لطفا جهت اعزام پزشک در منزل برای مداوا و تشخیص بیماری، تماس بگیرید یا فرم مربوطه را پر نمایید.
021-89514141

پزشک در منزل

امروزه خدمات دکتر در منزل در حال گسترش می باشد و شما میتوانید جهت راحتی خود، بدون مراجعه به مطب یا بیمارستان، بهترین پزشک ها را در منزل خود داشته باشید و انواع پزشک در منزل را برای شما انجام دهند. مطمئنا گاهی اتفاق می افتد که بیمارانی در منزل دارید و آن بیمار توان حرکتی نداشته یا تمایلی به حرکت ندارد و شما میخواهید ایشان را به پزشک ببرید تا جهت بیماری ایشان تجویزی صورت پذیرد، اینجاست که میتوان از خدمات پزشکی در منزل استفاده نمود.

ویزیت پزشک در منزل توسط پزشکان مجرب - دکتر در منزل - ویزیت در منزل توسط پزشک متخصص

پزشک در منزل برای چه افرادی لازم است؟

خدمات پزشک در منزل یا ویزیت دکتر در منزل ها از زمان‌های قديمي به خوبي شناخته شده است. به دليل بهبود سريع تكنولوژي و با ظهور فرهنگ بيمارستان محور، اين عمل پس از آن كاهش يافت. اما امروزه همه می‌دانند که با بالا رفتن سطح استرس و مشکلات بهداشتی ناشی از زندگی شلوغ و پر دغدغه، مردم می‌خواهند خدمات را با سرعت بسیار سریع، در آرامش و به صورت شخصی تر انجام دهند. خدمات پزشک در منزل برای والدین مجرد، افراد مسن و بچه ها کمک بزرگی است. مراجعه پزشکان در منزل سیستم مراقبت‌های بهداشتی یک جامعه را بهبود می‌بخشند. هرچه افراد بیشتر این خدمات را پذیرفته باشند، کیفیت زندگی بهتری خواهند داشت. زمانی که به پزشک دسترسی ندارید و مراجعه به مطب پزشک برایتان مشکل باشد راه حل مناسب استفاده از پزشک در منزل است.

علاوه بر کاهش دفعات بستری و مراجعه بیمار به بیمارستان، مراقبت در منزل از مراقبت‌هایی است که بیشتر بیماران در مطب یا بیمارستان به پزشک می‌گیرند اختصاصی تر می‌شود. بسیاری از پزشکان روزانه تعداد 20 یا بیشتر بیمار را  ویزیت می‌کنند و هر مراجعه و معاینه بسیار کوتاه است. با رساندن مراقبت مستقیم به بیمار، این مسئله شخصی تر شده و درمان براساس نیازهای پزشکی شخصی هر بیمار تنظیم می‌شود. در این شرایط پزشک به صورت مؤثر تری بیمار را ویزیت و درمان می‌کند. همچنین می‌تواند به بیماران و عزیزانشان آرامش خاطر بدهد و که در آسایش خانه خود از آنها مراقبت می‌شود.

مراقبت‌های بهداشتی و درمان در منزل توسط پزشک و پرستار یک گزینه عالی برای افراد مسن است، اما سایر بیماران نیز می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند. دلایل بالقوه زیادی  برای مراجعه به پزشک در منزل بیمار وجود دارد، اما برخی از رایج ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • مشکلات تحرک مانند ناتوانی یا آسیب دیدگی
 • داشتن مشکلاتی در حمل و نقل وعدم دسترسی آسان به مطب پزشک 
 • مشکلات بینایی که رانندگی را خطرناک می‌کند
 • مشکلات بهداشت روانی یا  اختلالات حافظه (مانند آلزایمر)
 • دارا بودن بیماری‌های مزمن متعدد و پیچیده که حرکت کردن را دشوار می‌کند

دکتر در منزل یا پزشک در منزل تهران - ویزیت پزشک در منزل - اعزام پزشک متخصص به منزل

مزایای دریافت خدمات پزشکی در منزل

موقعیت‌های ویژه زیادی به خصوص در عصرها، شب ها و در ایام تعطیلات عمومی وجود دارد که برای دریافت کمک‌های پزشکی و مراقبت‌‌های  پرستاری با مشکل روبرو می‌شوید. در این زمان پزشک در منزل با ارائه خدمات مراقبتی و درمانی در منزل به افراد میزان موارد اضطراری را کاهش می‌دهد و از وخیم شدن شرایط بیمار جلوگیری می‌کند. در ادامه برخی از مزایای دریافت خدمات پزشک در منزل را شرح میدهیم:

راحتی

هیچ چیز نمی‌تواند احساس خوب ناشی از ماندن در خانه هنگام بیمار بودن داشته باشد. وقتی فردی بیمار است، ترجیح می‌دهد که در محیط خانه خود فرایند درمان را طی کند و ماندن در بیمارستان و انتظار در مطب پزشک برایش دشوار است از این رو مراجعه پزشک به منزل برای آنها احساس بهتری ایجاد می‌کند. امروزه پزشكان دارای تجهیزات پزشکی قابل حمل هستند و براحتی معاینات خود را انجام می دهند.

موارد بسیاری وجود دارد که مشکلات رفت و آمد به مطب پزشک را مشکل می‌سازد. برای مثال   یک بیمار مسن نمی‌تواند به درستی راه برود، بنابراین ادامه درمان در خانه پس طی کردن بخشی ازآن در بیمارستان، توسط پزشک شرایط را برای آنها بسیار آسان می‌کند. بیماران می‌توانند در زمان انتخابی خود از خدمات درمانی با کیفیت در منزل خود برخوردار شوند.

کاهش تایم انتظار در مطب پزشک

یکی از اصلی ترین دلایلی که مردم از مراجعه به مطب پزشک متنفر هستند این است که مجبورند ساعتهای طولانی درآنجا منتظر بمانند. از آنجا که بچه‌ها نسبت به این محیط‌ها آسیب پذیرتر هستند، هیچ والدینی نمی‌خواهد که کودک خود را در شرایطی  که به مدت طولانی در اتاق انتظار با سایر بیمارانی که از سرفه یا مشکلات دیگر رنج می‌برند، قرار دهد. اگر به یک چکاپ ساده احتیاج دارید یا کمی در رابطه با سلامتی خود نگران هستید با ایجاد قرار ملاقات با پزشک در منزل، از نشستن در یک اتاق  با گروهی از افراد مبتلا به  یک بیماری مسری جلوگیری ‌کنید. در این زمان است که به اهمیت خدمات پزشکی  در منزل بیشتر پی می‌بریم.

از این رو با مراجعه پزشک به خانه، شما می‌توانید از تکرار مجدد بیماری وعوارض مربوط به بستری در بیمارستان‌ها برای فرزند خود یا هر عضو دیگری از خانواده جلوگیری کنید. یک پزشک معالج در منزل به شما این اطمینان را می‌دهد  که در زمان مناسب و بدون معطلی به خانه شما مراجعه کند.

جلوگیری از اتلاف وقت برای اعضای خانواده بیمار

اعضای خانواده ی بیماران نمی‌توانند وقت زیادی را برای بردن بیمار به مطب پزشک و سپس منتظر رسیدن نوبتشان بگذرانند. دلیل دیگر اینکه علاوه بر مراجعه به می بایست اطمینان حاصل کرده تا درمان به نحوه مؤثری صورت می‌گیرد. به دلیل اینکه تعداد بیماران در مطب‌ها بالاست، پزشکان فرصت نداشته تا برای هر بیمار وقت زیادی بگذارند. از این رو، آنها اطمینان داده که بیمار به خوبی در خانه درمان می‌شود در حالی که سایر اعضای خانواده نیز در کار روزانه خود دچار اختلال نشوند. در اینجا استفاده همزمان از خدمات پرستاری درمنزل کمک شایان ذکری به خانواده و بیمار خواهد کرد.

دسترسی 24 ساعته

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که بیماران با آن روبرو می‌شوند دسترسی به پزشک متخصص در ساعات مختلف شبانه روز است. به همین دلیل است که برخی از خدمات دکتر در منزل و ارائه مراقبت‌های با کیفیت نیاز شما را برای درمان به موقع رفع می‌کند. شما می‌توانید زمان‌هایی از شبانه روز که مطب پزشکان بسته است و یا آخر هفته‌ها که دسترسی به پزشک آسان نیست از خدمات پزشک در منزل استفاده کنید. برای بسیاری از بیماران، این بدان معناست که آنها می‌توانند 24 ساعت از شبانه روز این مراقبت‌ها را دریافت کنند.

حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات بیمار 

با مراجعه به دکتر در منزل این اطمینان حاصل می‌شود که تمام اطلاعات مربوط به یک بیمار خاص برای شخص دیگری آشکار نمی‌شود، زیرا فقط در منزل خود تحت معالجه قرار می‌گیرند. در این صورت فقط پزشک مربوطه از شرایط بیماری فرد را  با خبر است و به پرونده های مربوط به او دسترسی دارد. از این رو، زمانی که شما درگیر یک بیماری هستید و نمی‌خواهید که فرد دیگری از آن مطلع شود،می توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شما در دستان پزشک محفوظ باقی می‌ماند.

پزشک در منزل و دکتر در منزل در کمترین زمان - اعزام پزشک متخصص به منزل - ویزیت در منزل

ایمنی بیمار

نشستن در مطب‌ پزشکان  فقط  ناخوشایند و وقت گیر نیست بلکه بسیار پر استرس و خطرناک است. در حالی که در آنجا هستید، شما همیشه در معرض سایر بیماران و طیف وسیعی از بیماری‌هایی هستید که سایر مراجعه کنندگان به آنها مبتلا هستند. این موضوعی است که حتی برای افراد کاملاً سالم با سیستم ایمنی قوی و بیشتر برای افراد سالخورده، که عملکرد سیستم ایمنی بدن آنها در ضعیف شده است،  یک تهدیدی محسوب می‌شود.

هم چنین یکی دیگر از مشکلات بیماران سالمند، خطر آسیب دیدگی است. با افزایش سن، تعادل افراد سال خورده به خطر می‌افتد و انعطاف پذیری و تحرک آنها  از دست می‌رود. در این شرایط رفتن به هر جایی، از جمله مطب پزشک را دشوار می‌شود. سقوط در راه مراجعه به مطب پزشک می‌تواند منجر به آسیب جدی شود و دردسر‌های زیادی را ایجاد کند. در همه این موارد بهترین گزینه این است که از خدمات مراقبت در منزل استفاده کنید.

دکتر در منزل چه کاری انجام میدهد؟

یکی از مهمترین مزایای مراقبت‌های بهداشتی در خانه این است که می‌‍‌توان آن را با توجه به نیاز بیمار تنظیم کرد. ویزیت‌های پزشکی در منزل می‌تواند برای تأمین همه چیز از داروهای پیشگیری گرفته تا مدیریت شرایط پیچیده مزمن استفاده شود. هم چنین می‌توانند توسط طیف گسترده ای از متخصصان پزشکی اعم از ارتوپدی، قلب و عروق، اطفال، زنان و زایمان و موارد دیگر را شامل شود.

اعزام پزشک در منزل، پزشک عمومی در منزل, پزشک خصوصی در منزل - ویزیت دکتر در منزل

پزشک در منزل می‌تواند خدمات گسترده ای از جمله موارد زیر را ارائه دهد:

 • مراقبت های اولیه
 • مشاوره تخصصی در رابطه با بیماری‌های مزمن
 • مراقبت‌های ماهر پرستاری
 • فیزیوتراپی
 • کار درمانی
 • گفتار درمانی توسط دکتر در منزل
 • مراقبت تسکینی
 • مراقبت از زوال عقل
 • مدیریت دارو
 • مشاوره دیابتی
 • مشاوره بهداشت و تغذیه
 • مراقبت از زخم توسط ویزیت در منزل

ویزیت دکتر در منزل با توجه به نیاز بیمار قابل تنظیم است و ممکن است شامل ترکیبی از خدمات ذکر شده در بالا باشد. با ارائه خدمات بهداشتی در منزل، پزشكان در منزل قادر به تداوم مراقبت بهتر از بیماران هستند. یکی از نکات قابل توجه درمان درمنزل این است که شما از ابتلا به عفونت‌های بسیار خطرناک شایع بیمارستانی در امان خواهید ماند.