خانه

پرستار سالمند در کرج

پرستار سالمند در کرج

بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری، مراقبت از فرزندان، انجام وظایف خانه و در برخی مواقع به دلیل دوری از خانه نمی‌توانند از والدین سالمند خود مراقبت کنند. در این شرایط لازم است که فردی مطمئن در کنار سالمندان باشد تا به آن‌ها در انجام کارهای شخصی، مراجعه به پزشک و مراکز درمانی کمک کند. اگر شما ساکن کرج هستید، اما مجبورید به دلیل مأموریت‌های کاری به تهران یا سایر شهرها مسافرت کنید، می‌توانید با استخدام پرستار سالمند در کرج از راه دور نیز مراقب عزیزانتان باشید. پرستار سالمند در منزل می‌تواند به صورت شبانه‌روز در کنار سالمند شما باشد و ضمن کمک به او در انجام کارهای شخصی و روزمره، شما را از وضعیت سلامت روحی و جسمانی عزیزتان مطلع کند.

چه زمانی نیاز به پرستار سالمند در کرج داریم؟

امروزه همه اعضای خانواده یا شاغل هستند یا به مدرسه و دانشگاه می‌روند و نمی‌تواند در کنار عزیز سالمندشان بمانند و از آن‌ها مراقبت کنند. از طرفی، تنها گذاشتن سالمندان در خانه هم می‌تواند سلامتی جسمانی و روانی آن‌ها را به خطر بیندازد.

برخی از سالمندان نیز به دلیل بیماری نیاز به مراقبت‌های بیشتری از جمله تعویض پوشک، تعویض سوند، تعویض پانسمان، انجام تزریقات و … دارند؛ اغلب انجام این کارها از عهده اعضای خانواده ساخته نیست و لازم است توسط فردی آموزش دیده انجام شود تا آسیبی به سالمند وارد نشود.

در برخی مواقع سالمندان به دلیل از دست دادن توانایی حرکتی‌شان لازم است دائماً در رخت خواب بمانند. در این شرایط باید اعضای خانواده توانایی جسمی جابه‌جا کردن عزیزشان به منظور استحمام و جلوگیری از زخم بستر را داشته باشند، در غیر این صورت ممکن است آسیب بیشتری به سالمندشان وارد کنند.

تمامی این عوامل نشان دهنده این است که شما نیاز به یک پرستار سالمند دارید تا در زمانی که در خانه حضور ندارید و یا توانایی و مهارت‌های لازم در زمینه مراقبت از سالمند بیمارتان را ندارید به شما و والدین سالمندتان کمک کند.

اگر نیاز دارید که فردی به شما در زمینه مراقبت از سالمند سالم یا بیمارتان کمک کند، می‌توانید از سرویس پرستار خصوصی سالمند در منزل پلتفرم آسانیسم بهره‌مند شوید.

مزایای بهره مندی از سرویس پرستار سالمند در منزل کرج

قیمت پرستار سالمند 

قیمت پرستار سالمند کرج به عوامل مختلفی از جمله نیاز سالمند و خانواده او بستگی دارد. از جمله عواملی که در تعیین قیمت پرستار سالمند در کرج تأثیر گذارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدت زمان ارائه خدمات

پرستاری در منزل به نیاز سالمند و درخواست خانواده‌های آن‌ها بستگی دارد، اما پرستاران سالمند به طور کلی به سه شکل زیر خدمات ارائه می‌دهند:

 • شبانه‌روزی
 • روزانه یا پاره وقت
 • ساعتی

مسافت

مسافت میان پرستار و محل زندگی سالمند نیز از جمله عواملی است که بر قیمت پرستار سالمند مؤثر است.

وضعیت جسمانی

وضعیت جسمانی و بیماری سالمند از جمله آلزایمر، پرخاشگری و عصبی بودن، پوشکی بودن سالمند و… نیز بر قیمت پرستار سالمند تأثیر می‌گذارد.

وظایف خانه‌داری

انجام وظایف خانه نیز از جمله عوامل مهم دیگری است که بر قیمت پرستار سالمند مؤثر است؛ بنابراین اگر پرستار علاوه بر مراقبت از سالمندتان، باید کارهای خانه از جمله نظافت و خرید را نیز انجام دهد، در هزینه پرستار تاثیر می‌گذارد.

