نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

07 مهر 1400
/
زهرا ابراهیمی

در زندگی بسیاری از سالمندان زمانی فرا می رسد که برای ادامه زندگی ایمن و مستقل در خانه، نیاز دارند تا از آنها مراقبت شود. بسیاری از خانواده ها به دلیل مشغله های کاری یا نگهداری از کودک نمی توانند 24 ساعت در روز و 7 روز در هفته به نگهداری از سالمند بپردازند. در چنین شرایطی با استخدام پرستار سالمند برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل نه تنها از امنیت عزیزتان اطمینان دارید بلکه با آرامش خاطر تمام می توانید به سایر فعالیت های خود برسید.

مزایای استخدام مراقب برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

همانطور که گفتیم استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند  شبانه روزی در منزل نه تنها باعث افزایش امنیت و کیفیت سطح زندگی سالمند میشود بلکه به شما نیز کمک میکند تا به سایر کارهای تجاری و شخصی خود برسید. در ادامه بیشتر به مزایای استخدام پرستار شبانه روزی در منزل میپردازیم.

مزایای استخدام مراقب برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

گذاراندان دوران سالمندی در خانه خود

خانه برای سالمندان اهمیت زیادی دارد، به طوری که تقریباً 90 درصد از سالمندان مایلند تا آنجا که ممکن است در خانه بمانند. نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل به سالمندان این امکان را می دهد تا با آرامش در خانه خود زندگی کنند. صداها و بوهای آشنا از خانه به حفظ ارتباط سالمندان کمک می کند و حتی حافظه را برای کسانی که در مراحل اولیه آلزایمر هستند افزایش می دهد. جابه جایی به محیط های جدید می تواند باعث بی نظمی و اضطراب سالمندان شود، به ویژه آنهایی که در مراحل اولیه زوال عقل هستند.

افزایش آرامش فکری

پرستار تمام وقت در منزل، در محل مورد علاقه یک سالمند مراقبت مداوم ارائه می دهد و خوشحالی آنها در خانه می تواند به شما آرامش لازم را بدهد تا بر شغل، خانواده و خودتان تمرکز بیشتری داشته باشید؛ زیرا ارائه خدمات حرفه ای، مراقبت از سالمند می تواند بسیار استرس زا باشد و در صورت عدم استراحت، ممکن است دچار فرسودگی شوید.

مراقبت و همراهی فردی

شما می خواهید عزیز سالمند تان بهترین پشتیبانی را به صورت شبانه روزی داشته باشد. پرستار تمام وقت در منزل این اطمینان را می دهد که سالمند شما مراقبت های شخصی و فردی را بدون هیچ بی نظمی دریافت می کند. اگر سالمند شما در مصرف به موقع دارو و غذا ، تعویض لباس های کثیف یا حمام کردن دچار مشکل بوده دیگر نگران نباشید چرا که پرستار تمام وقت در خانه به شما اطمینان می دهد که خدمات مناسب را در زمان مناسب در طول روز و شب بر اساس یک برنامه مراقبت فردی به سالمند شما ارائه میدهد.

سالمند شما با همراهی یک مراقب غذاهای مورد علاقه اش را در آشپزخانه خود می خورد و در خانه خود به سایر کارهای شخصی ازجمله حمام و ... میپردازد. غالبا دوستی های نزدیکی بین یک مراقب حرفه ای و یک سالمند در خانه ایجاد می شود که ارتباط و اعتماد را تقویت می کند و در عین حال از تنهایی سالمند نیز جلوگیری می کند.

افزایش ایمنی و آسایش

اغلب ساکنان خانه سالمندان از زخم بستر رنج می برند و دچار عفونت میشوند. مراقب مخصوص نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل با درک و رسیدگی به نیازهای خاص سالمندان شرایط و درمان ایمن تری را برای نگهداری از سالمند تضمین می کند. تهدید عفونت، زخم بستر، احتمال زمین خوردن یا بیرون رفتن از خانه و گم شدن سالمند به طور چشمگیری با استخدام یک پرستار تمام وقت حرفه ای کاهش می یابد.

دریافت خدمات سفارشی و تخصصی

هنگام بستن قرارداد استخدام پرستار سالمند، خدمات متناسب با وضعیت سلامتی سالمند شما تنظیم می شود. مراقبانی که توسط شرکت های پرستاری اختصاص داده میشوند دارای ترکیب مناسبی از دانش، تجربه و مهارت برای ارائه مراقبت های تخصصی تر مرتبط با زوال عقل، آلزایمر، شرایط مزمن و حتی شرایط پایان زندگی  سالمند هستند؛ بنابراین عزیز شما می تواند مراقبت های سفارشی را در آسایش و امنیت خانه بدون نقل مکان دریافت کند.

استخدام مراقب شبانه روزی سالمند, نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

پرستارانی که به صورت تمام وقت استخدام می شوند، چه خدماتی ارائه می دهند؟

خدماتی که پرستار برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل ارائه میدهد با توجه به نیاز شما و سالمندتان متفاوت خواهد بود. برخی تنها برای کمک به انجام کارهای شخصی سالمند در منزل حضور پیدا می کنند و برخی برای انجام یکسری از کارهای پزشکی و درمانی. با این حال، اگر بخواهیم یک نگاه کلی به خدمات پرستاران تمام وقت بیاندازیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 •     نگهداری و مراقبت از سالمند
 •     کمک به انجام تحرک و پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 •     توجه به مصرف صحیح دارو
 •     توجه به تغذیه سالمند
 •     یاری رساندن در انجام فعالیت های روزمره و شخصی (تعویض لباس، شستن لباس، حمام و ...)
 •     تنظیم ساعت خواب
 •     تعویض سوند، پانسمان و بخیه
 •     هم صحبتی

قیمت پرستار سالمند در منزل

عوامل مختلفی از جمله خدماتی که پرستار ارائه میدهد، ساعت کاری پرستار و مسافت بین خانه سالمند و پرستار بر روی قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیر میگذارد. ولی در هر حال درخواست این سرویس بسیار ارزان تر از نگهداری از والدین سالمند شما در خانه سالمندان خواهد بود. شما میتوانید برای اطلاع دقیق از قیمت این سرویس با آسانیسم، معتبرترین پلتفرم خدمات پرستاری در منزل، تماس بگیرید.

آسانیسم؛ پلتفرم خدمات پرستاری در منزل

پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم خدمات شخصی سازی شده نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی و پاره وقت را ارائه میدهد، پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان ما با توجه به نیاز تان سرویس دهی خواهند داشت؛ زیرا هدف اصلی آسانیسم، کمک به حفظ آسایش و آرامش بیماران، سالمندان و خانواده های آنها است.شما می توانید با تکمیل فرم ثبت سفارس موجود در سایت درخواست خود را ثبت نمایید. علاوه بر آن، می توانید با استفاده از شماره تلفن 02189514141 نسبت به درخواست پرستار سالمند در منزل اقدام نمایید.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
2 + 13 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.