خانه

پرستار خانم جهت سالمند

خدماتی که پرستار خانم جهت سالمند ارائه می دهد؟, مزایای استخدام پرستار در منزل, هزینه سرویس پرستار در منزل

بعضا داشتن پرستار خانم جهت سالمند بسیار سودمندتر از داشتن پرستار آقا است و این امر کاملا به نیاز، درخواست و راحتی سالمند شما بستگی دارد. این انتخاب در بیشتر مراجعه کنندگان اتفاق می‌افتد و قابل انکار هم نیست. البته که همه موسسات خدمات پرستاری از دانش، تخصص و تجربه هر دو گروه بهره‌مند می‌شوند، اما به صورت کلی درخواست برای پرستار خانم بیشتر است. چرا؟

علت تقاضای بیشتر برای پرستار خانم جهت سالمند چیست؟

همه ما با شنیدن نام پرستار به صورت ناخودآگاه یاد پرستاران خانم می افتیم. این امر می‌تواند ریشه در باورهای فرهنگی یا شاید تاثیرات رسانه داشته باشد، یا اینکه همواره تعداد پرستاران خانم بیشتر از آقایان بوده است؛ اما آمار نشان می‌دهد که سالمند خانم با پرستار سالمند خانم راحت ترند و ترجیحشان بهره مندی از خدمات آنها است که البته این انتخاب دور از انتظار هم نیست.

همچنین حوزه کاری آنها نیز می‌تواند تفاوت ایجاد کند. برای مثال، تعداد پرستاران مرد در حوزه اورولوژی بسیار بیشتر از تعداد خانم ها است؛ اما تعداد بیشتر پرستاران در زمینه کمک به بیمار در منزل یا پرستاران تمام وقت، مربوط به خانم ها است.

خدماتی که پرستار خانم جهت سالمند ارائه می دهد

خدماتی که پرستار خانم جهت سالمند ارائه می دهد؟

چه از خدمات پرستار آقا بهره‌مند شوید و چه یک پرستار خانم جهت سالمند برای کمک به والدین سالمند شما استخدام شود، وظایف و مسئولیت های آنها کاملا وابسته به شرایط سالمند و درخواست شما است؛ اما عمومی‌ترین خدمات عبارت‌اند از:

 • دستیاری پزشک معالج و انجام مراقبت های پزشکی
 • ثبت و ضبط وضعیت هر لحظه سالمند و گزارش به پزشک معالج
 • کنترل فشار خون، قند خون و …
 • انجام تزریقات در منزل
 • کمک به انجام کارهای شخصی مانند دستشویی رفتن، استحمام، غذا خوردن، لباس پوشیدن و …
 • کمک به مصرف صحیح داروها
 • توجه به رژیم غذایی
 • تعویض سوند، پوشک، پانسمان و …
 • پیشگیری از ایجاد زخم بستر
 • هم صحبتی با سالمند
 • همراهی با سالمند برای داشتن تحرک
 • بعضا درست کردن غذا یا نظافت منزل

چطور مناسب ترین پرستار خانم برای سالمند را انتخاب کنیم

بعضا پرستار سالمند در منزل حتی بیشتر از اعضای خانواده با سالمندان وقت می‌گذراند. به همین دلیل طبیعی است اگر در انتخاب آنها کمی وسواس به خرج دهیم. البته با استخدام پرستار از مراکز معتبر بیشتر نگرانی‌ها و دغدغه‌های خانواده‌ها نیز از بین خواهد رفت.

با این حال، فاکتورهایی که باید در پرستار خانم جهت سالمند به دنبال آنها بگردیم عبارت‌اند از:

 • آموزش: بسیار مهم است پرستار خانم استخدامی راجع به نحوه صحیح داشتن یک مراقبت کارآمد دانش و تخصص داشته باشد؛ یعنی دوره های مورد نیاز را گذرانده باشد.
 • تجربه: قطعا دانش فاکتور مهمی است، اما بدون داشتن تجربه، عملکرد کارآمد به دست نخواهد آمد.
 • مسئولیت پذیری: مسئولیت پذیری بدین معنا است که پرستار از وظایف خود آگاه باشد و طبق موارد درخواست شده در قرارداد، به کارهای خود بپردازد.
 • حرفه ای بودن: منظور از حرفه ای بودن، داشتن تمامی موارد بالا به صورت یکجا است؛ یعنی فرد آموزش دیده باشد و به دلیل تجربه بالای خود در زمینه نگهداری از سالمندان با شرایط و خلق و خوی متفاوت، توانایی خدمات رسانی به سالمند شما با هر وضعیتی را داشته باشد، برای کار خود و سالمند شما ارزش قائل بوده و خدمات را در بالاترین سطح کیفی ارائه دهد.

مزایای استخدام پرستار در منزل چیست

مزایای استخدام مراقب خانم جهت نگهداری از سالمند در منزل چیست؟

بسیاری از افراد پس از اینکه متوجه نیاز والدین سالمند خود به پرستار سالمند پاره وقت یا تمام وقت می‌شوند به فکر استفاده از خدمات آسایشگاه ها یا خانه سالمندان می افتند. برخی نیز به صورت داوطلبانه، خود سعی در نگهداری و مواظبت از آنها می کنند؛ اما مگر وقت، انرژی و دانش آنها تا چه اندازه می‌تواند به آنها اجازه انجام چنین کاری را بدهد؟

با استخدام پرستار خانم جهت سالمند از خدمات حرفه ای و تخصصی بهره مند می‌شوید؛ بنابراین دغدغه‌های شما تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. از آن طرف، خودتان نیز صاحب شغل و زندگی مستقلی هستید که نیازمند وقت و انرژی شما است. با کمک گرفتن از پرستار خانم در منزل، دیگر نیازی نیست تا از کارهای خود بزنید یا همواره در حال مرخصی گرفتن باشید.

نگهداری از سالمند در خانه سالمندان البته مزایای بسیاری دارد، اما در مقایسه با نگهداری از آنها در منزل و استفاده از خدمات پرستار تمام وقت در منزل این مزایا کاملا تبدیل به نقطه ضعف این کار می‌شود. در آسایشگاه ها مدت زمان ملاقات محدود بوده و شما در هر زمانی که اراده کنید نمی‌توانید سالمندتان را ببینید.

همچنین همگی مایل به ادامه زندگی مستقل در خانه خود و با برنامه ریزی خود هستیم. با کمک از خدمات پرستاری در منزل، این امر به وقوع می‌پیوندد. نه تنها سالمند با هر شرایطی عمر خود را در امن ترین مکان، یعنی خانه خود سپری می کند، بلکه استقلال خود را دارد و روزهای خود را مطابق با سبک زندگی گذشته خود سپری می‌کند. این کار یک معامله دو سر سود است. هم شما نگرانی از بابت نگهداری از سالمند یا وضعیت سلامتی او را ندارید، هم آنها با استخدام پرستار خانم جهت سالمند خدمات درمانی – بهداشتی را آنطور که تمایل دارند، دریافت خواهند کرد.

هزینه ها نیز دیگر مزیت بهره مندی از این خدمات است. چطور؟

هزینه سرویس پرستار خانم در منزل چطور محاسبه می شود؟

شاید استخدام پرستار در منزل در نگاه اول یک سرویس گران قیمت به نظر آید که هر کسی از پس هزینه های آن بر نخواهد آمد. ولی اگر خرج رفت و آمد به مطب و مراکز درمانی و همینطور هزینه‌های معنوی آن چون زمان و انرژی را لحاظ کنید، متوجه خواهید شد برخورداری از خدمات پرستاری در منزل بسیار به صرفه تر از مراجعات حضوری به بیمارستان ها است. از طرف دیگر، نیازی به برهم خوردن برنامه‌های شخصی شما به عنوان مراقبان اصلی و خانواده آنها نیست و این امر بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر آن، اگر هزینه استفاده از خدمات خانه های سالمندان و قیمت پرستار سالمند در منزل  را با یکدیگر مقایسه کنید، متوجه تفاوت فاحش آنها و مقرون به صرفه بودن استخدام پرستار خانم جهت سالمند در منزل خواهید شد. در آسایشگاه ها علاوه بر هزینه نگهداری از سالمند، باید به صورت مرتب برای خدمات دیگر نیز پول پرداخت کنید. در آخر هم آنطور که باید و شاید ممکن است از سالمند شما نگهداری نشود. ولی در سرویس های خدمات پرستاری در منزل همه چیز طبق قرارداد و با هزینه بسیار کمتر انجام خواهد شد.

چگونه پرستار خانم برای سالمند استخدام کنیم؟

آسانیسم یک پلتفرم آنلاین خدمات پرستاری در منزل است که خدمات بهداشتی و درمانی متنوعی از جمله سرویس پرستار سالمند در منزل را ارائه می‌دهد. پرستارانی که با آسانیسم همکاری می‌کنند همگی آموزش دیده و باتجربه هستند. بنابراین بدون هیچ نگرانی از کیفیت کار و امنیت عزیزتان میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید. برای ثبت درخواست کافی است فرم ثبت سفارش موجود در سایت را تکمیل کنید یا با شماره تلفن 02189514141 تماس بگیرید.

سئوالات متداول

این سوالات را شما در مورد پرستار خانم جهت سالمند از ما پرسیده اید. اگر نیاز به توضیحات بیشتر بود، با ما تماس بگیرید.

قیمت پرستار خانم جهت سالمند با توجه به عوامل مختلف مانند تعداد ساعات کاری، مسافت بین پرستار و فرد سالمند و مواردی دیگر متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت ها با کارشناسان آسانیسم تماس بگیرید.

بله. با کارشناسان ما در آسانیسم تماس بگیرید تا با توجه به نیاز و درخواست شما پرستار خانم جهت سالمند اعزام کنند.

چون تقاضا برای پرستار خانم جهت سالمند بیشتر از پرستار آقا است و با توجه به تعداد نیروهای کار هرچه تقاضا بیشتر باشد روی قیمت هم تاثیر بیشتر است.

شاید ریشه در باورهای فرهنگی ما داشته باشد یا شاید هم تاثیر رسانه باشد ولی آمار نشان می دهد که سالمند خانم با پرستار سالمند خانم راحت ترند و ترجیحشان بهره مندی از خدمات آنها است.

انجام امور منزل در صورتی که در قرارداد ذکر شده باشد بر عهده ی پرستار خانم است.

2 پاسخ

 1. پدر و مادر من باهم زندگی میکنند ولی چون سنشون بالا رفته دیگه نمیشه که تنهاشون بذاریم. امکان درخواست یه پرستار سالمند خانم برای جفتشون هست؟ و اینکه تو هزینه هم تاثیر میذاره؟

  1. سلام
   تعدا افراد حاضر در خانه و تعداد سالمندان که از آن ها مراقبت می شود در حقوق پرستار اعزام شده توسط آسانیسم تاثیر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *