نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار

09 مرداد 1400
/
زهرا ابراهیمی

آیا سالمندی در اطراف خود دارید که بنا بر شرایط جسمانی نامناسب یا بیماری باید از آنها نگهداری کنید؟ آیا به دلیل مشغله های فراوان زندگی مدرن امروزی قادر به تخصیص این زمان به سالمندان عزیز نیستید؟ با کمک پرستاران مربوطه تمام دغدغه هایتان برطرف خواهد شد. البته برخی در سایت هایی که اصلا با هدف دیگری تاسیس شده اند، به دنبال چنین خدماتی می گردند. وبسایت دیوار، شیپور، نی نی سایت و ... از این دست پلتفرم ها هستند که با فیلتر کردن مکان به شهر تهران، خدمات این ناحیه را ارائه می دهد. ولی آیا درخواست سرویس نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار کار مناسبی است؟

قطعا پاسخ منفی است. وبسایت های این چنینی برای کمک به خرید و فروش وسایل دست دوم به وجود آمده اند. بعدها با گسترش آن در تمامی شهرها، اجازه نشر چنین تبلیغاتی نیز صادر شد. آن هم در صورتی که هیچ ارگان ذی نفعی روی این امر نظارت نمی کند. ولی پیش از همه چیز، به راستی در چه شرایطی به این سرویس نیاز خواهیم داشت؟

استخدام پرستار سالمند در منزل,نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار

برای استخدام پرستار سالمند در منزل عذاب وجدان نداشته باشید

شاید به دلیل آموزه های فرهنگی یا دینی تا به فکر استخدام پرستار سالمند در منزل بی افتید، ناخودآگاه ذهن تان شما را از انجام این کار منصرف سازد. آن هم به این دلیل که همواره به ما گفته شده سالمندان، بزرگان ما هستند، عدم نگهداری از آنها یا تخصیص زمان برای نگهداری از آنها به معنای بی احترامی به این عزیزان است و ... ولی این درحالی است که شرایط زندگی امروزی کاملا متفاوت با گذشته است.

امروزه بیشتر افراد خانواده شاغل اند و پیدا کردن زمان و انرژی برای نگهداری سالمند در منزل بدون شک کار دشواری است. حتی در شرایطی منجر به مرخصی گرفتن های پیاپی نیز خواهد شد؛ بنابراین علت پدیدار آمدن تبلیغات نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار نیز همین امر بود.

اما فارغ از وبسایت دیوار، وقتی میتوان با استخدام پرستار سالمند، نه تنها به سالمند رسیدگی کرد، بلکه از زندگی شخصی و کاری خود عقب نیافتاد، چرا این کار را انجام ندهیم؟

از کجا پرستار سالمند در منزل درخواست کنیم؟

عده کثیری از افراد برای بهره مندی از چنین سرویس هایی به مراکزی مراجعه می کنند که اصلا برای این کار ساخته نشده اند. دقیقا مانند وبسایت دیوار که به علت وجود تبلیغات گسترده برخی پرستاران مبنی بر نگهداری از سالمندان در همه شهرها، به خصوص تهران، بین افراد رواج پیدا کرده است. با این حال بهتر است به خاطر داشته باشیم هدف این وبسایت (دیوار) در ابتدا فراهم آوردن و کمک به فروش وسایل دست دوم بود، نه ارائه خدمات- بهداشتی درمانی.

در واقع، سال ها بعد به دلیل استقبال مردم از این وبسایت آگهی های پرستار در منزل نیز به آن اضافه شد. در حالی که وبسایت هیچ گونه تمهیداتی برای این امر در نظر نگرفته است. در حقیقت، اگر شما ساکن تهران بوده و توسط این پلتفرم اقدام به درخواست نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار نمایید، در صورت نارضایتی هیچ ارگان یا سازمانی از شما حمایت نخواهد کرد.

به همین منظور بهتر است برای درخواست چنین خدماتی حتما به سازمان مربوطه که به صورت تخصصی به ارائه این سرویس ها میپردازد، مراجعه کنید. اگر هم جایی را نمیشناسید، پیشنهاد ما به شما، پلتفرم خدمات پرستاری در منزل آسانیسم است.

خدمات بهداشتی و درمانی را حتما از موسسه مربوطه دریافت کنید

سرویس هایی که مربوط به سلامت افراد می گردد، جزو موارد حساس بوده و حتما باید توسط کارشناسان این حوزه و زیر نظر سازمان مربوطه ارائه شوند. در غیر صورت، هیچ تضمینی بر ارائه صحیح خدمات نخواهد بود. اگر شما نیز در فکر استخدام پرستار سالمند و بهره مندی از چنین سرویس هایی در شهر تهران هستید، بهتر است با مرکز آسانیسم تماس گرفته و برای سالمند خود بهترین پرستار سالمند در منزل را استخدام نمایید.

پلتفرم آسانیسم به عنوان یکی از بهترین مراکز خدمات بهداشتی- درمانی، با همکاری موسسات خدمات پرستاری معتبر در تلاش است تا پرستاری آموزش دیده و مجرب را به محل اعزام کند. مهارت و تجربه پرستاران است که می تواند دغدغه های شما برای نگهداری از سالمندتان را از بین ببرد. این درحالی است که اگر جذب تبلیغات نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار شوید، هیچ تضمینی بر این ادعا نخواهد بود.

علاوه بر آن، مرکز روی نحوه ارائه خدمات و کیفیت آنها همواره مشرف است؛ بنابراین در صورت بروز هر گونه اشکال و خطا، برای حمایت و پشتیبانی از شما چه پیش از ارائه سرویس و چه بعد از آن، آماده پاسخگویی است.

نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار - پرستار برای سالمند در منزل دیوار

چرا از سالمندان در خانه نگهداری کنیم وقتی خانه سالمندان وجود دارد؟

در بسیاری از شرایط افراد تصور می کنند نگهداری از سالمند در آسایشگاه ها بسیار به صرفه تر و بهتر از خانه خود آنها است؛ اما آیا سالمند شما نیز همین نظر را دارد؟ از خودتان حساب کنید. اگر شما نیز در بستر بیماری باشید، ترجیح می دهید دوران نقاهت را در مراکز درمانی سپری کنید یا در خانه خود، کنار اعضای خانواده؟ در این شرایط باز هم به دنبال نگهداری از سالمند در منزل خواهید بود؟ آن هم از طریق پلتفرم های نامرتبط، اقدام به دریافت خدمات نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار می کنید؟ بدون شک انتخاب همه ما ماندن در خانه خودمان و درخواست سرویس های پرستاری از مراکز مربوطه و معتبر است. چرا؟

زیرا استقلال و عزت نفس حفظ می گردد

با ماندن در خانه، سالمند حتی اگر در شرایط جسمانی نامساعدی نیز باشد، باز هم مستقل است. همچنین اگر برای انجام کوچکترین کار نیز نیاز به کمک داشته باشد، باز هم بدون تعلل، می تواند بخش جزئی از کار را خود انجام دهد. حفظ استقلال و عزت نفس سالمندان تاثیر به سزایی در بهبود هر چه سریع تر آنها خواهد داشت.

زیرا ماندن در خانه دقیقا همان چیزی است که سالمند می خواهد

حتی اگر در بدترین شرایط جسمی و روحی باشند، باز هم تمایل آنها به ماندن در خانه و سپری کردن طول درمان در منزل خودشان است. این کار باعث می شود احساس راحتی کنند؛ زیرا در خانه خود حضور دارند. خانه ای که برایشان منطقه امن است. در این موقعیت، اعتماد به نفس شان نیز حفظ خواهد شد.
زیرا اعضای خانواده در هر ساعتی از شبانه روز می توانند کنارشان باشند

اگر از سالمندتان در خانه سالمندان یا آسایشگاه ها نگهداری کنید، در ساعات محدودی قادر به ملاقات با آنها خواهید بود. در حالی که با نگهداری از آنها سالمند در خانه دیگر نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت. نه تنها می توانید برای همیشه پیش آنها بمانید، بلکه اگر آنجا نیز زندگی نکنید، باز هم محدودیتی برای حضور و ملاقات با آنها وجود ندارد.

درخواست نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار قطعا کار درستی نیست؛ اما اگر از طریق پلتفرم های مناسب مانند آسانیسم صورت بگیرد، خدمات به نحو احسن ارائه خواهد شد. همچنین به علت حضور اعضای خانواده کنار سالمندان و دیدنشان، این امر قطعا تاثیر مثبت و خوبی در روحیه سالمندان و بهبودی هر چه بهترشان خواهد داشت.

زیرا هزینه نگهداری سالمند در منزل بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر است

منظور از هزینه، هزینه های مادی و معنوی است که برای این کار خواهید پرداخت. با نگهداری از سالمند در آسایشگاه ها علاوه بر هزینه درمان، ناچار به پرداخت هزینه نگهداری نیز هستید. همچنین عدم توانایی در ملاقات با آنها در هر ساعتی یا هزینه های رفت و آمد به آنجا، دیگر مواردی است که باید پرداخت شوند.

ولی با استخدام پرستار در منزل تنها هزینه درمان است که باید بپردازید. البته هزینه رفت و آمد پرستار و خدمات وی نیز بر عهده شما خواهد بود که بدون شک در مقایسه با نگهداری در خانه سالمندان بسیار ناچیز خواهد بود. همچنین به لحاظ زمانی نیز دچار مشکل نخواهید شد؛ زیرا برای دیدن آنها در ترافیک نخواهید ماند.

زیرا با نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار سریع تر به نتیجه خواهید رسید

تحقیقات نشان داده اند با نگهداری سالمند ان در خانه، این عزیزان سریع تر درمان شده و راحت تر پروسه بهبودی را پشت سر می گذارند. در این سرویس، سالمند شما تنها درخواست کننده خدمات است؛ بنابراین تمام توجهات به سمت وی خواهد بود. همچنین در خانه، محل امن خود کنار اعضای خانواده شان هستند؛ بنابراین به لحاظ روحی نیز در موقعیت خوبی قرار خواهند داشت. به همین دلیل است که با نگهداری از آنها در خانه نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

از آنجایی که روند مراقبت از آنها پروسه حساسی است و نیاز به صبوری و حوصله دارد، توجه داشته باشید به هر موسسه ای نمی توان اعتماد کرد. اگر شما نیز درگیر تبلیغات نگهداری سالمند در منزل تهران دیوار شدید، بهتر است بدانید که با این کار نه تنها سودی حاصل نخواهد شد، بلکه شاید در انتها موردی به دغدغه هایتان نیز اضافه شود.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
1 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.