خدمات نگهداری بیمار در منزل

06 آبان 1399
/
فاطمه صمدیان

پیشرفت بیماریها و امراض مختلف غیرقابل پیش بینی است. حتی در بیماریهای شایعی مانند آلزایمر و پارکینسون، برخی از افراد ممکن است تجربیات بسیار متفاوتی داشته باشند. بسیاری از سالمندان داری چندین بیماری هستند، و دسته‌ای از افراد بعد یک جراحی سنگین نیازمند مراقبت دقیق و حرفه‌ای در منزل هستند. اغلب خانواده‌ها شیوه صحیح پرستاری و مراقبت از بیمار را نمی‌دانند و همین مسئله باعث شده تا عوارض متعددی مانند عفونت ایجاد شود. خدمات نگهداری بیمار در منزل با ارائه پرستاری حرفه‌ای به این افراد در روند بهبودی بیمارشان کمک می‌کند.

خدمات نگهداری بیمار در منزل چیست؟

نگهداری بیمار در منزل شامل انواع خدمات پرستاری و مراقبتی است. این خدمات زیر نظر یک پرستار حرفه‌ای در منزل انجام می‌شود و برای بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده او طراحی شده‌اند. همچنین به آنها این امکان را می‌دهند تا آنجا که ممکن است در آرامش و راحتی باشند. بسته به نیاز بیمار مراقبت بیمار در منزل می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد و شامل طیف گسترده‌ای از خدمات نسبتاً جزئی و غالباً غیر پزشکی تا خدمات پزشکی حرفه‌ای است. برای بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه و حرفه‌ای در منزل هستند، پرستار بیمار در منزل تهران بهترین گزینه خواهد بود زیرا دیگر نیاز به بستری شدن و درگیری با عوارض مخرب آن نیست. همچنین محیط خانه مکان امن‌تری برای روحیه بیمار خواهد بود. برخی از متداول‌ترین مراقبت‌هایی که خدمات نگهداری بیمار در منزل ارائه می‌کند شامل موارد زیر است:

 • اکسیژن تراپی و درمان‌های تنفسی برای افراد مبتلا به COPD و آسم
 • مراقبت از لوله تغذیه شامل گاواژ و لاواژ
 • تهیه داروها و انجام انواع تزریقات
 • مراقبت از زخم
 • تعویض پانسمان
 • کنترل ضربان قلب و علائم حیاتی

خدمات نگهداری بیمار در منزل, فواید نگهداری بیمار در منزل, پرستار بیمار در منزل تهران, مراقبت از بیمار در منزل, پرستار سالمند بیمار

مزایای خدمات نگهداری بیمار در منزل چیست؟

سالمندان بیمار نیازهای مختلفی دارند و ضروری است که موقع برطرف شوند. با درک بهتر خدمات و اصول مراقبت در منزل، اعضای خانواده خیالشان راحت خواهد بود. آرامش خاطر یکی از مهمترین مزایایی است که بیمار و خانواده‌اش پس از دریافت خدمات نگهداری بیمار در منزل احساس می‌کنند. با انتخاب خدمات نگهداری بیمار در منزل، سالمندان وبیماران قادر به حفظ استقلال خود هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که این امر در ارتقا سلامت طولانی مدت مهم است. کمک در مراقبت از منزل همچنین می‌تواند به سالمندان کمک کند تا عزت خود را حفظ کنند.

اغلب اوقات، دستشویی و حمام کردن برای سالمندان بیمار می‌تواند چالش برانگیز باشد. به ویژه برای افرادی که دارای مشکلات حرکتی هستند. مراقبت از بیمار در منزل در کمک به انجام این کارها به روشی حساس مهارت دارند. خدمات نگهداری بیمار در منزل شخصی‌تر شده و خانواده‌ها می‌توانند انتظار داشته باشند که نیازهای منحصر به فرد آنها برآورده شود.

مزایای پرستار بیمار در منزل, خدمات نگهداری بیمار در منزل, پرستار بیمار در منزل تهران, پرستار سالمند بیمار

یک پرستار بیمار در منزل سطح نگرانی خانواده را کاهش می‌دهد و آرامش ذهنی مهمی را برای آنان فراهم می‌کنند. زیرا افراد خانواده خاطرشان جمع هست که یک پرستار حرفه‌ای از بیمارشان مراقبت خواهد کرد. موسسات پرستاری و مراقبتی در منزل، بسته به نیاز بیمار و خانواده او، مسئولیت طیف گسترده‌ای از مسائل را بر عهده می‌گیرند. مزایای ذکر شده برخی از مزایای اصلی انتخاب خدمات مراقبت در منزل است و تنها مزایای مثبت آن نیست. خدمات نگهداری بیمار درمنزل آسانیسم استقلال، عزت نفس، ایمنی و اطمینان پذیری را با هزینه‌ای مناسب برای شما ارائه می‌دهد.

