یکی از بهترین راهکارها برای داشتن تجربه خوب در بیمارستان استخدام فردی حرفه‌ای و تعلیم دیده است که به عنوان همراه بیمار در بیمارستان به شما کمک کند. برای برآورد قیمت همراه بیمار در بیمارستان اول باید شرایط بیمار، مدت زمان بستری شدن و خدماتی که نیاز دارید مشخص شود.

همه ما بهترین کیفیت مراقبتی را برای عزیزان بیمار خود می‌خواهیم، اما به دلیل مشکلات کاری یا شرایط خانوادگی امکان مراقبت از بیمار در بیمارستان برای خانواده مقدور نیست. در این شرایط شما می‌توانید با پرداخت هزینه خدمات یک فرد مطمئن را استخدام کنید تا از بیمار شما در دوران بستری بودنش مراقبت کند.

قیمت همراه بیمار در بیمارستان

همراه بیمار در بیمارستان

قیمت بگیرید
مراقبت و نگهداری از بیمار و کمک در کارهای روزانه به مدت 8 ساعت کاری

همراه بیمار در بیمارستان شبانه روزی

قیمت بگیرید
نگهداری از بیمار به صورت 24 ساعته و همراهی بیمار در زمان بستری شدن

چه خدماتی نیاز دارید؟

استعلام قیمت همراه بیمار از کارشناسان آسانیسم‌

شرکت پرستاری آسانیسم با بیش از 5 سال تجربه و تاریخچه درخشان، توانایی اعزام بهترین پرستاران و مراقبان را داراست. تمامی نیروهای آسانیسم توسط شرکت احراز هویت شدند و سفته 40 میلیون تومانی به شرکت داده‌اند تا از کیفیت خدمات و امنیت نیروی اعزام شده مطمئن شوید.

قیمت همراه بیمار در بیمارستان در تیر ماه 1403

رآورد قیمت و هزینه همراه بیمار در بیمارستان کار آسانی نیست. هزینه‌ها با توجه به شرایط بیمار، زمان بستری شدن بیمار و نیازهای او متغیر است. نرخ همراه بیمار در بیمارستان به صورت روزانه پرداخت می‌شود. یعنی شما زمان پایان شیفت پرستار همراه بیمار باید هزینه او را پرداخت کنید. معمولا همراه بیمار به صورت شبانه روزی کار می‌کند ولی اگر نیاز داشته باشید نیرو می‌تواند به صورت 8 ساعته نیز خدمت رسانی کند.

تماس برای دریافت هزینه همراه بیمار در بیمارستان

هزینه و دستمزد همراه بیمار در بیمارستان به صورت تخمینی را در جدول زیر آوردیم.

هزینه همراه بیمار در بیمارستان 8 ساعته700.000 تا 1.200.000 تومان روزانه
هزینه همراه بیمار در بیمارستان شبانه روزی700.000 تا 1.600.000 تومان روزانه
هزینه همراه بیمار بی تحرک800.000 تا 1.500.000 تومان روزانه
هزینه همراه بیمار پوشکی800.000 تا 1.500.000 تومان روزانه
دستمزد همراه بیمار در بیمارستان

هزینه همراه بیمار در بیمارستان خصوصی

در بیشتر مواقع هزینه همراه بیمار در بیمارستان خصوصی مانند بیمارستان دولتی است. البته در برخی بیمارستان‌های خصوصی نرخ همراه بیمار بالاتر است. این بیمارستان‌ها معمولا فوق تخصصی هستند. در زمان صحبت با کارشناسان آسانیسم دستمزد دقیق همراه بیمار مشخص می‌شود.

قیمت پرستار همراه بیمار در بیمارستان دولتی

برخی مواقع، به دلیل شلوغ بودن بیمارستان‌های دولتی یا پایین بودن کیفیت تیم پرستاری بیمارستان، خدمات همراه بیمار بیشتر می‌شود. در این مواقع ممکن است حقوق همراه بیمار در بیمارستان بیشتر شود.

فرانشیز شرکت

شرکت برای خدماتی که به شما ارائه می‌دهد یک فرانشیز یا کمیسیون نیز دریافت می‌کند. این کمیسیون خارج از نرخ همراه بیمار در بیمارستان بوده و باید مستقیما به شرکت پرداخت شود. هزینه فرانشیز شرکت روزانه 250.000 تومان است.

