در صورتی که نیاز به خدمات پرستار کودک در منزل دارید، بر روی گزینه ثبت سفارش کلیک کنید.
021-89514141

اطلاعات زیر را بر اساس نیاز‌ها و شرایط خدمت‌گیرنده تکمیل کنید

پرستار کودک

جامعه امروزی ایران و وجود سبک زندگی های متفاوت، در تعاملات خانوادگی و تربیت فرزندان و کودکان موثر است. آگاهی والدین از شیوه های تربیتی کودک سبب شده تا با بهترین روش شخصیت کودک شکل گیرد. بنابراین درک و شناخت کودک و خلق و خوی، استعدادها و علایق و ... وی توسط والدین یا پرستار یا کودکیار در برقراری ارتباط با کودک لازم و مفید می باشد. به شخصی که در امر نگهداری کودک به مادر کمک و همراهی می دهد، پرستار کودک یا پرستار بچه گفته می شود. پرستار کودک در منزل به امور آموزشی و امور نگهداری میپردازد، در زمان قدیم به پرستار بچه اصطلاحا دایه یا لَلِه یا دَدِه گفته می‌شد.

معرفی شغل پرستار بچه (پرستار کودک)

پرستار کودک در منزل, پرستار بچه, پرستار کودک زن در منزل, پرستار کودک مرد در منزل, پرستارکودک, پرستار نوزاد در منزل, پرستار کودک در کرج

امروز با افزایش تعداد زنان شاغل در ایران،  مراکز نگهداری از نوزادان و کودکان زیادی اعم از مهد کودک ها و مراکز خدمات پرستاری (پرستاران کودک) در کشور ایجاد شده است. این مراکز در ساعاتی که مادران سرکار یا بیرون منزل هستند یا به هر دلیلی نمی توانند در کنار فرزندانشان باشند، به مراقبت از فرزند آن‌ها می‌پردازد.

برخی از مادران شاغل ترجیح می دهند که به جای گذاشتن فرزند خود در مهدکودک، پرستاری را استخدام کنند که در خانه از او مراقبت کند. حتی در برخی موارد پرستار کودک به صورت شبانه روزی به نگهداری از کودک می پردازد. علاوه براین با پیشرفت دنیای مجازی و فراهم بودن امکانات برای شغل های دورکاری، بسیاری از مادران دورکار یا فریلنسر در منزل در کنار شغلشون و وجود یک مراقب یا نگهدار کودک برای فرزندشان با آرامش خاطری به فعالیت های خانوادگی، کاری ودر کل زندگی می پردازند.

پرستار کودک در منزل معمولا در خانه های شخصی از کودکان آنها مراقبت می کند. همچنین هر پرستار کودک، بسته به سن و تعداد کودکان خانواده، مسئولیت‌های متفاوتی را بر عهده خواهد داشت.مثلا برای نوزاد، پرستار باید به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض و به میزان لازم او را بخواباند تا استراحت کند. ولی وقتی از کودک 5 سال به بالا مراقبت می کند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، باید با او بازی کرده و به کودک آموزش های لازم راهم بدهد.

زمانی که یک پرستار کودک در منزل شروع به کار می‌کند، در وهله‌ی اول باید عاشق بچه‌ها بوده و از نگهداری و بازی با کودکان نهایت لذت را ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، با حوصله و تا حدی شوخ طبع نیز باشد تا کودک از گذراندن زمان خود با او لذت ببرد. خلاقیت و توانایی در انجام فعالیت‌های جالب و جذاب برای بچه از دیگر خصوصیاتی است که یک پرستار بچه باید داشته باشد.

الزاما برای پرستار کودک بودن نیاز به مدرک خاصی نیست، ولی برخی از کارفرمایان و دفاتر کاریابی، استفاده از افراد با گواهینامه‌ی مرتبط را ترجیج می‌دهند. این امر بیشتر از این جهت است که می‌خواهند پرستار کودک علاوه بر توانایی‌های عملی، دوره‌های تئوری را نیز گذرانده باشد.

پرستار بچه در خانه های شخصی افراد کار می کند و ساعت کاری او بین چند ساعت در روز تا تمام وقت متغیر است. همچنین ممکن است گاهی پرستار با افراد خانواده کودک زندگی کند.
 
در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم، نحوه ورود به شغل، بازار کار آن و میزان درآمد یک پرستار کودک ارائه داده خواهد شد.

وظایف پرستار کودک

پرستار کودک باید مراقب نوزاد ها و کودکان باشد و وظایف زیر را هم بر عهده داشته باشد.

 • لباس پوشاندن

 • غذا دادن

 • حمام کردن

 • تعویض پوشک

 • هم بازی

 • حفظ امنیت کودک با توجه به شرایط

 • ...

همانطور که در بالا اشاره شد، نگهداری و مراقت از کودکان بزرگتر نیازمند آموزش نیز می باشد. همچنین گردش و تفریح نیز برای کودکانی که در سن 5 سال به بالا قرار دارند امری ضروری به حساب می‌آید. پرستار کودک گاهی به مادرانی که تازه زایمان کرده‌اند در نگهدرادی نوزادشان تا مدت کوتاهی کمک می‌کند تا مادر از به حالت جسمانی معمول خود بازگردد.

امروزه پرستار کودک در منزل و پرستار سالمند در منزل یکی از نیازهای اصلی خانواده ها تبدیل شده است، چرا که با افزایش دغدغه های کاری افراد خانواده و درگیر شدن اکثر اعضا با کارهای خارج خانه عملا مراقبت از سالمند و مراقبت از کودک برای اعضای خانواده مقدور نمی باشد.

مزایای استخدام پرستار کودک

از ابتدای تولد کودک عزیزتان، فرایند رشد و یادگیری آغاز می شود. همواره نیازهای کلی و جزئی کودک با بزرگ شدن و رشد و نمو او مورد توجه والدین هست و بعضا نگرانی های خاص خود را خواهند داشت. اما با توجه به اینکه در خانواده های ایرانی بیشتر زمان رشد و تربیت فرزند همراه با مادر هست، پس مدتی مادران خانه دار عزیز دچار خستگی، عقب افتادن برخی امور در زندگی که  شخصی یا خانوادگی و ... می تواند باشد، نیاز به تجدید قوا و استراحت دارند. همچنین حتی والدین شاغل با وجود تایم های کاری، سبک زندگی های امروزی در کنار مشغله ها، فشارهای کاری و ... همواره در نگهداری کودک یا فرزندان خویش نیاز به کمک و همراهی خواهند داشت.

مزایای استخدام پرستار کودک, استخدام پرستار کودک, پرستار کودک در منزل, پرستار بچه, پرستار کودک زن در منزل, پرستار کودک مرد در منزل, پرستارکودک, پرستار نوزاد در منزل

پرستاری در لغت به معنی خدمت، مراقبت و نگهداری است البته تمامی این کلمات به تنهایی میزان سخت بودن این کار را منتقل نمی‌کنند. حال اگر صحبت از پرستاری در منزل به میان باشد قطعاً یکی از مواردی که به ذهن ما خطور می‌کند پرستار کودک است. چاره ای که در پیش روی والدین هست، استخدام پرستار کودک با در نظر گرفتن شیوه تربیتی والدین است. از جمله مزایای استخدام پرستار کودک در منزل:

مزایای استخدام پرستار کودک

 • تربیت کودک فقط با شیوه تربیتی والدین که همواره پرستار رعایت می کند.
 • کاهش بیماریهای کودک که از طریق حضور در جمع هایی چون مهد کودک ها و .... و ویروس ها منتقل می شوند.
 • رفع خستگی والدین
 • رسیدگی به کارهای عقب افتاده شخصی و خانوادگی
 • حفظ امنیت شغلی والدین در کنار تأمین آینده مناسب و عالی برای فرزندانشان
 • گذران دوره ی درمان یا بیماری با خیالی آسوده از بابت تربیت و نگهداری کودک
 • همراهی پرستار کودک به مادران باردار در دوره بارداری و بعد از بارداری و ...
 • حضور مراقب کودک یا پرستار در کنار حضور والدین و اهمیت تغذیه با شیر مادر برای نوزاد
 • سفر میتواند کاری یا در تعطیلات با خانواده باشد همراهی پرستار کودک در سفر مزایای خاص خود را در مراقبت از فرزندان و لذت سفر را برای کودکان دوچندان و سختی سفر با کودک را کاهش خواهد داد.

نکته : بیماریها و شرایط خاص کودک در قیمت پرستار کودک در منزل تاثیر گذار هست.

دسترسی به خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل منجر به کاهش برخی هزینه ها در درمان، ارتکاب جرم در جامعه و اختلالات در بزرگسالای که ریشه روانی داشته میشود. با حضور مراقب یا پرستار کودک در منزل در کنار والدین، میتوان گفت تیمی ویژه و ساختار یافته برای روند پیشبرد شیوه تربیتی فرزندان با یکدیگر همکاری می کنند. در نتیجه فرزندی موجه و سالم در خانواده با وجود مشغله ها شکل گرفته و در جامعه حضور پیدا میکند.

هر یک از خانواده ها با همکاری والدین و دریافت خدمات مراقبتی و پرستاری به شیوه درست میتوانند جامعه ای بسیار والا بسازند. پس هریک از ما جزئی از خانواده ها هستیم و خانواده ای بزرگتر را تشکیل خواهیم داد. حتی همان نیروی خدمات مراقبتی یا پرستار در منزل نیز جزئی از خانواده خود و دارای فرزندان و والدین هست و خود نیز یکی از والدین فرزندانش می باشد. پس چه بسا همواره با توجه به مشکلات و دغدغه های زندگی اش وظیفه پدر یا مادر بودنش و حتی فرزند بودنش را به یاد داشته و برای تقویت آن همواره در تلاش هست، همانطور که شما والدین عزیز و شاغل یا خانه دار به فکر دلبندانتان هستید و در تلاش برای ساخت آینده ای خوب و سالم هستید.

امنیت کودک در  منزل

بسیاری از والدین بر این عقیده هستند که فرزندانشان در محیط خانه و زندگی خانوادگی شان حس امنیت و شادابی بیشتری خواهند داشت. بسیاری دیگر بدلیل اینکه ساعات کارای متفاوتی داشته نمیتوانند در ساعات اداری در مراکز خارج از منزل چون مهد کودک ها و همچنین رفت و آمدهایی در طولانی مدت، برای مراقبت از عزیزانشون اقدامی کنند. بنابراین با توجه به برنامه شخصی زندگی شان مراکز ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل را انتخاب می کنند.

امنیت کودک در منزل, در انتخاب پرستار کودک به چه مواردی توجه کنیم؟, خدمات پرستاری کودک در منزل, قیمت پرستار کودک و بچه در منزل, پرستار کودک, پرستار کودک آسانیسم

تأمین امنیت کودک در خانه تا مادامی که جز ساعات کاری پرستار محسوب می‌شود و کنار اوست برعهده‌ی پرستار است. موارد زیادی می‌توانند بر رابطه‌ی کودک و پرستار تأثیر بگذارند؛ که به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

ارتباطی که یک پرستار با کودکان دارد، بر کیفیت زمانی که در کنار هم می‌گذرانند، تأثیر دارد. اگر پرستاران در مورد چگونگی ارتباط با بچه‌ها آگاهی داشته باشند می‌توانند ارزش خود را به حداکثر رسانده و تأثیر بیشتری بر زندگی آن‌ها بگذارند.

ایجاد یک برداشت خوب در اولین برخورد، گزینه‌ای است که نباید اهمیتش را نادیده گرفت. اولین برخوردها نه تنها برای والدین بلکه برای کودکان نیز مهم است و دیدار اول گاهی می‌تواند تمام طول رابطه را تحت تأثیر بگذارد. آن‌ها همچنین در ابتدا برای ارتباط برقرار کردن با کودک باید به این موضوع توجه داشته باشند که اول برای کودک اعتماد ایجاد کنند پس از آن می‌توانند در صدد برقراری ارتباط با او برآیند.

امنیت کودک در منزل, در انتخاب پرستار کودک به چه مواردی توجه کنیم؟, خدمات پرستاری کودک در منزل, قیمت پرستار کودک و بچه در منزل, پرستار کودک, پرستار کودک آسانیسم

ایجاد یک ارتباط قوی و خوب با کودک تا حد زیادی بر عهده‌ی پرستار است. او می‌تواند در جهت بهبود این ارتباط اقدامات زیادی انجام دهد که با توجه به شخصیت کودک متفاوت است. انجام این کارها همچنین برای والدین نیز اهمیت دارد؛ آن‌ها قطعاً اگر ببینند فرزندشان در محیطی آرام، امن و شاد است آرامش خیال بیشتری خواهند داشت.

در انتخاب پرستار کودک به چه مواردی توجه کنیم؟

امروزه به دلیل مشغله‌ی زیاد والدین و همچنین وجود نگرانی آن‌ها مبنی بر چگونگی مراقبت از فرزندشان بحث پرستار کودک بسیار داغ است؛ اما سؤال‌هایی مانند چگونه بهترین پرستار را انتخاب کنیم؟ یا اینکه یک پرستار چگونه می‌تواند رابطه‌اش را با کودک بهبود ببخشد نیز مطرح می‌شود.

اگر اولین بار است که از پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم استفاده می‌کنید و مطمئن نیستید که چه چیزی پرستار خوب را از بد جدا می‌کند. باید بدانید در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که می‌توانید با دقت به آن‌ها انتخاب مطمئنی را داشته باشید.

مراقب یا پرستار کودک از دیدن فرزند شما خوشحال باشد

پرستار کودک باید واقعاً از دیدن فرزند شما خوشحال باشد. آن‌ها باید از گذراندن وقت با فرزندانتان لذت ببرند.
یک پرستار باید همواره بکوشد ارتباط خود را با کودک بهبود بخشیده و اعتماد ما بین خود و کودک را تا میزان حداکثری بالا ببرد.

عالی است اگر پرستار کودک مانند دوست واقعی او باشد. این موضوع سبب می‌شود بدانید فرزندتان اوقات خوبی را سپری خواهد کرد! اگر به نظر می‌رسد پرستار دلسرد و بی‌حوصله است و یا برای رسیدن به جای دیگری عجله دارد باید بدانید انتخاب خوبی نداشته‌اید.

در انتخاب پرستار کودک به چه مواردی توجه کنیم؟, امنیت کودک در منزل, خدمات پرستاری کودک در منزل, قیمت پرستار کودک و بچه در منزل, پرستار کودک, پرستار کودک آسانیسم

فرزند شما نیز از دیدار پرستارش خوشحال باشد

نیاز نیست فرزندانتان حالت عجیبی از شادی داشته باشد وقتی پرستار خود را می‌بیند اما رفتار آن‌ها در مورد پرستارشان باید نشانگر این باشد که آن‌ها را بیشتر به چشم یک دوست یا عضوی از خانواده را می‌بیند نه با حالتی یک فرد کاملاً غریبه را. اگر در این مسئله تردید زیادی وجود داشته باشد و وضعیتی رخ دهد که واکنشی منفی از فرزندتان ببینید با وجود اینکه می‌دانید او کودکی نیست که در برقراری ارتباط دچار مشکل باشد؛ این موضوع می‌تواند یک علامت هشدار دهنده برای شما باشد اگر این علامت ادامه‌دار بود وقت آن است به سراغ انتخاب یک پرستار کودک دیگر بروید.

در حالتی فرزندتان رضایت کامل دارد شما به وضوح می‌بینید از بازگشت پرستار خود هیجان زده می‌شود یا اگر فرزندتان به سنی رسیده که می‌تواند صحبت کند، هنگامی که از او درباره‌ی وقتی که با پرستارش گذرانده است می‌پرسید جواب او دربرگیرنده‌ی صفات مثبت توصیفی است.
 

برقراری تماس با والدین توسط پرستار یا مراقب کودک در صورت نیاز

بسیار خوب است که یک پرستار کودک متکی داشته باشید که برای مراقبت از فرزندتان نیاز ندارد همواره با شما در تماس باشد؛ اما همچنین خوب است بدانید که شما انتخابی دارید که نمی‌ترسد در صورت ایجاد شدن شرایط خاص شما را از شرایط مطلع کند.

اگر شما بدانید که از تمامی اتفاقات قابل توجه آگاه خواهید شد سبب می‌شود تا هنگام دوری آسودگی خیال بیشتری داشته باشید. همچنین واضح است که والدین بایدها و نبایدهایی برای کودک خود در نظر می‌گیرد که می‌بایست برای پرستار کودک قابل احترام بوده و رعایت شوند وابسته به اهمیت آن‌ها بهتر است از قبل مورد بررسی قرار گیرند اما اگر ابهاماتی ایجاد شد که از قبل سخنی از آن‌ها به میان نیامده بود باید پرستار با شما تماس برقرار کرده و از نظر شما درباره‌ی موضوع پیش آمده آگاه شود.

احترام به وقت والدین

یک پرستار کودک خوب به موقع می‌رسد. از این گذشته، تمام دلیل اینکه شما یک پرستار کودک را استخدام کرده‌اید این است که باید به موقع از منزل خارج شوید پس بدیهی است که وقت شناس بودن از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید.

پرستار خوب در صورت رخ ندادن شرایط اضطراری یا غیر قابل پیش‌بینی اگر زمانی را برای در دسترس نبودن بخواهد از هفته‌ی قبل به شما اطلاع می‌دهد یا حتی فردی جایگزین را به شما معرفی می‌کند که در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید.

پاسخگویی مناسب در روز مصاحبه برای والدین

بهترین پرستار کودک کسی است که جواب سؤالات شما را می‌تواند به صورت واضح بدهد و دقیقاً بداند که چه وظایفی دارد. از پرسیدن سؤالات که در واقع سخت هستند مانند اینکه « اگر فرزندانتان به خودش آسیب بزند و گریه کردن را متوقف نکند چه خواهند کرد؟ « یا» اگر کودک از رفتن به رختخواب سر باز زند چه خواهند کرد؟ « نترسید.
این موضوع نه تنها بد نیست بلکه به شما کمک خواهند کرد تا بدانید اگر موقعیتی چالشی به وجود آمد او چگونه می‌تواند با چالش‌ها روبرو شود.
در دسترس هستند.

در انتخاب پرستار کودک به چه مواردی توجه کنیم؟, امنیت کودک در منزل, خدمات پرستاری کودک در منزل, قیمت پرستار کودک و بچه در منزل, پرستار کودک, پرستار کودک آسانیسم

مادامی که شما در خانه نیستید باید به شما پیام دهد تا شما از آخرین وضعیت فرزندتان آگاه باشید؛ یا در حالت بهتر زمانی هم که به خانه برمی‌گردید خلاصه‌ای از آنچه انجام شده است به شما بگوید. اگر می‌خواهید دقیقاً از جزئیات آگاه باشید باید مطمئن باشید که می‌تواند پاسخگوی سؤالات شما باشد و فردی است که به این‌گونه جزئیات توجه لازم را دارد.

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم، یکی از معتبر ترین ارائه خدمات پرستاری آنلاین در تهران می باشد که به صورت تخصصی بر روی ارائه خدمات پرستار کودک در منزل و پرستار سالمند در منزل فعالیت می نماید و با کادری مجرب و تعهد کاری بالا در خدمت رسانی به شما عزیزان حاضر می باشد، اگر به دنبال مشاوره برای استخدام یک پرستار برای کودک یا سالمند خود می‌گردید، با ما تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول کاربران

اگر نیاز به خدمات پرستاری داشته باشید، آسانیسم می‌تواند فرایند پیدا کردن موسسه مناسب و انجام این کار را برای شما ساده کرده و سرعت ببخشد. به جای این که در جاهای مختلف برای پیدا کردن یک پرستار قابل اعتماد و مناسب جست‌وجو کنید و مقدار زیادی انرژی و زمان صرف این مساله کنید، با استفاده از آسانیسم می‌توانید در عرض چند دقیقه خدمات مورد نیاز خودتان را دریافت کنید.

آسانیسم نه پرستاری دارد و نه مستقیما پرستاری را برای مشتری اعزام می‌کند. آسانیسم تنها یک واسط بین مشتری و موسسات است. این بدین معنا است که پرستارانی که به واسطه‌ی آسانیسم دریافت می‌کنید همه تعلیم دیده بوده و توسط موسسات تایید شده‌اند.

پرستاران از طریق موسسات ثبت شده و دارای مجوز کاملا بررسی میگردند و از تمامی پرستاران گواهی سو پیشینه، گواهی عدم اعتیاد، سفته حداقل 20 میلیون تومانی و اصل یکی از مدارک شناسایی دریافت می گردد. می توانید با خیال آسوده از طریق آسانیسم سفارس خدمات پرستاری خود را ثبت نمایید و با خیالی آسوده عزیزان خود را به این مراقبان و پرستاران بسپارید.

شما مشتری گرامی،میتوانید تا 3 دفعه درخواست تعویض پرستار بدهید. یعنی عملا اگر از 3 پرستار که برای شما اعزام میشود، به هر دلیلی راضی نبودید، تنها کافی است درخواست دهید، تا پرستار سریعا برای شما جایگزین گردد.

این وظیفه آسانیسم است تا بهترین مراقبان و پرستاران را برای مشتریان عزیز خود فراهم نماید تا مشتری با خیال آسوده، از اینکه سالمند یا کودک ایشان به بهترین شکل مراقب میشود.

تمام مراقبان و پرستارانی اعزامی از سمت آسانیسم، توسط موسسات همکار ما اعتبار سنجی میشوند. همه مراقبان و پرستاران بایستی تست های عدم سو پیشینه، عدم اعتیاد را انجام دهند و همچنین بایستی مبلغ 20 میلیون تومان سفته که پشت آن توسط یک ضامن معتبر امضا شده را در اختیار موسسات همکار ما قرار دهند. همچنین اصل یکی از مدارک شناسایی معتبر (شناسنامه - کارت ملی) را هم در اختیار موسسات بایستی قرار دهند.

آسانیسم سعی کرده تا این مدارک را برای اطمینان بیشتر مشتری دریافت کند و البته ما سعی کردیم از نفراتی استفاده کنیم که قبلا دوره خدمات مراقبتی و بهیاری را گذرانده باشند و همچنین سابقه فعالیت در شغل مراقبتی و پرستاری هم مشغول بوده اند.

برای ارایه خدمت و همچنین تضمین ارایه خدمت، مبلغی به عنوان فرانشیز دریافت میشود، که این مبلغ بر اساس تعداد روزها و ماه ها متغییر می باشد. یعنی اگر شما 1 ماه خدمت بگیرید، فرانشیزی حدود 40 درصد بایستی پرداخت کنید و اگر این مدت به 6 ماه تغییر کند، بایستی فرانشیزی معادل 1 پایه حقوق مراقب را پرداخت نمایید.

با توجه به نیازها و انتظارات کارفرما از شرکت سعی بعمل آمده با پرستاران در سنین متفاوت همکاری داشته بر همین مبنا سن پرستاران از 23 الی 50 می باشد که کارفرما میتواند با توجه به انتظارهایی که مد نظر دارد سن پرستار خود را انتخاب کند.

با توجه به مطالب ذکر شده شرکت برای ایجاد اطمینان خاطر، مدارکی را جهت استخدام مراقبان و پرستاران دریافت می نماید این مدارک شامل: اصل کارت ملی یا شناسنامه فرد، یک فقره سفته با ارزش دویست میلیول ریال معادل 20 میلیون تومان و همچنین امضا و اثر انگشت از پرستار دریافت می شود.

از پرستاران و مراقبان جهت همکاری گواهی عدم سو پیشینه و گواهی عدم اعتیاد دریافت میگردد. سعی کرده ایم که با رعایت نکات مختلف در امر خدمت رسانی به درستی عمل نماییم.

شرکت آسانیسم برای ایجاد امنیت خاطر کارفرما و حسن انجام کار، با موسساتی که دارای مجوز وزارت بهداشت یا بهزیستی می باشند فعالیت می نماید، لذا کارفرما با اطمینان خاطر می تواند به موسسات پرستاری و مراقبتی که از آسانیسم انتخاب می نماید اعتماد داشته باشد.

نماد اعتماد الکترونیکی logo-samandehi