چه کسانی از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره مند می‌شود؟

نه تنها سالمندان بلکه افرادی که از بیمارستان ترخیص شده‌اند و برای مدتی نیاز به کمک دارند، همچنین افرادی که مبتلا به بیماریهای حاد و مزمن از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره می‌برند. به عنوان مثال فردی که مبتلا به بیماری ام اس شده است ممکن است توانایی انجام امور روزمره را از دست بدهند. برای مبتلایان به این بیماری وجود یک پرستار بیمار بسیار کمک کننده خواهد بود. همچنین کسانی که مبتلا به بیماریهای زیر هستند از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره مند خواهند شد.

 • بیماری آلزایمر (انجمن آلزایمر گزارش می دهد که بیش از 5 میلیون نفر تحت تأثیر آلزایمر قرار می‌گیرند)
 • بیماری پارکینسون
 •  بیماری‌های قلب
 • COPD یا همان بیماری مزمن ریوی
 • دیابت
 •  سرطان

بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت نوع I یا نوع II  ممکن است به مداخلات پزشکی مکرر نیاز داشته باشند. همچنین برخی از افراد تحت درمان سرطان بهبود می‌یابند، در حالی که بعضی دیگر ممکن است به مراقبت تسکینی یا کمک پزشکی شدیدتری نیاز داشته باشند.

مراقبت ویژه از سالمند بیمار در منزل, پرستار بیمار آلزایمری, پرستار بیمار در منزل تهران, مراقبت از بیمار در منزل, پرستار سالمند بیمار

خدمات نگهداری بیمار در منزل برای سالمندان

هرکسی می‌تواند از خدمات نگهداری بیمار در منزل بهره مند شود. بد نیست بدانید که بیش از 30 میلیون آمریکایی بالای 50 سال هر ساله به مراقبت و پرستاری در منزل احتیاج دارند. به طور معمول، سالمندان گروه اصلی هستند که ممکن است به مراقبت از خانه نیاز داشته باشند.

با این حال، اکثریت قریب به اتفاق افرادی که از خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل بهره مند می‌شوند، سالمندان هستند. مراقبت از سالمندان به آنها اجازه می‌دهد تا در آرامش و با خیال راحت در خانه‌های خود بمانند. علاوه بر آن وضعیت کلی سلامتی آنها به طور مداوم توسط یک پرستار بیمار کنترل می‌شود. 
با این حال هرکسی که از مراقبت‌های بهداشتی در منزل استفاده می‌کند، لزوماً یک فرد مسن نیست. بیماران جوانتر ممکن است پس از یک آسیب دیدگی یا به دنبال بیماری غیر منتظره به این خدمات نیاز داشته باشند. مراقبت در منزل ممکن است برای این دسته از بیمارن جوان بسیار مهم باشد، مخصوصاً اگر آنها دور از خانواده خود زندگی می‌کنند یا اعضای خانوادشان نتوانند از کار خود مرخصی بگیرند، مراقبت بیمار در منزل بهترین گزینه برایشان خواهد بود.

 نگهداری بیمار در منزل و پیشگیری عوارض بستری شدن

ممکن است به دلایل مختلفی در بیمارستان بستری شوید و مجبور به گذراندن دوران نقاهت خود در همان جا باشید. همه ما می‌دانیم که محیط خانه بسیار بهتر از بیمارستان است چرا که خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی به حداقل می‌رسد. همچنین ماندن در محیط بیمارستان بیمار را افسرده کرده و همین امر در روحیه و روند بهبودی او تأثیر می‌گذارد. خدمات نگهداری بیمار در منزل این فرصت را ایجاد می‌کند که فرد در آرامش خانه خود به دور از عوارض بیمارستان و تحت نظر یک پرستار بیمار حرفه‌ای قرار بگیرد.

عوارض بستری شدن در بیمارستان, پیشگیری از عوارض بستری در بیمارستان, خدمات نگهداری بیمار در منزل, پرستار بیمار در منزل تهران, مراقبت از بیمار در منزل

پرستاری بیمار بعد ازترخیص از بیمارستان یا توانبخشی

بسیاری از افراد پس از ترخیص از یک مرکز توانبخشی و معمولاً پس از تعویض مفصل زانو و مفصل ران یا هر زمین خوردن و مشکل حرکتی، نیازمند خدمات نگهداری بیمار در منزل هستند. یک پرستار بیمار در انجام فزیوتراپی و سایر اقدامات توان بخشی در منزل به آنها کمک می‌کند. همچنین بعد از ترخیص بیمارستان با کنترل علائم حیاتی و شرایط کلی بیمار به روند بهبودی آنها کمک می‌کند.

از کجا خدمات نگهداری بیمار در منزل را پیدا کنیم؟

وجود یک بیماری ناگهانی و غیر منتظره می‌تواند یک روند استرس زا و احساسی باشد. اعضای خانواده غالباً دچار ترس و عدم اطمینان می‌شوند. آنها حتما سوالات زیادی در مورد بهترین و مناسب ترین پرستار بیمار در منزل برای عزیزشان دارند. استرس ممکن است باعث شود برخی تصمیماتی بگیرند که به صلاح آنها نباشد. کارشناسان آسانیسم مشتاقانه منتظر تماس شما هستند و با توجه به نیازتان شما را راهنمایی خواهند کرد.
 

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
7 + 2 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.