هزینه استخدام همراه بیمار به چه عواملی بستگی دارد؟

 • خدمات همراه بیمار: خدماتی مانند تعویض پوشک بیمار، گاواژ، کمک در راه رفتن و استحمام مریض می‌تواند روی قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.
 • زمان بستری شدن بیمار: مسلما هر چقدر زمان بستری شدن بیمار بیشتر شود قیمت همراه بیمار نیز بیشتر می‌شود. یادتان باشد که هزینه همراه بیمار به صورت روزانه است. 
 • شرایط بیمار: هرچه وضعیت بیمار وخیم‌تر باشد، نیرو باید کارهای بیشتری انجام دهد و این روی قیمت تاثیر می‌گذارد.
 • دسترسی بیمارستان: در مواقع نادر، اگر بیمارستان درسترسی‌های کافی نداشته باشد، هزینه پرستار بیمار در بیمارستان بیشتر می‌شود.
 • نوع بیمارستان و شلوغی آن: ممکن است هزینه اعزام پرستار به بیمارستان‌های شلوغ یا فوق تخصصی بیشتر از حالت معمول باشد.
 • مکان بیمارستان: هزینه‌ها در کلان‌ شهرها مانند تهران و کرج از شهرهای کوچک‌تر بیشتر خواهد بود.
 • تغذیه همراه بیمار: در نظر داشته باشید که هزینه تغذیه همراه بیمار در بیمارستان به عهده شماست. بیشتر بیمارستان‌ها کارت همراه بیمار ارائه می‌دهند که با آن نیرو می‌تواند غذا دریافت کند. در غیر این صورت هزینه یا تهیه غذا به عهده کارفرماست.

علت نیاز به خدمات همراه بیمار در بیمارستان

یکی از مهم‌ترین دلایل استخدام همراه بیمار همدمی با بیمار است. آزمایشات مختلفی نشان داده‌اند که پرستاران بیمارستان قابلیت همدلی و دلسوزی بیمار را ندارند. یکی دیگر از خدمات همراه بیمار ارتباط گیری با تیم پزشکی است تا تغییرات در حال بیمار را به شما گزارش دهند. در کل هدف پرستار همراه بیمار بالا بردن کیفیت خدمات پرستاری در بیمارستان است.

وظایف همراه بیمار

برخی از وظایف نیرو شامل موارد زیر است:

 • کمک در غذا خوردن بیمار
 • همدلی و همراهی بیمار
 • کمک در دستشویی، استحمام و رعایت بهداشت بیمار
 • کمک در کارهای روزمره مانند لباس پوشیدن
 • انجام کارهای اداری بیمار (در صورت اجازه کتبی بیمار)
 • کمک زمان راه رفتن، ایستادن یا استفاده از تجهیزات پزشکی
 • جابه‌جایی بیمار ناتوان برای جلوگیری از زخم بستر

همراه بیمار در مواقعی که بیمار حالت غیر طبیعی دارد نیز باید به دکتر و خانواده بیمار اطلاع رسانی کند.

یک همراه بیمار در بیمارستان همدمی با بیمار سالخورده میکند

مزایای خدمات همراه بیمار

همراه بیمار می‌تواند خدماتی که پرستار در بیمارستان انجام نمی‌دهد را ارائه دهد تا بیمار از هر لحاظ بهترین تجربه در بیمارستان داشته باشد. دیگر مزایای همراه بیمار شامل موارد زیر است:

 • مراقبت حرفه‌ای بیمار
 • صرفه جویی در وقت و منتظر ماندن
 • مراقبت از بیمار در تمامی زمان
 • و کمک در انجام کارهای شخصی

با برعهده گرفتن برخی از وظایف خانواده‌ی بیمار، این افراد می‌توانند تنش‌های خانوادگی را نیز کاهش دهند.

کارفرمایان آسانیسم در مورد ما چه می گویند؟

کیفیت خدمات باعث شده که بسیاری از کارفرمایان از آسانیسم رضایت داشته باشند و ما را به اقوام و دوستان خود معرفی کنند که ما به آن افتخار می کنیم. هدف شرکت ارائه بهترین خدمات با قیمت همراه بیمار در بیمارستان پایین است.

سوالات متداول

در اینجا برخی از سوالات شما در مورد خدمات و قیمت همراه بیمار در بیمارستان را نوشتیم. اگر هرگونه سوال دیگری دارید در بخش نظرات بپرسید تا در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ دهیم.

آیا هزینه همراه بیمار را بیمه پرداخت می‌کند؟

خیر، اکثر خدمات همراه بیمار تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. البته باز هم بهتر است با شرکت بیمه خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که هزینه همراه بیمار را بیمه تقبل می‌کند یا خیر.

همراه بیمار چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

همراهان بیمار در بیمارستان وظیفه دارند به بیمار در غذا خوردن کمک کنند، با او هم صحبت شوند، در صورت هرگونه تغییر در حال بیمار را به تیم پزشکی اطلاع دهند، در انجام کارهای روزانه یا رعایت بهداشت شخصی به بیمار کمک رسانی کنند و پل ارتباطی بین خانواده و تیم پزشکی شوند. وظایف مازاد خدمات همراه بیمار بیمارستان مانند تعویض پوشک، سوند یا گاواژ با پرداخت هزینه بیشتر امکان پذیر است.

آیا هزینه همراه بیمار در بیمارستان دولتی و خصوصی متفاوت است؟

در بیشتر مواقع خیر، هزینه همراه بیمار در بیمارستان خصوصی و دولتی تفاوتی ندارد و بیشتر به شرایط خدمات و شلوغی بیمارستان بستگی دارد.

هزینه همراه بیمار در بیمارستان 8 ساعته با 24 ساعته چقدر فرق دارد؟

معمولا هزینه پرستار همراه بیمار در بیمارستان 24 ساعته 100 تا 200 هزار تومان بیشتر از 8 ساعته است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ها