خانه

خدمات نگهداری بیمار در منزل

پیشرفت بیماری‌ها و امراض مختلف غیرقابل پیش بینی است. حتی در بیماری‌های شایعی مانند آلزایمر و پارکینسون، برخی از افراد ممکن است تجربیات بسیار متفاوتی داشته باشند. بسیاری از سالمندان داری چندین بیماری هستند، و دسته‌ای از افراد بعد یک جراحی سنگین نیازمند نگهداری دقیق و حرفه‌ای در منزل هستند. اغلب خانواده‌ها شیوه صحیح پرستاری و نگهداری از بیمار را نمی‌دانند و همین مسئله باعث شده تا عوارض متعددی مانند عفونت ایجاد شود. خدمات نگهداری بیمار در منزل با ارائه پرستاری حرفه‌ای به این افراد در روند بهبودی بیمارشان کمک می‌کند.

خدمات نگهداری بیمار در منزل چیست؟

نگهداری بیمار در منزل شامل انواع خدمات پرستاری و مراقبتی است. این خدمات زیر نظر یک پرستار حرفه‌ای در منزل انجام می‌شود و برای بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده او طراحی شده‌اند. همچنین به آنها این امکان را می‌دهند تا آنجا که ممکن است در آرامش و راحتی باشند. وابسته به نیاز بیمار، نگهداری بیمار در منزل می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد و شامل طیف گسترده‌ای از خدمات بالینی و پزشکی حرفه‌ای است. برای بیمارانی که نیاز به نگهداری ویژه و حرفه‌ای در منزل دارند، درمان در منزل تهران بهترین گزینه خواهد بود زیرا دیگر نیاز به بستری شدن و درگیری با عوارض مخرب آن نیست. همچنین محیط خانه مکان امن‌تری برای روحیه بیمار خواهد بود. برخی از متداول‌ترین سرویس‌هایی که خدمات نگهداری بیمار در منزل ارائه می‌کند شامل موارد زیر است:

 • اکسیژن تراپی و درمان‌های تنفسی برای افراد مبتلا به COPD و آسم
 • مراقبت از لوله تغذیه شامل گاواژ و لاواژ
 • تهیه داروها و انجام انواع تزریقات
 • مراقبت از زخم
 • تعویض پانسمان
 • کنترل ضربان قلب و علائم حیاتی

خدمات نگهداری بیمار در منزل

مزایای خدمات نگهداری بیمار در منزل چیست؟

سالمندان بیمار نیازهای مختلفی دارند و ضروری است که به موقع برطرف شوند. با درک بهتر خدمات و اصول نگهداری در منزل، اعضای خانواده خیالشان راحت خواهد بود. آرامش خاطر یکی از مهمترین مزایایی است که بیمار و خانواده‌اش پس از دریافت خدمات نگهداری بیمار در منزل احساس می‌کنند. با انتخاب خدمات نگهداری بیمار در منزل، سالمندان و بیماران قادر به حفظ استقلال خود هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که این امر در ارتقا سلامت طولانی مدت مهم است؛ همچنین می‌تواند به سالمندان کمک کند تا عزت خود را حفظ کنند.

اغلب اوقات، دستشویی و حمام کردن برای سالمندان بیمار می‌تواند چالش برانگیز باشد. به ویژه برای افرادی که دارای مشکلات حرکتی هستند. خدمات نگهداری بیمار در منزل با شخصی‌سازی و بهینه سازی خدمات به سالمندان کمک می‌کند تا نیاز آن‌ها برآورده شود.

نگهداری بیمار در منزل

یک پرستار بیمار در منزل سطح نگرانی خانواده را کاهش می‌دهد و آرامش ذهنی برای آنان فراهم می‌کند. زیرا افراد خانواده خاطرشان جمع هست که یک پرستار حرفه‌ای از بیمارشان مراقبت خواهد کرد. موسسات پرستاری و مراقبتی در منزل، بسته به نیاز بیمار و خانواده او، مسئولیت طیف گسترده‌ای از مسائل را بر عهده می‌گیرند. مزایای ذکر شده برخی از مزایای اصلی انتخاب خدمات نگهداری در منزل است و تنها مزایای مثبت آن نیست. خدمات نگهداری بیمار درمنزل آسانیسم استقلال، عزت نفس، ایمنی و اطمینان پذیری را با هزینه‌ای مناسب به شما ارائه می‌دهد.

چه کسانی از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره مند می‌شوند؟

نه تنها سالمندان بلکه افرادی که از بیمارستان ترخیص شده‌اند و برای مدتی نیاز به کمک دارند، همچنین افرادی که مبتلا به بیماری‌های حاد و مزمن هستند می‌توانند از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره شوند. به عنوان مثال فردی که مبتلا به بیماری ام اس می‌باشد، ممکن است توانایی انجام امور روزمره را از دست بدهد. برای مبتلایان به این بیماری، وجود یک پرستار بیمار بسیار کمک کننده خواهد بود. همچنین کسانی که مبتلا به بیماری‌های زیر هستند از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره‌مند خواهند شد.

