی مراقبت برای هیچکدام از اعضای خانواده مقدور نیست، آن موقع، می‌توانید به استخدام پرستار برای سالمند خود اقدام کنید.

خدمات مراقبتی و نگهداری سالمند در منزل

هدف بیشتر خانواده ها از استخدام مراقب سالمند این است که عزیز سالمندشان یک همدم و هم صحبت داشته باشد؛ اما خدماتی که پرستار برای نگهداری سالمند در منزل ارائه می دهد بسیار وسیع تر است و با توجه به نیاز شما و سالمندتان متفاوت است. اگر بخواهیم یک نگاه کلی به خدمات مراقب سالمند بیندازیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ایجاد محیطی آرام و ایمن برای نگهداری از سالمندان
 • کمک به انجام تحرک و پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 • توجه به مصرف صحیح و به موقع داروهای تجویز شده
 • توجه به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم سالمند
 • ارائه خدمات پرستاری سالمند ویلچری
 • کمک در انجام فعالیت‌های روزمره و شخصی (تعویض لباس، شستن لباس، حمام و دیگر کارهای روزمره وی)
 • تنظیم ساعت خواب
 • کنترل فشار خون، قند خون و علائم حیاتی سالمند
 • تعویض سوند، پانسمان و بخیه
 • هم صحبتی

اگر سالمند شما دارای شرایط خاصی است و توانایی‌های جسمانی و شناختی خود را در اثر بیماری آلزایمر، زوال عقل، تومورهای مغزی یا سکته مغزی از دست داده است در این شرایط باید یک مراقب استخدام کنید.

بیشتر بدانید = مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل

استخدام پرستار شبانه روزی برای افراد پیر در منزل نه تنها باعث افزایش امنیت و کیفیت سطح زندگی وی می‌شود بلکه به شما نیز کمک می‌کند تا به کارهای شخصی خود برسید. 

سالمندان هر چقدر هم در بدترین شرایط جسمانی و روحی باشند باز هم دوست دارند در خانه خود بمانند. حضور پرستار شبانه روزی در منزل نه تنها در روند بهبود سالمندتان تاثیر مثبت دارد بلکه او را از سایر بیماری‌های واگیردار و عفونی که در محیط های شلوغ وجود دارد ایمن نگه میدارد.

خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

مراقبت و نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی

بیشتر سالمندان ترجیح می‌دهند در خانه‌ای که سال‌ها در آن زندگی کرده‌اند بمانند تا اینکه به مراکز درمانی و خانه سالمندان بروند بنابراین توصیه می‌کنیم به این خواسته سالمندتان احترام بگذارید و با دور کردن آن‌ها از محیطی که دوست دارند، موجب استرس و پریشانی آن‌ها نشوید. شما می‌توانید برای مراقبت 24 ساعته از خدمات نگهداری از سالمند در شبانه روزی بهرمند شوید. 

برای آمادگی و اطلاعات بیشتر بهتر است شایعترین بیماری های دوران پیری را بشناسید. با این کار می‌توانید راحت‌تر از سالمند نگهداری کنید.

آیا خانه سالمندان برای نگهداری از سالمند مناسب است؟

زمانی که شما تصمیم می‌گیرید والدین سالخورده خود را به خانه سالمندان بفرستید، با واکنش‌های منفی زیادی مواجه می‌شوید چرا خودتان در منزل از آنها نگهداری نمی کنید؟ چرا از خدمات نگهداری از سالمند در منزل استفاده نمی‌کنید؟ و … این واکنش‌ها و سرزنش‌ها باعث بالا رفتن استرس و فشار روحی شما می‌شوند اما از سوی دیگر شما نیز توانایی مراقبت از سالمندتان را ندارید، در این شرایط چه کاری بهتر است انجام دهید؟ آیا باید پدر و مادر سالخورده خود را درخانه تنها بگذارید؟

برای پیدا کردن پاسخ این سوالات مزایا و معایب خانه سالمندان را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای والدین خود بگیرید.

مزایای خانه سالمندان

اگر سالمند شما به بیماری خاصی مبتلا باشد و شرایط نگهداری و مراقبت از او را در منزل خود نداشته باشید، خانه سالمندان می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در خانه سالمند از سالمند شما به صورت شبانه روزی توسط چندین مراقب و دکتر نگهداری میشود. 

معایب خانه سالمندان

همیشه خانه سالمندان اولین گزینه‌ای است که به ذهن ما می‌رسد اما گاهی بهتر است خودمان را به جای والدینمان بگذاریم و ببینیم آیا دوست داریم ما هم در سنین سالخوردگی به این مراکز برویم و از فرزندانمان دور باشیم؟

اغلب سالمندان انتظار دارند که فرزندانشان در سالهای آخر زندگی از آنها مراقبت کنند و کنار خانواده خود باقی عمرشان را سپری کنند همچنین بودن در خانه سالمندان برای افرادی که به افسردگی مبتلا هستند باعث تشدید بیماری شده و این حس را در سالمند شما ایجاد می‌کند که از سوی فرزندان خود طرد شده است به همین خاطر در تصمیم گیری خود برای ادامه زندگی آنها در خانه سالمندان باید تمامی عوامل را در نظر بگیرید زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری بر روی سلامت جسمی و روحی فرد سالخورده داشته باشد.

معایب نگهداری از سالمند در خانه سالمندان

مزایای مراقبت از سالمند در منزل

از قدیم گفتند هیچ کجا خانه آدم نمی شود…. اگر شرایط نگهداری سالمندان در منزل وجود دارد ولی شما زمان کافی برای مراقبت و نگهداری از او را ندارید، می‌توانید از خدمات مراقبت سالمند در منزل استفاده کنید.

در زیر به 6 دلیل مهم برای نگهداری از فرد سالمند در منزل می پردازیم:

مقرون به صرفه بودن هزینه ها

حتی اگر به استخدام پرستار برای مراقبت سالمند در منزل نیاز داشته باشید باز هم از نظر اقتصادی به صرفه تر است زیرا امروزه هزینه‌های نگهداری از سالمندان در مراکز درمانی بسیار زیاد بوده و بیشتر خانواده‌ها توانایی پرداخت آن را ندارند.

نگهداری در منزل خواسته خود سالمند است

اکثر سالمندان علاقه‌ای به ترک خانه خود و زندگی با افراد غریبه را ندارند. اگر از نظر پزشکی فرد سالخورده مشکل جدی نداشته باشد مراقبت از او در منزل بهترین گزینه است زیرا در این صورت سالمند در محیطی که سال‌ها با آن انس گرفته به زندگی خود ادامه می‌دهد و چه بسا شرایط جسمی و روحی‌اش نیز بهبود پیدا کند.

داشتن حس استقلال سالمندان

مهمترین دلیل نگهداری سالمند در منزل حفظ قدرت استقلال اوست، ترس از دست دادن استقلال در بین آنها حتی از ترس مرگ نیز بیشتر است بنابراین مراقبت از سالمندان در منزل این حس استقلال را به آنها می‌دهد.

مراقبت اختصاصی از سالمند

ارائه خدمات از سوی پرستاران در خانه سالمندان محدود است، زیرا تعداد افراد تحت مراقبت بیشتر بوده و یک پرستار باید همزمان مراقب چند نفر باشد. در مقابل مراقبت از سالمندان در منزل توسط مراقب سالمند اختصاصی بوده و مطابق با نیازهای فرد است.

کاهش نگرانی اعضای خانواده سالمند

مراقب سالمند در منزل باعث می‌شود اضطراب سالمند و خانواده‌ی او در طول روز کاهش پیدا کند بنابراین داشتن یک مراقب سالمند این میزان از نگرانی‌ها را بین اعضای خانواده کاهش می‌دهد چون با وجود یک فرد مجرب در خانه دیگر دغدغه‌ای بابت تنها گذاشتن سالمندتان در منزل ندارید.

ثابت ماندن نقش سالمند در منزل

نگهداری سالمند در منزل باعث می شود تا افراد سالمند رابطه‌ی خود را با دوستان و آشنایان حفظ کنند. این کار همچنین به سرحالی و مشغول بودن آنها کمک می کند و تا حدودی این امکان را به آن‌ها می‌دهد که با بیماری آلزایمر مبارزه کنند.

مزایای مراقبت از سالمندان خانواده در منزل

وظایف مراقب سالمند

برخی از افراد سالخورده برای انجام امور روزانه خود نیاز به کمک مراقب سالمند دارند و تمایلی به حضور در اجتماع حتی برای انجام بعضی از امور جزئی را ندارند. برای مثال ممکن است سالمند ترجیح دهد به جای رفتن به آرایشگاه در خانه موهای خود را اصلاح کند به ‌این ‌‌ترتیب ضروری است حوزه وظایف نگهداری سالمند در همان ابتدا مشخص شود. 

به ‌طور کلی وظایف نگهداری از سالمند می‌تواند شامل تمام یا قسمتی از موارد زیر باشد:

 • مراقبت از سالمندان به صورت خصوصی تر
 • رسیدگی به امور بهداشتی ( نظافت شخصی ) و پیرایشی او
 • غذا دادن به سالمند طبق رژیم غذایی سالم
 • پیگیری مراقبت‌های درمانی و دارویی
 • همدلی و نگهداری سالمند و شکیبایی در رسیدگی به امور او
 • انجام امور منزل
بنر درخواست پرستار سالمند

خدمات نگهداری سالمند در منزل آسانیسم

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم، خدمات نگهداری سالمند در منزل را به صورت شبانه روزی و پاره وقت به شما عزیزان ارائه می دهد. 

آسانیسم در تهران و کرج فعالیت دارد. پس در صورتی که در این دو شهر زندگی می‌کنید می‌توانید به شرکت تماس بگیرید و پرستار سالمند در کرج یا تهران درخواست دهید.

تمامی پرستارانی که توسط آسانیسم به خانه شما اعزام می‌شوند دارای سابقه بالا بوده و از قبل احراز هویت می شوند از طرفی بعد از اعزام پرستار در منزل آسانیسم به صورت دوره‌ای عملکرد پرستار را جهت افزایش کیفیت خدمات نظارت و بررسی می کند.

با توجه به این که آسانیسم زیر نظر نظام پرستاری و وزارت بهداشت است، قیمت ها بر اساس تعرفه مجاز و بصورت توافقی متناسب با بودجه درخواست کننده تعیین می شود.

شما می توانید با تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در سایت و اپلیکیشن آسانیسم درخواست خود را ثبت نمایید علاوه بر آن می‌توانید با استفاده از شماره تلفن 02191304433 نسبت به درخواست نگهدار و مراقب سالمند در منزل اقدام نمایید و قیمت مراقب سالمند را استعلام کنید. 

پس از ثبت درخواست شما کارشناسان ما جهت هماهنگی‌های بیشتر با شما تماس خواهند گرفت با توجه به نیازتان پرستار مورد نظر را به منزلتان اعزام خواهند کرد.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره و مطرح کردن موضوعات خود از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبان آسانیسم به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

نگهداری از سالمند در تهران و کرج

تهران

اگر برای مراقبت از عزیزانتان نیاز به مراقب در منزل دارید میتوانید از خدمات نگهداری از سالمند در تهران بهره گیرید. برای دریافت خدمات میتوانید درخواست خود را ثبت ‌کرده و در کوتاه‌‌ ترین زمان ممکن از خدمات ما بهره‌مند شوید.

کرج

اگر در کرج زندگی میکنید و به یک مراقب سالمند در منزل کرج احتیاج دارید می‌توانید مراقب بگیرید. پلتفرم آسانیسم تمامی نقاط شهر کرج و حوالی آن را پشتیبانی میکند.

برای نگهداری از سالمند باید چکار کنم؟

بصورت خلاصه شما باید 6 کار بنیادی برای مراقبت از افراد سالخورده خانواده انجام دهید:

 1. پشتیبانی در فعالیت های سالمند مانند پخت و پز و تمیز کردن خانه
 2. اطمینان از سلامت فرد سالخورده
 3. ایجاد ارتباط درست اجتماعی و صحبت کردن با او
 4. ایجاد محیط امن و نصب لوازم کمکی
 5. احترام و توجه به بزرگ خانواده
 6. کمک در سلامت روحی و جلوگیری از افسردگی وی

این ها فقط خلاصه‌ای از کارهایی است که باید به عنوان یک مراقب سالمند در منزل انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید این صفحه را کامل مطالعه کنید.

چرا نگهداری سالمند در منزل از مراکز سالمندان بهتر است؟

نگهداری سالمند در منزل، باعث می شود سالمند استقلال خود را حفظ کند، از سالمند مراقبت اختصاصی شود، نگرانی خانواده کاهش پیدا کند و از لحاظ هزینه های مادی و معنوی مقرون به صرفه تر است.

هزینه پرستاری از سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود؟

قیمت پرستار سالمند به عواملی چون ساعات کاری پرستار، خدمات مورد نیاز فرد دریافت کننده سرویس، وضعیت جسمانی و روحی سالمند و محدوده محل سکونت بستگی دارد. جهت اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید.

 

چه کسانی به خدمات نگهداری سالمند در منزل نیاز دارند؟

نگهداری سالمند در منزل مناسب سالمندانی است که به دلیل از دست دادن توانایی جسمی یا مشکلات روانی از جمله آلزایمر نیاز به نگهداری دارند و یا به دلیل تنهایی نیاز به شخصی دارند تا در امور شخصی و کارهای منزل به آن‌ها کمک کند.

خدمات مراقبتی و نگهداری سالمند در منزل شامل چه مواردی است؟

برخی از خدمات نگهداری سالمند شامل توجه به مصرف صحیح داروها، نظارت بر رژیم غذایی سالم، کمک در انجام فعالیت های روزمره، کنترل فشار خون و قند خون، تعویض سوند و پانسمان و بخیه می شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ها

 • Azar گفت:

  سلام خسته نباشید
  پدر من هرروز باید تزریقاتش انجام بشه میخواستم بدونم نگهداری سالمند شامل تزریقات هم میشه یا پرستار متخصص باید بگیرم؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام آذر عزیز، بله. پرستاری که کارشناسان آسانیسم به منزل شما اعزام می کنند نیروی مطابق نیاز شما با توجه به توضیحاتتان درباره ی خدمات درخواستی خواهد بود.

 • شاهین عبدی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  پرستاری که میفرستید منزل برای نگهداری سالمند خدمات فیزیوتراپی هم انجام میده؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام شاهین عزیز. بله پرستار سالمند با توجه به نیاز شما و سالمند عزیزتان اعزام می‌شود.

 • فرزانه ترابی گفت:

  سلام ممنون بابت پرستاری که برای نگهداری از پدرم فرستادین خوشبختانه پرستار شما کمک زیادی در تمرینات فیزیوتراپی انجام میده

  • رخشان (کارشناس) گفت:

   فرزانه عزیز سلام
   ممنون از شما

 • پدرام گفت:

  سلام خسته نباشید. پدر من به دلیل بیماری آسم باید تحت مراقبت ویژه باشند؛ آیا با این شرایط، نگه داشتن ایشان در منزل باز هم مفید است؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   پدرام عزیز سلام، بله. می‌توانید مشکلات بیمار را با کارشناسان آسانیسم درمیان بگذارید تا هنگام اعزام پرستار، پرستاری متناسب با وضعیت بیماری سالمند شما اعزام شود. شما همچنین می‌توانید از پزشک در منزل آسانیسم نیز، برای درمان سالمند خود کمک بگیرید. با استفاده از این خدمت، به جای بستری کردن بیمار در بیمارستان، می‌توانید به سالمندتان آرامش ماندن در محیط خانه و همراهی عزیزانش را هدیه دهید. فقط در صورتی که پزشک معالج او تشخیص داده که حتما در بیمارستان تحت مراقبت قرار گیرد کمک گرفتن از پرستار سالمند مناسب نیست.

 • الهام میرزایی گفت:

  برای سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند هم پرستار اعزام می‌شود؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   بله فرقی نمی‌کند که پرستار با خانواده زندگی می‌کند یا تنها. برای دریافت خدمات کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید تا پرستار متناسب با وضعیت سالمندتان اعزام شود.

 • سامان کاشانی گفت:

  پرستاری که اعزام می‌کنید از نظر پزشکی هم میتونه به سالمند کمک کنه؟ مثلا انجام کار‌هایی مثل کنترل فشار خون، قند خون، تعویض پانسمان و موارد مشابه؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   بله. هنگام درخواست پرستار، حتما مشکلات سالمند خود را را ذکر کنید؛ زیرا ما پرستاری متناسب با وضعیت سالمند شما برایتان اعزام می‌کنیم.

 • شیدا منصوری گفت:

  آیا برای سالمندی که دچار سکته مغزی شده هم پرستار اعزام می‌کنید؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   بله شما می‌توانید برای مراقبت از این عزیزان، از خدمت پرستار شبانه روزی آسانیسم استفاده کنید.

 • کاتیا گفت:

  با سلام

  برای سالمند با مشکلات رفتاری بدنبال سکته مغزی و ساکن شهرستان هم پرستار اعزام میکنید؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام دوست عزیز،
   آسانیسم در تهران و کرج خدمات ارائه میکند.
   اگر ساکن تهران یا کرج هستید حتما پرستار اعزام میکنیم.

 • کیوان گفت:

  سلام . چطور میشه از خدمات پرستار بیمار در منزل استفاده کنیم؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام، برای مشاوره و دریافت خدمات با شماره تلفن درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • hamid گفت:

  سلام وقت بخیر. ممنون از خدمات خوبتون

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام، ممنون از شما که آسانیسم را برای انجام خدمات انتخاب کردید.

 • فرزاد گفت:

  یه بیمار تا چه مدت به پرستار در منزل احتیاج داره؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مدت زمان نیاز یک بیمار به پرستار به عوامل زیادی مانند تجویزات و دستورات پزشک، وضعیت جسمانی بیمار و دوره توانبخشی بیمار بستگی دارد.

 • مهدیه گفت:

  پرستارای شما هم می توانند تزریقات در منزل برای سالمند هم انجام بدن؟

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   بله. این امکانات با استخدام پرستار سالمند با مشورت کارشناسان برای شما مهیا میشود.

 • حسن شیری گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون. شما اطلاعات ارزشمندی به ما می دهید.

  • وهابی(کارشناس) گفت:

   سلام. خوشحالیم که از مطالب سالمند در سایت راضی بودید و استفاده کردید.

 • hamedalmasi گفت:

  سلام خدمت نیروهای پرتلاش مجموعه پرستاری آسانیسم. ی سؤال خدمت شما داشتم. میخاستم بدونم فردی که برای پرستاری استخدام می کنم می تونه بغیر از نگهداری از سالمندم کارهای شخصی اونم انجام بده؟

  • آسانیسم گفت:

   سلام دوست عزیز. بله در زمان عقد قرار داد لطفا این مورد را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در قرار داد کاری پرستار قید کنند و ایشون از وظایف خودش مطلع باشه.

 • علی براتی گفت:

  نگهداری از سالمندمون که ناشنوا هستند امکان پذیره؟

 • حسین رسکتی گفت:

  پیام دادم از شما بابت پرسنل و کادر دلسوزتون تشکر کنم از روزی که ما از خدمات شما برای پدربزرگم استفاده می کنیم دیگه خیالمون از همه چیز راحته. واقعا پرستاران شما حرفه ای هستند.

  • آسانیسم گفت:

   سلام دوست عزیز ما هم خوشحالیم که خدمات ما مورد قبول شما واقع شده.

 • جواد گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای 2 هفته می‌تونیم مراقب سالمند بگیریم؟ روزی قیمتش چقدر میشه؟ و این که کی اعزام میکنید؟

  • آسانیسم گفت:

   سلام و خسته نباشید
   بله، شما می‌توانید برای مدت دو هفته یک مراقب سالمند استخدام کنید. هزینه خدمات مراقبت از سالمند به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله میزان و نوع خدمات مورد نیاز، ساعات کاری روزانه، و تجربه و مهارت مراقب. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و تعیین قیمت، پیشنهاد می‌کنم با شرکت تماس بگیرید.
   زمان اعزام مراقب نیز معمولاً بستگی به در دسترس بودن پرستاران و زمان‌بندی شما دارد. اغلب مواقع ما در 24 ساعت آینده برای شما یک مراقب اعزام می‌کنیم، اما برای اطمینان از خدمات مورد نیاز، بهتر است از قبل با شرکت هماهنگ کنید.
   برای اطلاعات بیشتر و رزرو، لطفاً با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.