پرستار خصوصی کودک در منزل

با افزایش هزینه ها و شرایط جامعه، امروزه در اکثر خانواده ها شاهد این موضوع هستیم که هر جفت والدین برای تامین معاش خانواده خود خارج از خانه مشغول به کارند. در همچین وضعیتی وقت و انرژی کافی برای رسیدگی و مراقبت از کودکان در خانواده هایی که صاحب فرزند خردسال هستند به ندرت یافت میشود و این موضوع میتواند والدین را نگران تربیت و نگهداری کودکان خود کند.
در این شرایط، والدین یا از مراکز عمومی مانند مهدکودک ها برای مراقبت از کودکان خود استفاده میکنند یا اینکه ترجیح میدهند از فرزندشان در منزل نگهداری شود که در این صورت نیازمند به پرستار خصوصی در منزل هستند .
اما پیدا کردن پرستار مناسب و قابل اعتماد که بتواند به خوبی انتظارات والدین در نگهداری از فرزند عزیزشان را براورده کند و هم بتواند ارتباط درستی با کودک برقرار کند، کار چندان آسانی نیست.
شرکت آسانیسم که چندین سال بصورت تخصصی در حوزه خدمات پرستاری فعالیت میکند میتواند در این مورد به شما کمک کند تا بتوانید پرستار کودکی متناسب با شرایط سنی فرزندتان پیدا کنید.
در ادامه سعی میکنیم با ذکر نکاتی که باید قبل از انتخاب پرستار کودک، والدین به آنها توجه داشته باشند تا انتخاب درستی کنند اشاره میکنیم.

 

خدمات پرستاری کودک در منزل

ویژگی های پرستار کودک

• یکی از مهمترین مواردی که باید قبل از استخدام پرستار در نظر گرفت بررسی این موضوع است که آیا شرکت ارائه دهنده خدمات پرستاری که به آن رجوع میکنید، سابقه کیفری و قضایی پرستارهایش را از نهادهای ذی‌صلاح استعلام کرده است یا خیر؟

• شما باید پرستاری را انتخاب بکنید که هم خود شما و هم کودک بتواند ارتباط سالم و خوبی با او برقرار کنید و بتوانید درباره مسائل فرزندتان با او صحبت بکنید و دیدگاه های خود را در این زمینه با او به اشتراک بگذارید.

• پرستاری را انتخاب کنید که بچه هارا دوست داشته باشد و بتواند با آن ها ارتباط دوستانه برقرار کند و به آن ها به میزان کافی توجه کند.

• پرستار کودک باید بتواند با فرزند شما بازی کند و او را سرگرم نگه دارد، لبخند به لب داشته باشد و با لحن و صدای ملایم و دوستانه با او صحبت کند.(پرستار کودک به هیچ عنوان مجاز به خشونت چه از نوع کلامی که شامل بی احترامی یا فریاد زدن سر کودک و چه از نوع فیزیکی و تنبیه بدنی نمیباشد. شرکت ارایه دهنده خدمات پرستاری کودک در وهله‌ی اول تضمین کننده این موضوع میباشد ولی والدین کودک نیز باید توجه و دقت عمل کافی برای بررسی عملکرد و ارتباط پرستار با کودک رو بجا بیاورند.

• کودک را تمیز و مرتب نگه دارد که خود شامل مواردی مانند تعویض پوشک، تعویض و شستشوی لباس، مرتب کردن اتاق کودک و …

• آگاهی کامل به شرایط پزشکی کودک و مسلط به کمک های اورژانسی و اولیه.

• پرستار کودک موظف است در طول شیفت پرستاری با والدین کودک در صورت لزوم در ارتباط باشد و دسترسی به او برای والدین میسر باشد. همچنین او موظف است گزارش کاملی از شرایط و اتفاقات در اختیار والدین کودک قرار دهد و تمام سوالاتی که برای آنها پیش می آید را بطور کامل پاسخ دهد

• با توجه به سن کودک خود میتوانید از او درباره پرستارش سوال کنید تا خیالتان بابت فردی که استخدام کردید راحت باشد و از نگرانی هایتان کاسته شود. در ضمن نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید در صورتی با توجه به شخصیت و احساسات کودکتان میتوانید اطلاعات خوبی از رابطه او با پرستار بدست بیاورید ولی به این نکته نیز توجه کنید که معمولا وقتی که از خانه خارج میشوید و پرستار جدیدی برای کودک استخدام کردید، اغلب کودک هنگام خداحافظی شما گریه میکند یا علایم اضطراب از خود بروز میدهد، بنابراین هنگام بازگشت به منزل باید به این عواطف و نشانه ها توجه کنید.

مزایای استخدام پرستار کودک

تا الان به این موضوع که استخدام پرستار کودک جز مراقبت و حفاظت از کودک چه مزایایی میتواند برای شما و همسرتان داشته باشد؟

1. به شما اجازه می دهد تا رابطه با همسر خود توسعه دهید

نگهداری کودک در منزل خودتان توسط پرستار، به شما و همسرتان زمان کافی می‌دهد تا عشق و علاقه را در رابطه خود دوباره زنده کنید. توجه و رابطه عاشقانه بین زوجین اغلب در اواخر بارداری و پس از تولد فرزند کاهش می یابد. بسیاری از اوقاتی دو نفره ای که داشتید صرف مراقبت و رسیدگی به کودکتان میشود و توجه شما بیشتر معطوف به کودکتان است تا متوجه شوید دلیل گریه هایش چه چیزی میتواند باشد؟ وقت تعویض پوشک و شستشوی او است یا وقت شیر خوردن؟
بنابراین داشتن وقت دونفره می تواند سخت باشد. پرستار بچه می تواند در این مورد کمک کند تا فرصت قرار شام گاه به گاه یا حضور در مراسم و میهمانی را داشته باشید و عشق در رابطه زناشویی خود را همواره زنده نگه دارید.

2. انعطاف پذیری بیشتر

داشتن یک پرستار کودک به این معنی است که شما مجبور نیستید بلافاصله برنامه‌هایی را که مناسب کودک نیستند لغو کنید. می‌توانید از یک پرستار بچه برای مراقبت از فرزندتان استفاده کنید، چه برای یک قرار ملاقات برنامه‌ریزی شده سالانه با پزشک باشد یا صرفاً برای اوقاتی که قصد دارید خرید منزل انجام بدهید.

همچنین در صورت کمی تأخیر، جریمه‌های که ممکن است کودکتان از مهدکودک دریافت کند، متحمل نخواهید شد.

3. آرامش خاطر

یک پرستار کودک قابل اعتماد و حرفه‌ای به شما آرامش خاطر می دهد. می‌دانید که از فرزندتان مراقبت می‌شود و تمرکز لازم برای کارهای روزمره، اشتغال و تحصیل دارید . همچنین استرس و نگرانی کمتری در پس ذهن شما وجود دارد که باعث میشود با ارامش بیشتر در محیط کار یا خانه حضور داشته باشید و توانایی کنترل تنش و فشارهایی که خارج از خانه وارد میشود را داشته باشید.

والدین عزیزی که ساکن هر منطقه ای در استان تهران و البرز هستند میتوانند با تماس تلفنی یا مراجعه به سایت آسانیسم سوالات بیش‌تر و اطلاعات دقیق‌تری از خدمات ما بدست بیاورند. باعث افتخار ماست که بتوانیم با تیم پرستاری متعهد، حرفه ای و کاربلدی که با ما همکاری میکنند، پرستار کودکی متناسب به نیاز و خواسته‌های شما پیدا کنیم. پرستاران ما پس از ثبت درخواست شما در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر شما حاضر می شوند.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار خصوصی کودک در منزل از ما پرسیده اید. برای توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

قیمت پرستار خصوصی  در منزل با توجه به عواملی مانند ساعات کاری، محل سکونت درخواست کننده سرویس، وضعیت جسمانی سالمند،کودک یا بیمار شما وظایف پرستار تعیین می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق در مورد قیمت با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید.

جهت استخدام پرستار خصوصی در منزل توصیه می شود به مراکزی که دارای مجوزهای معتبر هستند مراجعه کنید. آسانیسم تمام مجوزهای لازم را جهت ارائه ی خدمات پرستاری و پزشکی در منزل دریافت کرده است.

امتیاز محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.