همدم سالمند

اکثر بزرگ‌سالان ترجیح می‌دهند که دوران پیری و سالمندی خود را در خانه‌شان بمانند و مانند قدیم با خانواده و دوستانشان معاشرت داشته باشند.

 در حالی که ماندن سالمندان در خانه به آن‌ها کمک می‌کند تا مستقل‌تر زندگی کنند، اما با یکسری چالش نیز همراه است؛ در این شرایط با استخدام همدم سالمند سالم در منزل می‌توانید تنهایی سالمند را کاهش دهید.

پلتفرم شرکت پرستاری سالمند و کودک آسانیسم با پرسنل متخصص و حرفه‌ای آماده اعزام همدم سالمند و پرستار سالمند سالم به منزل شما است. درصورتی‌که برای خودتان یا والدین عزیزتان به دنبال همدم دلسوز آموزش‌دیده و متعهد هستید با ما تماس بگیرید.

همدم سالمند سالم در منزل
استخدام همدم سالمند
ثبت سفارش خدمات

استخدام همدم سالمند

افراد در دوران سالمندی به دلیل مرگ همسر و ازدواج فرزندان، احساس تنهایی بیشتری می کنند و از نظر جسمی و روحی وابستگی بیشتری به اطرافیان خود پیدا می کنند. افراد مسن دوست دارند اطرافشان شلوغ باشد و در کنار فرزندان و دوستان وقت خود را بگذرانند تا کمتر احساس تنهایی کنند. در این زمان با استخدام همدم سالمند در منزل می‌توانید تنهایی سالمند را کاهش دهید.

تنها زندگی کردن در این دوران می تواند برای سالمندان خطرناک باشد و خطر ابتلا به افسردگی را بیشتر می کند. بالا رفتن سن، کاهش قوای جسمانی و ذهنی و عواملی مانند آلزایمر باعث می شود سالمندان قادر به تنها ماندن در منزل نباشند زیرا سالمند به مصرف دارو به مقدار خاص و در زمان مشخص نیاز دارد که فراموش کردن این موارد می تواند برای آنها بسیار خطرناک باشد.

بعلاوه احتمال زمین خوردن به دلیل کهولت سن در سالمندان زیاد است و حضور همدم سالمند بسیار مهم است. اهمیت دادن و توجه کردن به سالمند توسط اعضای خانواده یا استخدام همدم سالمند بهترین راه برای رفع نیازهای عاطفی _ روانی و حفظ سلامت جسمی سالمند است. اگر دنبال این هستید که یک همدم خانم تماس بگیره و تمام و کمال کار شما را انجام دهد، ادامه مقاله را مطالعه کنید تا بیشتر با خدمات آسانیسم و همدم خانم و همدم آقا آشنا شوید.

همیار سالمند

چرا همیار سالمند

همیار سالمند معمولاً یک فرد ماهر و با تجربه است که به سالمندان کمک می‌کند تا با مشکلات و نیازهای خود به آسانی و با اعتماد به نفس بیشتری روبرو شوند. این افراد معمولاً مراقبت‌های روزانه را انجام می‌دهند و همیار سالمند می‌تواند به سالمند در ارتباط با خانواده و دوستان کمک کند و به عنوان یک دوست صمیمی و همیار برای سالمند باشد.

با این رویکرد، همیار سالمند به عنوان یک شریک ارزشمند برای سالمندان در مراقبت از سلامت و راحتی آنها محسوب میشود. در عین حال، از کاهش تنهایی و خطرات احتمالی ناشی از تنهایی و وابستگی به بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندی جلوگیری می‌کند.

همدم سالمند کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

همدم سالمند سالم در منزل فردی است که به صورت تمام وقت در کنار سالمند است و علاوه بر انجام کارهای روزمره، مونس و هم‌صحبت سالمند است. برخی از خانواده‌ها فقط برای رفع تنهایی سالمندشان که هیچ‌گونه بیماری ندارد به دنبال همدم سالمند سالم هستند و برخی دیگر برای انجام کارهای روزمره و مراقبت جسمی و روحی به کمک همدم و فردی دیگر نیاز دارند. 

