قیمت فیزیوتراپی در منزل

23 تیر 1400
/
زهرا ابراهیمی

اگر پزشک برایتان فیزیوتراپی تجویز کرده اما به دلیل همه گیری کرونا تمایلی به مراجعه به مراکز درمانی را ندارید، یا اصلا بیمار، سن سالمندی خود را پشت سر می گذارد و رفتن به کلینیک ها ریسک ابتلا به دیگر بیماری ها را بالا می برد و از طرف دیگر به دنبال بهترین کلینیک و در عین حال ارزان ترین هستید، پیشنهاد ما به شما انجام این نوع درمان در خانه است. ولی چطور می شود که قیمت فیزیوتراپی در منزل کمتر باشد؟

مقایسه قیمت فیزیوتراپی در منزل و کلینیک

برآورد هزینه انجام فیزیوتراپی در منزل به عوامل بسیاری وابسته است. شاید همین امر در شما تصور گران بودن این سرویس در منزل در مقایسه با انجام آن در مطب را به وجود بیاورد. ولی در نظر داشته باشید که تنها هزینه ای که شما در این سرویس پرداخت می کنید، هزینه درمان و رفت و آمد کارشناس به منزل شما است.

در حقیقت با سفارش دادن این نوع درمان از یک شرکت پرستاری، تنها هزینه ای که موظف به پرداخت آن هستید، هزینه انجام فیزیوتراپی (درست مانند نرخ مصوب و کلینیک ها) و مراجعه پزشک و ویزیت در منزل تهران خواهد بود.

این در حالی است که اگر این درمان را در مطب ها اجرا کنید، علاوه بر هزینه انجام آن، هزینه رفت و آمد به مطب و هزینه زمانی را نیز باید لحاظ کنید. تازه اگر از خطرات احتمالی این امر صرف نظر نماییم؛ یعنی به جای آنکه در خانه خود منتظر کارشناس باشید و از آنها بخواهید با توجه به برنامه ریزی شما، به خانه تان بیایند، باید نگران زمان نوبت دهی و ماندن در ترافیک نیز باشید. به همین جهت، قیمت فیزیوتراپی در منزل بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر روش ها خواهد بود.

مقدار دقیق قیمت فیزیوتراپی در منزل, انجام فیزیوتراپی در منزل

مقدار دقیق قیمت فیزیوتراپی در منزل چقدر است؟

روند انجام فیزیوتراپی برای هر فرد متفاوت از دیگری خواهد بود؛ به عبارت دیگر، یک فرد ممکن است تنها با چند جلسه لیزر کم توان مشکلات و احساس درد در وی برطرف شود و بیمار دیگری به تعداد جلسات بیشتر آن هم لیزر پرتوان و دیگر خدمات پزشکی در منزل این چنینی نیاز پیدا کند.

به همین منظور، نمیتوان مقدار مشخصی را برای آن در نظر گرفت و هزینه آن با توجه به شرایط و نحوه انجام آن برای هر بیمار تفاوت خواهد داشت. حال اگر به دنبال این نوع درمان هستید و میخواهید با بودجه بندی و برنامه ریزی این مسئله را پیش ببرید، حتما با کارشناسان آسانیسم تماس داشته تا بر اساس شرایط شما، قیمت دقیق را برایتان محاسبه نمایند.

چه زمانی انجام فیزیوتراپی در منزل بهتر از انجام دادن آن در کلینیک ها است؟

علاوه بر آنکه قیمت فیزیوتراپی در منزل بسیار مقرون به صرفه تر از پیگیری روند آن در مراکز درمانی است، در برخی موقعیت ها نیز تنها راه حل ممکن خواهد بود. برای مثال:

  • اگر امکان انتقال یا جابه‌جایی بیمار به مراکز درمانی وجود ندارد.
  • اگر فرد سیستم ایمنی قوی ندارد و با مراجعه به مراکز درمانی احتمال ابتلا به دیگر بیماری ها در وی بالا می رود.
  • اگر مراقبین بیمار فرصت کافی برای انتقال وی به کلینیک ها را ندارند.
  • اگر برنامه ریزی های شخصی یا کاری بیمار به وی اجازه انجام فیزیوتراپی در مطب را نمی دهد.
  • اگر به دنبال این هستید که سریعتر فیزیوتراپی انجام شود و درد به پایان برسد.
  • اگر می خواهید روند انجام آن با بودجه بندی شما هماهنگ بوده و در عین حال که کارآمد است، ارزان هم باشد.
قیمت فیزیوتراپی در منزل, مقایسه قیمت فیزیوتراپی در منزل و کلینیک

اصلا چرا باید فیزیوتراپی در منزل را به انجام آن در مراکز درمانی ترجیح دهیم؟

با انتخاب این امر، نه تنها در هزینه های خود صرفه جویی کردید، بلکه سریعتر درمان خواهید شد.

مقرون به صرفه تر است

با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد قیمت فیزیوتراپی در منزل بسیار مقرون به صرفه تر از انجام آن در مطب است؛ یعنی نسبت به پیگیری آن در کلینیک ها مجبور به پرداخت هزینه های کمتری هستید که با توجه به شرایط امروزی، این شاید بزرگترین مزیت آن باشد.

در امن ترین مکان انجام می شود

اگر از بیماران پرس و جو کنید، متوجه خواهید شد تقریبا همه آنها تمایل به سپری کردن روند درمان یا دوران نقاهت در خانه خود هستند. البته غیر از این هم انتظار نمی رود. خانه برایشان امن ترین محل است و حضور در آنجا از اضطراب های ناشی از این امر می کاهد.

از طرف دیگر، خانواده و افراد مهم زندگی شان در کنار آنها حضور دارند. همین امر قوت قلبی برای بازایابی سلامتی خواهد بود.

کارآمدتر است و سریع به نتیجه می رسند

تحقیقات نشان داده انجام خدمات پزشکی در منزل تا مراکز درمانی بسیار تاثیرگذارتر واقع خواهد شد. حال چه این امر درمان بیماران قلبی باشد یا فیزیوتراپی و سونوگرافی در منزل. اینکه بیمار در محیط مورد اعتماد خود، کنار خانواده، به دور از استرس دیدن دیگر بیماران در مراکز درمانی و در معرض ویروس های مختلف قرار گرفتن روند درمان خود را پیش ببرد، قطعا نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

علاوه بر آن، قیمت فیزیوتراپی در منزل نیز در این مسئله بی تاثیر نیست. هر چقدر که بیمار از وضع مالی مناسبی برخوردار باشد، باز هم اگر مبلغ کمتری برای درمان خود بپردازند، از نگرانی های وی کاسته شده و روند درمان موثرتر پیش خواهد رفت.

خدمات رسانی سریعتر انجام می گیرد

تنها کافی است تلفن را برداشته، با یکی از مراکز خدمات پرستاری در منزل تماس بگیرید و برای انجام فیزیوتراپی در منزل درخواست دهید. بدون آنکه نیازی به تغییر در برنامه های روزانه و شخصی شما وجود داشته باشد یا بخواهید منتظر بمانید تا نوبتتان شود، کارشناس با تمام تجهیزات لازم به محل مراجعه کرده و این کار را انجام می دهد. در حقیقت در این روش، نه اتلاف وقتی صورت می گیرد، نه اتلاف هزینه.

اگر شما نیز به فکر انجام دادن این کار در خانه هستید، می خواهید روند توسط مجرب ترین کارشناس، در باکیفیت ترین و کارآمدترین حالت ممکن پیش رود، همین حالا با ما تماس گرفته تا با اطلاع از قیمت فیزیوتراپی در منزل متوجه مقرون به صرفه و بهتر بودن این سرویس گردید.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
1 + 10 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.
اینماد مربوط به آسانیسم