استخدام پرستار سالمند در کرج

با شروع سالمندی تغییراتی در سبک زندگی افراد ایجاد می شود. در این دوره فرد از لحاظ جسمی و روحی تغییرات زیادی را تجربه می کند و به دلیل بیماری، رژیم غذایی خاص و مصرف دارو نیاز به نگهداری و مراقبت بیشتری دارد.
بیشتر سالمندان تمایل دارند دوران سالمندی خود را در منزل و به طور مستقل سپری کنند اما متاسفانه اعضای خانواده آن‌ها زمان کافی برای نگهداری سالمندان را ندارند و باید از خدمات پرستاری در منزل بهره مند شوند. به همین دلیل انتخاب پرستار سالمند خوب و مناسب در کیفیت زندگی سالمند بسیار تاثیرگذار است.
انتخاب پرستار می تواند چالش های زیادی برای شما داشته باشد. ما در آسانیسم با کادری مجرب و آموزش دیده امکان استخدام پرستار سالمند در کرج را برای شما فراهم کرده ایم.
شما می‌توانید برای استخدام پرستار سالمند در کرج فرم ثبت سفارش موجود در سایت یا اپلیکیشن آسانیسم را تکمیل کنید. یا با شماره 02189514141 تماس بگیرید. کارشناسان آسانیسم پس از ثبت درخواست شما جهت هماهنگی‌های بیشتر و اطلاع از وضعیت سلامتی و نیازهای سالمندتان با شما تماس خواهند گرفت، سپس پرستاری متناسب با نیاز شما و عزیزتان به محل مورد نظر شما اعزام می‌کنند.

پرستار سالمند در منزل کرج

مزایای پرستار سالمند در کرج

حضور پرستار دلسوز، آموزش دیده و مسئولیت‌پذیر در کنار عزیزان سالمندتان مزایای زیادی دارد؛ از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود شرایط روحی

سالمندان هنگامی که همه اعضای خانواده، خانه را به منظور رفتن به دانشگاه یا محل کار ترک می‌کنند یا در طول روز و گاها در طول هفته به آن‌ها سر نمی‌زنند، دچار افسردگی و انزوا می‌شوند؛ بنابراین اگر فکر می‌کنید که والدین سالمند شما سالم هستند و می‌توانند از عهده کارهای شخصی و روزمره خود برآیند فراموش نکنید که آن‌ها نیاز به همدم و هم‌صحبت دارند. استخدام پرستار سالمند در خانه تنها به منظور انجام کارهای سالمند نیست، بلکه پرستار هم‌صحبت و همدم سالمند است. حضور پرستار سالمند حرفه‌ای، با روابط اجتماعی قوی، از بروز افسردگی و گوشه‌گیری در سالمندان جلوگیری می‌کند.

افزایش امنیت و حفظ سلامتی سالمندان

 • بسیاری از سالمندان به دلیل از دست دادن توانایی جسمی و حرکتی ممکن است لیز بخورند یا از پله‌ها سقوط کنند. پرستار سالمند می‌تواند با ایجاد یک محیط امن در خانه و همراهی سالمندتان از بروز حوادثی ازجمله سقوط و لیز خوردن آن‌ها جلوگیری کند.
 • همان‌طور که می‌دانید، بسیاری از سالمندان به دلیل ابتلا به بیماری آلزایمر، فراموش می‌کنند که داروهایشان را به موقع و درست مصرف کنند. پرستار سالمند در منزل بر مصرف صحیح و به موقع داروهای سالمندتان نظارت دارد و از بروز تداخلات دارویی در عزیزتان جلوگیری می‌کند.
 • از طرفی، پرستار سالمند با نظارت بر رژیم غذایی سالم و تشویق سالمندتان به ورزش از بروز بیماری‌هایی چون فشار خون، چربی، چاقی و… در سالمندتان جلوگیری می‌کند.

استقلال بیشتر

افراد سالمند اصلاً دوست ندارند که از خانه خود دور شوند و به خانه فرزندان خود یا خانه سالمندان بروند. آن‌ها دوست دارند در این سن نیز مانند گذشته در خانه خود زندگی کنند و با همسایگان و دوستانشان مانند گذشته معاشرت داشته باشند. استخدام پرستار به سالمند شما کمک می‌کند که مانند گذشته استقلال زندگی خود را حفظ کند.

کمک به مراقبان خانواده

مزایای پرستار سالمند شامل حال اعضای خانواده نیز می‌شود؛ چرا که نه تنها از مسئولیت‌های آن‌ها در مراقبت از عزیزان سالمندشان کاسته می‌شود، بلکه زمانی که از سالمندان خود دور هستند، خیالشان از بابت سلامتی آن‌ها راحت است. مخصوصاً زمانی که سالمند بیمار است، حضور پرستار شخصی سالمند بیمار در منزل یا بیمارستان به عنوان همراه بیمار احساس آرامش و امنیت بیشتری به خانواده‌ها می‌دهد؛ چرا که اطمینان دارند فردی حرفه‌ای و متخصص در کنار عزیزشان هست و در مواقع اضطراری اقدامات لازم را جهت حفظ جان آن‌ها انجام می‌دهد.

کاهش نیاز مراجعه حضوری به مراکز درمانی

با استخدام پرستار سالمند در کرج به ندرت نیاز به مراجعه حضوری به مراکز درمانی چون درمانگاه‌ها خواهید داشت؛ زیرا یک پرستار ماهر و باتجربه کنار شما حضور داشته و تمام نیازهای پزشکی و درمانی شما را پاسخ می‌گوید. در صورت بروز هرگونه اشکال یا خطا در روند درمان نیز کارهای اولیه را انجام خواهد داد؛ بنابراین نه تنها نیازی به مراکز درمانی باقی نمی‌ماند، بلکه احتمال آن نیز به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

استخدام پرستار سالمند در منزل کرج

انواع خدمات پرستاری سالمند در کرج

پرستار سالمند در کرج خدمات زیادی ارائه می‌دهد و این خدمات با توجه به نیاز سالمندتان متفاوت است؛ اما به طور کلی از جمله خدماتی که پرستار سالمند در کرج ارائه می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیزیوتراپی در منزل

یکی از مهم‌ترین خدماتی که پرستار سالمند ارائه می‌دهد فیزیوتراپی در منزل است. بسیاری از سالمندان در این دوران به دلیل پوکی استخوان، جراحی، سکته مغزی و… با مشکلات حرکتی مواجه می‌شوند. پرستار سالمند با انجام ماساژ و تمرینات حرکتی مناسب به سالمندان کمک می‌کند تا توانایی حرکتی خود را به دست بیاورند. در برخی مواقع که این توانایی قابل بازیابی نیست، پرستار به سالمند آموزش می‌دهد که چگونه با نبود این توانایی کنار بیاید و کار کند.

سرم تراپی در منزل

یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف پرستار سالمند در کرج، سرم تراپی است. بسیاری از سالمندان به دلیل بیماری، نداشتن توانایی جسمی و تنهایی نمی‌توانند به منظور انجام تزریقات به مراکز درمانی مراجعه کنند. پرستار سالمند آموزش دیده و حرفه‌ای می‌تواند با انجام تزریقات صحیح و به موقع در منزل به آرامش، آسایش و بهبود سلامتی عزیز سالمندتان کمک کند.

تعویض سوند در منزل

بسیاری از سالمندان نیاز به سونداژ دارند. انجام سونداژ از عهده اعضای خانواده ساخته نیست، مگر این که مهارت لازم در این زمینه را کسب کرده باشند. توجه داشته باشید که انجام این کار توسط فرد مبتدی و یا کسی که هیچ تجربه و دانشی در این زمینه ندارد می‌تواند باعث صدمه به دستگاه ادراری، ناراحتی و عفونت در سالمندتان شود؛ بنابراین در صورتی که سالمندتان به سونداژ نیاز داشته باشد باید پرستاری را استخدام کنید که از این مهارت برخوردار باشد.

مراقبت و نگهداری از سالمند

بیشتر افراد سالمند به دلیل کهولت سن، نداشتن توانایی جسمی و بیماری در انجام کارهای شخصی مثل، لباس پوشیدن، استحمام، خرید، آشپزی، نظافت منزل و … با مشکل روبه‌رو هستند. به همین دلیل یکی از وظایف اصلی پرستار سالمند در کرج این است که به والدین سالمند شما در انجام این کارها کمک کند.

همدم سالمند در منزل

بسیاری از سالمندان سالم هستند و هیچ مشکلی در انجام کارهای شخصی و روزمره‌شان ندارند؛ اما از مشکل تنهایی و دوری از فرزندان و نوه‌هایشان رنج می‌برند. در چنین شرایطی پرستار سالمند می‌تواند به عنوان همدم و هم‌صحبت سالمند در منزل حضور پیدا کند و در زمان تنهایی در کنار او باشد. پرستار سالمند می‌تواند به والدین شما کمک کند که در طول هفته به خانه شما یا دوستانش بروند و مانند گذشته با اطرافیان معاشرت داشته باشند.

مناطق تحت پوشش آسانیسم در کرج

آسانیسم یک پلتفرم‌ خدمات پرستاری در منزل است که علاوه بر شهر تهران، شهر کرج و همه مناطق آن را از جمله عظیمیه، گوهردشت، مهرشهر، گلشهر، جهانشهر و … را تحت پوشش دارد و خدمات ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید از طریق سایت و اپلیکیشن آسانیسم و همچنین شماره تلفن 02189514141 با کارشناسان آسانیسم در ارتباط باشید و درخواست خود را جهت استخدام پرستار سالمند یا هر سرویس دیگری ثبت کنید.

پرسنل آسانیسم همگی آموزش دیده و متخصص هستند و قبل از استخدام احراز هویت شده‌اند؛ بنابراین بدون هیچ نگرانی می‌توانید نگهداری و مراقبت از عزیزانتان را به ما بسپارید. پس از اعزام پرستار به منزل شما جهت خدمت‌رسانی، کارشناسان آسانیسم به صورت دوره‌ای بر عملکرد آن‌ها نظارت دارند و در صورت هرگونه نارضایتی پاسخگو و پشتیبان شما خواهند بود.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار کرج در منزل از ما پرسیده اید. برای توضیحات بیشتر، با ما تماس بگیرید.

قیمت پرستار سالمند در منزل با توجه به عوامل مختلف مانند تعداد ساعات کاری، مسافت بین پرستار و فرد سالمند و… متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید.

در صورتی که ساکن کرج هستید و به پرستار سالمند در منزل نیاز دارید، حتما از مراکزی که مجوز رسمی دارند، خدمات بگیرید. پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم با کادری مجرب و آموزش دیده آماده ارائه انواع خدمات پرستاری و مراقبتی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خدمات پرستار سالمند در کرج شامل خدمات پزشکی و درمانی، توجه به مصرف صحیح داروها، انجام کارهای شخصی و همراهی سالمند می شود.

خدمات پرستاری سالمند در منزل آسانیسم، تمام مناطق کرج (عظیمه،میدون اسبی، میدون مهران، طالقانی، بلوار شریعتی، فردیس و …) را تحت پوشش قرار می دهد.

4 پاسخ

 1. سلام ما عظیمیه کرج هستیم برای شنبه تا پنجشنبه برای پدر و مادرم نیاز به پرستار سالمند دارم ولی میخوام کسی باشه که از جفتشون نگهداری کنه و کارای منزل هم انجام بده. با توجه به اینکه از دونفر باید مراقبت کنه و ۶ روز در هفته هم لازم داریم اگر روزانه بگیرم به صرفه تر میشه برام یا شبانه روزی؟

  1. سلام مهین عزیز، به طور کلی به دلیل اینکه هزینه رفت و آمد پرستار بر قیمت عاملی تاثیرگذار است، درخواست نیرو به صورت شبانه روزی برای درخواست کننده مقرون به صرفه تر خواهد بود. ولی توصیه میکنیم با کارشناسان ما در آسانیسم با شماره تلفن 02189514141 تماس بگیرید تا بهترین و مقرون به صرفه ترین راه را به شما پیشنهاد دهند.

 2. خسته نباشید. ما کرج زندگی می کنیم و برای پدر نیاز به پرستاری داریم که بتونه هفته ای دو بار پدر رو ببره دکتر و برگردونه.

  1. شیدا عزیز سلام. با شماره تلفن 02189514141 تماس بگیرید تا کارشناسان ما بر اساس نیازتان پرستار سالمند اعزام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *