پرستار کودک در منزل تهران

امروزه اکثر پدر و مادرها شاغل هستند و نمی‌توانند به صورت تمام وقت از فرزندانشان مراقبت کنند. حتی زمانی که از سر کار برمی‌گردند نیز باید وقت خود را بین انجام امور خانه، استراحت و فرزند دلبندشان تقسیم کنند. مادرانی که شاغل نیستند نیز برای انجام وظایف خانه و مراقبت از چند فرزند نیز نیاز به کمک دارند.

نگهداری از نوزاد نیز برای مادرانی که برای اولین بار مادر بودن را تجربه می‌کنند بسیار چالش برانگیز است و در برخی مواقع می‌تواند موجب استرس مادران شود. در چنین شرایطی بهترین راهکار برای مادران خانه‌دار، شاغل و کم تجربه استخدام پرستار کودک در منزل است.

اگر ساکن تهران هستید و زمان، انرژی و مهارت کافی برای مراقبت از کودک و نوزاد دلبندتان ندارید، می‌توانید از سرویس پرستار کودک در منزل تهران و همچنین پرستار نوزاد در منزل تهران استفاده کنید. شما می‌‌توانید برای استخدام پرستار کودک و پرستار نوزاد در منزل تهران با پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم تماس بگیرید. آسانیسم با بهره‌گیری از پرستاران آموزش‌دیده، متعهد، دلسوز و مهربان آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان ساکن تهران است.

پرستار کودک در منزل تهران
پرستار کودک در منزل تهران

استخدام پرستار کودک در منزل تهران

شاید برخی از پدر مادرها تصمیم بگیرند که فرزند خود را به مهد کودک ببرند، اما بردن کودکان به مهد کودک نیز چالش‌ها و دردسرهای خودش را دارد؛ چرا که باید نزدیک‌ترین مهد کودک به خانه‌تان را پیدا کنید تا بتوانید راحت و به موقع فرزندتان را قبل از ساعت کاری به مهد کودک ببرید و بعد از ساعت کاری سر موقع او را تحویل بگیرید. از طرفی در مهد کودک‌ها به دلیل حضور فرزندان دیگر، پرستارها و مربی‌ها نمی‌توانند به طور ویژه تنها از کودک شما مراقبت کنند و به او توجه داشه باشند. در چنین شرایطی استخدام پرستار کودک در منزل می‌تواند ایده بهتری نسبت به بردن کودکتان به مهد کودک باشد؛ چرا که نه تنها کودک شما در خانه و محیط آشنا راحت‌تر است بلکه لازم نیست شما زمان زیادی را صرف بردن کودکتان به مهد کودک کنید.

در ادامه برخی دیگر از مزایای استخدام پرستار کودک در منزل تهران نسبت به بردن کودکان به مهدکودک‌ها را معرفی می‌کنیم:

گذراندن زمان بیشتر با کودک دلبندتان

همه مادرها دوست دارند وقتی که از سر کار بر می‌گردند کارهای خانه انجام شده باشد، غذا آماده باشد و فرزندشان نیز تکالیف خود را انجام داده باشد تا زمان بیشتری را با کودکشان به بازی و سرگرمی بپردازند. پرستار کودک در منزل با انجام امور خانه و کمک به فرزندتان در انجام تکالیف مدرسه به شما این امکان را می‌دهد که باقی مانده وقتتان را به فرزندتان اختصاص دهید.

داشتن نظارت بیشتر بر کودکان

با استخدام پرستار کودک در منزل می‌توانید راحت‌تر روی رفتار فرزندتان نظارت داشته باشید؛ از جمله اینکه فرزندتان زمانش را صرف چه اموری می‌کند، چه چیزی می‌خورد و تکالیف درسی‌اش را چگونه انجام می‌دهد. پرستار کودک در پایان ساعت کاری‌اش گزارش دقیقی از فعالیت‌های کودکتان را به شما ارائه می‌دهد.

انعطاف ‌پذیری بیشتر

با استخدام پرستار شخصی کودک در منزل لازم نیست که فرزندتان را صبح زود از خواب بیدار کنید که او را به مهد کودک ببرید و و از طرفی لازم نیست با عجله از محل کارتان خود را به مهد کودک برسانید که فرزندتان را به موقع تحویل بگیربد. پرستار کودک از زمانی که شما از خانه خارج می‌شوید تا وقتی که برمی‌گردید در خانه حضور دارد و از فرزند شما مراقبت می‌کند؛ بنابراین اگر در محل کار شرایط اضطراری پیش بیاید یا از محل کارتان دیر برگردید لازم نیست نگران این باشید که فرزندتان در مهدکودک منتظر شماست.

پرستار کودک در منزل

نحوه استخدام پرستار کودک

همانطور که می‌دانید پرستار کودک قرار است هنگامی که شما در خانه حضور ندارید از فرزند شما مراقبت و نگهداری کند؛ بنابراین برای اینکه خیالتان از امنیت و سلامت فرزندتان راحت باشد لازم است برای استخدام پرستار به مراکز و پلتفرم‌های معتبری که خدمات پرستاری از کودک را ارائه می‌دهند مراجعه کنید. مراکزی که پرستاران حرفه‌ای، مجرب، متعهد، دلسوز و مهربانی را استخدام کرده باشند و دائما بر عملکرد پرسنل خود نظارت داشته باشند. استخدام پرستار کودک شبانه روز یا استخدام پرستار کودک پاره وقت در میان دوستان و آشنایان و سایت‌های آگهی که با هدف ارائه خدمات پرستاری طراحی نشده‌اند و هیچ نظارتی بر عملکرد پرستار ندارند، نه تنها برای شما و کودکتان هیچ فایده‌ای نخواهد داشت، بلکه ممکن است دردسرها و خطراتی به همراه داشته باشد.

نگهداری از کودک نیاز به دانش، مهارت، صبوری و علاقه به کودک دارد؛ بنابراین هرگونه بی نظمی و بی مسئولیتی از طرف پرستار کودک و نداشتن مهارت کافی می‌تواند سلامت و امنیت فرزندتان را به خطر بیندازد.

بنابراین به موسساتی مراجعه کنید که علاوه بر داشتن سابقه در ارائه خدمات پرستاری بر روی عملکرد پرسنل نظارت داشته باشند و از طرفی مشتریان قبلی نیز از این موسسه و خدماتی که ارائه می‌دهد کاملا راضی باشند.

هنگام استخدام مراقب کودک به چه نکاتی توجه داشته باشم؟

در مرحله اول برای پیدا کردن پرستار کودک در منزل تهران باید دنبال فردی علاقه‌مند به ارائه بهترین خدمات مراقبت از کودکان بگردید. همچنین باید نیاز‌ها و انتظارات خود را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال اگر به دنبال این هستید که پرستار حین مراقبت از کودک، فعالیت‌های درسی و زبان انگلیسی را با او تمرین کند، باید به دنبال یک پرستار کودک تحصیل کرده باشید. همچنین ممکن است که بخواهید پرستار علاوه بر مراقبت از کودک منزل امور خانه را نیز انجام دهد. علاوه بر این باید پرستاری را انتخاب کنید که برای مراقبت از کودک شما، روش‌های تربیتی مد نظرتان را بتواند اجرا کند و از لحاظ فرهنگی متناسب با شما باشد.

پرستار بچه در منزل تهران

وظایف پرستار کودک

وظایف پرستار کودک در منزل به عوامل مختلفی از جمله سن کودک، وضعیت جسمانی و سلامتی کودک، تعداد فرزندان و درخواست و انتظارات والدین کودک بستگی دارد؛ اما به صورت کلی در ادامه برخی از وظایف پرستار کودک در منزل تهران را معرفی می کنیم:

 • مراقبت کامل از کودکان: اصلی‌ترین وظیفه پرستار مراقبت از کودک به منظوری جلوگیری از آسیب رساندن به خود است. پرستار کودک باید مراقب باشد که کودک از پله‌ها سقوط نکند، در حمام و دستشویی لیز نخورد و به وسایل تیز، آتش‌زا و خطرناک نزدیک نشود (چاقو، کبرت، داروها و …) 
 • کمک به بهداشت کودک: رسیدگی به نظافت و بهداشت کودکان وظیفه مهم دیگری است که پرستار کودک در منزل باید انجام دهد؛ به عنوان مثال پرستار باید وظایفی چون استحمام کودک، تعویض پوشک نوزدان، تعویض لباس کودکان و …را انجام دهد. 
 • انجام بازی‌های خلاقانه با کودک: از وظایف مهم پرستار کودک بازی و آموزش کودکان است؛ بنابراین پرستار باید ضمن انجام بازی‌هایی که کودک را سرگرم می‌کند، نکات مهمی را با توجه به سن کودک نیز به او آموزش دهد. 
 • انجام وظایف خانه: ضمن مراقبت از کودک وظایفی مانند مرتب سازی اتاق و وسایل بازی کودکان، تهیه غذاها و میان وعده‌های ساده و سالم برای کودکان نیز بر عهده پرستار کودک است.

پرستار بچه چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

اگر در تهران زندگی می‌کنید و تصمیم دارید برای مراقبت و نگهداری از کودکتان پرستاری استخدام کنید، بهتر است قبل از هر اقدامی با ویژگی‌های پرستار بچه در منزل تهران آشنا شوید. در ادامه برخی از ویژگی‌های پرستار بچه را بیان می‌‌کنیم:

 • مسئول و متعهد
 • قابل اعتماد 
 • صبور و با حوصله 
 • منظم 
 • امین و صادق 
 • مهربان و دلسوز 
 • پر انرژی 
 • خلاق و بازیگوش 
 • فعال و سالم 
 • حرفه‌‌ای و آموزش دیده 
 • با سابقه 
 • با اعتماد به نفس 
 • انعطاف‌پذیر
 • خوش ‌اخلاق و شوخ طبع 
 • دارای مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی قوی

خدمات پرستاری کودک در منزل تهران

از جمله خدمات پرستار در منزل تهران در پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مادریار

مادریار در حقیقت فردی است که خودش مادر بوده و با نحوه نگهداری و مراقبت از کودک کاملا آشنا است. مادریار تنها از کودکانی که کمتر از دو سال سن دارند مراقبت می‌کند و علاوه بر مراقبت از کودکان کارهای خانه را نیز جهت کمک به مادر انجام می‌دهد. در ادامه برخی از وظایف مادریار را معرفی می‌کنیم:

 • تربیت کودک
 • آماده کردن شیر خشک برای کودک 
 • تهیه غذا و میان وعده‌های سالم 
 • غذا دادن به کودک 
 • استحمام کودک 
 • تعویض لباس، تعویض پوشک 
 • شستن لباس‌‌های کودک  
 • آموزش نظم و انضباط به کودک 
 • تمیز نگه ‌داشتن اتاق و محیط اطراف کودک 
 • انجام بازی‌های مناسب و خلاقانه 
 • تنظیم ساعت خواب کودک 
 • قصه‌خوانی برای کودک 
 • انجام وظایف منزل (نظافت منزل، شستن ظرف‌ها، شستن لباس‌ها، آشپزی، خرید و …)

کودکیار

کودکیار فردی است که علاوه بر داشتن مدرک کودکیاری باید سابقه کار در مراکز نگهداری از کودک (مهدکودک) را نیز داشته باشد. از وظایف کودک یار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراقبت و نگهداری از کودک 
 • آموزش و بازی با کودک 
 • انجام امور نظافتی محدود به کودک (مرتب کردن اتاق کودک، استحمام کودک و …) 
 • تهیه غذا و میان وعده‌های سالم برای کودک 
 • غذا دادن به کودک

پرستار کودک در منزل تهران

قیمت پرستار کودک در منزل تهران

قیمت پرستار کودک در منزل تهران به عوامل مختلفی از جمله نیاز کودک، سن کودک، وضعیت جسمانی کودک و خانواده او بستگی دارد. در ادامه برخی از عواملی که در تعیین قیمت پرستار کودک در تهران موثر است را معرفی می‌کنیم:

مدت ‌زمان ارائه خدمات

یکی از عوامل موثر بر هزینه پرستار کودک در منزل تهران مدت زمانی است که پرستار در خانه از کودک شما مراقبت می‌کند. مدت زمان خدمت رسانی پرستاران کودک در منزل به نیاز والدین بستگی دارد؛ اما به طور کلی پرستار کودک به سه صورت تمام وقت، نیمه وقت و ساعتی فعالیت می کند.

