در صورتی که نیاز به خدمات پرستار سالمند در منزل را دارید، بر روی گزینه ثبت سفارش کلیک کنید.
021-89514141

پرستار سالمند

یکی از مواردی که سالمندان با آن در دوران سالخوردگی روبرو میشوند، کاهش توانایی جسمی می باشد که بایستی به آن توجه ویژه نمود.اگر خانواده فرد سالمند به دلیل مشغله نمیتوانند از سالمند خود مراقبت کنند یکی از اشخاصی که می تواند به سالمندان در امور روزانه کمک کند پرستار سالمند می باشد که این فرد با تجربه و تعهدی که دارد و همچنین شناخت کافی از نیازهای سالمند میتواند به بهترین شکل از فرد سالخورده مراقبت و پرستاری نماید. در جوامع امروزی اعضای خانواده نمی توانند امور مراقبتی و پرستاری در منزل را خودشان انجام دهند و لازم است تا فردی به صورت دائم یا پاره وقت در کنار سالمند حضور داشته باشد تا به بهترین شکل کارهای مراقبتی را انجام بدهد و باعث افزایش کیفیت زندگی سالمند بشود.

در کشور های توسعه یافته جهان مشاهده می‌کنیم که خدمات پرستاری و مراقبتی از سالمندان در منزل  به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده و علمی صورت می‌گیرد. فردی که به عنوان پرستار و مراقب سالمند یا پرستار کودک در منازل مشغول به کار می شود به شرح وظایف خود مسلط است و قادر است خدمات مراقبتی را به صورت کاملا اصولی ارائه دهد. از جهتی دیگر، آموزش هایی که پرستاران و مراقبین در چنین کشورهای در حال توسعه‌ای دیده‌اند باعث می‌شود خانواده سالمندان و کودکان به آنها اعتماد لازم جهت سپردن امور سالمند خود را داشته باشند.

اگر به دنبال دریافت خدمات پرستاری برای سالمند خود هستید، آسانیسم می تواند شما را در این راه همراهی نماید، ما در آسانیسم با بهترین موسسات و مراقبان برای نگهداری از سالمندان همکاری می نماییم و شما می توانید با خیالی آسوده از خدمات پرستار و نگهدار سالمند در منزل استفاده نمایید. کارشناسان مرکز آسانیسم با توجه به نیازهای سالمند و کارفرما بهترین و مجرب ترین پرستار و مراقب را متناسب با شرایط سالمند اعزام می نماید تا بتواند رضایت 100 درصدی شما را جلب نماید.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با شماره تماس 02189514141 با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

پرستار سالمند در منزل

طی سالیان گذشته با زیاد شدن سالمندان در کشور ما نیز خدمات مراقبتی از سالمندان را افزایش داده ایم و از همین رو نیز موسسه‌های همکار خودمان را نیز افزایش داده ایم و سعی کرده‌ایم پرستارانی به بهترین نحوه تعلیم داده و آن‌ها را برای خدمت‌رسانی به خانواده‌ها و سالمندان آماده کنیم. در این بین موسسه خدمات پرستاری آسانیسم نیز فعالیت خود را آغاز نموده و علاوه بر استخدام بهترین و کار بلدترین پرستاران، سعی کرده تا با ارائه ارزان‌ترین قیمت‌ها، استفاده از پرستار سالمندان را برای هر خانواده‌ای ممکن کند.

در آمارگیری سازمان آمار، تعداد سالمندان ایران حدود 7.5 میلیون نفر برآورد شد و به گفته مدیر تامین اجتماعی تا 30 سال آینده حدود 30 درصد جمعیت ایران را سالمندان تشکیل خواهند داد و این آمار نشان دهنده آن است که ما بایستی بیش از پیش به سالمندان و خدمات مورد نیاز آنها توجه نماییم.

نکته بسیار مهمی که بایستی برای سالمندان رعایت شود نحوه مراقبت و تغذیه سالمندان می باشد، زیرا تغذیه سالمندان باعث افزایش قوا و سرحال بودن آنها می شود و می توان سالمندانی سالم تر را در خانواده داشته باشیم و نکته مهم دیگر کسب دانش در مورد بیماری های دوره سالمندی می باشد که بایستی فردی در کنار سالمند وجود داشته باشد که به این بیماری ها و نحوه برخورد با بیمارها آشنایی کافی داشته باشد.

تعدادی از بیماری های دوران سالمندی

یکی از دغدغه هایی که سالمندان دارند تنها ماندن است و این تنهایی باعث ترس در این عزیزان می شود به خاطر همین است که افراد سالخورده دوست دارند همیشه در جمع خانواده باشند یا اینکه حداقل فردی دیگر در کنار آنها باشد. تنهایی سالمند باعث میشود که دچار افسردگی شود که همین افسردگی باعث کاهش سیستم دفاعی بدن میشود. همدم سالمند میتواند از افسردگی فرد جلوگیری کرده و حضور فرزندان در خانواده شادی را به عزیزان مسن باز می گرداند.

در لیست زیر تعدادی از بیماری هایی که در دوران سالمندی بسیار رخ میدهند را مشاهده نمایید، برخی از این بیماری ها در آسانیسم بیشتر توضیح داده شده اند که جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید آنها را مطالعه نمایید:

 • بیماری زخم معده در سالمندان
 • بیماری های گوارشی در سالمندان
 • بیماری سل در سالمندان
 • بیماری ریوی در سالمندان
 • بیماری های دریچه قلبی در سالمندان
 •  و...
پرستار سالمند در منزل با موسسه خدمات پرستاری آسانیسم

استخدام پرستار سالمند در منزل

مطمئنا استخدام پرستار برای افراد سالخورده که عزیزان ما هستند را باید با دقت و بررسی زیاد انجام دهیم ولی قبل از آن بایستی تمام نیازهای سالمند را شناخت پیدا کنیم تا بتوانیم برای این نیازها فردی مناسب را استخدام نماییم.

گاها این مراحل استخدام پرستار سالمند زمان بر خواهد بود و شما در این راه خسته خواهید شد، مرکز خدمات پرستاری آسانیسم این دشواری ها را راحت کرده است و شما با خیال راحت می توانید تنها با یک بار ثبت سفارش یا تماس با ما، از چندین موسسه قیمت دریافت نمایید و مطمئن باشید که موسسات همکار ما دارای مجوز وزارت بهداشت می باشند و همچنین تمام افرادی که برای شما ارسال می شوند دارای تاییدیه های زیر می باشند که از مراقبان دریافت می شود:

 • دریافت عدم سو پیشینه
 • دریافت عدم اعتیاد
 • دریافت اصل یکی از مدارک شناسایی
 • دریافت سفته 20 میلیون تومانی که پشت آن را یک ضامن معتبر امضا کرده است.

در صورتی که جهت استخدام پرستار نیاز به مشاوره داشتید، می توانید با شماره تماس 02189514141 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهند.

مزایای استفاده از نگهدار سالمند در منزل

استفاده از خدمات پرستاری در منزل مزایای مختلفی دارد و میتوان مهم ترین این مزایا در در زیر نام برد:

 • پرستارسالمند در منزل باعث میشود که سالمند احساس راحتی در کنار خانواده داشته باشد.
 • مراقبت بهتر از سالمند به صورت اختصاصی و اگر این مورد را با نگهداری از سالمند در منزل سالمندان مقایسه نمایید مطمئنا تفاوت بسیاری را احساس خواهید کرد.
 • افزایش اشتیاق و امید به زندگی در فرد سالخورده. فرد سالمند بسیار اشتیاق دارد تا در بین افراد خانواده از ایشان نگهداری شود.
 • کنترل بیشتر خانواده در مراقبت از سالمند

و بسیار مزایای دیگر که میتواند خانواده فرد سالمند را مجاب به استفاده از این خدمات نماید.

انتخاب مراقب و نگهدار سالمند چه فاکتورهایی دارد؟

 • آیا پرستار سالمند دوره‌های لازم را گذرانده است؟
 • پرستارسالمند تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه‌ی خود آگاهی دارد؟
 • آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده‌اند قابل اعتماد هستند؟
 • آیا مرکز ارائه خدمات پرستاری، دسترسی 24 ساعته به پشتیبان پرستار را برای شما فراهم می‌کند؟
 • آیا پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل قبولی دارد؟

پرستاران و مراقبین فرشتگانی هستند که در اوج رنج، بیماری و نیاز، به سالمند یا بیمار خود کمک رسانی کرده و دست آن‌ها را می‌گیرند. شغل پرستاری به قدری ازاهمیت بالا برخوردار است که رسول اکرم اسلام (ص) نیز در مورد این شغل چنین فرموده است: «هر کسی یک شبانه روز از فردی پرستاری کند خداوند او را همراه و یار ابراهیم خلیل میگرداند.»

با توجه به افزایش طول عمر انسانها در قرن 21، تعداد سالمندان افزایش یافته و نیازهای اجتماعی، رفاهی و مراقبتی آنان نیز نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است. یکی از این نیازها، مراقبت و پرستاری است که باید به نحوی شایسته انجام بگیرد. پرستاران با شب بیداری و مراقبت 24 ساعته از عزیزان شما، از سلامت جسمی و روحی آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند.

مطمئنا بهترین مکان برای نگهداری از سالمند، در منزل خود سالمند می باشد چون سالمند در آن محیط بسیار راحت تر و دارای حس امنیت بیشتری می باشد و این امر باعث میشود تا پرستار سالمند و همچنین خود سالمند در امور با هم همکاری بیشتری داشته باشند.

پرستار زن و پرستار مرد

برای استفاده از خدمات پرستاری شما میتوانید از پرستار زن یا پرستار مرد استفاده نمایید که برای استفاده از این افراد بهتر است با مواردی بیشتر آشنا بشوید.

پرستار مرد قالبا برای نگهداری از سالمندان مرد استفاده میگردد و به دلیل قدرت فیزیکی خوبی که این مراقبان دارند به خوبی میتوانند جابجایی سالمند (جابجایی بر روی تخت - استحمام - هدایت بر روی ویلچر و همراهی در هنگام راه رفتن با واکر ) را انجام دهند. البته پرستار مرد به اندازه پرستاران زن نمیتواند در امور آشپزی و نظافت منزل به خوبی عمل نماید. لازم به ذکر است که مراقبان و پرستاران مرد تعداد زیادی را شامل نمیشوند و بیشتر تعداد مراقبان را زنان تشکیل می دهند.

از طرف دیگر پرستار زن میتواند هم از سالمند زن نگهداری نماید و هم از سالمند مرد و به دلیل محب ذاتی که در زنان وجود دارد، میتوانند دلسوزی بیشتری نسبت به سالمندان داشته باشد و همچنین مراقبان زن در امور نظافت و پخت و پز بسیار عالی عمل می کنند. درخواست پرستار زن برای سالمندان مرد بستگی به خانواده فرد سالمند دارد.

هزینه نگهداری سالمند در منزل

موارد مختلفی در قیمت گذاری خدمات پرستاری از سالمند تاثیر گذار می باشد که در زیر به مواردی از آنها اشاره میکنیم.

مدت زمان ارائه خدمت در روز یکی از مهمترین موارد تاثییر گذار بر روی قیمت می باشد که به چهار دسته تقسیم می شود: پرستار سالمند بصورت ..

 • 24 ساعته یا پرستارسالمندان شبانه روزی
 • به صورت 12 ساعته
 • به صورت 8 ساعت در روز
 • به صورت پاره وقت در منزل

در زمان عقد قرارداد جهت به خدمت گرفتن مراقب برای سالمند حتما دقت نمایید که تعداد ساعت حضور مراقب در منزل و همچنین روزهای حضور مراقب به درستی درج شده باشد تا در آینده به مشکل بر نخوردید. لازم به ذکر است که قیمت خدمات پرستاری در منزل جهت روزهای تعطیل رسمی مبلغ بالاتری نسبت به روزهای عادی هفته می باشد.

مورد دیگری که تاثیر بر روی قیمت دارد، خدماتی که سالمند به آنها نیاز دارد می باشد

 1. حمام کردن سالمند
 2. آشپزی برای سالمند یا خانواده سالمند
 3. جابجایی فرد مسن روی تخت یا همراهی وی برای راه رفتن
 4. اجابت مزاج سالمند

بیماری های سالمند هم در قیمت گذاری تاثیر گذار می باشد.

همانطور که اشاره شد،سطح سلامت سالمند در تعیین قیمت بسیار مهم می باشد و نوع بیماری و اینکه این بیماری میتواند توانایی سالمند را از فرد سلب نماید باعث افزایش قیمت می شود. یکی از مزایای وجود پرستار و مراقب برای سالمند این است که میتواند از بیمارهایی که احتمال پیش آمد برای فرد سالخورده می باشد را تا حد قابل قبولی کنترل و حتی پیشگیری نماید و نقش چشمگیری در افزایش و کنترل سلامت سالمند دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت گذاری خدمات پرستاری در منزل میتوانید به مطلب قیمت پرستار سالمند در منزل مراجعه نمایید تا اطلاعات تکمیلی را کسب نمایید همچنین در صورت تمایل میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا همه موارد را کاملا توضیح دهند.

استخدام پرستار سالمند یا خانه سالمندان

به دلیل مشغله هایی که خانواده ها در جامعه امروز دارند، برای نگهداری از سالمند خود شاید به فکر جایی به اسم خانه سالمندان بیافتند. ولی مطمئنا سالمندان تمایل دارند تا در کنار خانواده و فرزندان خود گذران زندگی کنند. زیرا در محیط خانواده از آرامش خاطر بیشتری برخوردار می باشند.

خانه سالمندان برای افراد سالخورده بسیار دلهره آور می باشد، زیرا آنها فکر میکنند که خانواده آنها دیگر تا پایان عمر به دیدارشان نخواهند آمد و آنها را فراموش میکنند و بیشتر سالمندان پس از مراجعه به خانه سالمندان دچار افسردگی خواهند شد.

 خدمات پرستاری و مراقبتی از سالمند

راه حل مناسب برای مراقبت از سالمندان، استخدام پرستار سالمند در منزل می باشد که هم به نسبت میتواند کیفیت ارائه خدمت به سالمند را بالا ببرد و هم امید به زندگی سالمند را بهبود ببخشد. با استفاده از خدمات پرستاری در منزل برای افراد سالخورده، آنها احساس بسیار بهتری دارند که در منزل خود و در کنار خانواده خود از آنها مراقبت می شود.

اگر هنوز نیاز به مشاوره دارید که خانه سالمندان یا نگهداری از سالمند در منزل دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نماییم.

پرستار سالمند در منزل

پرستاران سالمند موسسات پلتفرم خدمات مراقبتی و پرستاری آسانیسم دارای مهارت بسیار بالایی هستند. برای نمونه می‌توان از تعدادی از کارهایی که توسط آن‌ها انجام می‌شود به شرح زیر نام برد:

 1. مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار
 2. برنامه‌ریزی درمانی و دادن دارو به بیمار و سالمند
 3. تهیه غذای مناسب و دادن آن به سالمند
 4. توجه به امورات رفاهی و گردشگری سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 5. انجام کارهای مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت (نظیر مرور خاطرات، خواندن کتاب، حل جدول و ...)
 6. همراهی نگهداری از سالمند در خارج از منزل
 7. انجام امور اداری و مالی سالمند (این امر تنها با اجازه کتبی خانواده صورت می‌پذیرد.)
 8. رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل
 9. تعویض لباس و رسیدگی به وضع ظاهری سالمند
 10. نظارت بر فشار خون یا قند خون سالمند

چرا آسانیسم؟

با افزایش دغدغه‌های کاری افراد خانواده و درگیری آن‌ها با کارهای خارج خانه، نیاز به پرستار سالمند در منزل افزایش زیادی پیدا کرده است. در این بین پلتفرم خدمات مراقبتی پرستاری و پزشکی آسانیسم با تمرکز بر روی کیفیت و قیمت به صرفه، تبدیل به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این کار شده است. تنها کافی است یک بار امتحان نمایید.