خانه

پرستار مرد

در جوامع مدرن امروزی، نیاز به پرستار سالمند و پرستار کودک بسیار احساس می‌شود که در نبود والدین از کودکان یا سالمندان مراقبت کند. در این بین نیاز به پرستار مرد و پرستار زن متناسب با این زمینه بسیار نیاز می‌باشد.

بنر پرستار سالمند

پرستار مرد و کمبود آن در بازار کار

شاید با شنیدن واژه پرستار اولین چیزی که در ذهن شما شکل بگیرد، زنی در لباس سفید باشد که به بیماران خدمت رسانی می‌کند. به عبارتی در بسیاری از جوامع واژه پرستار با یک نگاه جنسیتی آمیخته شده است و شغلی زنانه به حساب می‌آید؛ اما همانطور که می‌دانید یک کشور برای پیشرفت و توسعه به حضور هر دو جنس در مشاغل مختلف نیاز دارد.

در این حرفه نیز وجود هر دو جنسِ مرد و زن به عنوان پرستار لازم است. یک پرستار در وهله اول باید موجبات آرامش و آسایش خاطر بیمار را فراهم کند و از سوی دیگر خدماتی که بیمار به آنها نیازمند است را در اختیارش بگذارد.

پرستار مرد در منزل

پرستارها ( پرستار سالمند و پرستار کودک ) وضعیت بیمار را کنترل می‌کنند و طبق دستورات پزشک معالج مراقب آنها هستند. بسیاری از خدمات و مراقبت‌های درمانی لازم است که توسط آقایان انجام شود و یا بالعکس.

به طور مثال انجام تزریقات، تمیزکردن و تعویض پانسمان از وظایف پرستاران است و در اینجا است که جنسیت پرستار می‌تواند در ایجاد آرامش و راحتی برای بیمار بسیار موثر باشد. پرستار  سالمند مرد برای انجام تزریقات و تعویض پانسمان و کارهایی این‌چنینی برای بیماران مرد، بسیار مناسب‎‌تر هستند و به آرامش بیمار کمک می‌کنند.

کمبود پرستار مرد و مشکلات آن

جالب است بدانید که در گذشته، مردان بیشتر در شغل پرستاری ( پرستار مرد ) مشغول به کار بودند. در ایران نیز پرستار بودنِ بانوان جزء تابوهای جامعه به حساب می‌آمد و تعداد اندکی از خانوم‌ها به عنوان پرستار در بیمارستان‌ها حضور داشتند، اما امروزه داستان کاملا تغییر کرده است. اگر سری به خبرها بزنید، متوجه خواهید شد که کمبود پرستار مرد یکی از چالش‌های مهم نظام درمانی کشور به حساب می‌آید.

بنر فیزیوتراپی در منزل

این موضوع مشکل بزرگی برای روند درمان و سلامت است، چراکه برخی از خدمات درمانی باید از سوی پرستار مرد به بیمار ارائه شود. به گفته بسیاری از خبرگزاری‌ها در حال حاضر، نسبت پرستار مرد به زن در ایران 1 به 7 است که اصلا نسبت قابل‌ قبولی نیست. از سوی دیگر بسیاری از پرستاران مرد حاضر نیز در حال نزدیک‌شدن به دوران بازنشستگی خود هستند.

استخدام پرستار مرد

آسانیسم یک پلتفرم آنلاین خدمات پرستاری در منزل است که خدمات بهداشتی و درمانی متنوعی را ارائه می‌دهد. پرستارانی که با آسانیسم همکاری می‌کنند همگی آموزش دیده و باتجربه هستند. بنابراین بدون هیچ نگرانی از کیفیت کار و امنیت عزیزتان می‌توانید درخواست پرستار مرد خود را در سایت ثبت کنید. برای ثبت درخواست کافی است فرم ثبت سفارش موجود در سایت را تکمیل کنید یا با شماره تلفن 02191304433 تماس بگیرید.

4 پاسخ

  1. سلام – لطفا با شماره تلفن ما…

   سلام – لطفا با شماره تلفن ما تماس بگیرید و داخلی مربوط به استخدام را بگیرید.

 1. سلام نیاز به کاردارم مراقبت…
  سلام نیاز به کاردارم مراقبت از سالمند.اقا هستم

  1. سلام علی

   خیلی خوشحال میشیم…

   سلام علی

   خیلی خوشحال میشیم که بتونیم شما رو در کنار خودمون داشته باشیم. لطفا با شماره 89514141 تماس بگیرید تا کارشناسان شما رو راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.