نگهداری از سالمند پوشکی

خوشبختانه سالمندان بسیاری با وجود تمام بیماری‌ها و محدودیت‌های این سن، قادر به لذت بردن از زندگی مستقل خود هستند. در مقابل، عزیزان سال خورده‌ای نیز هستند که به هر دلیلی، قادر به داشتن تحرک نیستند یا در انجام کارهای کوچکی چون دستشویی رفتن نیاز به کمک دارند. اگر والدین سالمند شما نیز در این شرایط اند، ناچار به استفاده از پوشک‌اند و برای انجام شخصی‌ترین کارهای خود نیاز به یاری شما دارند، سرویس نگهداری از سالمند پوشکی و استخدام یک پرستار حاذق و باتجربه در این زمینه، بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

خدمات پرستاری در منزل آسانیسم
خدمات پرستاری کودک در منزل

اگر توان مراقبت از سالمندتان را ندارید، نگران نباشید

نگهداری از سالمندان عزیز عموما بر عهده فرزندان یا اطرافیان آنها است. افرادی که ممکن است مشغله‌های مربوط به خود را داشته باشند، سرکار بروند و بعضا برای رسیدگی به امور این عزیزان مجبور به گرفتن مرخصی شوند. از آن طرف نیز، ممکن است فرصت مواظبت از آنها وجود داشته باشد، اما توان و انرژی آنها برای این کار کافی نبوده و به یک پرستار سالمند مجرب نیاز پیدا کنند.

همه ما از سختی مراقبت از سالمندان عزیز آگاهیم. از بیماری‌ها و محدودیت‌های جسمی گرفته تا آلزایمر، خشم و دیگر موارد مشکل ساز، همگی می‌توانند نگهداری از این عزیزان را چالش برانگیز کنند.

البته برخی معتقدند استخدام پرستار یا استفاده از سرویس نگهداری از سالمند پوشکی نشان از ضعف و ناتوانی اطرافیان آنها در مواظبت از این عزیزان دارد. این قضاوت، احساسات و هیجانات مختلفی را در آنها ایجاد می‌کند که نتیجه آن احساس عذاب وجدان، سخت کردن شرایط و ایجاد دردسر هم برای سالمند و هم برای خانواده اوست؛ ولی استفاده از این خدمات نه تنها باعث می‌شود سالمند بتواند به بهترین شکل مراقبت شود، بلکه سبب می‌شود تا بقیه اعضای خانواده به کارهای شخصی خود برسند.

به عبارت دیگر، استفاده از خدماتی مانند مراقبت از سالمند پوشکی نشان از ارزش قائل شدن خانواده برای والدین سالمند خود دارد. چرا که در بالاترین سطح کیفی، خدمات پزشکی و درمانی را دریافت می‌کنند؛ برای کارهای کوچکی چون تزریق آمپول نیازی به ماندن در صف های طولانی انتظار را ندارند و همگی می‌توانند از شرایط خود نهایت استفاده را ببرند.

از این رو، زمانی که احساس کردید به کمک یک پرستار آموزش دیده و کاربلد نیاز دارید یا دانش شما برای نگهداری از سالمندتان کافی نیست، سریعا با موسسات خدمات پرستاری مثل آسانیسم تماس داشته باشید. بدون شک حقوق نگهدای سالمند در منزل بسیار به صرفه تر از گذشتن از کارهای خود و سپردن عزیزان سالمند به آسایشگاه‌ها است.

پرستار برای نگهداری از سالمند پوشکی

چه موقعیت هایی نشان از نیاز ما به یک پرستار برای نگهداری از سالمند پوشکی دارد؟

 • تنهایی سالمند و نیاز به مراقبت از وی
 • کمک به انجام کارهای شخصی مثل استحمام، عوض کردن پوشک، لباس پوشیدن و …
 • نیاز به مراقبت های پزشکی
 • وجود بیماری های ذهنی چون آلزایمر

پرستار سالمند پوشکی چه خدماتی را ارائه می دهد؟

نگهداری از سالمند پوشکی به معنای ارائه خدمات بسیار متفاوت و متنوعی است. البته که این خدمات فرد به فرد و با توجه به شرایط جسمی و روحی سالمند متفاوت خواهد بود، اما به صورت کلی، چند سرویسی که این دسته از پرستاران ارائه می دهند عبارتند از:

 • انجام مراقبت های پزشکی
 • ثبت شرایط روحی و جسمی سالمند و گزارش آن به پزشک معالج
 • انجام تزریقات
 • انجام تست ها و آزمایشات متفاوت
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • کمک به انجام کارهایی چون حمام، تعویض پوشک و دیگر کارهای شخصی
 • توجه به رژیم غذایی
 • کمک به بی تحرکی
 • پیشگیری از زخم بستر
 • هم صحبتی

هزینه نگهداری از سالمند پوشکی

مزایای نگهداری از سالمند پوشکی در منزل چیست؟

بدون شک همه ما ترجیح می‌دهیم در هر دوره خاصی از زندگی که قرار داریم، روزها را در امن ترین محل، یعنی خانه خودمان سپری کنیم. این دوره خاص می تواند دوران نقاهت پس از جراحی یا بستری در بیمارستان باشد یا دوران سالخوردگی که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

علت آن نیز مشخص است. محیط آشنایی داریم و این امر باعث ایجاد احساس امنیت در ما خواهد شد. از طرف دیگر، هر چقدر هم بدحال باشیم، باز هم تمایل به گذراندن زندگی مطابق با سبک زندگی همیشگی (پیش از این دوران) خود را داریم. با نگهداری از سالمند پوشکی در منزل این مسئله نیز برای آنها مهیا می‌شود و همه چیز درست مانند برنامه ریزی گذشته آنها پیش خواهد رفت. این قابلیت تاثیر به سزایی در حفظ اعتماد به نفس این عزیزان دارد.

در صورتی که از سالمندانتان در آسایشگاه یا خانه سالمندان مراقبت کنید، زمان دیدن آنها محدود به قوانین و ساعت ملاقات آن محل خواهد شد. در حالی که با استخدام پرستار سالمند در منزل می‌توانید در هر ساعت و روزی از هفته به دیدار آنها بروید. این امر نه تنها در روحیه عزیزان سالمند، بلکه در آرامش و آسایش شما به عنوان خانواده آنها نیز موثر است.

اما مهم ترین مزیت این کار، مراقبت های شخصی سازی شده و متمرکز است. آسایشگاه ها یا مراکز نگهداری از سالمندان مملو از افرادی است که به کمک یا مواظبت احتیاج دارند. البته که تعداد بالای پرستاران و برنامه ریزی های منظم و دقیق از بروز هر گونه اختلال و مشکل جلوگیری می‌کند، اما باز هم اگر از هر جنبه‌ای سرویس های مرتبط با نگهداری از سالمند پوشکی در منزل را ارزیابی نمایید، متوجه خواهید شد خدمات به صورت متمرکزتری برای شما فراهم خواهند شد. از توجه به رژیم غذایی و مصرف صحیح داروها گرفته تا تعویض پوشک و کارهای شخصی، همگی با دقت بیشتری انجام می‌شوند؛ زیرا شما یا سالمندتان تنها فرد درخواست کننده سرویس هستید.

هزینه نگهداری از سالمند پوشکی چقدر است؟

تخمین هزینه نگهداری از این عزیزان به فاکتورهای بسیاری وابسته است. از این رو برای رسیدن به یک مقدار مشخص، از قیمت پوشک گرفته تا احتیاجات روزمره آنها مثل غذا، دارو، خدمات پزشکی و درمانی همگی باید در لیست محاسبات قرار بگیرند.

هزینه پرستار سالمند نیز به خدمات درخواستی، ساعات استفاده از این سرویس و فاصله میان خانه سالمند و پرستار بستگی دارد. از این رو، این هزینه برای هر سالمند با هر شرایطی متفاوت خواهد بود.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت ها، نحوه نگهداری از سالمند پوشکی و خدمات ارائه شده توسط پرستاران مجرب پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم، همین حالا با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در هر ساعتی از شبانه روز و هر روزی از هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار سالمند پوشکی از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

قیمت نگهداری از سالمند پوشکی علاوه بر عوامل رایج موثر بر قیمت، به وزن و قد سالمند و جنسیت پرستاری که اعزام می شود هم بستگی دارد.برای اطلاع بیشتر مقاله را مطالعه کنید.

کمک به حمام و تعویض پوشک سالمند، کمک به بی تحرکی و پیشگیری از زخم بستر و در کل انجام مراقبت های پزشکی  از وظایف مراقب سالمند پوشکی است.

با مقایسه هزینه های مادی مانند هزینه درمان و نگهداری و ایاب ذهاب به صورت جداگانه و هزینه های معنوی مانند دوری از سالمند عزیزتان و محدود بودن زمان ملاقات، بین خانه سالمندان یا پرستار در منزل می توان گفت نگهداری سالمند پوشکی در منزل راه حل مناسب تری است.

اگر سالمند عزیزتان دچار بیماری هایی مانند آلزایمر است یا توانایی های شناختی و جسمی خود را از دست داده است، استخدام پرستار سالمند پوشکی به صورت شبانه روزی پیشنهاد می شود .

5/5 - (1 امتیاز)

20 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  برای سالمند پوشکی خانم که نیاز به جابه جایی داره می شه پرستار خانم گرفت؟

  1. سلام فرید عزیز. بله، برای سالمند عزیزتان میتوانید درخواست پرستار خانم بدهید.

 2. پرستار سالمند پوشکی در خصوص جلوگیری از زخم بستر سالمند بیمار هم میتونه کمک کنه؟

  1. بله یکی از وظایف پرستار سالمند پوشکی، جلوگیری از ابتلا سالمند بیمار به زخم بستر است. معمولا این سالمندان در راه رفتن مشکل دارند یا به دلایلی باید روی تخت بمانند. پرستار به این منظور، سالمند بیمار را هر دو ساعت به شانه چپ و راست می‌غلتاند. اگر مقدور باشد به بیمار کمک می‌کند که بنشیند. همچنین به پشت سالمند ضربه‌های آرام وارد می‌کند تا از تجمع مایعات جلوگیری کند.

 3. نظارت روی برنامه غذایی از وظایف پرستار سالمند پوشکی است؟

  1. بله. پرستار سالمند باید برای بیمار برنامه غذایی در نظر بگیرد که مصرف آن در کنترل ادرار به سالمندکمک می‌کند.

 4. هزینه نگهداری از سالمند پوشکی، با باقی هزینه خدمات پرستاری متفاوت است؟

  1. هر خدمت پرستاری هزینه مختص به خود را دارد. سالمند پوشکی نیاز به دریافت خدمات بیش‌تری از سوی پرستار دارد، به همین علت هزینه نگهداری از او نیز افزایش می‌یابد.

  1. بله کادر مجرب آسانیسم متشکل از پرستاران مجرب خانم و آقا است. با درخواست استفاده از خدمات پرستاری آسانیسم، امکان تعیین جنسیت پرستار اعزامی را خواهید داشت.

 5. سلام . شرکت آسانیسم می تونه پرستاری را برای بیمار ما بفرسته که بتونه اون پوشک کنه و مواظب باشه زخم بستر نگیره؟

  1. سلام، بله. در آسانیسم پرستارانی برای این کار هستند که برای سالمندان آقا و خانم جداگانه می توانید انتخاب کنید.

 6. درود و خسته نباشید. در صورت بستری بودن بیمار در بیمارستان آیا امکان حضور پرستار همراه با بیمار هست؟

  1. با سلام. بله خدمات پرستاری در قالب همراه بیمار نیز ارائه می شود که پرستار با حضور در بیمارستان به نیازهای بیمار رسیدگی خواهد کرد.

 7. ببخشید آیا امکانش هست پرستار علاوه بر امور داخل منزل سالمند کارهایی مثل خرید و رانندگی رو انجام بده؟

  1. سلام . بله لازم است در صورت لزوم به انجام کارهای خارج منزل در ابتدا با پرستار توافق انجام شود تا او نیز اقدام کند.

 8. پرستار سالمند کارهایی مثل تزریقات و پانسمان ، تعویض رو هم انجام میده؟

  1. برای استفاده از خدمات درمانی مثل سرم تراپی، تزریقات و پانسمان از خدمات پرستار بیمار می توانید استفاده کنید.

 9. سلام یه پرستار میخوام که به صورت شبانه روزی به سالمندم کمک کنه و سالمندم پوشکیه امکان این قضیه وجود دارد ؟؟

  1. بله دوست عزیز امکان فرستادن پرستار برای سالمند پوشکی و به صورت شبانه روزی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.