 • بیماری آلزایمر (انجمن آلزایمر گزارش می دهد که بیش از 5 میلیون نفر تحت تأثیر آلزایمر قرار می‌گیرند)
 • بیماری پارکینسون
 •  بیماری‌های قلب
 • COPD یا همان بیماری مزمن ریوی
 • دیابت
 •  سرطان

بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت نوع I یا نوع II  ممکن است به نظارت پزشکی مکرر نیاز داشته باشند. همچنین برخی از افرادی که مبتلا به سرطان هستند و تحت درمان قرار دارند، ممکن است به مراقبت تسکینی یا کمک پزشکی شدیدتری نیاز داشته باشند.

خدمات ویژه نگهداری بیمار در منزل

خدمات نگهداری بیمار در منزل برای سالمندان

هرکسی می‌تواند از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره‌مند شود اما به طور معمول، سالمندان گروه اصلی هستند که ممکن است به نگهداری در خانه نیاز داشته باشند.

با این حال، اکثریت قریب به اتفاق افرادی که از خدمات پرستاری در منزل بهره‌مند می‌شوند، سالمندان هستند. نگهداری از سالمندان در منزل به آنها اجازه می‌دهد تا در آرامش و با خیال راحت در خانه‌های خود بمانند. علاوه بر آن وضعیت کلی سلامتی آنها به طور مداوم توسط یک پرستار بیمار کنترل می‌شود.
با این حال هرکسی که از مراقبت‌های بهداشتی در منزل استفاده می‌کند، لزوماً یک فرد مسن نیست. بیماران جوانتر ممکن است پس از یک آسیب دیدگی یا به دنبال بیماری غیر منتظره به این خدمات نیاز داشته باشند. نگهداری در منزل ممکن است برای این دسته از بیماران جوان بسیار مهم باشد، مخصوصاً اگر آن‌ها دور از خانواده خود زندگی می‌کنند یا اعضای خانواده‌شان نتوانند از کار خود مرخصی بگیرند، استخدام مراقب بیمار در منزل بهترین گزینه برایشان خواهد بود.

 نگهداری بیمار در منزل و پیشگیری عوارض بستری شدن

ممکن است به دلایل مختلفی در بیمارستان بستری شوید و مجبور به گذراندن دوران نقاهت خود در همان جا باشید. همه ما می‌دانیم که محیط خانه بسیار بهتر از بیمارستان است؛ چرا که خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی به حداقل می‌رسد. همچنین ماندن در محیط بیمارستان بیمار را افسرده کرده و همین امر در روحیه و روند بهبودی او تأثیر می‌گذارد. خدمات نگهداری بیمار در منزل این فرصت را ایجاد می‌کند که فرد در آرامش خانه خود به دور از عوارض بیمارستان و تحت نظر یک پرستار بیمار حرفه‌ای قرار بگیرد.

عوارض بستری شدن در بیمارستان, پیشگیری از عوارض بستری در بیمارستان, خدمات نگهداری بیمار در منزل, پرستار بیمار در منزل تهران, مراقبت از بیمار در منزل

پرستاری بیمار بعد ازترخیص از بیمارستان یا توانبخشی

بسیاری از افراد پس از ترخیص از یک مرکز توانبخشی و معمولاً پس از تعویض مفصل زانو و مفصل ران یا هر زمین خوردن و مشکل حرکتی، نیازمند خدمات نگهداری بیمار در منزل هستند. یک پرستار بیمار در انجام فزیوتراپی و سایر اقدامات توان بخشی در منزل به آنها کمک می‌کند. همچنین بعد از ترخیص بیمارستان با کنترل علائم حیاتی و شرایط کلی بیمار به روند بهبودی آن‌ها کمک می‌کند.

از کجا خدمات نگهداری بیمار در منزل را پیدا کنیم؟

وجود یک بیماری ناگهانی و غیر منتظره می‌تواند یک روند استرس زا و احساسی باشد. اعضای خانواده غالباً دچار ترس و عدم اطمینان می‌شوند. آنها حتما سوالات زیادی در مورد بهترین و مناسب ترین پرستار بیمار در منزل برای عزیزشان دارند. استرس ممکن است باعث شود برخی تصمیماتی بگیرند که به صلاح آنها نباشد. کارشناسان آسانیسم مشتاقانه منتظر تماس شما هستند و با توجه به نیازتان شما را راهنمایی خواهند کرد.

6 پاسخ

 1. ممنون از سایت بسیار خوبتون. خدمات مراقبت از سالمندان در خانه واقعاً مراقبت از عزیزان را آسونتر کرده.

  1. نگهداری از سالمند کار تخصصی ای است و استفاده از پرستار سالمند قطعا می تواند کمک زیادی به افزایش کیفیت رفاه خانواده کند.

 2. سلام و وقت بخیر.برای پرستاری از پدرم که به زوال عقل مبتلا هستند نیاز به پرستار دارم. ایشون قابلیت حرکت ندارند و براش از پوشک استفاده می کنیم. از چه راهی باید اقدام کنم؟

  1. با سلام. کارشناسان این مرکز آماده ارائه خدمات مشاوره هستند که با تماس با شماره های ما امکان این مشاوره برای شما فراهم است. هخمچنین از طریق فرم داخل سایت هم میتونید درخواست خودتون رو ثبت کنید.

  1. سلام دوست عزیز، ممنون که مجموعه ما را برای انجام خدمات برای خود انتخاب کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.