ویزیت در منزل تهران

02 بهمن 1399
/
زهرا ابراهیمی

به این آمار دقت کنید: بیش از ده هزار کودکی که پس از جنگ جهانی دوم به دنیا آمده اند، سن 75 سال را رد کرده اند! سنی که علاوه بر مراقبت بیشتر، بیشترین تعداد دفعات مراجعه به پزشک را دارد. البته مسئله به اینجا ختم نمی شود. هر چه سن بالاتر می رود، امکان رفت و آمد به مراکز درمانی نیز کمتر می شود. البته دیگر عزیزانی هم وجود دارند که به دلیل شرایط فیزیکی قادر به این کار نیستند. پس چاره کار چیست؟ درمان در منزل. اگر هم در تهران سکونت دارید، ویزیت در منزل تهران مناسب ترین گزینه برای نگهداری و مراقبت از این نازنینان خواهد بود.

افزایش تعداد افراد کم توان و سالمند باعث به وجود آمدن این روند شد. افرادی که با گذشت زمان بیش از پیش مجبور به خانه نشینی و ادامه پروسه درمان خود در منزل هستند. حال هر چه این روند راحت تر انجام پذیرد، روحیه و قوای جسمانی بیمار نیز با سرعت بالاتری رشد خواهد داشت. تصور کنید تنها با برقراری یک تماس با متخصص، انجام معاینات و ویزیت پزشک در منزل بیماری شما تشخیص و درمان شود. چقدر همه چیز ساده خواهد بود!

البته که امروزه با توسعه تکنولوژی امکان ویزیت در پشت دوربین های گوشی یا کامپیوترهای خانگی مهیا شده است. ولی به نظر شما این گونه معاینه کافی است؟ بدون شک هر چقدر تکنولوژی پیشرفت داشته باشد، باز هم هیچ چیز جایگزین ویزیت حضوری را نخواهد شد. به نظرتان دیگر مزایای این روش چیست؟

ویزیت در منزل تهران؛ کم هزینه و بی دردسر

در اواخر قرن 20 میلادی، انجام ویزیت در منزل تهران تقریباً منسوخ شده بود. اما گذشت زمان باعث ترویج این روش و اثبات مزایای آن شد. شیوع کرونا یکی از چنین موقعیت ها بود. از جمله مزیت های آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزیت درمنزل تهران, ویزیت در منزل, مزایای ویزیت در منزل تهران,درمان در منزل

کاهش میزان بستری

یکی از بزرگترین مزیت های این روش، کاهش هزینه های بیمارستانی اعم از بیمه و بستری شدن است. طبق نتیجه مطالعات، افرادی که پروسه درمان را در منزل طی می کنند، 9% کمتر نیاز به بستری پیدا خواهند کرد. نیاز به مراجعه به مراکز درمانی تخصصی نیز به میزان 20% کاهش می یابد.

ارتقاء ایمنی بیماران

جمعیت سالمندان جهان هر روزه رو به افزایش است. ولی نکته مهم تعداد افرادی است که به دلایل متعدد خانه نشین شده اند. ویزیت پزشک در منزل به متخصص اجازه می دهد تا بیمار را با کمترین تحرکی معاینه کند. علاوه بر آن، امکان تزریق آمپول در منزل، بررسی وضعیت عمومی وی، ارزیابی داروها و پاسخ بیمار به آنها را نیز فراهم می آورد. بدون آن که ریسک یا خطری آنها را تهدید نماید. به عبارت دیگر، ویزیت در منزل تهران نه تنها افزایش درک پزشک از شرایط بیمار را به همراه خواهد داشت، بلکه ارتباط میان آنها را نیز تقویت خواهد کرد.

ویزیت درمنزل تهران, ویزیت در منزل, مزایای ویزیت در منزل تهران,درمان در منزل

صرفه جویی در زمان

ابتدایی ترین مزیتی که پس از شنیدن و خواندن درباره این نوع معاینه به ذهن ما خطور می کند، صرفه جویی در زمان بیمار است. بررسی نتایج تحقیقی که روی 13 هزار وقت ویزیت انجام شد، نشان از رضایت حداکثری افراد از ویزیت خانگی دارد. تقریباً 70% از بیماران اظهار داشتند که دلیل انتخاب این روش، راحتی آن بود. دلیل رایج بعدی، دریافت سریعتر خدمات پزشکی گزارش شد.

به گفته این مطالعه میانگین زمانی که پزشک پس از تقاضای ویزیت خانگی به محل می رسد 1 ساعت و سی دقیقه است. درخواست نوبت از پزشک نیازمند تغییر برنامه هفتگی یا ماهانه ما است. در حالیکه ویزیت خانگی اینگونه نیست.

افزایش رضایتمندی پزشکان

لازم به ذکر است که بسیاری از پزشکان ویزیت در منزل تهران را ترجیح می دهند. چطور؟ جواب مشخص است. پزشکان بسیاری این روش را پادزهری علیه نگرانی های روزافزون در این شغل پر مخاطره می دانند. در ویزیت خانگی پزشک با در نظر گرفتن میزان زمان کافی تمام موارد موثر در بیماری فرد را شناسایی می کند. پس از آن، با ارزیابی رژیم غذایی، فعالیت بدنی و وضعیت روحی وی مناسب ترین و بهترین روند درمان را برای فرد تعیین می کند.

به عبارت دیگر، مدت زمان اختصاص یافته به بیمار در ویزیت خانگی در مقایسه با معاینات درون بیمارستانی بسیار بیشتر است. بنابراین متخصصین در مراکز درمانی مجبور به تشخیص بیماری در زمان محدوداند که همین امر یک چالش غیر قابل انکار است. حال که با مزایای این روش آشنا شدیم، به نظر شما چطور میتوان به یک ویزیت کارآمد دسترسی داشت؟

ویزیت درمنزل تهران, ویزیت در منزل, visit to tehran's house

عواملی که خدمات ویزیت در منزل تهران را موثرتر می سازد

البته که سلامت افراد موضوع رقابتی نیست؛ اما با ترویج هر چه بیشتر این نوع از درمان، به تعداد کلینیک هایی که این روش را ارائه می دهند افزوده می شود. با این حال، تفاوت موسسات یا پزشکان حاذق با دیگران چیست؟ مهمترین عامل در پروسه درمان خانگی، تخصص و تجربه پزشک معالج است. آشنایی با بیماری های متعدد، داروهای جدید و متنوع، نیازهای روانشناختی گوناگون و ... از جمله مواردی هستند که عدم وجود دانش و تجربه مرتبط خطرات سهمگینی را برای بیماران به همراه خواهد آورد.

مورد بعدی، قابل اعتماد بودن پزشکان است. البته که تجربه در این صنف، اعتبار را به همراه دارد. ولی صداقت یکی دیگر از ارکان اساسی این فرایند می باشد.
یکی از خدمت های ارائه شده موسسه آسانیسم در مراقبت و درمان شما عزیزان، ویزیت در منزل تهران است. پزشکان ما متخصصینی ماهر و مجرب اند که تمام تلاش خود را جهت بهبود شرایط شما به کار می گیرند. تنها یک تجربه کافی است تا با تلاش بی وقفه ما برای سلامتیتان آشنا شوید. بنابراین اگر به دنبال موثرترین و کارآمدترین روند درمان هستید، با ما تماس بگیرید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
7 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.
اینماد مربوط به آسانیسم