خانه

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

مراقبت و نگهداری از عزیز سالمند به صورت شبانه روزی برای بسیاری از خانواده‌ها، به دلیل مشغله‌های کاری زیاد دشوار است. در چنین شرایطی، استخدام پرستار سالمند برای نگهداری از سالمند در منزل بهترین گزینه جهت مراقبت از عزیز شما می‌باشد. استفاده از خدمات نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل به سالمند اجازه می‌دهد تا در محیط اطمینان‌بخش و آشنا و البته در امنیت به زندگی خود ادامه دهد؛ همچنین خانواده سالمند نیز می‌توانند با آرامش خاطر به سایر فعالیت‌های خود برسند.

چه موقع سالمند به پرستار شبانه روزی نیاز دارد؟

نیاز به مراقبت شبانه روزی در خانه می‌تواند موقتی یا مداوم باشد. ممکن است فرد پس از آسیب دیدگی یا بهبودی پس از جراحی به مراقبت شبانه روزی به صورت موقت نیاز داشته باشد. اگر سالمند شما دارای نیازهای ویژه‌ای باشد یا توانایی‌های شناختی او در اثر بیماری آلزایمر، زوال عقل، تومورهای مغزی یا سکته مغزی مختل شود، در این شرایط به استخدام پرستار سالمند شبانه روزی به صورت مداوم نیاز خواهید داشت.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

مزایای استخدام مراقب برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

برای بسیاری از خانواده‌ها نگهداری از سالمند در منزل یک گزینه بسیار عالی است؛ زیرا به عزیز خود اجازه می‌دهند با آرامش در خانه‌اش بماند و به زندگی عادی خود ادامه دهد. همچنین حضور پرستار شبانه روزی سالمند در منزل باعث افزایش امنیت و کیفیت سطح زندگی سالمند می‌شود. در ادامه برخی از مزایای استخدام پرستار شبانه روزی سالمند را معرفی می‌کنیم.

گذراندن دوران سالمندی در خانه خود

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل به سالمندان این امکان را می‌دهد تا با آرامش در خانه خود زندگی کنند. صداها و بوهای آشنا از خانه به حفظ ارتباط سالمندان کمک می‌کند و حتی حافظه را برای کسانی که در مراحل اولیه آلزایمر هستند افزایش می‌دهد. جابه جایی به محیط‌های جدید می‌تواند باعث بی‌نظمی و اضطراب سالمندان شود، به ویژه آن‌هایی که در مراحل اولیه زوال عقل هستند.مزیت اصلی استخدام پرستار شبانه روزی سالمند این است که عزیزتان می‌تواند در مکانی بماند که برایش آشنا و راحت است. آن‌ها می‌توانند در تختخواب خود بخوابند، از حمام خود استفاده کنند و به کارهای روزمره‌شان بپردازند. بودن در محیط‌های آشنا به ویژه برای کسانی که در معرض زوال عقل و آلزایمر هستند، مفید است.

استقلال

از دست دادن استقلال یک نگرانی بزرگ برای سالمندان است. مزیت بزرگ نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل این است که عزیز شما می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های زندگی روزمره خود کنترل داشته باشد. آن‌ها می‌توانند زندگی خود را طبق برنامه‌شان ادامه دهند و زمان غذا خوردن، خوابیدن و معاشرتشان را انتخاب کنند. برای سالمندانی که دیگر رانندگی نمی‌کنند، پرستار سالمند می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا به فعالیت‌های اجتماعی‌شان برسند.

افزایش آرامش فکری

سالمندانی که تنها زندگی می‌کنند اغلب انزوای اجتماعی و احساس تنهایی را تجربه می‌کنند که می‌تواند بر روی سلامت آن‌ها تاثیر منفی بگذارد. پرستار شبانه روزی سالمند علاوه بر انجام کارهای بهداشتی و درمانی همدم و هم صحبت عزیزتان است.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل، در محل مورد علاقه سالمند موجب می‌شود پرستار تمام وقت مراقبت مداوم ارائه  دهد و باعث خوشحالی عزیز سالمند در خانه باشد و به شما آرامش لازم را بدهد تا بر شغل، خانواده و خودتان تمرکز بیشتری داشته باشید؛ زیرا ارائه خدمات حرفه‌ای، مراقبت از سالمند می‌تواند بسیار استرس‌زا باشد و در صورت عدم استراحت، ممکن است دچار فرسودگی شوید.

مراقبت و همراهی فردی

شما می‌خواهید عزیز سالمندتان بهترین پشتیبانی را به صورت شبانه روزی داشته باشد. پرستار شبانه روزی سالمند در منزل این اطمینان را می‌دهد که سالمند شما مراقبت‌های شخصی و فردی را بدون هیچ کم و کاستی دریافت می‌کند. اگر سالمند شما در مصرف به موقع دارو و غذا ، تعویض لباس‌های کثیف یا حمام کردن دچار مشکل بوده یا شما دائما نگران بودید که در هنگام فعالیت‌های روزمره به خودش آسیب بزند، با حضور پرستار شبانه روزی سالمند تمام نگرانی‌ها از بین می‌روند. چرا که پرستار تمام وقت در خانه به شما اطمینان می‌دهد که خدمات مناسب را در زمان مناسب در طول روز و شب بر اساس یک برنامه مراقبت فردی به سالمند شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با آرامش خاطر به تمام کارهای شخصی خود برسید. سالمند شما با همراهی یک مراقب غذاهای مورد علاقه اش را در آشپزخانه خود می‌خورد و در خانه خود به سایر کارهای شخصی ازجمله حمام و … می‌پردازد. غالبا دوستی‌های نزدیکی بین یک مراقب حرفه‌ای و یک سالمند در خانه ایجاد می‌شود که ارتباط و اعتماد را تقویت می‌کند و در عین حال از تنهایی سالمند نیز جلوگیری می‌کند.

افزایش ایمنی و آسایش

اغلب ساکنان خانه سالمندان از زخم بستر رنج می‌برند و دچار عفونت می‌شوند. مراقب مخصوص نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل با درک و رسیدگی به نیازهای خاص سالمندان شرایط و درمان ایمن‌تری را برای نگهداری از سالمند تضمین می‌کند. تهدید عفونت، زخم بستر، احتمال زمین خوردن یا بیرون رفتن از خانه و گم شدن سالمند به طور چشمگیری با استخدام یک پرستار تمام وقت حرفه‌ای کاهش می‌یابد.

دریافت خدمات سفارشی و تخصصی

هنگام استخدام پرستار سالمند، خدمات متناسب با وضعیت سلامتی سالمند شما تنظیم می‌شود. مراقبانی که توسط شرکت‌های پرستاری به محل اعزام می‌شوند، دارای دانش، تجربه و مهارت کافی جهت ارائه مراقبت های تخصصی تر مرتبط با زوال عقل، آلزایمر، شرایط مزمن هستند و با وضعیت روحی روانی سالمند آشنایی دارند؛ بنابراین عزیز شما می‌تواند مراقبت‌های تخصصی شخصی سازی شده را در آسایش و امنیت خانه، بدون نقل مکان دریافت کند. همچنین لازم به ذکر است که سالمندان بیمار پس از جراحی و بیماری در خانه خود سریعتر بهبود می‌یابند. از طرفی کمتر در معرض میکروب‌ها و بیماری‌های مسری در مراکز درمانی قرار می‌گیرند.

استخدام پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

پرستار شبانه روزی سالمند چه خدماتی ارائه میدهد؟

خدماتی که پرستار برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل ارائه می‌دهد با توجه به نیاز سالمند از نظر جسمی و روحی متفاوت است. برخی تنها برای کمک به انجام کارهای شخصی سالمند در منزل حضور پیدا می کنند و برخی برای انجام کارهای پزشکی و درمانی.

به صورت کلی نظارت بر علائم حیاتی، مدیریت دارو، تهیه غذا، نظافت منزل یا شستن لباس‌ها از جمله وظایف پرستار شبانه روزی سالمند است. با این حال، اگر بخواهیم یک نگاه کلی به خدمات پرستاران تمام وقت بیاندازیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • به بیمار در انجام ورزش‌های سبک کمک می‌کند، این کار تاثیر بسزایی در حفظ توانایی حرکت و پیشگیری از زخم بستر در سالمند دارد.
 • به سالمند در انجام کارهای شخصی مانند حمام کردن، شانه زدن موها، استفاده از لوسیون و مسواک زدن دندان ها، پوشیدن لباس و … کمک می‌کند.
 • پرستار شبانه روزی سالمند همچنین با پزشک سالمند، اعضای خانواده و دوستان او در ارتباط است و همه را در جریان وضعیت فعلی و نیازهای سالمند قرار می‌دهد.
 • نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل
 • توجه به مصرف صحیح دارو
 • توجه به تغذیه سالمند
 • تنظیم ساعت خواب
 • تعویض سوند، پانسمان و بخیه
 • همدم سالمند و هم صحبتی با او

قیمت نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

عوامل مختلفی از جمله خدماتی که پرستار ارائه می‌دهد، ساعت کاری پرستار و مسافت بین خانه سالمند و پرستار بر روی قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیر می‌گذارد. ولی در هر حال درخواست این سرویس بسیار ارزان‌تر از نگهداری از والدین سالمند شما در خانه سالمندان خواهد بود. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت این سرویس با آسانیسم، یکی از معتبرترین پلتفرم های خدمات پرستاری در منزل، تماس بگیرید.

پرستار شبانه روزی سالمند

آسانیسم؛ پلتفرم خدمات نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم خدمات شخصی سازی شده نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی و پاره وقت را ارائه میدهد،آسانیسم متشکل از گروهی آموزش دیده و متبحر در زمینه خدمات بهداشتی و درمانی است؛ بنابراین بدون هیچ نگرانی می‌توانید مراقبت از عزیز سالمندتان را به ما بسپارید. پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان ما با توجه به نیازتان سرویس‌دهی خواهند داشت؛ زیرا هدف اصلی آسانیسم، کمک به حفظ آسایش و آرامش بیماران، سالمندان و خانواده‌های آن‌ها است. شما می‌توانید با تکمیل فرم ثبت سفارس موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمایید. علاوه بر آن، می‌توانید با استفاده از شماره تلفن 02189514141 نسبت به درخواست پرستار شبانه روزی سالمند جهت نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل اقدام نمایید.

امیدواریم این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد پرستار شبانه روزی سالمند در اختیارتان قرار داده باشد. در صورتی که سوال یا نظری در رابطه با این موضوع دارید از بخش نظرات پایین صفحه، با ما درمیان بگذارید.

4 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز.
   بله، خدمات نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل به مدت سه روز در هفته هم ارائه می شود.

 1. سلام. من برای بعد از عمل جراحی نیاز به پرستار شبانه روزی سالمند دارم ولی به مدت ۲ هفته. امکان پذیره؟

  1. سلام نیما عزیز. بله با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *