نگهداری از کودک در منزل تهران

سبک زندگی امروزی به خصوص در کلان شهر‌هایی مثل تهران، باعث شده که پدر و مادر‌ها زمان کمی برای توجه به فرزند و مراقبت از او خود در اختیار داشته باشند.

 اغلب آن‌ها ساعات زیادی از روز را خارج از منزل سپری کرده و مشغول کار و تحصیل هستند. بعضی از مادران شاغل تصمیم می‌گیرند مراقبت و نگهداری از فرزندشان را به مهد کودک یا آشنایان بسپرند؛ اما چالش‌هایی برای آن‌ها به ‌وجود می‌آید. 

اگر شما هم کودکی دارید که نگران او در زمان عدم حضورتان هستید، استخدام یک پرستار کودک حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند. بدین ترتیب بدون چالش جدید و نگرانی از حال فرزندتان می‌توانید به کار‌های روزمره بپردازید. 

برای استخدام، می‌توانید سفارش خود را در وبسایت ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید.

پرستار کودک در منزل تهران
مزایای استخدام پرستار کودک در منزل تهران

اگر از صبح تا غروب سر کار هستید و مشغله‌‌های کاری فراوان باعث شده تا نتوانید به درستی از کودکتان مراقبت کنید، وقت آن است تا به فکر خدمات مراقبت از کودک در منزل تهران باشید. این خدمات باعث می‌شود تا به زندگی خود نظم دهید و کیفیت زندگی خود را افزایش دهید. بر اساس نیازها و مشخصات شما، یک پرستار کودک را برایتان اختصاص خواهیم داد که شما و خانوادتان در راحتی و آرامش قرار گیرید. از اولین تماس تلفنی شما به آسانیسم، روند مخصوص فرایند انتخاب مراقبت یا نرس برای پرستاری از کودک در منزل شروع می‌شود. این پروسه شامل بررسی مواردی از جمله شخصیت کودک، نیازها و انتظارات والدین می شود. در ادامه با خدمات مراقبت از کودک بیشتر آشنا شوید.

مراقبت از کودک در منزل چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

پرستار بچه با توجه به سلیقه شخصیتان با کودک شما رفتار خواهد کرد. او فعالیت‌های جذاب را در برنامه فرزندانتان می‌گنجاند. استخدام پرستار کودک از آسانیسم بالاترین استانداردها در ارائه حداکثر ایمنی و کیفیت، برای خانواده شما ایجاد می‌کند. بسته به نیاز شما، انواع خدمات مراقبت از کودک در منزل برای شما ارائه می‌شود. انواع پرستار کودک در منزل مانند پرستار بچه، مراقب کودک، مادر یار و کودک یار وجود دارد که هر کدام خدمات خاصی را ارائه می‌دهند. اما به طور کلی خدمات پرستار کودک شامل موارد زیر می‌شود:

 • کودک را سرگرم می‌کند، در کارهای مدرسه و پروژه‌ها کمک می‌کند.
 • کاردستی و کارهای هنری با هم انجام می‌دهند.
 • انجام امور منزل مانند مرتب سازی لباس‌ها، تهیه غذای مورد علاقه کودکان
 • آوردن کودکان از مدرسه و بردن آنها به کلاس‌های مختلف
 • انجام بازی و ورزش
 • ظرف‌ها را تمیز و بعد از غذای کودکان آشپزخانه را مرتب کند.
 • اتاق خواب و محل بازی کودکان را تمیز و مرتب نگه دارد.

در چه زمانی به پرستار کودک احتیاج داریم؟

بر خلاف تصور بعضی از افراد، برای استخدام پرستار کودک نیازی نیست که حتما شاغل یا محصل باشید. هرگاه زمان کافی برای پاسخگویی به نیاز کودکتان را نداشته باشید، می‌توانید برای نگهداری از او یک پرستار استخدام کنید. در ادامه شرایطی که نیاز است یک پرستار استخدام کنید را بررسی می‌کنیم.

هنگام تولد فرزند جدید

با تولد فرزند جدید، وظایف پدر و مادر بیش‌تر می‌شود. مادر که بعد از زایمان نیاز به مراقبت و پرستاری دارد؛ باید از نوزاد تازه متولد شده نیز مراقبت کند. در این وضعیت بهتر است برای مراقبت از کودک خود یک پرستار مجرب استخدام کنید. حتی می‌توانید برای نوزاد و مادر او از خدمت مادریار استفاده کنید.

در شرایط غیر منتظره

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که باید در مکانی حضور یابید اما نمی‌خواهید کودک را همراه خود ببرید. نمونه آن زمانی است که می‌خواهید برای مدتی در بیمارستان بستری شوید یا همراه بیمار در بیمارستان حضور یابید. در این شراط می‌توانید برای مراقبت از کودک خود پرستار بگیرید.

برای رفع خستگی ناشی از مراقبت کودک و نوزاد یا رسیدگی به امور شخصی

گاهی پدر و مادر آنقدر به توجه و مراقبت به کودک مشغول می‌شوند که  رسیدگی به خود را فراموش می‌کنند؛ غافل از آنکه کودک برای رشد و تربیت نیاز به پدر و مادر شاد و پر انرژی دارد. پس وقت آن رسیده که زمانی را برای رسیدگی به امور شخصی و استراحت اختصاص دهید. با استفاده از پرستار کودک این امکان برای شما فراهم می‌شود.

  مهمانی و مسافرت

یکی دیگر از مواردی که به پرستار کودک یا نوزاد نیاز خواهید داشت، در مهمانی‌ها و یا هنگام رفتن به مسافرت است. شما می‌توانید از پرستار بخواهید همراه شما در سفر یا در منزلتان از کودک مراقبت کند و با خیال راحت به مهمانی یا مسافرت خود بپردازید.

داشتن چند فرزند یا متولد شدن نوزاد دوقلو

همه ما از دیدن کودکان لذت می‌بریم و بر سرذوق می‌آییم؛ اما فقط پدر و مادر‌ها می‌دانند که با متولد شدن یک فرزند مسئولیت‌ها افزایش می‌یابد. اگر این کودکان دوقلو باشند یا پدر و مادر چند کودک دیگر نیز داشته باشند مسئولیت‌ها دوبرابر خواهد شد. به خصوص در شرایطی که مادر خود از نظر جسمی و روحی نیاز به مراقبت ویژه دارد. در این وضعیت می‌توانید با استخدام پرستار کودک دوقلو، از مسئولیت‌های خود کاسته و زمان بیش‌تری به خود اختصاص دهید.

مراقبت از کودک در منزل تهران

مزایای مراقبت از کودک در منزل

از مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان این است که پرستار کودک فرزند شما را در امنیت و رفاه کامل قرار می‌دهد. با وجود یک پرستار کودک نگرانی و اضطراب شما کاهش می‌یابد چرا که شما مطمئن هستید فردی در کنار کودک شما است و توجه کاملی به او دارد. با استفاده از خدمات مراقبت از کودک، زمانی که با خستگی به خانه می‌رسید دیگر نیازی نیست تا امور مربوط به کودکتان را انجام دهید و فقط می‌توانید با فرزندتان خود وقت بگذرانید. این مسئله بسیار مهم است چرا که وقتی سرگرم امور نظافت و آشپزی هستید از کودکتان غافل می‌شوید. همین موضوع باعث می‌شود تا فاصله بین شما و کودکتان بیشتر شود و دیگر نتوانید با فرزندتان ارتباط نزدیکی داشته باشید. همچنین مراقبت از کودک در منزل تهران ایمنی و پرورش کودک شما را تضمین می‌کند.

وظایف و مسئولیت های مراقب کودک:

در حالی که وظایف و مسئولیت‌های روزمره یک مراقب کودک با توجه به نیاز والدین، کودک و محل کار او تعیین می‌شود، وظایف اصلی و مسئولیت‌های بسیاری در ارتباط با این نقش وجود دارد. براساس تجزیه و تحلیل ما اموری که پرستار بچه آسانیسم انجام می‌دهد، شامل موارد زیر است:

یک محیط ساختاری و مراقبتی فراهم می‌کند

مراقبان کودک، برنامه ریزی، نظارت و اجرای یک محیط یادگیری ساختاریافته را فراهم می‌کنند که به کودکان خردسال اجازه می‌دهد تا علایق خود را کشف کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است برای کودکان نوپا شعر بخوانند و با آنها بازی کنند تا مهارت‌های اجتماعی مانند نحوه رفتار را یاد بگیرند. آنها به کودکان خردسال کمک می‌کنند تا از طریق فعالیت‌های گروهی خلاقیت یاد بگیرند.

نگهداری از کودک در منزل تهران

بهداشت کودک را حفظ می‌کنند

مطابق قانون، مراقبان كودكان موظفند محیطی ایمن، بهداشتی و تمیز را برای كودكان تحت سرپرستی خود حفظ كنند. در صورت نیاز، یک مراقب ممکن است پوشک نوزاد یا کودک نوپا را عوض کند. ممکن است لازم باشد به یک کودک خردسال در دستشویی رفتن کمک کنند. همچنین در طول روز هنگام بازی بچه‌ها، مراقبان کودک اطمینان حاصل می‌کنند که محیط اطراف آنها مرتب باشد و ممکن است برای حفظ این استاندارد از کودکان کمک بگیرند.

میان وعده ها را تهیه و سازماندهی کنید

خدمات مراقبت از کودک در منزل تهران اطمینان حاصل می‌کند که کودکانی که از آنها نگهداری می‌کنند به اندازه کافی غذا می‌خورند. آنها به طور معمول زمان غذا و میان وعده را برای بچه‌ها تهیه و ترتیب می‌دهند  پرستار کودک گزینه‌های غذایی مناسب برای کودکان را تهیه می‌کنند و آنها را ترغیب می‌کنند تا چیزهای مقوی و سالمی را امتحان کنند.

بر بازی و استراحت کودک نظارت می‌کند

از آنجایی که بازی برای رشد روانشناختی کودکان بسیار مهم است، مراقبان کودک آموزش دیده و تحصیل کرده، زمان بازی را با سایر استراتژی‌های آموزشی ترکیب می‌کنند تا به پیشرفت کودک کمک کنند. پرستار کودک در منزل برای اطمینان از داشتن فعالیت بدنی، استراحت و زمان بازی در کودکان به طور متعادل، روال‌ها و برنامه‌هایی را ایجاد می‌کنند. در حالی که کودکان با یکدیگر بازی می‌کنند، پرستار کودک مراقبت از نظر ایمنی آنها را کنترل می‌کند.

با والدین ارتباط برقرار می‌کند

مراقبان کودک مسئولیت مراقبت دقیق و توجه به مشکلات عاطفی یا رشد کودکان را بر عهده دارند. وقتی آنها متوجه چیزی نا‌معمول شدند، باید آن را به والدین کودک اطلاع دهند. هدف اصلی مراقب کودک ایجاد یک رابطه مثبت با والدین و اوست. آنها برای برقراری امنیت در کودکان و احساس مراقبت از آنها تلاش می‌کنند.

نگهداری و مراقبت از کودک در منزل تهران

هنگام استخدام مراقب کودک به چه نکاتی توجه داشته باشم؟

در مرحله اول برای پیدا کردن پرستار کودک در منزل تهران باید دنبال فردی علاقه مند به ارائه بهترین خدمات مراقبت از کودکان بگردید. همچنین باید نیاز‌ها و انتظارات خود را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر به دنبال این هستید که پرستار حین مراقبت از کودک، فعالیت‌های درسی و زبان انگلیسی را با او تمرین کند، باید به دنبال یک پرستار کودک تحصیل کرده باشید. همچنین ممکن است که بخواهید پرستار علاوه بر مراقبت از کودک منزل امور خانه را نیز انجام دهد. علاوه بر این باید پرستاری را انتخاب کنید که برای مراقبت از کودک شما، روش‌های تربیتی مد نظرتان را بتواند اجرا کند و از لحاظ فرهنگی متناسب با شما باشد.

یک مادریار چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

مادریاران افراد با تجربه‌ای هستند که به مادران جوان کم تجربه کمک می‌کنند تا از نوزاد خود به بهترین نحو مراقبت کنند. آنها در حمام نوزاد، تعویض کودک و سایر مراقبت‌هایی که یک نوزاد یا کودک نو پا نیاز دارد، کمک حال مادران خواهند بود. یک مادریار عمدتاً خدماتی مانند: مراقبت از کودک، تهیه غذای آسان و کارهای سبک منزل مربوط به کودکان را کنترل کند. این نوع مراقبت از کودک بسیار انعطاف پذیر است و بسته به نیاز خانواده ممکن است به صورت پاره وقت یا تمام وقت باشد.

آسانیسم ارائه دهنده خدمات پرستار کودک در منزل

اگر ساکن شهر تهران و یا حومه آن هستید و نمی‌توانید به‌طور تمام وقت در کنار فرزندانتان حضور داشته باشید و از آن‌ها مراقبت کنید، آسانیسم درخدمت شما است. ما در آسانیسم به عنوان یک پلتفرم خدمات پرستاری معتبر، انواع خدمات پرستار کودک در منزل را ارائه می‌دهیم. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از انواع پرستار تحصیل‌کرده، پرستار کودک بیماری، مادریار، پرستار نیمه وقت کودک، پرستار تمام وقت کودک و… بهره ببرید. برای ثبت سفارش با شماره 02191304433 تماس حاصل نمایید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد مراقبت از کودک در منزل تهران از ما پرسیده اید. برای توضیحات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

بله، خدمات مراقبت و نگهداری کودک آسانیسم شامل تمام مناطق(مناطق 22 گانه تهران) و شهرستان های استان تهران می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات مراقبت و پرستاری کودک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در حالی که وظایف و مسئولیت‌های روزمره یک مراقب کودک با توجه به نیاز والدین، کودک و محل کار او تعیین می‌شود، وظایف اصلی و مسئولیت‌های بسیاری در ارتباط با این نقش وجود دارد از جمله این وظایف می توان به حفظ بهداشت کودک، تهیه میان وعده ها، نظارت بر بازی و استراحت کودک و… اشاره کرد.

با وجود یک پرستار کودک در منزل، نگرانی و اضطراب شما کاهش می‌یابد. چرا که شما مطمئن هستید فردی در کنار کودک شما است و توجه کاملی به او دارد. با استفاده از خدمات مراقبت از کودک، زمانی که با خستگی به خانه می‌رسید دیگر نیازی نیست تا امور مربوط به کودکتان را انجام دهید و فقط می‌توانید با فرزندان تان خود وقت بگذرانید.

زمانی که میخواهید پرستار کودک استخدام کنید نیازها و خواسته های خود را در نظر داشته باشید و درباره آن با پرستار صحبت کنید. پرستاری را انتخاب کنید که برای مراقبت از کودک شما، روش‌های تربیتی مد نظرتان را بتواند اجرا کند و از لحاظ فرهنگی متناسب با شما باشد.

امتیاز محتوا

12 پاسخ

 1. با سلام من برای دو دختر یکی 4 و یکی 7 ساله نیاز به پرستار دارم
  شما برای محدوده غرب پرستار میفرستید؟

  1. سلام مجتبی جان
   بله برای تمام مناطق تهران خدمات پرستاری و مراقبتی ارائه می شود.

 2. سلام برای مراقبت از کودک 2 ساله کم شنوا در تهران پرستار اعزام میکنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر کودک شما شرایط خاصی دارد هنگام تماس با کارشناسان ما با آنها درمیان بگذارید تا با توجه به شرایط کودک شما پرستار مناسب اعزام شود.

 3. سلام و خسته نباشید
  برای مراقبت از نوزاد و انجام کارهای منزل مثل آشپزی تا ساعت 9 شب به پرستار نیاز دارم .

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به تعداد ساعات مورد نیاز شما برای مراقبت از نوزاد پرستار اعزام می کنیم.
   درصورت نیاز به راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 4. سلام
  برای کمک در تکالیف مدرسه و مراقبت از پسر 6 ساله به پرستار نیاز دارم
  اما حتما پرستار لیسانسه میخوام مدرک تحصیلی نیروهای شما به چه صورت هست؟

  1. شادی عزیز سلام
   ما با توجه به نیاز شما پرستار کودک تحصیلکرده یا کودکیار اعزام می کنیم.

  1. سلام دوست عزیز
   بله، تمام مناطق تهران تحت پوشش آسانیسم می باشد.

 5. سلام
  شما برای مراقبت از کودک دارای اختلال بیش فعالی نیروی خاصی دارین؟
  من ساکن تهران هستم و نیرویی میخوام که برای مراقبت از بچه های بیش فعال مهارت داشته باشه

  1. کمال عزیز سلام
   بله درصورت درخواست شما پرستار باتجربه در زمینه بیش فعالی برای شما اعزام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.