در صورتی که نیاز به خدمات پرستار کودک در منزل دارید، بر روی گزینه ثبت سفارش کلیک کنید.
021-89514141

اطلاعات زیر را بر اساس نیاز‌ها و شرایط خدمت‌گیرنده تکمیل کنید

پرستار کودک

جامعه امروزی ایران و وجود سبک زندگی های متفاوت، در تعاملات خانوادگی و تربیت فرزندان و کودکان موثر است. آگاهی والدین از شیوه های تربیتی کودک سبب شده تا با بهترین روش شخصیت کودک شکل گیرد. بنابراین درک و شناخت کودک و خلق و خوی، استعدادها و علایق و ... وی توسط والدین یا پرستار یا کودکیار در برقراری ارتباط با کودک لازم و مفید می باشد. به شخصی که در امر نگهداری کودک به مادر کمک و همراهی می دهد، پرستار کودک یا پرستار بچه گفته می شود. پرستار کودک در منزل به امور آموزشی و امور نگهداری میپردازد، در زمان قدیم به پرستار بچه اصطلاحا دایه یا لَلِه یا دَدِه گفته می‌شد.

معرفی شغل پرستار بچه ( پرستار کودک )

پرستار کودک در منزل, پرستار بچه, پرستار کودک زن در منزل, پرستار کودک مرد در منزل, پرستارکودک, پرستار نوزاد در منزل, پرستار کودک در کرج

امروز با افزایش تعداد زنان شاغل در ایران،  مراکز نگهداری از نوزادان و کودکان زیادی اعم از مهد کودک ها و مراکز خدمات پرستاری (پرستاران کودک) در کشور ایجاد شده است. این مراکز در ساعاتی که مادران سرکار یا بیرون منزل هستند یا به هر دلیلی نمی توانند در کنار فرزندانشان باشند، به مراقبت از فرزند آن‌ها می‌پردازد.

برخی از مادران شاغل ترجیح می دهند که به جای گذاشتن فرزند خود در مهدکودک، پرستاری را استخدام کنند که در خانه از او مراقبت کند. حتی در برخی موارد پرستار کودک به صورت شبانه روزی به نگهداری از کودک می پردازد. علاوه براین با پیشرفت دنیای مجازی و فراهم بودن امکانات برای شغل های دورکاری، بسیاری از مادران دورکار یا فریلنسر در منزل در کنار شغلشون و وجود یک مراقب یا نگهدار کودک برای فرزندشان با آرامش خاطری به فعالیت های خانوادگی، کاری ودر کل زندگی می پردازند.

پرستار کودک در منزل معمولا در خانه های شخصی از کودکان آنها مراقبت می کند. همچنین هر پرستار کودک، بسته به سن و تعداد کودکان خانواده، مسئولیت‌های متفاوتی را بر عهده خواهد داشت.مثلا برای نوزاد، پرستار باید به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض و به میزان لازم او را بخواباند تا استراحت کند. ولی وقتی از کودک 5 سال به بالا مراقبت می کند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، باید با او بازی کرده و به کودک آموزش های لازم راهم بدهد.

زمانی که یک پرستار کودک در منزل شروع به کار می‌کند، در وهله‌ی اول باید عاشق بچه‌ها بوده و از نگهداری و بازی با کودکان نهایت لذت را ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، با حوصله و تا حدی شوخ طبع نیز باشد تا کودک از گذراندن زمان خود با او لذت ببرد. خلاقیت و توانایی در انجام فعالیت‌های جالب و جذاب برای بچه از دیگر خصوصیاتی است که یک پرستار بچه باید داشته باشد.

الزاما برای پرستار کودک بودن نیاز به مدرک خاصی نیست، ولی برخی از کارفرمایان و دفاتر کاریابی، استفاده از افراد با گواهینامه‌ی مرتبط را ترجیج می‌دهند. این امر بیشتر از این جهت است که می‌خواهند پرستار کودک علاوه بر توانایی‌های عملی، دوره‌های تئوری را نیز گذرانده باشد.

پرستار بچه در خانه های شخصی افراد کار می کند و ساعت کاری او بین چند ساعت در روز تا تمام وقت متغیر است. همچنین ممکن است گاهی پرستار با افراد خانواده کودک زندگی کند.
 
در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم، نحوه ورود به شغل، بازار کار آن و میزان درآمد یک پرستار کودک ارائه داده خواهد شد.

وظایف پرستار کودک

پرستار کودک باید مراقب نوزاد ها و کودکان باشد و وظایف زیر را هم بر عهده داشته باشد.

 • لباس پوشاندن

 • غذا دادن

 • حمام کردن

 • تعویض پوشک

 • هم بازی

 • ...

همانطور که در بالا اشاره شد، نگهداری و مراقت از کودکان بزرگتر نیازمند آموزش نیز می باشد. همچنین گردش و تفریح نیز برای کودکانی که در سن 5 سال به بالا قرار دارند امری ضروری به حساب می‌آید. پرستار کودک گاهی به مادرانی که تازه زایمان کرده‌اند در نگهدرادی نوزادشان تا مدت کوتاهی کمک می‌کند تا مادر از به حالت جسمانی معمول خود بازگردد.

امروزه پرستار کودک در منزل و پرستار سالمند در منزل یکی از نیازهای اصلی خانواده ها تبدیل شده است، چرا که با افزایش دغدغه های کاری افراد خانواده و درگیر شدن اکثر اعضا با کارهای خارج خانه عملا مراقبت از سالمند و مراقبت از کودک برای اعضای خانواده مقدور نمی باشد.

مزایای استخدام پرستار کودک

از ابتدای تولد کودک عزیزتان، فرایند رشد و یادگیری آغاز می شود. همواره نیازهای کلی و جزئی کودک با بزرگ شدن و رشد و نمو او مورد توجه والدین هست و بعضا نگرانی های خاص خود را خواهند داشت.   اما با توجه به اینکه در خانواده های ایرانی بیشتر زمان رشد و تربیت فرزند همراه با مادر هست، پس مدتی مادران خانه دار عزیز دچار خستگی، عقب افتادن برخی امور در زندگی که میتونه شخصی یا خانوادگی و .. باشد، نیاز به تجدید قوا و استراحت دارند. همچنین حتی والدین شاغل با وجود تایم های کاری، سبک زندگی های امروزی در کنار مشغله ها، فشارهای کاری و ... همواره در نگهداری کودک یا فرزندان خویش نیاز به کمک و همراهی خواهند داشت. چاره ای که در پیش روی آنهاست، استخدام پرستار کودک با در نظر گرفتن شیوه تربیتی والدین است.

مزایای استخدام پرستار کودک, استخدام پرستار کودک, پرستار کودک در منزل, پرستار بچه, پرستار کودک زن در منزل, پرستار کودک مرد در منزل, پرستارکودک, پرستار نوزاد در منزل

مزایای استخدام پرستار کودک

 • تربیت کودک فقط با شیوه تربیتی والدین که همواره پرستار رعایت می کند.
 • کاهش بیماریهای کودک که از طریق حضور در جمع هایی چون مهد کودک ها و .... و ویروس ها منتقل می شوند.
 • رفع خستگی والدین
 • رسیدگی به کارهای عقب افتاده شخصی و خانوادگی
 • حفظ امنیت شغلی والدین در کنار تأمین آینده مناسب و عالی برای فرزندانشان
 • گذران دوره ی درمان یا بیماری با خیالی آسوده از بابت تربیت و نگهداری کودک
 • همراهی پرستار کودک به مادران باردار در دوره بارداری و بعد از بارداری و ...
 • حضور مراقب کودک یا پرستار در کنار حضور والدین و اهمیت تغذیه با شیر مادر برای نوزاد
 • سفر میتواند کاری یا در تعطیلات با خانواده باشد همراهی پرستار کودک در سفر مزایای خاص خود را در مراقبت از فرزندان و لذت سفر را برای کودکان دوچندان و سختی سفر با کودک را کاهش خواهد داد.

نکته : بیماریها و شرایط خاص کودک در قیمت پرستار کودک در منزل تاثیر گذار هست.

دسترسی به خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل منجر به کاهش برخی هزینه ها در درمان، ارتکاب جرم در جامعه و اختلالات در بزرگسالای که ریشه روانی داشته میشود. با حضور مراقب یا پرستار کودک در منزل در کنار والدین، میتوان گفت تیمی ویژه و ساختار یافته برای روند پیشبرد شیوه تربیتی فرزندان با یکدیگر همکاری می کنند. در نتیجه فرزندی موجه و سالم در خانواده با وجود مشغله ها شکل گرفته و در جامعه حضور پیدا میکند.

هر یک از خانواده ها با همکاری والدین و دریافت خدمات مراقبتی و پرستاری به شیوه درست میتوانند جامعه ای بسیار والا بسازند. پس هریک از ما جزئی از خانواده ها هستیم و خانواده ای بزرگتر را تشکیل خواهیم داد. حتی همان نیروی خدمات مراقبتی یا پرستار در منزل نیز جزئی از خانواده خود و دارای فرزندان و والدین هست و خود نیز یکی از والدین فرزندانش می باشد. پس چه بسا همواره با توجه به مشکلات و دغدغه های زندگی اش وظیفه پدر یا مادر بودنش و حتی فرزند بودنش را به یاد داشته و برای تقویت آن همواره در تلاش هست، همانطور که شما والدین عزیز و شاغل یا خانه دار به فکر دلبندانتان هستید و در تلاش برای ساخت آینده ای خوب و سالم هستید.

بسیاری از والدین بر این عقیده هستند که فرزندانشان در محیط خانه و زندگی خانوادگی شان حس امنیت و شادابی بیشتری خواهند داشت. بسیاری دیگر بدلیل اینکه ساعات کارای متفاوتی داشته نمیتوانند در ساعات اداری در مراکز خارج از منزل چون مهد کودک ها و همچنین رفت و آمدهایی در طولانی مدت، برای مراقبت از عزیزانشون اقدامی کنند. بنابراین با توجه به برنامه شخصی زندگی شان مراکز ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل را انتخاب می کنند.

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم، یکی از معتبر ترین ارائه خدمات پرستاری آنلاین در تهران می باشد که به صورت تخصصی بر روی ارائه خدمات پرستار کودک در منزل و پرستار سالمند در منزل فعالیت می نماید و با کادری مجرب و تعهد کاری بالا در خدمت رسانی به شما عزیزان حاضر می باشد، اگر به دنبال مشاوره برای استخدام یک پرستار برای کودک یا سالمند خود می‌گردید، با ما تماس حاصل نمایید.