مسافت

عامل دیگری که بر حقوق پرستار کودک در منزل تهران تاثیرگذار است، مسافت بین پرستار و محل زندگی متقاضی پرستار کودک است؛ هر چه مسافت بیشتر باشد هزینه پرستار کودک نیز بیشتر است.

وضعیت سلامتی و جسمانی کودک

وضعیت جسمانی و بیماری کودک از جمله معلولیت جسمی، اوتیسم، سندروم داون و هر گونه بیماری دیگری بر قیمت پرستار کودک در تهران موثر است؛ چرا که پرستار باید با دانش و مهارت لازم مراقبت از کودکان مبتلا به بیمای‌های خاص آشنا باشد و در موقع اضطرای اقدامات لازم را انجام دهد.

وظایف خانه ‌داری

انجام کارهای خانه عامل دیگری است که بر قیمت پرستار کودک در منزل تهران مؤثر است. برخی از خانواده‌‌ها نیاز دارند که پرستار علاوه بر نگهداری از کودک، امور خانه از جمله نظافت، آشپزی و خرید را نیز انجام دهد.

تعداد فرزندان

تعداد فرزندان نیز بر میزان حقوق پرستار کودک در تهران مؤثر است. هر چه تعداد فرزندان بیشتر باشد زحمت و مسئولیت‌های پرستار نیز بیشتر است و در نتیجه حقوق آن نیز بیشتر خواهد بود.

تجربه پرستار کودک

عامل دیگری که بر هزینه پرستار کودک در منزل تهران تاثیر بسزایی دارد میزان تجربه، مهارت و مدرک تحصیلی پرستار است.

شما می‌‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت پرستار کودک در منزل تهران با توجه به نیاز خود و فرزندتان با کارشناسان پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم تماس بگیرید.

آسانیسم پرستاری مطمئن برای کودک شما اعزام می کند

آسانیسم یکی از معتبرترین و موفق‌ترین پلتفرم‌های خدمات مراقبتی و بهداشتی در منزل است که با همکاری با پرسنل مجرب، باسابقه، دلسوز و مهربان آماده خدمت‌ رسانی به خانواده‌های عزیز ساکن در مناطق غرب، شرق، شمال و جنوب تهران است. تمامی پرستاران کودک آسانیسم قبل از استخدام احراز هویت می‌شوند و پس از اعزام آن‌ها به منزل متقاضی به صورت دوره‌ای بر عملکردشان نظارت می‌شود. در صورت نارضایتی از کار پرستار و یا هرگونه سوال و ابهامی می‌توانید با آسانیسم تماس بگیرید. کارشناسان آسانیسم به صورت 24 ساعته در تمامی روزهای هفته پاسخگوی شما عزیزان هستند؛ بنابراین بدون هیچ گونه نگرانی و دغدغه‌ای می‌توانید مراقبت از فرزندتان را به ما بسپارید.

شما می‌‌توانید برای استخدام پرستار کودک حرفه‌ای، متعهد و با قیمت مناسب فرم ثبت سفارش موجود در سایت یا اپلیکیشن آسانیسم را تکمیل کنید یا با شماره تلفن 02191304433 تماس بگیرید. کارشناسان ما پس از ثبت درخواست شما، برای اطلاع از سن، وضعیت سلامتی کودک، تعداد فرزندان و… با شما تماس خواهند گرفت و پس از هماهنگی‌‌های لازم پرستاری متناسب با نیاز شما و فرزندتان به منزلتان اعزام خواهند کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

22 پاسخ

 1. فرزند من در روز‌های مشخصی از هفته، باید تحت معاینه پزشک قرار بگیره. آیا پرستاری که استخدام می‌کنم میتونه کودک رو در اون ساعت به دکتر ببره؟

  1. بله. یکی از وظایف پرستار کودک با توجه به نیاز شما، همراهی با کودک برای مراجعه به پزشک یا حضور در مهدکودک و مدرسه است.

 2. من یک پرستار میخوام که به پسرم در انجام تکالیف مدرسه کمک کنه. در سعادت آباد زندگی می‌کنم تشکر.

  1. ممنون از شما برای انتخاب آسانیسم. ما در تمام نواحی شهر تهران و حومه آن خدمات ارائه می‌دهیم. سفارش خود را از طریق اپلیکیشن، وبسایت یا با شماره‌گیری 02191304433 ثبت کنید تا از خدمت پرستار کودک تحصیل‌کرده برخوردار شوید.

 3. من پرستارم و باید تعدادی از روز‌های ماه رو برای شب‌کاری در بیمارستان بمونم. آیا پرستار خانم برای مراقبت از کودک در شب می‌فرستید؟

  1. بله امکان اعزام پرستار برای نگهداری از کودک در شب هم وجود دارد.

 4. سلام پرستاری که می‌فرستید علاوه بر مراقبت از کودک، کار‌های خونه رو هم انجام میده؟

  1. سلام، در صورت نیاز و با توجه به درخواست شما امکان انجام امور منزل توسط پرستار وجود دارد. ارائه این خدمت در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

 5. من الان نزدیک به یکساله با موسسه شما برای پرستار مادر بزرگم تماس گرفتم
  تشکر میکنم بابت نیرویی که فرستادین و پیگیری هایی که انجام دادین تا من نیروی مورد نظرمو پیدا کنم

 6. یه کودک یکساله دارم که باید توی خونه تنها باشه تا برم سر کار. امکانش هست یک پرستار که مربی آموزشی خوبی هم باشه برام بفرستید؟

  1. بله حتما. نیروهای ما تمام آموزش های لازم برای نگهدری کودک را گذراندند، پس نگران نباشید.

  1. سلام، کارشناسان این مرکز به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات مشاوره هستند که با تماس با شماره سایت امکان این مشاوره برای شما فراهم است.

 7. برای یه سری کارام باید به بیرون از خونه برم و دوست دارم پسر بچه ام کنام باشه. امکان این دارید که یه پرستار برای نگهداری اون در کنار خودم در اختیارم قرار بدید؟

  1. دوست عزیز سلام. بله شما می توانید با شماره های درج شده داخل سایت تماس بگیرید تا کارشناسان آسانیسم شما را راهنمایی کنند.

 8. مدارک مورد نیاز استخدام پرستار موقع عقد قرارداد چیاست؟

  1. هنگام عقد قرارداد برای استخدام پرستار حتما از مرکز پرستاری مدارک مرتبط با پرستار را بخواهید تا به شما مدارکی مثل عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد شخصی که به عنوان پرستار قرار است با شما همکاری کند را نشان دهند تا بعدا مشکلی در این خصوص نداشته باشید.

 9. پرستار کودک بیمار در منزل آیا احتیاج به دانش و مهارت داره؟

  1. نگهداری از کودکی که با انواع بیماری دست و پنجه نرم می کند بسیار حساس و سطح بالایی از تخصص، نظارت، تعهد و مسئولیت پذیری و دانش و مهارت را می طلبد. بیماری در کودکان به خاطر حساسیتی که باید در زمان نگهداری داشته باشیم موضوع انتخاب یک پرستار متخصص بسیار حساس است.

 10. من یه پرستار کودک در منزل در تهران میخوام که با فرزندم بازی کنه و کارهاشو انجام بده و به صورت شبانه روزی در کنارش باشه هزینه ش حدودا چقدر میشه ؟؟

  1. هزینه پرستار کودک به عوامل مختلفی مانند لوکیشن منزل شما و امور منزل و… بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.