همدم سالمند باید ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند به خوبی به سالمند شما خدمت‌رسانی کند. برخی از این ویژگی‌های همدم سالمند عبارت‌اند از:

 • منظم
 • مسئولیت‌پذیر و متعهد
 • دلسوز و مهربان
 • صبور
 • شوخ‌طبع
 • قابل ‌اطمینان
 • دارای مهارت ارتباطی بالا
 • دارای رفتار اجتماعی مناسب
 • انجام به موقع وظایف

مزایای حضور همدم سالمند در منزل

یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام همدم سالمند، هم‌صحبتی با سالمند است. حضور همدم سالمند سالم در منزل تأثیر مثبتی در روحیه فرد تحت مراقبت دارد چرا که باعث کاهش استرس و ناراحتی در او می‌شود. همدم سالمند کیفیت زندگی سالمندان را بهبود می‌بخشد. 

در واقع همدم نقشی فراتر از مراقبت است و یک رابطه همزیستی است که سالمندان را قادر می‌سازد تا شکوفا شوند. در سطح اجتماعی، داشتن دوستان و همراهان، افراد را قادر می‌سازد تا در مورد چالش‌ها صحبت کنند، ابراز غم و اندوه کنند و راه حلی برای حل مشکلات پیدا کنند.

در سطح شخصی، همدم سالمند سالم خوب کسی است که سالمند نه تنها مشتاق دیدار با او است، بلکه کسی است که می‌تواند به او تکیه کند. افراد مسن در مورد بسیاری از چالش‌ها که ممکن است برای ما بسیار کوچک باشد نگران هستند، مانند رفتن به خواربارفروشی یا مراجعه به پزشک. همدم سالمند به رفع نگرانی در سالمند کمک می‌کند، به طوری که سالمندان می‌توانند روی زندگی با کیفیت تمرکز کنند، همدم سالمند به افراد مسن کمک می‌کند تا یک زندگی طولانی‌تر، سالم‌تر و همراه با رفاه بیشتری داشته باشند.

همدم سالمند در منزل

سالمندان از تنهایی رنج می‌برند و بیشتر در معرض خطر زوال عقل و فراموشی قرار می‌گیرند. از طرفی ممکن است افسرده شوند و امید به زندگی را از دست بدهند، همنشینی با سالمندان بسیار مهم است؛ زیرا باعث افزایش امید به زندگی در آن‌ها می‌شود.

چه زمانی به همدم سالمند در منزل نیاز داریم؟

زمانی که سالمند در تنهایی به سر می‌برد باعث می‌شود که دچار افسردگی و استرس شود، در نتیجه سیستم ایمنی بدن سالمند به شدت ضعیف می‌شود و از لحاظ سلامتی بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرد. برخی از سالمندان در تنهایی به سیگار کشیدن روی می‌آورند و از طرفی به علت عدم تحرک کافی دچار اضافه وزن می‌شوند. با تنهایی سالمند، خطر ابتلا وی به آلزایمر و توهم  نیز به شدت افزایش می‌یابد. تنهایی تأثیر منفی زیادی بر روی سلامتی، روحیه و کیفیت زندگی عزیز سالمندتان می‌گذارد.

در نتیجه خانواده سالمند باید به نیازهای روحی و روانی عزیز سالمندشان توجه ویژه‌ای داشته باشند. اگر به دلیل مشغله کاری و شخصی نمی‌توانید زمان کافی را در کنار سالمندتان بگذرانید و رسیدگی‌ها و خدمات لازم مراقبت‌ از سالمند را به او ارائه دهید، می‌توانید از سرویس همدم سالمند استفاده کنید.

وظایف همدم سالمند در منزل

همدم سالمند سالم همان‌طور که از نامش مشخص است وظیفه همراهی و هم‌صحبتی با سالمند را بر عهده دارد، این همراهی می‌تواند برای سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند و ممکن است به تازگی همسر خود را از دست داده باشند بسیار مهم باشد.

سالمندانی که با یک همراه هم‌صحبت می‌شوند، هوشیاری ذهنی خود را حفظ می‌کنند. مطالعات نشان می‌دهد که هم‌ صحبتی می‌تواند به تأخیر اثرات زوال عقل یا آلزایمر کمک کند.

مونس سالمند

سایر وظایف همدم سالمند در منزل عبارت‌اند از:

 • یادآوری داروها
 • کمک در انجام کارهای روزمره مانند بلند شدن از رختخواب و سوار و پیاده شدن از ماشین.
 • انجام وظایف سبک خانه‌داری
 • تهیه و پخت غذا
 • کمک در رفتن به خواربارفروشی، مراجعه به پزشک و انجام وظایف شخصی.
 • تشویق و برنامه‌ریزی فعالیت‌های اجتماعی. این می‌تواند شامل سفرهای گشت‌وگذار محلی، سینما، خرید، بازدید از خانواده و دوستان و هر چیزی باشد که سالمند را سرگرم کند و باعث شود از زندگی لذت ببرد.
 • تشویق به ورزش برای حفظ سلامت جسم، ذهن و روح. ورزش می‌تواند شامل پیاده‌روی در محله، شنا و هر چیزی که آن‌ها را فعال نگه می‌دارد باشد.
 • تعامل با اعضای خانواده برای اینکه آن‌ها را در جریان وضعیت عزیزشان قرار دهند.
 • برخی از ارائه‌دهندگان ممکن است در زمینه مراقبت از سالمندی که علائم آلزایمر و زوال عقل را دارند مهارت و تجربه داشته باشند.

استخدام همدم خانم برای سالمند

استخدام همدم خانم برای سالمند می ‌تواند به عنوان یک گزینه موثر برای کمک به سالمندان در تکمیل کارهای روزانه و افزایش کیفیت زندگی شان باشد.

با توجه به اهمیت این نوع کار و نیاز به افراد با مهارت‌های مناسب، بهتر است با دقت و با توجه به نیازهای سالمندان همیار خانم مناسبی را برای ایشان انتخاب کنید زیرا استخدام همدم خانم برای سالمند به معنای داشتن یک فرد خدماتی حرفه ‌ای است که به سالمندان در تکمیل کارهای روزانه ‌شان کمک می‌ کند.

استخدام همدم خانم تهران

استخدام همدم خانم در تهران به ویژه برای سالمندانی که در این شهر تنها زندگی می‌ کنند می‌ تواند به عنوان یک روش موثر برای کاهش احساس تنهایی شان باشد. از طرف دیگر همدم خانم نیز میتواند از این تجربه بهره ‌مند شود و با کسب تجربه‌ ی جدید در زمینه‌ ی مراقبت از سالمندان مهارت‌های خود را افزایش دهد.

به دنبال استخدام همدم خانم برای سالمند تهران، باید به دنبال یافتن فردی با مهارت‌های لازم و تجربه کافی باشید، این فرد باید مسئولیت پذیر، دقیق، مهربان و با مهارت‌های ارتباطی قوی باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به سالمند کمک کند.

استخدام همدم خانم

با توجه به اهمیت این نوع کار و نیاز به افراد با مهارت‌های مناسب، بهتر است با دقت و با توجه به نیازهای سالمندان همدم خانم مناسبی را برای ایشان انتخاب کنید.

 استخدام همدم خانم کرج

با استخدام همدم خانم کرج می ‌توانید به سالمندان در خارج از خانه‌ ی سالمندان نیز کمک کنید اما باید اولویت بالا تری برای ایمنی و راحتی سالمند قائل شوید بهتر است همدم خانم با سالمندان و خانواده‌ ی آن‌ها برای تعیین نیازهایشان و برنامه‌ ریزی کارهای خارج از خانه مشورت کند.

استخدام همدم خانم برای سالمندان کرج در خارج از خانه‌ نیز کمک میکند اما برای این کار همدم خانم باید دارای مهارت‌های کافی باشد و با توجه به نیازهای سالمند، برنامه‌ ریزی کند تا فعالیت‌ های بیشتری برای آن‌ها در خارج از خانه انجام دهد.

بعلاوه ممکن است توانایی همراهی با سالمند در خارج از خانه به دلیل عوامل متعددی مانند شرایط جسمی و ذهنی سالمند، محدودیت‌ها و مشکلات ممکن است کاهش یابد.

اگر سالمند دچار محدودیت ‌هایی مانند ناتوانی در حرکت، پوکی استخوان‌ها، مشکلات قلبی و عروقی و … باشد، همدم خانم باید با دقت و هوشمندی اقدام به همراهی با او در خارج از خانه کند و به ایمنی و راحتی سالمند توجه کند.

چگونه می‌توان همدم سالمند مناسب پیدا کرد؟

از آنجایی‌ که همدم سالمند شخصی است که ساعات زیادی از شبانه‌روز را در کنار سالمندتان می‌گذراند باید فردی مطمئن، قابل ‌اعتماد و سالم باشد. بنابراین هنگام استخدام همدم سالمند باید فرد مورد نظر را از فیلترهای زیادی بگذرانید تا با خیالی آسوده عزیزتان را با او در خانه تنها بگذارید. 

هر گونه سهل انگاری در مرحله استخدام همدم سالمند می‌تواند سلامتی و امنیت عزیزتان را به خطر بیندازد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم به مراکز و پلتفرم‌هایی مراجعه کنید که با هدف ارائه خدمات پرستاری در منزل طراحی و تأسیس شده باشند و بر روی عملکرد پرسنل خود نظارت داشته باشند.

همدم سالمند

شما می‌توانید برای استخدام همدم سالمند در منزل به پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم مراجعه کنید. آسانیسم با هدف ارائه خدمات پرستاری بنا شده است و با همکاری با پرسنل با سابقه و آموزش‌ دیده سعی در ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان دارد. 

آسانیسم پس از اعزام پرسنل به منزل شما به صورت دوره‌ای بر روی عملکرد پرسنل نظارت دارد بنابراین اگر مهارت، تعهد و قیمت همدم سالمند در منزل برایتان اهمیت دارد می‌توانید نگهداری از سالمندتان را به ما بسپارید.

شما می‌توانید با تکمیل فرم ثبت سفارش موجود در سایت و اپلیکیشن آسانیسم درخواست خود را ثبت نمایید. علاوه بر آن، می‌توانید با استفاده از شماره تلفن 02191304433 نسبت به درخواست همدم سالمند در منزل اقدام نمایید. پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان ما جهت هماهنگی‌ های بیشتر با شما تماس خواهند گرفت و با توجه به نیازتان پرسنل مورد نظر را به منزلتان اعزام خواهند کرد.

آسانیسم تمام مناطق تهران و کرج را جهت خدمات پرستاری پوشش می‌دهد؛ به عنوان مثال اگر ساکن سعادت آباد تهران هستید، جهت اعزام همدم سالمند، می‌توانید از سرویس پرستار سالمند در منزل سعادت آباد آسانیسم استفاده کنید.

شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبان آسانیسم به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

سخن آخر

تنها ماندن درجامعه امروزی برای سالمندان می تواند خطرناک باشد و اثرات منفی برجای بگذارد زیرا با پیشرفت تکنولوژی امید به زندگی در سالمندان بیشتر شده است. 

همدم سالمند میتواند در طول روز در کنار سالمندان باشد و همه کارهای روزمره را برای سالمندان انجام دهد تا سالمندان از موقعیت خوبی برخوردار شوند.

دسترسی سریع

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد همدم سالمند از ما پرسیده اید. برای توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کمک در انجام کارهای روزمره، توجه به مصرف صحیح داروها، انجام وظایف سبک خانه داری و تهیه و پخت غذا بخشی از وظایف همدم سالمند سالم می باشد.

برای نگهداری از سالمند بیمار، استخدام پرستار سالمند توصیه می شود؛ چرا که همدم سالمند جهت نگهداری از سالمند سالم اعزام می شود.

به دلیل اینکه همدم سالمند سالم وظایف سبک تری نسبت به پرستار سالمند در منزل دارد، هزینه و قیمت پایین تری نیز دارد؛ اگر سالمند شما از لحاظ جسمانی سالم می باشد، استخدام همدم سالمند مقرون به صرفه تر است.

نیاز به همدم سالمند زمانی ایجاد می‌ شود که سالمند شما تنها است، شما وقت کافی برای رسیدگی به او را ندارید، و برای جلوگیری از انزوا و افسردگی نیاز به ارتباط و هم صحبتی با یک مونس و همدم دارد.

2.4/5 - (5 امتیاز)

35 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر.
  مادر من تنها زندگی می کنه و آلزایمر خفیف داره. میخواستم بدونم با توجه به اینکه آلزایمر داره میتونم درخواست همدم سالمند بدم فقط؟ اونقدری آلزایمرش شدید نیست که نتونه کاراشو انجام بده.

  1. سلام طناز عزیز، بله. با شماره تلفن 02191304433 تماس بگیرید تا کارشناسان آسانیسم با توجه به نیاز شما و سالمند عزیزتان نیروی مناسب شما را اعزام کنند.

   1. سلام وحید عزیز، بله همدم سالمند برای کمک به سالمند عزیزتان در انجام کارهای روزمره و خریدهای خارج از منزل خدمات ارائه میدهد.

    1. سلام قباد عزیز، بله. همدم سالمند با توجه به نیاز سالمند عزیز شما اعزام می شود.

  2. با سلام و احترام، محدوده محل زندگی ایشان کجای تهران است. با تشکر

 2. سلام خسته نباشید. اگر برای خرید کردن و انجام کارهای خارج از منزل نیاز به پرستار سالمند داشته باشیم هم میتونیم درخواست همدم سالمند بدیم؟

 3. سلام و خسته نباشید
  همدم سالمندی که اعزام کردید بسیار خوش برخورد هستن و تاثیر مثبتی در روحیه پدر و مادر گذاشتن ممنون

 4. همدم سالمند در انجام چه کارهایی به سالمند کمک می‌کنه؟

 5. سلام. میشه همدم سالمند رو برای مراقبت در تایم شب استخدام کرد؟

  1. سلام، بله شما می‌توانید با توجه به نیاز سالمندتان، از سرویس همدم 24 ساعته سالمند استفاده کنید.

 6. برای مراقبت از سالمندی که عمل جراحی انجام داده باید درخواست همدم سالمند بدهیم؟

  1. خیر سالمند شما به مراقبت بیش‌تری احتیاج دارد. ما با توجه به شرایط بیمار مراقب سالمند بیمار در منزل را ارائه می‌دهیم.

  1. سلام، برای اطلاع از لیست قیمت ها می توانید با شماره های داخل سایت تماس برقرار کنید. همکاران ما در طول 24 ساعت پاسخ گوی شما هستند.

 7. پرستاری که استخدام کردم برای مادرم خیلی باهاش جور نیست. میشه یه پرستار دیگه از مرکز درخواست کنم؟

  1. بله، حتما با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید تا تعویض پرستار در اسرع وقت برای شما انجام شود.

 8. مادر بزرگ پیری دارم که به خاطر مشغله کاری نمی تونم بهش زیاد سر بزنم و کاراش انجام بدم می خاستم براش یه پرستار دلسوز و مهربون بگیرم که همدم خوبیم براش باشه. شما چنین فردی توی مجموعتون دارید؟

  1. سلام دوست عزیز. بله همه پرستاران ما با کمال دقت و حوصله می توانند در این کار به شما کمک کنند.

  1. ممنون که شرکت ما را برای انجام خدمات برای سالمند خود انتخاب کردید.

 9. سلتم خسته نباشید من احتیاج به پرستار دارم 40سال دارم و بیمارم اما توان انجام تمام کارهامو دارم اما نمیتونم زیاد سرپا باشم یا نیاز دارم کسی مراقبم باشه تا من دوش بگیرم …
  من خانمی که مثل مادر باشه برام و انگلیسی بلد باشه یا حداقل متوجه بشه احتیاج دارم و هزینه و امکانات رفاهی کامل و مستقل در اختیارش میزارم…(فقط مادرانه در کنارم باشه)
  شما میتونید کمکم کنید…

  1. سلام، لطفا با شماره 02191304433 تماس بگیرید تا همکاران ما برای شما مناسب ترین نیرو رو اعزام کنند.

 10. ما برای مادرمون یه همدم خانم توی کرج میخوایم استخدام کنیم شرایطی که باید در نظر بگیریم برای استخدام همدم خانم چیه ؟

  1. سلام بهتر است برای استخدام پرستار از مراکز معتبری استفاده کنید که ضمانت های بسیاری از پرستار گرفته باشند و این امکان را به شما بدهند که اگر از پرستار رضایت کافی نداشتید پرستار را تعویض کنند

 11. میخوایم از مرکز شما پرستار بگیریم تضمینتون چیه که پرستار از منزل ما دزدی نمیکنه ؟

  1. پرستار های ما برای استخدام مدارک سو پیشینیه برای ما می آورند و مدارک آنها نزد ماست

 12. برای استخدام همدم خانم در کرج باید تماس بگیریم یا ثبت کنیم؟

  1. شما میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و یا با شماره های ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *