جهت سفارش خدمت پرستار بیمار در منزل بر روی دکمه ثبت سفارش کلیک نمایید.
021-89514141

پرستار بیمار

برای خانواده‌های بی شماری، مراقبت در منزل یک خدمات اساسی بسیار مهم است. آنها ترجیح  می‌دهند  به جای سپردن افراد سالمند، معلول، کودکان یا مبتلا به بیماری مزمن به بیمارستان یا خانه سالمندان، از خدمات مراقبت در منزل و پرستار بیمار استفاده کنند. برای از بین بردن بسیاری از استرس‌های ناشی از تصمیم گیری در مورد مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مراقبت در منزل گزینه ای مناسب، مقرون به صرفه و موثر است که مزایای زیادی را برای بیماران و خانواده‌های آنها به همراه دارد. در خدمات مراقبت در منزل طیف گسترده‌ای از مراقبت‌های‌ بهداشتی و مساعدت متخصصان مراقبت در منزل برای بیماران معلول، سالخورده و کودکان ارائه می‌شود. 

متخصصان مراقبت در منزل با داشتن دانش تخصصی در زمینه ارزیابی نیازهای فردی بیمار و تدوین برنامه‌های مراقبت مربوطه، علاوه بر ایجاد تحولات جدید در زندگی فردی بیمار، می‌توانند به بیماران کمک کنند.گاهی ازین افراد به عنوان همدم و همراه بیمار یاد می شود. پرستار سالمند بیمار و کودک بیمار در تسهیل مجموعه‌ ناآشنا و گیج کننده‌ای از ملاقات‌های پزشکی، تأمین داروها و از بین بردن عوارض پزشکی نقش مؤثری دارد. در این صورت با استفاده از خدمات مراقبت در منزل، خانواده سالمند یا کودک بیمار بدون دردسر می‌تواند روند بهبود عزیزانشان را تسهیل و تسریع بخشند.

پرستار بیمار, همراه بیمار, پرستار سالمند بیمار, پرستار کودک بیمار,پرستار سالمندان, پرستار بیمار در منزل

روحیه و اخلاق پرستار بیمار و با انرژی بودن او بسیار تاثیر گذار در بهبود و روحیه خوب بیمار است. خوش اخلاقی، صبر و دلسوزی و حفظ آرامش در هر شرایطی از مهارت های یک پرستار خوب می باشد. محل کار پرستار یا همراه بیمار، ممکن است در منزل یا در بیمارستان بوده همچنین شبانه روزی یا به صورت شیفتی با همکار خود باشد. پرستار کودک بیمار با پرستار سالمند بیمار بسیار متفاوتند. هیچگاه سالمندان را چون کودکان بخصوص از نظر روحی و خلقی در این دوران نپندارید. 

خانواده ها بنا بر دلایلی گاهی به دنبال پرستار برای بیمار یا همراه بیمار هستند. پرستار بیمار در منزل ، پرستار کودک بیمار، پرستار سالمند بیمار یا پرستار بیمار در بیمارستان می بایست با تجربه و آموزش دیده باشد. آسانیسم ارائه دهنده خدمات مراقبت و پرستار بیمار با متخصصین مجرب آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد.

پرستار  بیمار بایستی اطلاعات لازم در زمینه نوع بیماری و موارد مصرف دارو و روند درمان را دریافت کند. وی با داشتن اطلاعات کافی و کامل در خصوص فرد بیمار  به وظیفه خود با عملکرد بهتری میتواند بپردازد. پرستار بیمار همواره وضعیت بیمار را کنترل و گزارشی از روند حال بیمار را به پزشک گزارش داده و با توجه به نظر پزشک در بهبود بیمار همراهی میکند. همچنین پرستار  گزارشی کامل را به همراهان یا اعضای خانواده وی میدهد. 

پرستار کودک بیمار در منزل

تفاوت در بیماریها مسلما روند و دوره درمان متفاوتی دارند. کودکانی با بیماری هایی از بدو تولد همراه هستند یا بیماری طولانی مدتی دارند. بیماری هایی چون: اوتیسم، صرع، اختلالات، بیماریهای اعصاب و .... . برخورد با این کودکان شاید ویژه و از ویژگی های خاصی برای نگهداری و مراقبتشان نیاز باشد. بنابراین پرستار کودک بیمار در منزل در درجه اول باید با نوع بیماری و عوامل مرتبط کاملا آشنا گردد.

پرستار بیمار, همراه بیمار, پرستار کودک بیمار,پرستار بیمار در منزل, پرستار کودک

مزایای زیادی در استفاده از مراقبت‌های بهداشتی در منزل برای فرزند شما وجود دارد. از ارائه درمان در محیط راحت گرفته تا صرفه جویی در وقت. دلایل زیادی وجود دارد که بیان می‌کند، خدمات مراقبتی کودکان در منزل بهترین راه برای بهبود فرزنداتنان و پرورش آنها است. یكی از مهمترین مزایای مراقبت‌های بهداشتی كودكان در منزل، ایجاد آسایش و نرمال بودن دوران كودكی است كه در غیر این صورت می‌تواند برای کودک اضطراب آور باشد. مانند بستری طولانی مدت کودک در محیط تنش زای بیمارستان. هنگامی که خانواده تصمیم به استفاده از خدمات مراقبت در منزل را می‌گیرد، به کودک این امکان را می‌دهد که در محیطی که  برایش آشنا و قابل اعتماد است، رشد کند.

هم چنین از دیگر مزایای استفاده از پرستار کودک بیمار صرفه جویی در وقت والدین می‌باشد. در صورتی که مراقبت و درمان خارج از خانه باشد و حتی اگر قرار ملاقات فقط یک ساعت باشد، زمان رفت و آمد  می‌تواند به راحتی دو برابر یا سه برابر شود. آماده شدن کودک، رانندگی، کار‌های کاغذی و سایر عوامل همگی وقت گیر خواهند بود. با استفاده از خدمات مراقبت‌ در منزل، شما می‌توانید زمان ورود درمانگر به منزل خود را تعیین کنید. وقتی فرآیند مراقبت اختصاصی تر می‌شود، می‌توان اهداف روشن و عملی‌ تری داشت که به ترکیب بهتر مهارت‌ها و ایجاد عادات جدید کمک می‌کند. این موضوع  با توجه به نیاز کودک به یک برنامه درمانی فردی  برای او تحقق می‌یابد و به شما و خانوادتان در رسیدن به اهداف درمانی کودک کمک می‌کند.
 

پرستار سالمند بیمار در منزل یا همان پرستار بیمار

دوران سالمندی هم ویژگی های خاصی را برای افراد و اطرافیان آنان به همراه می آورد. عده ای از سالمندان دچار افسردگی یا بیماری های مختص سن و سال خود میگردند. حفظ روحیه و شادابی در سالمندان وظیفه مهم پرستار سالمند می باشد. 

پرستار سالمند بیمار در منزل با توجه به نوع بیماریهای سالمند و توان حرکت جسمی وی و شرایط زندگی کنونی و قبل از بیماری به عملکردی مناسب می پردازد. سالمندان نیازمند رسیدگی و توجه از سوی خانواده یا پرستار بیمار و نیروی همدم سالمند خود هستند. برخی از سالمندان بسیار شاداب و سرحال اند و فقط در کنترل بیماری و یادآوری مصرف دارو و کمک به بهبود خود نیازمند پرستار می باشند. 

پرستار بیمار, همراه بیمار, پرستار سالمند بیمار,پرستار سالمندان, پرستار بیمار در منزل

پرستار سالمند بیمار در منزل چه کار‌هایی را انجام می‌دهد؟

نمونه هایی از خدمات مراقبت‌های بهداشتی خانگی و انواع کمک‌هایی که پرستار سالمند می‌تواند انجام دهد:

 • کنترل فشار خون، ضربان قلب، دما و تعداد تنفس 
 • کمک به حفظ محیط زندگی راحت ایمن، سالم و دلپذیر 
 • ارزیابی و اصلاح خطرات ایمنی در خانه  را برای تأمین محیط ایمن و تحرک آسان تر 
 • کمک به انجام کارهای خانگی نظیر تمییز کردن، آب دادن به گیاهان و تهیه غذا
 • تزریقات (به روش داخل وریدی)
 • پیشگیری از عفونت
 • مراقبت از زخم
 • مدیریت درد و آموزش
 • مدیریت رژیم غذایی و تغذیه، برنامه ریزی و مشاوره 
 • آموزش و پیشگیری از بیماری
 • مشاهدات پزشکی و ارزیابی‌ها
 • رابط  برقراری ارتباط با پزشک بیمار برای همگام ماندن با آخرین تحولات سلامتی، تغییرات در نسخه و موارد دیگر
 •  نظارت بر شرایط مزمن، بیماری جدی و مشکلات بهداشتی ناپایدار مانند ذات الریه، COPD (بیماری انسداد مزمن ریوی) و دیابت

پرستار سالمند بیمار با مشارکت در خواندن، انجام بازی‌ها، پیاده روی، صرف وعده‌های غذایی همراه سالمند، تماشای فیلم و موارد دیگر  همراهی و تعامل اجتماعی سالم  را  برای فرد سالمند فراهم می‌کند.

مزایای استفاده از خدمات مراقبت در منزل چیست؟

مزایای استفاده از خدمات مراقبت در منزل بیشمار است. ایمنی، قیمت مناسب و راحتی در صدر لیست مزایای این خدمات است. خدمات مراقبت و پرستاری در منزل با برخورداری از رویکرد جامع  محور بر روی بیمار، از جمله انتخاب‌های بسیار هوشمندانه‌ای است که یک بیمار سالخورده، معلول و یا والدین یک کودک بیمارمی‌توانند برای رفع نیازهای درمانی خود داشته باشند.

مراقبت در منزل که توسط متخصصین  این حوزه انجام می‌شود، نه تنها از بستری مجدد در بیمارستان جلوگیری می‌کند بلکه شانس یک بیمار مسن یا معلول را که نیاز به قرارگیری در یک خانه سالمندان داشته باشد را کاهش می‌دهد. متخصصان مراقبت در منزل و پرستار بیمار با ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت بالا و قیمت ارزان، اطمینان حاصل می‌کنند که بیمارانشان قادر به حفظ زندگی سالم، شاد و با عزت با استقلال و اراده آزاد هستند. پرستاری در منزل همچنین یک راه حل مقرون به صرفه فراهم می‌کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه به دلیل مراجعه به بیمارستان می شود. علاوه بر مزیت‌های ذکر شده برای استفاده از خدمات مراقبت و پرستاری در منزل، چندین مزیت دیگر در خدمات درمانی در منزل نیز وجود دارد، از جمله:

1. استقلال سالمندان

سالمندان نمی‌خواهند استقلال خود را از دست دهند و ممکن است که پذیرفتن این دوران برایشان مشکل باشد. یکی از مهمترین مزایای مراقبت‌های پرستاری در خانه این است که به افراد مسن کمک می‌کند تا کارهای روزمره مانند پیاده روی، حمام کردن ، لباس پوشیدن و تهیه وعده‌های غذایی را هم چنان ادامه دهند. به این ترتیب، سالمندان می‌توانند تا حد امکان در خانه مستقل زندگی کنند و دچار احساساتی از جمله بیهودگی و افسردگی نشوند.

2. ایمنی و راحتی 

تحقیقات نشان می‌دهد بزرگسالان مسن با عوارض کمتری در خانه نسبت به بیمارستان بهبود می‌یابند. با  استفاده از خدمات مراقبت‌های بهداشتی در منزل، بیماران می‌توانند برای آگاهی از نحوه صحیح استفاده از داروهای خود کمک گیرند. این امر عوارض مضر تداخلات دارویی را کاهش می‌دهد، که در جلوگیری از مراجعه به بیمارستان نیز به شما کمک می‌کند. هم چنین پرستار سالمند بیمار، می‌تواند به ایجاد یک محیط امن برای کاهش خطر سقوط بیمارکمک کند. قرار گرفتن در خانه به بزرگسالان مسن این امکان را می‌دهد تا در محیطهای آشنا به کارهای روزمره خود پایبند باشند و احساس عادی بودن زندگی خود را حفظ کنند.

مزایای پرستار سالمند در منزل, همراه بیمار, پرستار سالمند بیمار, حفظ استقلال سالمندان, پرستار سالمند, شادابی سالمندان

3. کمک به فرزندان سالمندان و والدین کودکان

مزایای خدمات مراقبت‌های بهداشتی در منزل به اعضای خانواده بیمار نیز کمک بسزایی می‌کند. پرستار بیمار در منزل می‌تواند در حمام کردن، لباس پوشیدن و سایر کارهای روزانه به شما کمک کند. از این طریق برخی از مسئولیت‌های اعضای خانواده در مراقبت از عزیزان بیمارشان تا حد چشم گیری کاهش می‌یابد. پرستارات و مراقبان در منزل همچنین می‌توانند به اعضای خانواده در مورد نحوه صحیح بعضی از مراقبت‌ها و ارتباط آنها با درمان مؤثر آموزش دهند. این نوع پشتیبانی آرامش خاطر را برای خانواده  فراهم کرده  و از میزان اضطراب و نگرانی آنها می‌کاهد.

4. از رفت و آمد‌های غیر ضرورری به بیمارستان جلوگیری می‌کند

افراد مسن ممکن است با مدیریت شرایط سلامتی خود در خانه از مراجعه غیر ضروری به بیمارستان‌ها جلوگیری کنند. خدمات مراقبت‌های بهداشتی خانگی با ارائه نظارت و آموزش منظم به شما کمک می‌کنند. همچنین با وجود یک پرستار بیمار سالمند در منزل در صورت  بروز علائم اورژانسی اقدامات درمانی و روند بهبودی سریع تر صورت می‌گیرد.

5. صرفه جویی در هزینه

جلوگیری از سفرهای غیر ضروری به بیمارستان موجب صرفه جویی در هزینه‌های درمان می‌شود. همچنین مراقبت‌های بهداشتی در منزل می‌تواند با تأخیر یا جلوگیری از نیاز به مراقبت بیمار در خانه سالمندان یا بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها، موجب صرفه جویی در هزینهها شود. 

7. مراقبت شخصی و کیفیت بالا

از مزایای مهم مراقبت‌های بهداشتی در خانه این است که  خدمات ارائه شده مبتنی بر استانداردهای مراقبتی است. از این طریق اطمینان حاصل می‌شود که مراقبت‌ها به صورت اختصاصی است و توجه بیشتری به بیماران می‌شود. بیماران یک برنامه مراقبتی متناسب با نیازهای خاص خود دریافت می‌کنند و این امر باعث می‌شود که درمان موثرتر شود.

8.محیط اطراف آشنا

مدت طولانی نگه داشتن شخصی در محیط بیمارستان می‌تواند تأثیر منفی بر سلامت روان او بگذارد.  فضای بيمارستان‌ها معمولاً با اضطراب و تنش همراه هستند و به دليل محيط اطراف خود مي‌توانند بيمار را تحت فشار و استرس قرار دهند. مشاهده مداوم پزشکان، پرستاران و بیماران نیز منجر به تأثیرات منفی بر بیمار به خصوص در کودکان شود.

مراقبت‌های پرستار بیمار منزل با ارائه خدمات پزشکی حرفه‌ای به بیمار در محیط آشنای خود انجام می‌شود. قرار گرفتن در یک محیط گرم و دوست داشتنی مانند خانه به شما برای داشتن آرامش ذهن و تسکین استرس ناشی از بیماری کمک می‌کند. ثابت شده است که یک طرز فکر سالم و قرار گیری در یک محیط آشنا، به بهبود هر چه سریع تر بیماران  یاری می‌رساند.

9.طیف گسترده ای از خدمات

خدمات بهداشتی خانگی شامل مراقبت‌های کلینیکی بالینی است. از استفاده از پرستار ماهر در درمان، مراقبت از کودک و سالمند گرفته تا خدمات مراقبت از زخم و مدیریت دارو. بیماران می‌توانند از طیف گسترده‌ای از درمان‌ها  در خانه بهره مند شوند.

10.تعاملات خانوادگی بیشتر

علاوه بربهره مندی از خدمات تیم مراقبت‌های بهداشتی در منزل، مراجعه به سالمندان عزیز در خانه  نسبت به بیمارستان برای دوستان و اقوام شما راحت‌تر است. در این صورت بدون محدودیت زمانی یا تعیین ساعت مراجعه، بیماران تعامل اجتماعی بیشتری با فامیل و اعضای خانواده خود کسب می‌کنند. این امر تنهایی بیمار را کاهش می‌دهد، روند بهبود بیمار را تسریع می‌بخشد، روحیه او را بهتر می‌کند و خانواده‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.
 

آسانیسم یکی از مراکزی می باشد که شما میتوانید پرستاری از عزیزان خود را به آن بسپارید. آسانیسم با دارا بودن کادری مجرب ( پرستار مرد و پرستار زن ) و متخصص، آماده ارائه بهترین خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن را فراهم می کند.