خدمات پرستاری در منزل​

 افراد سالمند، بیمار و کودکان از لحاظ جسمی روحی و روانی نیاز به مراقبت و توجه ویژه ای دارند و مراقبت از آن ها نیز به صبر، حوصله، زمان و دانش بیشتری نیاز دارد بنابراین اگر والدین سالمند، فرزند خردسال یا عزیز بیماری در خانه دارید که نیاز به نگهداری و مراقبت دارد اما به دلیل مشغله کاری، عدم توانایی یا نداشتن دانش کافی نمی توانید خدمات مراقبتی لازم را به آن ها ارائه دهید و نیاز به یک دستیار یا پرستار تمام وقت دارید می توانید از خدمات پرستاری در منزل آسانیسم استفاده کنید.

 با استفاده از این سرویس دیگر لازم نیست نگران تنهایی عزیزانتان در خانه باشید یا برخلاف میلتان آن ها را به خانه سالمندان، مراکز درمانی و مهد کودک ها ببرید.

 پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم با همکاری با پرسنل متخصص و متعهد آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. پس از ثبت درخواست شما پرسنل ما در کوتاه ترین زمان ممکن با تجهیزات لازم در محل مورد نظر شما برای ارائه خدمات مورد نیازتان حاضر می شوند.

خدمات پرستاری در منزل آسانیسم
خدمات پرستاری کودک در منزل

چرا از آسانیسم خدمات پرستاری در منزل بگیرم؟

تمامی پرستاران کودک، بیمار و سالمند آسانیسم افرادی متخصص و کارآزموده هستند و سابقه بالایی در زمینه ارائه خدمات پرستاری دارند؛ بنابراین اگر نیاز دارید تا فردی حرفه ای، مهربان و متعهد از عزیزانتان به صورت پاره وقت و تمام مراقبت کند می توانید مراقبت از عزیزانتان را به ما بسپارید. اسانیسم به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما متقاضیان عزیز است بنابراین اگر سوال یا ابهامی در زمینه نحوه استخدام پرستار دارید با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید. همچنین در صورت نارضایتی از عملکرد پرستار می توانید اقدام به تعویض پرستار کنید.

برخی از ویژگی های پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم:

نیروهای با سابقه کار بالا
کیفیت بالا در خدمات
قیمت مناسب در خدمات
احراز هویت نیروها
اعزام نیرو از نزدیک ترین منطقه
ارزیابی عملکرد دوره ای نیروها

پرستار در منزل

برای همه خانواده ها سخت است که یکی از عزیزان خود را از خانه دور کنند و او را به مهد کودک، خانه سالمندان یا بیمارستان ببرند یا آن ها را تنها در خانه رها کنند در چنین شرایطی استخدام پرستار در منزل بهترین راهکار است.

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم بهترین ارائه دهنده خدمات نگهداری و مراقبت از کودک، سالمند و بیمار در تمام مناطق کرج و تهران است. کافی است درخواست خود را برای استخدام پرستار از طریق اپلیکشن یا سایت آسانیسم ثبت کنید.

مراقبت پرستاری در منزل چیست؟

مراقبت پرستاری در منزل شامل هرگونه خدمات پشتیبانی حرفه‌ای است که به شخص اجازه می‌دهد با خیال راحت در خانه خود زندگی کند. خدمات مراقبت در منزل می‌تواند به شخص سالمند کمک کند که به طور مستقل به زندگی خود ادامه دهد. مراقبت مورد نیاز شما در مکانی ارائه می‌شود که دوست دارید. مراقبت در منزل می‌تواند کلید دستیابی به بالاترین کیفیت زندگی ممکن باشد و ایمنی، امنیت و افزایش استقلال را برای شما فراهم کند. هم چنین مدیریت یک وضعیت مداوم پزشکی را سهولت داده و به جلوگیری از بستری شدن غیر ضروری کمک می‌کند. علاوه بر آن، این امر می‌تواند بعد از بیماری، آسیب دیدگی یا بستری شدن در بیمارستان، به بهبودی بیمار نیز کمک کند. همه این خدمات از طریق ارائه مراقبت‌هایی با آسایش و راحتی در خانه انجام می‌شود.  

خدمات پرستاری در منزل به چند نوع تقسیم میشود؟

استفاده از خدمات پرستاری در منزل، مزیت‌های زیادی دارید. برای مثال می‌توان به همراهی پرستار و سالمند در این زمینه اشاره نمود. پلتفرم خدمات مراقبتی پرستاری و پزشکی آسانیسم می‌خواهد در این مطلب شما را با برخی از مزایای مهم استفاده از پرستار سالمند یا پرستار کودک در منزل آشنا کند.

خدمات پرستاری در منزل

مراقبت‌ها با توجه به نیازهای فردی شما تنظیم می‌شود و ممکن است شامل یک یا چند نوع خدمات مختلف باشند. تماس با ما برای گفتگو در مورد نیازهایتان می‌تواند در تعیین بهترین مراقبت برای شما کمک کند. در حالی که انواع مختلف مراقبت در منزل نیازهای مختلفی را برآورده می‌کند، آنها یک هدف مشترک دارند و آن ایجاد زندگی شادتر و مستقل تر برای افراد تحت مراقبت و فراهم آوردن پشتیبانی و آرامش برای خانواده آنها است.

خدمات پرستاری در منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

 • مراقبت نگهداری از کولوستومی و سوند ادراری
 • مراقبت‌های پزشکی شخصی از جمله تمیز کردن حفره دهان و نظارت بر برنامه تغذیه‌ای
 • کنترل داروهای مصرفی از جمله تزریقات، استنشاقی، قطره چشم، داروهای خوراکی و موضعی
 • تنظیم و نگه داشتن برنامه دارویی، از جمله درست کردن جعبه‌های قرص هفتگی و جلوگیری از تداخلات دارویی
 • جلوگیری از بی تحرکی و ایجاد لخته در خون
 • بررسی میزان اکسیژن، استفاده از مانیتورهای قلبی یا سایر تجهیزات پیشرفته در منزل
 • آموزش مراقبت پیشرفته برای اعضای خانواده
 • انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر
 • کنترل مداوم علائم حیاتی  و پیشگیری از وقوع سکته
 • مراقبت های کوتاه مدت یا طولانی مدت پرستاری ازجمله ساکشن، تعویض پانسمان و مراقبت از ونتیلاتور

به این نکته توجه داشته باشید که دوره بعد از عمل، مرحله مهمی از روند بهبود پس از مرخص شدن از بیمارستان بعد از انجام یک عمل جراحی است. مطالعات نشان می‌دهد عدم مراقبت و پشتیبانی مناسب پس از جراحی می‌تواند منجر به بهبودی کندتر شود.

 در حقیقت، به دلیل عوارض جدی مانند عفونت، لخته شدن خون یا باز شدن بخیه‌ها خطر قابل توجهی برای بازگشت مجدد به بیمارستان وجود دارد. به همین دلیل است که قبل از انتقال به خانه باید یک برنامه مراقبت کامل بعد از عمل داشته باشید. در این زمان خانواده و دوستان ممکن است مشتاق باشند که پس از عمل جراحی به مراقبت و بهبودی بیمار کمک کنند.

 اما بیشتر این افراد فاقد آموزش مناسب برای ارائه مراقبت های لازم بعد از عمل در منزل هستند. علاوه بر این، مراقبت از اعضای خانواده که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته اند هم پر کار و هم وقت گیر است. بنابراین در این زمان استفاده از خدمات پرستاری در منزل شرایط را برای فرد و خانواده او راحت تر می‌کند.

همراه بیمار در منزل و بیمارستان

هنگامی که بیماری در بیمارستان بستری می‌شود؛ نیاز به مراقبت‌های ویژه و مداوم دارد که به دلیل تعداد زیاد بیماران و عدم زمان کافی برای توجه فردی به بیماران شما، این نیاز به برآورده نشده و لازم است یکی از اعضای خانواده، با بیمار همراه شود. اما در بعضی موارد، اعضای خانواده زمان یا دانش کافی برای مراقبت و همراهی بیمار را ندارند. در این شرایط استفاده از سرویس همراه بیمار در بیمارستان توسط پلتفرم آسانیسم ارائه می‌شود می‌تواند به کمک شما بیاید.

وظایف همراه بیمار در منزل و بیمارستان

 • هنگامی که پرستاران خانم یا آقا از طرف پلتفرم آسانیسم، همراه بیمار شما به بیمارستان یا منزل اعزام می‌شوند با بر عهده داشتن یکسری وظایف، به بیمار شما با دلسوزی و مهربانی، در انجام کار‌ها کمک می‌کنند. این وظایف طیف گسترده ای از خدمات شامل امور شخصی تا امور پزشکی و درمانی را شامل می‌شود. در ادامه تعدادی از این خدمات را بررسی می‌کنیم.
 • مراقب بیمار در بیمارستان باید به او در جابجایی بین تخت و ویلچر، سرویس بهداشتی و تخت، بین طبقات یا داخل طبقات و … کمک کند. او باید از وضعیت جسمی خوبی برخوردار باشد تا در صورت نیاز، بیمار را مورد حمایت قرار دهد.
 • پرستار بیمار در بیمارستان، باید علائم حیاتی بیمار را گرفته و بر تجویز دارو‌ها و مصرف آن‌ها نظارت کامل داشته باشد. دارو‌های تجویز شده را تهیه و به طور منظم در اختیار بیمار قرار دهد.
 • اگر بیمار توانایی نشستن، راه رفتن یا جابجایی نداشته باشد، مراقب بیمار باید از مبتلا شدن بیمار به زخم بستر جلوگیری کند.
 • جمع آوری نمونه‌های آزمایشگاهی، یکی دیگر از وظایف او است.
 • پرستار بیمار باید هرگونه حالت یا وضعیت غیر عادی را به پرستاران یا پزشک بیمار اطلاع دهد. همچنین در صورت نیاز آموزش‌‌های لازم برای استفاده از تجهیزات پزشکی را در اختیار بیمار قرار داده و به او در استفاده از آن‌ها کمک کند.
 • به بیمار در انجام امور شخصی و روزمره مانند لباس پوشیدن، رفتن به سرویس بهداشتی، حمام و… کمک کند.
 • تنظیم و پیگیری مصرف غذا نیز بر عهده همراه بیمار در بیمارستان است.

فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی یک درمان فیزیکی غیر تهاجمی است؛ که برای افزایش دامنه عملکرد، کاهش درد، بازیابی توانایی‌ها و پیشگیری از ناتوانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی برای درمان بیماری، فیزیوتراپی تجویز می‌شود اما به دلیل این‌که درمان فیزیوتراپی ممکن است زیاد طول بکشد، و نیازمند مراجعه روزانه به فیزیوتراپیست برای انجام تمرینات است، بعضی افراد به دلیل ترافیک سنگین، شلوغی مطب و وسایل نقلیه عمومی و … از مراجعه به کلینیک سر باز می‌زنند. آسانیسم برای آسایش حال عزیزانی که توانایی مراجعه حضوری به کلینیک‌ و متخصص فیزیوتراپی را ندارند؛ سرویس فیزیوتراپی در منزل را ارائه می‌دهد. خدمات فیزیوتراپی که توسط پلتفرم توانمند آسانیسم ارائه می‌شود شامل:

فیزیوتراپی  در منزل توسط خانم

بعضی از بیماران نمی‌توانند با فیزیوتراپیست آقا به خوبی ارتباط برقرار کنند یا بالعکس. بعضی از بیماران نیز به دلایل مذهبی یا فرهنگی تمایلی به درمان با کمک فیزیوتراپیست آقا را ندارند. آسانیسم برای این عزیزان شرایطی فراهم آورده که جنسیت فیزیوتراپیست با توجه به شرایط و خواسته  خودشان تعیین شود.

 فیزیوتراپی سالمند در منزل

دوره سالمندی، قسمت جدایی ناپذیر از زندگی هر انسان است. در این دوره علاوه بر ناتوانی‌ در انجام بعضی از امور، بیماری‌ها نیز به سراغ آنان می‌آیند. پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی عروقی، عدم تعادل و فشار خون نمونه‌هایی از این بیماری‌ها است. فیزیوتراپی می‌تواند به سالمندان، در کاهش درد، مقابله با ناتوانی‌ها و بازیابی عملکرد کمک کند. از طرفی می‌دانیم که حضور سالمندان در خارج از منزل، با چالش‌ها و مشکلاتی همراه است. شما می‌توانید در این شرایط، برای انجام فیزیوتراپی سالمندتان از خدمات فیزیوتراپی در منزل آسانیسم بهره بگیرید. مشکلات پوکی استخوان، بیماری قلبی پوکی استخوان و عدم تعادل را در آن‌ها به حداقل رسانده یا درمان کنید.

فیزیوتراپی پا در منزل

پا یکی از مهم ‌ترین اعضای بدن است، این عضو به شما در جابجایی کمک کرده و وزن بدن را تحمل‌ می‌کند. آسیب دیدگی پا از مشکلاتی است که می‌تواند برای همه و به خصوص ورزشکاران به وجود آید. از آسیب دیدگی‌های پا می‌توان کشیدگی یا پاره شدن بافت نرم و تاندون، در رفتگی، شکستگی، پیچ خوردگی، خار پاشنه، پای پرانتزی گرفتگی و…. را نام برد که ممکن است کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده و با درد و تورم، انجام کار و راه رفتن را برای بیمار سخت کند. در این شرایط نیز استفاده از فیزیوتراپی پا در منزل آسانیسم می‌تواند برای این بیماران سودمند باشد.

فیزیوتراپی دیسک کمر در منزل

دیسک کمر به معنی بیرون زدگی یا پارگی، دیسک‌های قرار گرفته بین مهره‌های کمر است. این اتفاق معمولات با درد همراه بوده و کیفیت زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. گاهی ممکن است مشکلات دیسک کمر، باعث ایجاد درد در پا شود به همین علت بهتر است قبل از به وجود آمدن مشکلات بعدی، دیسک کمر را درمان کنید. یکی از بهتربن درمان‌ها و جایگزین مناسب برای عمل جراحی، درمان فیزیوتراپی است. گاهی دیسک کمر باعث ناتوانی در راه رفتن و جابجایی شده، که در این شرایط فراهم آوردن شرایط انجام فیزیوتراپی در منزل می‌تواند او را از درد ناشی از نشستن‌های طولانی در خودرو و وسایل نقلیه عمومی، در امان نگه دارد.

فیزیوتراپی کودکان

بعضی از کودکان در اثر نقص‌های ژنتیکی، رشد کم‌تری نسبت به هم سن و سالان خود داشته و حرکات محدودی دارند که باعث نگرانی پدر و مادرشان می‌شود. اما جای نگرانی وجود ندارد، زیرا کودکی زمانی است؛ که امکان درمان بیماری‌ها بیش‌تر است. درمان فیزیوتراپی می‌تواند برای این دسته از کودکان مفید باشد و به درمان ناتوانی‌های او سرعت بخشد.

سایر خدمات

خدمات فیزیوتراپی در منزل آسانیسم تنها به مواردی که گفته شد، ختم نمی‌شود. سایر خدمات فیزیوتراپی که توسط متخصصان آسانیسم به شما عزیزان ارائه می‌شود شامل:

 • فیزیوتراپی عصبی
 • فیزیوتراپی ارتوپدی
 • عضلانی اسکلتی
 • فیزیوتراپی قلبی ریوی
 • فیزیوترای فک
 • فیزیوتراپی گردن
 • فیزیوتراپی کمر
 • فیزیوتراپی دست در منزل
 • فییوتراپی زانو
 • فیزیوتراپی آرنج و…

تزریقات در منزل

گاهی لازم است برای انجام تزریقات در بیمارستان یا مراکز درمانی حضور یابید اما ترافیک‌های سنگین،  ترس از ابتلا به بیماری‌های ویروسی، وسایل نقلیه نامناسب و حتی ناخوش احوالی هنگام بیماری از دلایلی هستند که تزریقات را به تعویق می‌اندازید. فرقی نمی‌کند نوع تزریقات شما واکسن، سرم تراپی، زیر جلدی، داخل جلدی، عضلانی و … باشد؛ شما می‌توانید با استفاده از خدمات تزریقات در منزل، بدون حضور در درمانگاه یا بیمارستان، تمامی تزریقات خود را انجام دهید.با استفاده از این خدمت، بدون نگرانی از بیقراری کودک در محیط بیمارستان یا ناتوانی سالمند برای حضور در مراکز درمانی، امکان انجام تزریقات آن‌ها در زمان مقرر و بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی صورت می‌گیرد.

سرم در منزل

در شرایطی که مایعات در بدن فردی کاهش یافته یا دچار مسمومیت‌ غذایی شود؛ ممکن است پزشک معالج برای درمان او سرم تراپی تجویز کند. در این شرایط که بیمار حال خوشی ندارد ممکن است تزریقات حضوری برای او دشوار باشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات تزریق سرم در منزل آسانیسم است.  با استفاده از این خدمت، بدون خارج شدن از خانه می‌توانید آب بدن را تامین و یکسری از آمپول‌های تجویز شده را به همین روش استفاده کنید.

آمبولانس خصوصی

ممکن است برایتان اتفاق افتاده باشد که بخواهید بیماری را از منزل به بیمارستان یا از بیمارستان به منزل انتقال دهید اما وسیله نقلیه مناسب در اختیار نداشته باشید. گاهی نیز نیاز است بیمار را از شهری به شهر دیگر انتقال دهید و در این باره به مشکل می‌خورید. در همه این شرایط برای جابجایی بیمار به یک وسیله نقلیه خوب نیاز است. آسانیسم برای برطرف کردن این نیاز شما عزیزان، خدمت آمبولانس خصوصی را در نظر گرفته است. برای استفاده از سرویس آمبولانس خصوصی کافی است سفارش خود را با استفاده از یکی از راه‌های ارتباطی ثبت کنید و در کم‌ترین زمان ممکن ‌از خدمت مورد نظر بهره‌مند شوید. استفاده از آمبولانس خصوصی آسانیسم شامل مزایای زیر است.

 • در صورت نیاز می‌توانید درخواست نیروی متخصص، پزشک یا همراه بیمار را داشته باشید.
 • از یک وسیله نقلیه با تجهیزات کافی و به روز برای حمل بیمار بهره‌مند می‌شوید.
 • امکان انتقال نوزاد و تجهیزات مورد نیاز برای انتقال نوزاد را در اختیار خواهید داشت.
 • امکان حمل بیماران اعصاب و روان وجود خواهد دارد.
 • در صورت نیاز می‌توانید از آمبولانس با تجهیزات ICU و CCU بهره ببرید.
 • امکان انتقال بیمار بین دوشهر و… فراهم است

آزمایش در منزل

انجام آزمایش و چکاپ به صورت دوره‌ای برای تمام افراد مفید است. اما گاهی به تجویز پزشک و برای اطمینان از وضعیت جسمانی، نیاز به انجام آزمایشات خاص است. در همه این شرایط امکان دارد افراد توانایی حضور در آزمایشگاه را نداشته باشند؛ به خصوص فضای آزمایشگاه برای کودکان چالش انگیز بوده و برای اغلب افراد عادی، با ترس از ابتلا به بیماری همراه است. اگر شما نیز امکان مراجعه به درمانگاه برای انجام آزمایش را ندارید؛ می‌توانید از خدمات آزمایش در منزل آسانیسم استفاده کنید. این خدمت محدودیت‌های تردد، هزینه‌های زمانی و پولی رفت و آمد و چالش‌ها پیش روی شما را حذف کرده و به شما این امکان را می‌دهد که با کمال آرامش آزمایشان خود را انجام دهید. تعدادی آزمایشاتی که در سرویس آزمایش در منزل انجام می‌شود شامل:

 • آزمایش ایدز (HIV) در منزل
 • نمونه گیری ادرار در منزل
 • نمونه گیری مدفوع در منزل
 • تست کرونا در منزل
 • تست HPV در منزل
 • آزمایش خون در منزل
 • چکاپ6 ماهه
 • چکاپ سالیانه
 • آزمایش برای اطمینان از درمان
 • آزمایش طب کار و …

خدمات پرستاری و مراقبتی برای تمام سنین

مراقبت از کودک در خانه

ما می دانیم که چقدر دوست دارید در کنار فرزند یا والدین بیمار خود در خانه بمانید، اما برنامه‌ها و مشغله‌هایتان ممکن است این اجازه را ندهد.  برای کمک به شما خدمات مراقبت در منزل مقرون به صرفه ما که برای افراد در هر سنی سفارشی شده است، ارائه داده می‌شود. 

پرستاری از کودک در منزل

خدمات مراقبت از كودك ما شامل مراقبت از كودكاني است كه در صورتي كه خودتان بدون اينكه گزينه هاي ديگري را پيدا كنيد، نمي‌توانید از آنها مراقبت كنید. اگر با وجود یک کودک بیمار مجبور به رفتن به محل کار هستید، می‌توانیم در این زمان به شما کمک کنیم. تیم ما به اهمیت روابط قوی اعتقاد دارد. بنابراین ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شخصیت و نقاط قوت مراقب را با شرایط خاص کودک برای نتایج بهینه مطابقت دهیم.

مراقبتهای قبل از تولد و زایمان

اگر پزشک فعالیتهای شما را محدود کرده است و یا شما را مجبور به استراحت در رختخواب می‌کند  یا عوارضی را بعد از زایمان تجربه می‌کنید، از درخواست کمک نترسید. خدمات مراقبت در منزل می‌تواند به آسانتر کردن کارهای روزمره به شما کمک کند.

خدمات نگهداری سالمند در منزل

در حالی که سالمند عزیزتان ممکن است با پذیرش نیاز به مراقبت در منزل دست و پنجه نرم می‌کند، مهم است که در این زمینه  به آنها کمک کنید. امکان دارد که متوجه شوید که آنها در انجام رسیدگی و مراقبت از خود دچار مشکل شده‌اند و یا فقط به چهره دوستانه‌ا‌ی نیاز دارند تا در طول روز با آنها صحبت کند. ایده انتقالشان  به خانه سالمندان ممکن است همزمان آنها و شما را تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از سالمندان می‌خواهند در خانه بمانند و خدمات مراقبت ویژه ما می‌تواند به آنها کمک کند که در آسایش خانه خود و با آرامش خاطر، کمک‌های شخصی دریافت کنند.

پرستاری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری از سالمندان در منزل به صورت شبانه روزی و 24 ساعته، به منظور مراقبت و برقراری آرامش ارائه می‌شود. برنامه‌های مراقبت شامل خدمات متنوعی است که به مراقبت‌های شخصی، خانه داری، بهداشت، تهیه وعده‌های غذایی، حمل و نقل‌، یادآوری دارو و … می‌پردازد و حتی شامل برنامه‌های مراقبت‌های تسکینی بیمار‌، مراقبت از زوال عقل و مراقبت از آلزایمر را ارائه می‌شود.

سایر خدمات مراقبت از سالمندان که ارائه می‌شود شامل موارد زیر است:

 • حمام کردن
 • انجام پیاده روی که برای سالمندان ضروری است
 • تهیه و نظارت بر رژیم غذاییخانه داری سبک
 • نظارت بر نحوه صحیح استفاده از دارو
 • همنشینی و ایجاد روحیه مثبت
 • ارائه مراقبت موقت یا طولانی مدت درهمه ساعات شبانه روز

خدمات پرستاری در منزل گران نیست

یک مراقب نه تنها از سالمند یا کودک شما به خوبی و با کیفیتی بالا مراقبت می‌کند، بلکه بسیار ارزان‌تر از چیزی که فکر می‌کنید خواهد بود. برای مثال اگر بخواهید فرزند خود را در مهد کودک ثبت نام کنید یا سالمند خود را به خانه‌ی سالمندان بفرستید، هزینه‌ی آن احتمالا بسیار بیشتر از چیزی خواهد بود که بسیاری از موسسه‌های خدمات پرستاری ارائه می‌دهند. مجموعه ی خدمات پرستاری آسانیسم مفتخر است اعلام کند که قیمت‌های ارائه شده در این سازمان بسیار ارزان بوده با توجه به شرایط کارفرما، کاملا مقرون و به صرفه خواهد بود.

حس آرامش با پرستار در منزل

خانه بودن سالمند یا کودک حس آرامشی به خانواده منتقل می‌کند که قطعا این حس را در جاهایی مانند خانه‌ی سالمندان نخواهید داشت. حتی اگر بیماری داشته باشید که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، استفاده از خدمات نگهداری و پرستاری در منزل نه تنها قیمت مناسبی دارد، بلکه باعث می‌شود بیمار شما در منزل حس آرامش گرفته و این مساله در زمان بهبود او تاثیر مثبت داشته باشد.

مراقبت مادران از مادران باعث فرسودگی می‌شود

آیا شما یک مادر هستید و در حالی که به خانواده خود و نیازهای فرزندتان رسیدگی می‌کنید از مادر بزرگتر خود مراقبت می کنید؟ تحقیقات اخیر نشان دادند که تقریبا نیمی از بزرگسالان در دهه 40 و 50  والدین بالای 65 سال دارند و همزمان فرزند خود را پرورش می‌دهند. مراقبت از سالمندان در منزل کمک می‌کند که کیفیت زندگی بالاتری را در آسایش خانه‌های خود ایجاد کنند. با این حال، تعادل در انجام وظایف بزرگ کردن فرزندان و همزمان مراقبت از مادر سالمندتان می‌تواند استرس زا و پرتحرک باشد. بسیاری از مادران به دلیل عدم توانایی ایجاد تعادل در مراقبت بین والدین پیر و فرزندان خردسالشان، با مسائل بهداشت روان سروکار دارند. در این شرایط فرسودگی مراقبت می‌تواند برای آنها ایجاد شود و منجر به اضطراب، عصبانیت، اندوه و استرس شود.

مزایای وجود پرستار در منزل برای والدین سالمند

زنان معمولاً به عنوان ستون اصلی خانواده هستند و بخش اعظم مسئولیت مراقبت از خانواده را تأمین بر عهده دارند. مسئولیت‌های پرورشی فرزندانتان می‌توانند از نظر عاطفی و جسمی نیاز‌های متعددی را ایجاد کنند. استفاده از خدمات مراقبت پرستاری در منزل به مادران کمک می‌کند تا مسئولیت‌های مختلف خانواده، کار و پرورش فرزندان را متعادل کرده، در حالی که اطمینان حاصل کنند که والدین سالمندشان از مراقبت با کیفیت بالایی برخوردار است. در بعضی مواقع، یک دست کمکی اضافی می‌تواند در مراقبت از  مادر سالمندتان برای همراهی شما تغییر متفاوتی ایجاد کند. در ادامه به چند مورد از مزایای وجود یک مراقب و پرستار در کنار والدین سالمند که بار مراقبت از خانواده را کاهش می‌دهد اشاره می‌کنیم:

مجدداً روال خانوادگی را برقرار کنید

مادر سالمندتان برای رسیدگی به خود و امور خانه به کمک و توجه شما نیاز دارد و اگر بیمار هم باشد این نیاز بیشتر می‌شود. وجود یک مراقب که در کار‌های روزانه به مادر سالمندتان کمک می‌کند و به نحو صحیحی توجه و کنترل کافی در مراقبت از او دارد، کمک بزرگی به شما می‌کند. دراین شرایط به جای این که مجبور شوید بین اعضای خانواده خود انتخاب کنید، یک برنامه منظم برای فرزندتان ایجاد می‌کنید و به والدینتان هم سر می‌زنید.

اطمینان از تداوم مراقبت

برای مواقعی که شما نمی‌توانید کنار والدین سالمندتان باشید، یک مراقب حرفه ای می‌تواند با همان سطح کیفیتی را که می‌خواهید خدمات مناسبی را به صورت طولانی مدت ارائه کند.

جلوگیری از نارضایتی سایر اعضای خانواده

مراقبت از والدین سالمندتان همزمان با رسیدگی به فرزندان ممکن است نارضایتی خود و سایر اعضای خانواده را به همراه داشته باشد. زیرا شما نمی‌توانید به طور مؤثری برای هردوی آنها وقت بگذارید. به جای اینکه یک مسئولیت اضافی برای خود ایجاد کنید، یک ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل می‌تواند این شکاف را پر کند. بنابراین نیازی نیست تمام بار مسئولیت خود را به تنهایی تحمل کنید.

ایجاد احساس بهتر برای سالمندان

در حالی که شما به طور مکرر به مادر کمک می‌کنید، ممکن است اکنون نیاز به کمک و پشتیبانی بیشتری داشته باشید. به خصوص که اگر مشغله‌های شغلی و نظارت بر فرزندانتان به آن اضافه شود. امکان دارد که این حس برای سالمندان ایجاد شود که برایتان وقت گیرند و باعث اختلال در امور روزمره شما شده اند. مراقبت از سالمندان در منزل فرصتی را فراهم می‌کند تا به درستی از وقت خود برای انجام همه امور استفاده کنید و حس استقلال را نیز در آنان ایجاد کنید.

جلوگیری از احساس انزوا و تنهایی در سالمندان

تنهایی و انزوا در سالمندان در حال افزایش است و همراهی یک مراقب با آنها یک راه حل است. یک ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل می‌تواند در مواقع مقرر در فعالیت‌های مورد علاقه والدینتان با آنها همراهی کند. هم چنین در امور مربوط به معاینات پزشکی و رفت و آمد به مطب پزشک کمک کرده و در کار‌های دیگری که یک روحیه خوب را در سالمند ایجاد می‌کند، شرکت کند .

مراقبت از والدین سالمند یک کار مهم و عظیم است. در حالی که شما آنها را دوست دارید، اما مشغله‌های فراوان باعث شده که فرصت کافی برای مراقبت از آنها نداشته باشید. همانطور والدینتان پیرتر می‌شوند ممکن است به مراقبت‌های تخصصی تری نیاز داشته باشند. این در شرایطی است که پرستار سالمند در منزل می‌تواند به عنوان چشم و گوش شما برای مادر و پدر عمل کند. استرس را از بین می‌برد و نگرانی اعضای خانواده را نسبت به مراقبت از عزیزان سالمند خود کاهش می‌دهد.

شرکت پرستاری چیست؟

منظور از شرکت پرستاری در منزل شرکتی است که پرستار، مراقب یا پزشک را به منزل درخواست کننده اعزام می‌کند،‌ این شرکت‌ها طیف وسیعی از خدمات درمانی، مراقبتی و آزمایشگاهی را در منزل درخواست کننده ارائه می‌دهند.

اهداف شرکت پرستاری چیست؟

امروزه بیشتر افراد به دلیل شاغل بودن زمان کمتری را به خانواده اختصاص می‌دهند؛ به عنوان مثال، والدین نمی‌توانند به دلیل مشغله‌های کاری تمام ساعات روز را در کنار فرزندان خود بگذرانند، به همین دلیل از خدمات پرستار کودک در منزل استفاده می‌کنند. از طرفی فرزندان هم نمی‌توانند به دلیل تغییر سبک زندگی و مشغله‌های کاری به خوبی از پدر و مادر سالمند خود مراقبت کنند در نتیجه به شرکت‌ها و موسساتی مراجعه می‌کنند که این نیاز آن‌ها را برآورده کند. به همین دلیل شرکت‌های پرستاری با هدف حل این چالش‌ها تاسیس شده‌اند. از سایر چالش‌های خانواده‌ها می‌توان به نیاز به پرستار متخصص، نظارت بر کار پرستار، اطمینان از هزینه منطقی و مطابق مصوبات وزارت بهداشت، اطمینان از تخصص و قابل اعتماد بودن پرستار اشاره کرد. در ادامه برخی از اهداف شرکت‌های پرستاری را معرفی می‌کنیم:

 1. ارائه خدمات بهداشتی ضروری ومعرفی استراتژی‌های نوین مراقبت. از طریق:
 • به حداقل رساندن بیماری و ناتوانی بیمار
 • به حداکثر رساندن سطح استقلال بیمار
 • بازیابی، حفظ و ارتقای سلامت بیمار

2. ارائه خدمات تخصصی و حرفه‌ای، با تمرکز بر مراقبت‌های پیشگیرانه، توان‌بخشی و درمانی در محیط خانه

3. کمک به خانواده برای حفظ سبک زندگی همراه با حفظ کانون خانواده.

4. پرداختن به نیازهای منحصر به فرد فیزیولوژیکی، ایمنی، عزت نفس و خودشکوفایی در برنامه مراقبت بهداشتی خانگی هر مشتری.

مزایای استفاده از شرکت‌ پرستاری در منزل

برای تضمین سازگاری پرستار با شما، ما فرایندهایی را انجام داده تا مطمئن شویم شما بهترین خدمات ممکن را دریافت خواهید کرد. شرکت پرستاری در منزل و همچنین موسسه پرستاری ترکیبی از روش‌های غربالگری، آموزش و نظارت بر نحوه عملکرد مراقبان را برای ارائه خدمات با بالاترین کیفیت از متخصصانی که به آنها اعتماد دارید، ارائه می‌دهد. از اولین تماس تلفنی شما، روند آنالیز نیازها و انتظارات شما شروع خواهد شد. کارشناسان ما تلاش خواهند کرد تا فردی را که مناسب شرایط شما باشد و بهترین تطابق را دارد به شما معرفی کنند. از دیگر مزایای استفاده از شرکت پرستاری در منزل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراقبت توسط تیم‌های متخصص انجام می‌شود و کیفیت مراقب به طور مداوم کنترل می‌شود.
 • از آخرین تحقیقات برای بهبود راهنمایی‌ها و رویکردهای خود در مراقبت استفاده می‌کنند.
 • مراقبت‌های ساعتی انعطاف پذیر را ارائه می‌دهند.
 • مشاوره اولیه رایگان برای تعیین نیازهای مراقبت ارائه می‌دهند.

مزایای استفاده از شرکت‌ پرستاری در منزل

نحوه قیمت گذاری شرکت پرستاری در منزل

از آنجا که هزینه مراقبت اغلب بستگی به وضعیت درخواست دهنده دارد، هزینه خدمات شرکت پرستاری در منزل به نوع نیاز و نحوه مراقبت بستگی دارد. به همین دلیل، اکثر شرکت پرستاری در منزل تا زمانی که با شما صحبت نکنند، نرخ خدمات را تعیین نمی‌کنند. هنگامی که آنها فرصتی پیدا کردند تا با شما صحبت کنند، باید پیشنهاداتی را بر اساس نیازهای مراقبتیتان ارائه دهند.

در نظر داشته باشید که شرکت پرستاری دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است که این پشتیبانی شامل اقداماتی است که کیفیت خدمات نیروی اعزام شده را پیگیری کرده و نظارت دقیقی بر این مورد دارد. همچنین در صورتی که بخواهید نیروی ارائه دهنده خدمات را تعویض کنید، شرکت پرستاری در منزل در اسرع وقت این کار را برای شما انجام خواهد داد. تمامی این موارد در جهت افزایش رضایت شما انجام می‌شود.

استخدام پرستار در منزل از طریق شرکت ها یا به صورت مستقل؟

خانواده‌های زیادی برای مراقبت و نگهداری از عزیزان خود از سایت‌ها و پلتفرم‌های آگهی مثل دیوار و شیپور و… که با اهداف ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی تاسیس نشده‌اند استفاده می‌کنند یا در میان دوستان و آشنایان به دنبال پرستار می‌گردند؛ اما توجه داشته باشید که این سایت‌ها و سایر روش های مستقل، نظارتی بر روی عملکرد پرستار و همچنین پیشینه او ندارند. در نتیجه در صورت نارضایتی از کار پرستار کسی پاسخگوی شما نخواهد بود.

بنابراین توصیه می‌کنیم اگر سلامت و امنیت عزیزانتان برای شما مهم است که حتما همینطور است، به شرکت پرستاری مراجعه کنید که به صورت تخصصی این خدمات را ارائه می دهد و بر عملکرد پرسنل خود به صورت مستمر نظارت دارد.

مزیت های شرکت های پرستاری همکار آسانیسم

پرستارانی که توسط مراکز پرستاری همکار آسانیسم به منظور ارائه خدمات مراقبتی و درمانی به خانه شما اعزام می‌شوند دارای مزیت هایی هستند از قبیل: 

 • نیروی با سابقه کار بالا: پرستاران آسانیسم تمامی آموزش‌های لازم در زمینه نگهداری و مراقبت از سالمند را دیده‌اند و با توجه به تجربه و سابقه کار بالا نسبت به نیاز درخواست کننده و وظایف خود آگاهی کامل دارند.
 • کیفیت بالا در خدمات: پرستاران مراکز همکار آسانیسم همگی با تجربه، دلسوز و عاشق کارشان هستند و به راحتی می‌توانند با عزیز بیمار، سالمند و کودکتان ارتباط صمیمی برقرار کنند. به همین دلیل انجام کارهای آنها نه تنها از روی وظیفه بلکه همراه با عشق و علاقه خواهد بود.
 • قیمت متناسب در خدمات: از آنجایی که آسانیسم زیر نظر نظام پرستاری و وزارت بهداشت است، قیمت ها بر اساس تعرفه مجاز و بصورت توافقی متناسب با بودجه شما تعیین می شود.
 • ارزیابی عملکرد دوره ای نیروها: به منظور افزایش کیفیت خدمات پرستاران و رضایت شما مشتریان عزیز عملکرد کلیه پرستاران به صورت دوره ای نظارت و بررسی می‌شود.
 • اعزام نیرو از نزدیک ترین منطقه: آسانیسم پل ارتباطی میان شما و دیگر شرکت‌های پرستاری ماهر و نام آشنای کشور است که پس از دریافت درخواست شما در حوزه خدمات پرستاری و مراقبتی، جهت هماهنگی‌های بیشتر با شما تماس می‌گیرد و متناسب با نیاز و فاصله منزل شما با مرکز، مناسب ترین موسسه یا پرستار را را به شما معرفی می کند. 
 • احراز هویت نیروها: از تمامی پرستاران که در آسانیسم استخدام می‌شوند گواهی سوء پیشینه، گواهی عدم اعتیاد، سفته حداقل 20 میلیون تومانی و اصل یکی از مدارک شناسایی دریافت می‌گردد. 
 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته: شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره و مطرح کردن موضوعات خود با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبان آسانیسم به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

دسترسی سریع

خدمات پرستاری در منزل تهران و کرج

مناطق تحت پوشش آسانیسم

از آنجایی که آسانیسم با موسسات معتبر خدمات پرستاری کشور همکاری دارد پس از ثبت درخواست برای هر خدمتی از طریق آسانیسم، کارشناسان ما برای هماهنگی های بیشتر و ارجاع درخواستتان به موسسات مربوطه با شما تماس خواهند گرفت تا به راحتی بتوانید متناسب با نیاز و حتی فاصله منزل خود با مرکز، مناسب ترین موسسه یا پرستار را انتخاب نمایید.

آسانیسم برای شما عزیزانی که در تهران یا حومه آن سکونت دارید نیز خدمات ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از پلتفرم خدمات پرستاری و پزشکی، درخواست خدمات پرستاری در منزل را داشته باشید. پس از اینکه سفارش خود را ثبت می‌کنید،  بدون در نظر گرفتن اینکه در کدام منطقه یا ناحیه از تهران سکونت دارید، پرستاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن، در محل حاضر شده و خدمات مورد نیاز  را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهند.

اگر در کرج یا حومه کرج زندگی می‌کنید و نیاز به پرستار در منزل دارید؛ می‌توانید از خدمات پرستار در منزل کرج آسانیسم بهره‌مند شوید. آسانیسم، همه مناطق و محله‌های کرج را پشتیبانی می‌کند و زمانی که از آسانیسم، درخواست خدمات دارید؛ در سریع‌ترین زمان ممکن از آن بهره‌مند می‌شوید.

چرا نباید پرستار را به صورت شخصی و بین آشنایان جست و جو کنم؟

اولین ویژگی‌ پرستار، قابل اعتماد بودن است. هنگامی که شما برای مراقبت از عزیزان خود پرستار استخدام می‌کنید؛ باید به معتمد بودن او توجه داشته باشید. پرستار باید بتواند به خوبی از عزیزان شما مراقبت کند؛ زیرا هر کوتاهی در این باره می‌تواند خسارت‌های بزرگی به جا بگذارد.

اما زمانی که این پرستار را به صورت شخصی، بین سایت‌ها و آگهی‌های نامرتبط و از بین آشنایان انتخاب کرده باشید، اعتماد کردن سخت می‌شود و در طول روز باید مدام نگران باشید که عزیزانم در چه حالی هستند.

پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن و استخدام پرستار از موسسات و پلتفرم‌های معتبر است. این مراکز با نظارت مداوم پرسنل خود؛ از هرگونه خطای احتمالی جلوگیری می‌کنند و در صورت بروز خطا، قابل پیگیری است. آسانیسم یکس از پلتفرم‌های قابل اعتماد در ایران است و با ارائه خدمات با کیفیت رضایت حداکثری مشتریان را جلب کرده است.

کارفرمایان آسانیسم در مورد ما چه می گویند؟

کیفیت در ارائه خدمت باعث شده که درصد بالایی از کارفرمایان از آسانیسم رضایت داشته باشند و ما را به اقوام و دوستان خود معرفی نمایند که این باعث افتخار ماست.

خانم پناهی آذرخدمت دریافتی: پرستار کودک در منزل
Read More
من پرستار هستم و زمان زیادی رو توی بیمارستان شیفتم. اما یه دختر دارم که 3 سالشه. من برای مراقبت از دخترم از آسانیسم پرستار گرفتم و در هر ساعت از روز یا شب که توی خونه نیستم خیالم از امنیت و حال خوب دخترم راحته.
خانم شاهیخدمت دریافتی: پرستار در منزل
Read More
پزشک برای من به دلیل مشکلاتی حین بارداری، استراحت مطلق تجویزکرد و باید ساعات زیادی از روز رو استراحت می‌کردم. احساس کردم باید توی این شرایط کسی کنارم باشه و بهم کمک کنه. خب همسرم که سرکار می‌رفت و نمیتونست. خانوادم هم شهرستان زندگی می‌کردن و من تصمیم گرفتن از خدمات پرستاری در منزل آسانیسم استفاده کنم. و تا به امروز از این خدمات راضی هستم.
آقای کرمانشاهیخدمت دریافتی: پرستار سالند در منزل
Read More
مادرم با من و همسرم زندگی می‌کنه؛ اما ما زمان کافی برای مراقبت ازش رو نداشتیم و مخصوصا وقتی بچه میرفتن مدرسه و خودمون سرکار، خیلی نگران بودیم که براش اتفاقی نیوفته. به همین دلیل از اینجا تقضای پرستار کردیم.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد خدمات پرستاری از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

خدمات پرستاری در منزل شامل همه موارد مراقبتی و بالینی مثل پرستار سالمند، پرستار کودک، تزریقات در منزل و… می شود. برای دریافت خدمات پرستاری در منزل ثبت سفارش کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و در طول مدت ارائه خدمت پشتیبان شما خواهند بود. 

هزینه خدمات پرستاری به عوامل مختلفی مثل: نوع بیماری – سن بیمار – محل زندگی و… بستگی دارد برای اطلاع دقیق از قیمت خدمات با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بر اساس نوع خدمت دریافتی، قیمت و توضیحات دقیق درباره خدمات پرستاری مورد نظر به شما بدهند.

از آنجایی که مراقبت از سالمند و کودک امری تخصصی است، تمامی پرستاران آسانیسم دوره های آموزشی لازم درباره نگهداری سالمند  و کودک را گذرانده اند و بر اساس شرایط مختلف مثل دیابت، آلزایمر، فشار خون و بیماری خاص پرستار متخصص در این

4.5/5 - (34 امتیاز)