نگهداری از سالمند در منزل

08 مهر 1399
/

آیا والدین سالمند شما در انجام کارهای روزمره نیاز به کمک دارد؟ آنها چگونه به نظر می رسند؟ آیا خانه آنها نظم خوبی دارد؟ آیا آنها خوب غذا می‌خورند؟ خواهید دانست که زمان آن فرا رسیده است که عزیزانتان به کمک احتیاج دارند. این زمانی است که شما باید همه گزینه‌ها را ارزیابی کنید و استفاده از خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را جدی بگیرید.

 با توجه به افزایش جمعیت سالمندان، سالانه افراد بسیاری نیاز به خدمات پرستار سالمند داشته و میتوان به جای انتقال سالمندان به خانه سالمندان، در خانه خود فرد سالخورده یا در جایی آشنا که احساس خوشبختی و راحتی می‌کنند به زندگیشان ادامه دهند. پس همیشه راه حل خانه سالمندان نمی باشد.

شاید سالمندی را داشته که ناگهانی سقوط کرده و به زمین خورده یا دارای بیماری خاصی است، همین نگرانی شما را در رابطه با آنها افزایش می‌دهد. مخصوصاً اگر به دلیل مشغله‌های کاری و دغدغه‌های زندگی فرصت کافی برای مراقبت از این عزیزان را نداشته باشید. در این زمان خانواده متوجه می‌شود که به کمک احتیاج دارند و شروع به جستجوی راه حل‌های مختلف برای مراقبت از سالمندان می‌کنند. مراقبت از سالمندان نیاز به برنامه ریزی مراقبت طولانی مدت دارد.

 خدمات نگهداری از سالمندان در منزل در این زمینه کمک حال شما خواهد بود. در ادامه این مقاله با خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل بیشتر آشنا شوید.

​​مراقیت و نگهداری از سالمند در منزل, نگهداری از سالمند در منزل, پرستار سالمند در منزل, مزایای پرستار سالمند در منزل

چرا نگهداری از سالمند در منزل را انتخاب کنیم؟

برای همه ما خانه همیشه با راحتی، امنیت و احساس مثبت همراه است. برای سالمندان و برای همه ما، وقتی حال خوبی نداریم، می‌خواهیم در خانه باشیم. پس مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل برای بزرگسالان مسنی که حساس‌تر هستند و نیاز به توجه و مراقبتی بیشتری دارند، بسیار مناسب است. همچنین:

 • خدمات مراقبت از منزل سالمندان اغلب می‌تواند به صورت سفارشی و شخصی سازی شده باشد تا هم نیاز بزرگسالان و هم خانواده آنها را برطرف کند.
 •  خانه جایی است که حداکثر آزادی، امنیت و آسایش برای فرد وجود دارد. در بسیاری از بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان قوانینی وجود دارد که آرامش سالمند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مراقبت در منزل انعطاف پذیری بسیار بیشتری ارائه می‌دهد.
 •  عزت و استقلال سالمندان بسیار مورد نیاز را فراهم می‌کند. سالمندان می‌توانند با برخی از کمک ها به طور مستقل به کار خود ادامه دهند.

یک پرستار سالمند چه خدماتی را ارائه می‌کند؟

پرستار سالمند می‌تواند به عنوان یک مراقب، همدم سالمند یا پرستار سالمند بیمار نقش آفرینی کند. یک مراقب سالمند در منزل برای بزرگسال مسنی است كه برای انجام كارهای ساده و امور روزمره خانه به كمك احتیاج دارند. همدم سالمند برای بزرگسالانی مسن سالمی که تنها هستند و فقط نیاز به یک همراه دارند، مناسب است. در ادامه به انواع خدمات پرستاری در منزل برای سالمند که یک مراقب می‌تواند ارائه دهد می‌پردازیم:

 •  کمک به جابجایی سالمند  
 •  حمام
 •   تعویض و شستشوی لباس
 •  حفظ بهداشت سالمند
 •  دارو دادن
 •   تهیه غذا نظارت بر رژیم غذایی
 • خانه داری سبک
 •  انجام سفارشات و خریدها
 •   همراهی و همدم بودن برای سالمند
 •   امکان ارائه خدمات موقت یا بلند مدت، آخر هفته‌ها، تعطیلات
 • ارزیابی ایمنی شخصی سالمند در منزل

نگهداری از سالمندان در منزل چه مزایای دارد؟

مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل به شما امکان می دهد که اگر چه عزیزتان به مراقبت‌های زیادی احتیاج داشته دارد اما در خانه خود بماند. با استفاده از خدمات مراقبت در منزل، یک پرستار سالمند برای کمک به فعالیت‌های  روزمره زندگی مانند غذا خوردن، نظافت، خانه داری سبک، خرید مواد غذایی، تهیه غذا و یادآوری‌های دارویی ایفای نقش خواهد کرد. در نتیجه کمک یک پرستار و مراقب، سالمندان استقلال و عزت نفسشان حفظ شده و انگیزه و روحیه از دست رفته خود را باز می‌یابند. در ادامه به مزایای که خدمات مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل دارد بیشتر می‌پردازیم:

 1.   کاهش نگرانی خانواده و حفظ ایمنی سالمند: اگر عزیز شما  زمین بخورد، به طور ناگهانی تشنج کند یا یک مورد اضطراری مرتبط با سلامتی دیگر را تجربه کند، پرستار سالمند می‌تواند در اسرع وقت با خدمات اورژانس تماس بگیرد و از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کند.
 2. نظارت بر مصرف دارو: بسیاری از سالمندان دارو‌های خود را سر موقع یا به اندازه مصرف نمی‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود دچار عوارض مخرب دارو‌ها شوند. پرستار سالمند این اطمینان را به شما خواهد داد که عزیزانتان داروهای خود را طبق برنامه مصرف می‌کند. در صورت تمام شدن دارو‌ها اقدام کرده و اثرات سو آنها را کنترل کنند
 3.  پادزهر تنهایی و جلوگیری از تنهایی و انزوا: داشتن کسی که برای گذراندن وقت به او اعتماد دارید برای خوشبختی حیاتی است. مراقبت‌های روزانه و داشتن یک همدم، لبخند را به لب‌های عزیزانتان می‌آورد و فرصت تعامل با دیگران را فراهم می‌کند. سالمندانی که به ندرت شخصی خارج از خانواده خود را می‌بینند، غالباً احساس تنهایی می‌کنند و دچار بیماریهای متعدد و افسردگی می‌شوند. علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که انزوای اجتماعی با زوال عقل، کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت، افزایش پذیرش اضطراب  و خطر مرگ و میر بالا در ارتباط است.
 4.  توجه به رژیم غذایی سالمند: یک مراقب با نگهداری از سالمند در منزل می‌تواند اطمینان حاصل کند که عزیز شما هر روز وعده‌های غذایی مناسب و مقوی را دریافت می‌کند. بعلاوه، آنها می‌توانند عزیز شما را در هنگام غذا خوردن همراهی کنند. آنها همچنین برای برآورده کردن هرگونه محدودیت غذایی آماده هستند. به عنوان مثال نظارت دقیقی بر رژیم غذایی سالمندانی که دیابت یا فشار خون دارند.

پیشگیری از آلزایمر با خدمات مراقبتی و پرستاری, مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل, مراقبت از سالمند در منزل, پرستار سالمند در منزل, مراقب سالمند در منزل

پیشگیری از آلزایمر با خدمات مراقبتی و پرستاری

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به طور روزانه از بزرگسالان به ویژه هنگامی که افراد در مراحل اولیه آلزایمر هستند بسیار مفید است. برخی شواهد نشان می‌دهد که تحریکات اولیه مانند به چالش کشیدن مغز سالمند توسط یادگیری فعالیت‌های جدید یا انجام بازی‌های شناختی می‌تواند از نقص عملکرد شناختی پیشگیری کند. برنامه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به صورت روزانه، به ویژه یک برنامه متناسب با افراد مبتلا به زوال عقل، می‌تواند دنیایی جدیدی را برای کسی که از نظر شناختی دچار نقص است، ایجاد کند.

آسانیسم همه‌ نگرانی‌های شما را در رابطه با مراقبت از سالمندان عزیزتان درک می‌کند، ارزیابی نیازها و دانستن انتظارات شما برای استخدام یک پرستار در منزل یا مراقبت در منزل به شما کمک می‌کند هنگام مراقبت از والدین مسن و عزیزانتان بهترین انتخاب را داشته باشید. مشتاقانه منتظر تماس شما خواهیم بود.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
4 + 14 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.
اینماد مربوط به آسانیسم