استخدام پرستار کودک

19 خرداد 1400
/
زهرا ابراهیمی

استخدام پرستار کودک همواره تصمیم سختی برای والدین است؛ زیرا احتمالا با تفکرات منفی و بعضا عذاب وجدان رو به رو می شوند. اینکه به اندازه کافی برای فرزند خود وقت نمی گذارند، عدم حضور آنها کنار فرزندشان به احساسات آنها صدمه می زند یا مبادا در این سن ارزش های ضروری برای پایه ریزی یک زندگی موفقیت آمیز را آموزش نبینند. درحالیکه نه تنها این گونه نیست، بلکه حضور پرستار بچه نه تنها برای والدین بلکه برای کودکان بسیار مفید خواهد بود. چگونه؟

استخدام پرستار کودک, مزایای استخدام پرستار کودک

آیا استخدام پرستار کودک اهمیت دارد؟ چرا به آنها نیازمندیم؟

شرایط دنیای مدرن امروزی و شاغل بودن والدین باعث شده تا کودکان نتوانند به اندازه کافی با خانواده خود وقت بگذرانند. در واقع می توان گفت زمان مفیدی که والدین قادر به بازی کردن با کودکان یا آموزش نکات مهم به آنها هستند، تقریبا تنها محدود به آخر هفته ها و روزهای تعطیل است. پس چاره چیست؟ آیا مراجعه به نزدیک ترین مهدکودک راه حل مناسبی خواهد بود؟ آیا در مهدکودک توجه کافی به فرزند شما می شود؟

اینجاست که استخدام پرستار کودک اهمیت پیدا می کند. شاغل بودن شما برای رفاه بیشتر و فراهم آوردن آسایش بهتر برای کودکتان است. پس مراقبت و آموزش خصوصی به پرداخت قیمت پرستار بچه –که هر چند به صرفه تر از بردن به مهدکودک است- می ارزد.

فارغ از شاغل بودن والدین، دلیل دیگری نیز می تواند نیاز به این دسته از پرستاران را ایجاد کنند. علت مهمی که زندگی کودکان را تحت الشعاع قرار خواهد داد و آن چیزی نیست جز آموزش حرفه ای.

پرستاران کودک، افراد آموزش دیده و با تجربه ای هستند که سعی در آموزش فرزندان شما با استفاده از بازی و سرگرمی به وسیله جدیدترین متدهای روز دنیا را دارند؛ بنابراین روند تعلیم بسیار کارآمدتر و مفیدتر پیش خواهد رفت.

علاوه بر آموزش، دیگر مزیت حضور پرستار کودک چیست؟

مزایای استخدام پرستار کودک

کمک گرفتن از پرستار بچه نه تنها برای کودک، بلکه برای والدین او نیز سودمند خواهد بود

والدین نیز نیاز به استراحت دارند

پدر و مادر بودن شغلی است که بدون تعطیلی در هر ساعتی از شبانه روز و در هر وضعیت روحی یا جسمانی، موظف به کار کردن هستید؛ بنابراین حتی اگر شاغل نباشید، باز هم برای استراحت نیاز به زمان هایی دارید تا برای خودتان باشید. استخدام پرستار کودک در این شرایط به کمک شما خواهد آمد.

حضور پرستار کودک به شما کمک خواهد کرد تا در زمان های آزاد، به کارهایی مشغول شوید که دوست دارید اما به دلیل سن کم فرزندتان قادر به انجامشان نیست. یا اصلا بدون دغدغه و نگرانی کمی ریلکس کنید. قطعا تاثیرگذاری والدین بانشاط و سرزنده بیشتر از والدین همیشه حاضر اما خسته است.

حدود وابستگی تعیین خواهد شد

والدین اولین افرادی اند که کودک با آنها در ارتباط است. در واقع، کودکان بیشترین زمان خود را با آنها سپری خواهند کرد. به همین منظور ایجاد وابستگی شدید میان والدین و کودک امری طبیعی است. از این رو ایجاد کمی فاصله با حضور پرستار کودک به سالم تر ساختن این ارتباط کمک خواهد کرد.

در این شرایط بچه ها متوجه خواهند شد که والدین همیشه حضور ندارند؛ بنابراین بهتر است با بقیه نیز ارتباط برقرار کنند.

مهارت های ارتباطی کودکان ارتقاء می یابد

حضور پرستار به بچه ها آموزش می دهد که باید از نقطه امن خود خارج شده و برای برقراری ارتباط (بازی کردن)، کمک گرفتن و حفظ روحیه اجتماعی خود با دیگران هم کلام شوند. قطعا تعلیم مهارت های ارتباطی ابتدایی آنها با استخدام پرستار کودک آغاز خواهد شد.

توانمندی ها و ارزش ها به صورت خصوصی به کودک آموزش داده خواهد شد

به دلایل عنوان شده، احتمالا زمان یا انرژی کافی برای تعلیم فرزندتان را ندارید. به همین دلیل، تنها منبع آموزش، اخلاق و رفتار خودتان است. البته که این امر به خودی خود بد نیست، اما در همه شرایط جوابگو نخواهد بود.

قطعا باید فردی حضور داشته باشد تا علت رفتار و بازخورد بزرگسالان و منش صحیح را به آنها آموزش دهد. اگر والدین قادر به انجام آن نیستند، پس چه کسی بهتر از پرستار بچه که می تواند تمام این امور را به بهترین شکل ممکن برای کودکان بازگو نماید.

استخدام پرستار کودک, مزایای استخدام پرستار کودک, ویژگی های پرستار کودک

پرستار کودک باید چه ویژگی ها و توانمندی هایی را دارا باشد؟

دانش و تجربه هر دو به صورت همزمان به کمک این دسته از پرستاران خواهد آمد و تنها یکی از آنها کافی نخواهد بود. منظور از دانش، داشتن تحصیلات و مدارک معتبر در زمینه روانشناسی کودک یا کودک یاری است. علومی که در درک و کنار آمدن با کودکان به پرستاران کمک خواهد کرد. علاوه بر آن، باعث می شود متناسب با تیپ شخصیتی کودک و محیط رشد او، روند آموزش و پرورش اش با برنامه ریزی پیش رود. این برنامه ریزی قطعا بدون استخدام پرستار کودک ممکن نخواهد بود.

تجربه نیز دیگر فاکتور مهم در این امر است. در حقیقت علم تمام نکات تعلیم، پرورش و مراقبت از کودک را به صورت تئوری به شما آموزش می دهد و این تجربه یک پرستار است که آگاهی او از این امر را به صورت عملی ثابت می کند. تجربه روند درک کودک و برنامه ریزی برای نگهداری از او را تسهیل می بخشد.

قیمت پرستار بچه چقدر است؟

قیمت پرستار بچه متناسب با خدمات ارائه شده و ساعت کاری متفاوت خواهد بود. منظور از خدمات این است که شما به عنوان والدین از پرستار کودک چه انتظاری دارید. آیا صرفا بودن کنار فرزندتان در زمان تنهایی آنها کافی است یا باید در دروس و انجام تکالیف به آنها کمک کنند؟ یا اصلا فرزندتان بسیار کم سن و سال است و مراقبت از وی شامل موارد دیگری چون کمک به دستشویی، تهیه غذا و ... می شود؟

عامل مهم بعدی این است که برای چه مدت زمانی نیاز به این سرویس دارید. آیا به حضور پرستار تنها در تایم کاری تان نیاز دارید یا به دلیل ماموریت، نگهداری از بیمار و ... تمایل به استخدام پرستار کودک به صورت شبانه روزی دارید؟

تمامی این موارد به هنگام ثبت سفارش لحاظ شده و سپس قیمت نهایی به شما اعلام می گردد. البته در نظر داشته باشید که آسانیسم به عنوان یکی از معتبرترین پلتفرم های خدمات پرستاری، این دسته از سرویس ها را با کمک مجرب ترین پرستاران در ارزان ترین قیمت و با بالاترین کیفیت در دسترس شما عزیزان قرار داده است.

برای استخدام پرستار کودک به کجا مراجعه کنیم؟

ثبت درخواست کاملا رایگان و بسیار ساده است و تنها 1 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. کافی است فرم مربوطه را پر کرده و اطلاعات ابتدایی را وارد نمایید. پس از آن کارشناسان آسانیسم برای هماهنگی بیشتر از بابت پرستار، قیمت و روز مد نظر با شما تماس خواهند گرفت.

روش بعدی از طریق شماره تلفن آسانیسم است. شما می توانید با شماره گیری تلفن 02189514141 به این اطلاعات دست یافته و درخواست استخدام پرستار کودک را ثبت نمایید.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
10 + 5 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.