خدمات پزشکی در منزل

16 مرداد 1400
/
زهرا ابراهیمی

پیشرفت در تکنولوژی و دنیای پزشکی منجر به افزایش امید به زندگی و ارتقاء خدمات پزشکی- درمانی شده است. به طوری که افراد در سنین بالا نیز قادر به لذت بردن از لحظه لحظه عمر خود حتی در دوران سالمندی هستند. آن هم به دلیل روش ها و درمان های کارآمدتر و استفاده از خدمات پزشکی در منزل است.

درست متوجه شدید؛ خدمات پزشکی و درمانی در منزل. ولی این عامل چطور در بهبودی شرایط افراد موثر بوده است؟ متخصصان برای سرویس دهی نیاز به تجهیزاتی دارند که معمولا قابل حمل نیستند. پس چطور می شود پزشک در منزل بتواند بیماری شما را بهبود ببخشد؟

استفاده از خدمات پزشکی در منزل؛ روشی نوین برای بهبود تمامی بیماری ها

هیچ جایی به اندازه خانه به ما احساس امنیت، آرامش و راحتی نمی دهد. به همین منظور، بی دلیل نیست که سالمندان به جای ماندن در خانه های سالمندان یا آسایشگاه ها، تمایل به ماندن در خانه خود را دارند. بیماران نیز به همین شکل اند. قطعا افراد بسیاری را دیده اید که به جای بستری شدن در مراکز درمانی، ترجیح می دهند در خانه های خود نگهداری شوند.

در این بین نگرانی از بابت تجهیزات و سرویس دهی برای خانواده یا مراقبان آنها پیش می آید. در هر حال، پزشک یا پرستار برای انجام کارهای درمانی نیاز به تجهیزات به خصوصی دارد تا بتواند علاوه بر تشخیص علت بروز آن عارضه، فرد را درمان کند. ولی در سرویس هایی چون خدمات پزشکی در منزل این مسئله چگونه برطرف می شود؟

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از دستگاه های بخش درمان به شکل پرتابل یا قابل حمل نیز تولید شده اند. برای مثال، دستگاه سونوگرافی یکی از این نمونه دستگاه های حوزه درمان است که در ابعاد کوچک، با همان عملکرد و کیفیت، قابل حمل یا اصطلاحا پرتابل طراحی و ساخته شده است.

بسیاری از دستگاه ها بدین شکل در دسترس قرار گرفته اند؛ بنابراین نگرانی از این بابت باقی نخواهد ماند. پزشک نیز برای تشخیص بیماری و علت آن به تجهیزاتی نیاز دارد که معمولا کوچک و قابل حمل اند. مگر اینکه برای تشخیص و درک بهتر شرایط جسمانی بیمار نیاز به انجام آزمایشات یا تصویربرداری باشد که باز هم موسسات پرستاری سرویس انجام آزمایش در منزل را برای ساده تر شدن این فرآیند فراهم آورده اند.

خدمات پزشکی در منزل, مزایای بهره مندی از خدمات پزشکی در منزل

خدمات پزشکی در منزل شامل چه مواردی می شود؟

 • تشخیص بیماری و علت آن
 • تعیین روند درمان
 • پیگیری حال بیمار پس از بروز بیماری یا ترخیص از مراکز درمانی
 • فیزیوتراپی، گفتار درمانی، کاردرمانی، لیزر درمانی و ...
 • سونوگرافی و رادیولوژی
 • آزمایش
 • نوار قلب
 • توجه به مصرف داروها و تغذیه تجویز شده
 • کنترل فشار خون یا قند خون
 • تعویض سوند، پانسمان و بخیه
 • انتقال بیمار- اعزام آمبولانس
 • پیشگیری از زخم بستر

و صدها سرویس دیگر مرتبط با خدمات پزشکی در منزل.

مزایای بهره مندی از خدمات پزشکی در منزل, استفاده از خدمات پزشکی در منزل

مزایای بهره مندی از خدمات پزشکی در منزل چیست؟

اگر از سرویس های خدمات پزشکی- درمانی آسانیسم استفاده کنید...


یکی از مهمترین اهداف استفاده از خدمات پزشکی شرکت های پرستاری، فراهم آوردن آسایش و روند درمان باکیفیت، شخصی سازی شده و دلسوزانه برای بیمار، سالمند یا به صورت کلی درخواست کننده خدمات است. همکاری با موسسات معتبر پرستاری، پرسنل حرفه ای و خوش برخورد که سلامتی شما اولویت آنها است، تنها بخشی از برتری بهره مندی از خدمات مجموعه آسانیسم خواهد بود.

مزیت این خدمات برای بیماران

اصلی ترین امتیاز این خدمات برای بیماران، امکان دریافت خدمات بهداشتی و درمانی در مکانی راحت و خلوت، یعنی خانه آنها است. به خصوص اگر این دسته از افراد در حال سپری کردن دوران سالمندی خود بوده یا به دلیل ضعف جسمانی یا بیماری خانه نشین شده اند. این روش، نه تنها آسایش آنها را به ارمغان خواهد آورد، بلکه باعث حفظ حس استقلال و امنیت آنها نیز خواهد شد.

دریافت خدمات پزشکی در منزل باعث می شود تا احتمال نیاز به مراکز درمانی و بستری شدن در آنجا به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. از طرف دیگر، تحقیقات ثابت کرده افرادی که دوران نقاهت و بهبود بیماری را در منزل خود سپری می کنند، بسیار سریعتر از دیگر افرادی که در بیمارستان ها بستری اند، سلامتی شان را به دست خواهند آورد. علت این امر در عدم حضور در مکان های پرتنش و پر استرسی چون بیمارستان، دریافت سریعتر خدمات درمانی و عدم تحمل درد برای مدت طولانی تر نهفته است.

مزیت این خدمات برای مراقبان و خانواده بیماران

معمولا وظیفه نگهداری از بیماران یا سالمندان، بر عهده خانواده آنها خواهد بود. این مسئولیت سنگینی است که تقریبا زمانی برای استراحت باقی نمی گذارد. شما به عنوان مراقبین آنها همواره باید حضور داشته باشید و برای انجام کارها و کمک به آنها، به انرژی نیاز خواهید داشت. ولی در زندگی های امروزی، معمولا همه شاغل اند یا مشغله های مربوط به خود را دارند؛ بنابراین در بسیاری از مواقع نیاز به کمک به این عزیزان حس می شود. از طرف دیگر، بسیاری از نیازهای بیماران تخصصی و کاملا وابسته به حضور پزشک یا پرستار در کنارشان است.

خدمات پزشکی در منزل به شما اجازه می دهد تا نه تنها از برنامه ریزی های شخصی یا کاری خود عقب نیافتید، بلکه در مواقع ضروری، این عزیزان نیز از سرویس های تخصصی توسط کارشناسان حوزه بهداشت و درمان بهره مند شوند. علاوه بر آن، دیگر هیچ نگرانی از بابت سلامتی و شرایط جسمانی بیمارتان باقی نخواهد ماند. چه تنها باشند و چه شما کنارشان باشید، همواره یک فرد متخصص همراه آنها است تا جدای از هم صحبتی، نیازهای درمانی آنها را در سریع ترین زمان ممکن بر طرف سازد.

دیگر مزایای پراهمیت این سرویس عبارتند از:

 • فراهم آوردن آسایش بیمار یا سالمند در خانه آنها
 • راحتی خانواده این عزیزان در ساعات ملاقات با آنها
 • پیشگیری از ابتلا به دیگر بیماری ها و ویروس ها به دلیل عدم حضور در مکان های آلوده ای چون بیمارستان
 • فراهم آوردن استقلال و آزادی برای آنها
 • مقرون به صرفه بودن این سرویس در مقایسه با استفاده از خدمات مراکز درمانی یا آسایشگاه
 • تعیین روند درمان با توجه به نیاز و شرایط آنها
 • کاهش احتمال بستری شدن یا نیاز به مراکز درمانی

چطور خدمات پزشکی در منزل را دریافت کنیم؟

خدمات پزشکی در منزل به این دلیل طراحی شده اند تا نیازهای بیماران را به شکل شخصی سازی شده ای برطرف کنند؛ یعنی با توجه به وضعیت جسمانی و لزوم استفاده از هر گونه دارو یا تراپی برای بازیابی هر چه کارآمدتر سلامتی. آن هم برای کمک به مراقبان و خانواده شان، اگر شرایط نگهداری از آنها را ندارند. به همین منظور، اگر به دنبال بهترین پزشک و پرستار هستید تا بیمارتان سریعتر و ساده تر درمان شده، روند درمان در خانه سپری شود و در عین حال به همه تجهیزات لازم دسترسی داشته باشید، همین حالا با ما تماس گرفته تا از نحوه سرویس دهی و قیمت ها به صورت دقیق تر مطلع گردید. کارشناسان ما در هر ساعتی از شبانه روز پاسخگوی شما خواهند بود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
1 + 6 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.