خدمات پرستاری در منزل​

 افراد سالمند، بیمار و کودکان از لحاظ جسمی روحی و روانی نیاز به مراقبت و توجه ویژه ای دارند و مراقبت از آن ها نیز به صبر، حوصله، زمان و دانش بیشتری نیاز دارد بنابراین اگر والدین سالمند، فرزند خردسال یا عزیز بیماری در خانه دارید که نیاز به نگهداری و مراقبت دارد اما به دلیل مشغله کاری، عدم توانایی یا نداشتن دانش کافی نمی توانید خدمات مراقبتی لازم را به آن ها ارائه دهید و نیاز به یک دستیار یا پرستار تمام وقت دارید می توانید از خدمات پرستاری در منزل آسانیسم استفاده کنید.

 با استفاده از این سرویس دیگر لازم نیست نگران تنهایی عزیزانتان در خانه باشید یا برخلاف میلتان آن ها را به خانه سالمندان، مراکز درمانی و مهد کودک ها ببرید.

 پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم با همکاری با پرسنل متخصص و متعهد آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. پس از ثبت درخواست شما پرسنل ما در کوتاه ترین زمان ممکن با تجهیزات لازم در محل مورد نظر شما برای ارائه خدمات مورد نیازتان حاضر می شوند.

خدمات پرستاری در منزل آسانیسم
خدمات پرستاری کودک در منزل

چرا از آسانیسم خدمات پرستاری در منزل بگیرم؟

تمامی پرستاران کودک، بیمار و سالمند آسانیسم افرادی متخصص و کارآزموده هستند و سابقه بالایی در زمینه ارائه خدمات پرستاری دارند؛ بنابراین اگر نیاز دارید تا فردی حرفه ای، مهربان و متعهد از عزیزانتان به صورت پاره وقت و تمام مراقبت کند می توانید مراقبت از عزیزانتان را به ما بسپارید. اسانیسم به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما متقاضیان عزیز است بنابراین اگر سوال یا ابهامی در زمینه نحوه استخدام پرستار دارید با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید. همچنین در صورت نارضایتی از عملکرد پرستار می توانید اقدام به تعویض پرستار کنید.

برخی از ویژگی های پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم:

نیروهای با سابقه کار بالا
کیفیت بالا در خدمات
قیمت مناسب در خدمات
احراز هویت نیروها
اعزام نیرو از نزدیک ترین منطقه
ارزیابی عملکرد دوره ای نیروها

پرستار در منزل

برای همه خانواده ها سخت است که یکی از عزیزان خود را از خانه دور کنند و او را به مهد کودک، خانه سالمندان یا بیمارستان ببرند یا آن ها را تنها در خانه رها کنند در چنین شرایطی استخدام پرستار در منزل بهترین راهکار است.

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم بهترین ارائه دهنده خدمات نگهداری و مراقبت از کودک، سالمند و بیمار در تمام مناطق کرج و تهران است. کافی است درخواست خود را برای استخدام پرستار از طریق اپلیکشن یا سایت آسانیسم ثبت کنید.

برای آشنایی بیشتر با سرویس پرستار در منزل ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

مراقبت پرستاری در منزل چیست؟

مراقبت پرستاری در منزل شامل هرگونه خدمات پشتیبانی حرفه‌ای است که به شخص اجازه می‌دهد با خیال راحت در خانه خود زندگی کند. خدمات مراقبت در منزل می‌تواند به شخص سالمند کمک کند که به طور مستقل به زندگی خود ادامه دهد. مراقبت مورد نیاز شما در مکانی ارائه می‌شود که دوست دارید. مراقبت در منزل می‌تواند کلید دستیابی به بالاترین کیفیت زندگی ممکن باشد و ایمنی، امنیت و افزایش استقلال را برای شما فراهم کند. هم چنین مدیریت یک وضعیت مداوم پزشکی را سهولت داده و به جلوگیری از بستری شدن غیر ضروری کمک می‌کند. علاوه بر آن، این امر می‌تواند بعد از بیماری، آسیب دیدگی یا بستری شدن در بیمارستان، به بهبودی بیمار نیز کمک کند. همه این خدمات از طریق ارائه مراقبت‌هایی با آسایش و راحتی در خانه انجام می‌شود.  

خدمات پرستاری در منزل به چند نوع تقسیم میشود؟

استفاده از خدمات پرستاری در منزل، مزیت‌های زیادی دارید. برای مثال می‌توان به همراهی پرستار و سالمند در این زمینه اشاره نمود. پلتفرم خدمات مراقبتی پرستاری و پزشکی آسانیسم می‌خواهد در این مطلب شما را با برخی از مزایای مهم استفاده از پرستار سالمند یا پرستار کودک در منزل آشنا کند.

خدمات پرستاری در منزل

مراقبت‌ها با توجه به نیازهای فردی شما تنظیم می‌شود و ممکن است شامل یک یا چند نوع خدمات مختلف باشند. تماس با ما برای گفتگو در مورد نیازهایتان می‌تواند در تعیین بهترین مراقبت برای شما کمک کند. در حالی که انواع مختلف مراقبت در منزل نیازهای مختلفی را برآورده می‌کند، آنها یک هدف مشترک دارند و آن ایجاد زندگی شادتر و مستقل تر برای افراد تحت مراقبت و فراهم آوردن پشتیبانی و آرامش برای خانواده آنها است.

خدمات پرستاری در منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

 • مراقبت نگهداری از کولوستومی و سوند ادراری
 • مراقبت‌های پزشکی شخصی از جمله تمیز کردن حفره دهان و نظارت بر برنامه تغذیه‌ای
 • کنترل داروهای مصرفی از جمله تزریقات، استنشاقی، قطره چشم، داروهای خوراکی و موضعی
 • تنظیم و نگه داشتن برنامه دارویی، از جمله درست کردن جعبه‌های قرص هفتگی و جلوگیری از تداخلات دارویی
 • جلوگیری از بی تحرکی و ایجاد لخته در خون
 • بررسی میزان اکسیژن، استفاده از مانیتورهای قلبی یا سایر تجهیزات پیشرفته در منزل
 • آموزش مراقبت پیشرفته برای اعضای خانواده
 • انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد زخم بستر
 • کنترل مداوم علائم حیاتی  و پیشگیری از وقوع سکته
 • مراقبت های کوتاه مدت یا طولانی مدت پرستاری ازجمله ساکشن، تعویض پانسمان و مراقبت از ونتیلاتور

به این نکته توجه داشته باشید که دوره بعد از عمل، مرحله مهمی از روند بهبود پس از مرخص شدن از بیمارستان بعد از انجام یک عمل جراحی است. مطالعات نشان می‌دهد عدم مراقبت و پشتیبانی مناسب پس از جراحی می‌تواند منجر به بهبودی کندتر شود. در حقیقت، به دلیل عوارض جدی مانند عفونت، لخته شدن خون یا باز شدن بخیه‌ها خطر قابل توجهی برای بازگشت مجدد به بیمارستان وجود دارد. به همین دلیل است که قبل از انتقال به خانه باید یک برنامه مراقبت کامل بعد از عمل داشته باشید. در این زمان خانواده و دوستان ممکن است مشتاق باشند که پس از عمل جراحی به مراقبت و بهبودی بیمار کمک کنند. اما بیشتر این افراد فاقد آموزش مناسب برای ارائه مراقبت های لازم بعد از عمل در منزل هستند. علاوه بر این، مراقبت از اعضای خانواده که اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته اند هم پر کار و هم وقت گیر است. بنابراین در این زمان استفاده از خدمات پرستاری در منزل شرایط را برای فرد و خانواده او راحت تر می‌کند.

خدمات پرستاری در منزل 24 ساعته

برنامه‌های مراقبت فردی این امکان را فراهم می‌کند تا شرایط و نیازهای منحصر به فرد مشتریان و خانواده هایشان را پاسخ گوییم. ما با یک تیم مراقبت از بیمار همکاری می‌کنیم تا یک برنامه سفارشی برای شما تهیه کنیم. چه شما یا یکی از اعضای خانوادتان بیمارتان در طول شب به کمک احتیاج دارید هدف ما ارائه بهترین مراقبت برای ارتقاء کیفیت زندگی شماست. مراقبان متخصص ما می‌توانند در طول روز به وظایف و امور خانگی کمک کنند و در طول شب برای پشتیبانی و مراقبت بیشتر از شما در آنجا باشند.

ما در تلاش هستیم تا کیفیت زندگیتان را با ارائه مراقبت دلسوزانه بالا ببریم. برای تعیین مشاوره با یکی از هماهنگ کنندگان مراقبت با ما تماس بگیرید. ما در مورد مراقبت 24 ساعته در منزل اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهیم و با شما همکاری می‌کنیم تا طرحی را تهیه کنید که تمام نیازهایتان را برآورده سازد. مراقبت از بیمار عزیزتان در منزل دشوار است. به خصوص هنگامی که کار می‌کنید، دور از خانه والدینتان زندگی می‌کنید و یا فرزندانی دارید که نیاز به مراقبت و توجه دارند. با وجود کاهش عملکردهای بدنی، شناختی یا وضعیتی که والدین شما به تنهایی  زندگی می‌کند، ممکن است شما را وادار به مراقبت از شبانه روزی کند.

نگران نباشید، انتقال والدین به خانه سالمندان تنها گزینه شما نیست. مراقبت 24 ساعته راه حلی است که به شما اطمینان می‌دهد  یک مراقب برای رفع نیازهای سالمند و همراهی او در شب و روز در خانه کمک خواهد کرد. حمایت و همراهی برای بهبود روحیه سالمندان و جلوگیری از تنهایی و انزوا که می‌تواند به افسردگی منجر شود بسیار کمک کننده است. تحقیقات نشان می‌دهد که از هر سه فرد سالمند که یک نفر آنها که فاقد همراهی و توجه هستند احساس انزوا می‌کنند.

خدمات پرستاری و مراقبتی برای تمام سنین

مراقبت از کودک در خانه

ما می دانیم که چقدر دوست دارید در کنار فرزند یا والدین بیمار خود در خانه بمانید، اما برنامه‌ها و مشغله‌هایتان ممکن است این اجازه را ندهد.  برای کمک به شما خدمات مراقبت در منزل مقرون به صرفه ما که برای افراد در هر سنی سفارشی شده است، ارائه داده می‌شود. 

پرستاری از کودک در منزل

خدمات مراقبت از كودك ما شامل مراقبت از كودكاني است كه در صورتي كه خودتان بدون اينكه گزينه هاي ديگري را پيدا كنيد، نمي‌توانید از آنها مراقبت كنید. اگر با وجود یک کودک بیمار مجبور به رفتن به محل کار هستید، می‌توانیم در این زمان به شما کمک کنیم. تیم ما به اهمیت روابط قوی اعتقاد دارد. بنابراین ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شخصیت و نقاط قوت مراقب را با شرایط خاص کودک برای نتایج بهینه مطابقت دهیم.

مراقبتهای قبل از تولد و زایمان

اگر پزشک فعالیتهای شما را محدود کرده است و یا شما را مجبور به استراحت در رختخواب می‌کند  یا عوارضی را بعد از زایمان تجربه می‌کنید، از درخواست کمک نترسید. خدمات مراقبت در منزل می‌تواند به آسانتر کردن کارهای روزمره به شما کمک کند.

خدمات نگهداری سالمند در منزل

در حالی که سالمند عزیزتان ممکن است با پذیرش نیاز به مراقبت در منزل دست و پنجه نرم می‌کند، مهم است که در این زمینه  به آنها کمک کنید. امکان دارد که متوجه شوید که آنها در انجام رسیدگی و مراقبت از خود دچار مشکل شده‌اند و یا فقط به چهره دوستانه‌ا‌ی نیاز دارند تا در طول روز با آنها صحبت کند. ایده انتقالشان  به خانه سالمندان ممکن است همزمان آنها و شما را تحت تأثیر قرار دهد. بسیاری از سالمندان می‌خواهند در خانه بمانند و خدمات مراقبت ویژه ما می‌تواند به آنها کمک کند که در آسایش خانه خود و با آرامش خاطر، کمک‌های شخصی دریافت کنند.

پرستاری از سالمند در منزل

خدمات پرستاری از سالمندان در منزل به صورت شبانه روزی و 24 ساعته، به منظور مراقبت و برقراری آرامش ارائه می‌شود. برنامه‌های مراقبت شامل خدمات متنوعی است که به مراقبت‌های شخصی، خانه داری، بهداشت، تهیه وعده‌های غذایی، حمل و نقل‌، یادآوری دارو و … می‌پردازد و حتی شامل برنامه‌های مراقبت‌های تسکینی بیمار‌، مراقبت از زوال عقل و مراقبت از آلزایمر را ارائه می‌شود.

سایر خدمات مراقبت از سالمندان که ارائه می‌شود شامل موارد زیر است:

 • حمام کردن
 • انجام پیاده روی که برای سالمندان ضروری است
 • تهیه و نظارت بر رژیم غذاییخانه داری سبک
 • نظارت بر نحوه صحیح استفاده از دارو
 • همنشینی و ایجاد روحیه مثبت
 • ارائه مراقبت موقت یا طولانی مدت درهمه ساعات شبانه روز

خدمات پرستاری در منزل گران نیست

یک مراقب نه تنها از سالمند یا کودک شما به خوبی و با کیفیتی بالا مراقبت می‌کند، بلکه بسیار ارزان‌تر از چیزی که فکر می‌کنید خواهد بود. برای مثال اگر بخواهید فرزند خود را در مهد کودک ثبت نام کنید یا سالمند خود را به خانه‌ی سالمندان بفرستید، هزینه‌ی آن احتمالا بسیار بیشتر از چیزی خواهد بود که بسیاری از موسسه‌های خدمات پرستاری ارائه می‌دهند. مجموعه ی خدمات پرستاری آسانیسم مفتخر است اعلام کند که قیمت‌های ارائه شده در این سازمان بسیار ارزان بوده با توجه به شرایط کارفرما، کاملا مقرون و به صرفه خواهد بود.

حس آرامش با پرستار در منزل

خانه بودن سالمند یا کودک حس آرامشی به خانواده منتقل می‌کند که قطعا این حس را در جاهایی مانند خانه‌ی سالمندان نخواهید داشت. حتی اگر بیماری داشته باشید که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، استفاده از خدمات نگهداری و پرستاری در منزل نه تنها قیمت مناسبی دارد، بلکه باعث می‌شود بیمار شما در منزل حس آرامش گرفته و این مساله در زمان بهبود او تاثیر مثبت داشته باشد.

مراقبت مادران از مادران باعث فرسودگی می‌شود

آیا شما یک مادر هستید و در حالی که به خانواده خود و نیازهای فرزندتان رسیدگی می‌کنید از مادر بزرگتر خود مراقبت می کنید؟ تحقیقات اخیر نشان دادند که تقریبا نیمی از بزرگسالان در دهه 40 و 50  والدین بالای 65 سال دارند و همزمان فرزند خود را پرورش می‌دهند. مراقبت از سالمندان در منزل کمک می‌کند که کیفیت زندگی بالاتری را در آسایش خانه‌های خود ایجاد کنند. با این حال، تعادل در انجام وظایف بزرگ کردن فرزندان و همزمان مراقبت از مادر سالمندتان می‌تواند استرس زا و پرتحرک باشد. بسیاری از مادران به دلیل عدم توانایی ایجاد تعادل در مراقبت بین والدین پیر و فرزندان خردسالشان، با مسائل بهداشت روان سروکار دارند. در این شرایط فرسودگی مراقبت می‌تواند برای آنها ایجاد شود و منجر به اضطراب، عصبانیت، اندوه و استرس شود.

مزایای وجود پرستار در منزل برای والدین سالمند

زنان معمولاً به عنوان ستون اصلی خانواده هستند و بخش اعظم مسئولیت مراقبت از خانواده را تأمین بر عهده دارند. مسئولیت‌های پرورشی فرزندانتان می‌توانند از نظر عاطفی و جسمی نیاز‌های متعددی را ایجاد کنند. استفاده از خدمات مراقبت پرستاری در منزل به مادران کمک می‌کند تا مسئولیت‌های مختلف خانواده، کار و پرورش فرزندان را متعادل کرده، در حالی که اطمینان حاصل کنند که والدین سالمندشان از مراقبت با کیفیت بالایی برخوردار است. در بعضی مواقع، یک دست کمکی اضافی می‌تواند در مراقبت از  مادر سالمندتان برای همراهی شما تغییر متفاوتی ایجاد کند. در ادامه به چند مورد از مزایای وجود یک مراقب و پرستار در کنار والدین سالمند که بار مراقبت از خانواده را کاهش می‌دهد اشاره می‌کنیم:

مجدداً روال خانوادگی را برقرار کنید

مادر سالمندتان برای رسیدگی به خود و امور خانه به کمک و توجه شما نیاز دارد و اگر بیمار هم باشد این نیاز بیشتر می‌شود. وجود یک مراقب که در کار‌های روزانه به مادر سالمندتان کمک می‌کند و به نحو صحیحی توجه و کنترل کافی در مراقبت از او دارد، کمک بزرگی به شما می‌کند. دراین شرایط به جای این که مجبور شوید بین اعضای خانواده خود انتخاب کنید، یک برنامه منظم برای فرزندتان ایجاد می‌کنید و به والدینتان هم سر می‌زنید.

اطمینان از تداوم مراقبت

برای مواقعی که شما نمی‌توانید کنار والدین سالمندتان باشید، یک مراقب حرفه ای می‌تواند با همان سطح کیفیتی را که می‌خواهید خدمات مناسبی را به صورت طولانی مدت ارائه کند.

جلوگیری از نارضایتی سایر اعضای خانواده

مراقبت از والدین سالمندتان همزمان با رسیدگی به فرزندان ممکن است نارضایتی خود و سایر اعضای خانواده را به همراه داشته باشد. زیرا شما نمی‌توانید به طور مؤثری برای هردوی آنها وقت بگذارید. به جای اینکه یک مسئولیت اضافی برای خود ایجاد کنید، یک ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل می‌تواند این شکاف را پر کند. بنابراین نیازی نیست تمام بار مسئولیت خود را به تنهایی تحمل کنید.

ایجاد احساس بهتر برای سالمندان

در حالی که شما به طور مکرر به مادر کمک می‌کنید، ممکن است اکنون نیاز به کمک و پشتیبانی بیشتری داشته باشید. به خصوص که اگر مشغله‌های شغلی و نظارت بر فرزندانتان به آن اضافه شود. امکان دارد که این حس برای سالمندان ایجاد شود که برایتان وقت گیرند و باعث اختلال در امور روزمره شما شده اند. مراقبت از سالمندان در منزل فرصتی را فراهم می‌کند تا به درستی از وقت خود برای انجام همه امور استفاده کنید و حس استقلال را نیز در آنان ایجاد کنید.

جلوگیری از احساس انزوا و تنهایی در سالمندان

تنهایی و انزوا در سالمندان در حال افزایش است و همراهی یک مراقب با آنها یک راه حل است. یک ارائه دهنده خدمات مراقبت در منزل می‌تواند در مواقع مقرر در فعالیت‌های مورد علاقه والدینتان با آنها همراهی کند. هم چنین در امور مربوط به معاینات پزشکی و رفت و آمد به مطب پزشک کمک کرده و در کار‌های دیگری که یک روحیه خوب را در سالمند ایجاد می‌کند، شرکت کند .

مراقبت از والدین سالمند یک کار مهم و عظیم است. در حالی که شما آنها را دوست دارید، اما مشغله‌های فراوان باعث شده که فرصت کافی برای مراقبت از آنها نداشته باشید. همانطور والدینتان پیرتر می‌شوند ممکن است به مراقبت‌های تخصصی تری نیاز داشته باشند. این در شرایطی است که پرستار سالمند در منزل می‌تواند به عنوان چشم و گوش شما برای مادر و پدر عمل کند. استرس را از بین می‌برد و نگرانی اعضای خانواده را نسبت به مراقبت از عزیزان سالمند خود کاهش می‌دهد.

دسترسی سریع

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد خدمات پرستاری از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

خدمات پرستاری در منزل شامل همه موارد مراقبتی و بالینی مثل پرستار سالمند، پرستار کودک، تزریقات در منزل و… می شود. برای دریافت خدمات پرستاری در منزل ثبت سفارش کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و در طول مدت ارائه خدمت پشتیبان شما خواهند بود. 

هزینه خدمات پرستاری به عوامل مختلفی مثل: نوع بیماری – سن بیمار – محل زندگی و… بستگی دارد برای اطلاع دقیق از قیمت خدمات با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بر اساس نوع خدمت دریافتی، قیمت و توضیحات دقیق درباره خدمات پرستاری مورد نظر به شما بدهند.

از آنجایی که مراقبت از سالمند و کودک امری تخصصی است، تمامی پرستاران آسانیسم دوره های آموزشی لازم درباره نگهداری سالمند  و کودک را گذرانده اند و بر اساس شرایط مختلف مثل دیابت، آلزایمر، فشار خون و بیماری خاص پرستار متخصص در این

4.5/5 - (34 امتیاز)