خانه

حقوق نگهداری سالمند در منزل

آیا والدین سالمند شما در انجام کارهای روزمره نیاز به کمک دارند؟ به کارهای خانه می رسند؟ رژیم غذایی درستی دارند؟ اگر پاسخ منفی است، احتمالا زمان آن فرا رسیده است تا برای این عزیزان پرستار و کمکیاری استخدام کنید؛ یعنی باید همه گزینه‌ها، شرکت های پرستاری و حقوق نگهداری سالمند در منزل را ارزیابی کنید و برای آسایش خود و سالمندتان از یک سرویس باکیفیت بهره‌مند شوید.

با توجه به افزایش جمعیت سالمندان، سالانه افراد بسیاری نیاز به خدمات پرستار سالمند در منزل دارند و میتوان به جای انتقال آنها به خانه سالمندان، در محلی که خود فرد احساس راحتی و آرامش می‌کند به زندگی ادامه دهد. همیشه راه حل خانه سالمندان نمی باشد!

دلایل متفاوتی می‌تواند منجر به نگهداری سالمند در منزل شود. ناتوانی جسمانی، کهولت سن، بیماری و … می تواند علت ماندن سالمندان در منزل و پیدایش نیاز به پرستار گردد؛ اما همه می‌دانیم استخدام یک فرد مجرب و حاذق و معتمد کار ساده ای نیست. علاوه بر آن، قیمت پرستار سالمند در منزل دیگر فاکتوری است که به هنگام ارزیابی باید مدنظر قرار بگیرد.

اگر شما در این پروسه قرار دارید و حقوق نگهداری سالمند در منزل شرکت های متفاوت پرستاری را بررسی می نمایید، پیشنهاد ما تماس با شماره تلفن 02191304433 و استفاده از خدمات حرفه‌ای ولی مقرون به صرفه آسانیسم است.

حقوق نگهداری از سالمند در منزل

آیا مراقبت از سالمند در منزل کار دشواری است؟

پاسخ به این پرسش وابسته به عوامل متفاوتی است. ولی به صورت کلی، مراقبت از این عزیزان می تواند چالش برانگیز شود. به خصوص اگر آنها واقعا به مراقبت و نگهداری نیاز داشته باشند و ما به هر دلیلی وقت کافی برای انجام این کار را نداشته باشیم. به همین منظور، پرستار سالمند در منزل می تواند به صورت پاره وقت یا 24 ساعته (بسته به نیاز شما و سالمندتان) نگرانی شما از این بابت را برطرف سازد.

مزایای نگهداری از سالمند در منزل چیست؟

برای همه ما خانه همیشه با راحتی، امنیت و احساس مثبت همراه است. از این رو، مراقبت از آنها (به خصوص سالمندان حساس تر) با وجود یک پرستار باتجربه فارغ از حقوق نگهداری سالمند در منزل بسیار مناسب است. همچنین:

 • خدمات مراقبت از منزل سالمندان اغلب می‌تواند به صورت سفارشی و شخصی سازی شده باشد تا هم نیاز بزرگسالان و هم خانواده آنها را برطرف کند.
 •  خانه جایی است که حداکثر آزادی، امنیت و آسایش برای فرد وجود دارد. در بسیاری از بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان قوانینی وجود دارد که آرامش سالمند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مراقبت در منزل انعطاف پذیری بسیار بیشتری را ارائه می‌دهد.
 •  عزت و استقلال مورد نیاز سالمندان را فراهم می‌کند. سالمندان می‌توانند با برخی از کمک ها به طور مستقل به کار خود ادامه دهند.

یک پرستار سالمند چه خدماتی را ارائه می‌کند؟

پرستار سالمند می‌تواند به عنوان یک مراقب، همدم سالمند یا پرستار سالمند بیمار نقش آفرینی کند. یک مراقب سالمند در منزل برای بزرگسال مسنی است كه برای انجام كارهای ساده و امور روزمره خانه به كمك احتیاج دارند. همدم سالمند برای بزرگسالان مسن سالمی که تنها هستند و فقط نیاز به یک همراه دارند، مناسب است. ولی خدمات پرستار سالمند در منزل بسیار فراتر است. برای مثال:

 •  کمک به جابجایی سالمند
 •  حمام
 •   تعویض و شستشوی لباس
 •  حفظ بهداشت سالمند
 •  دارو دادن
 •   تهیه غذا و نظارت بر رژیم غذایی
 • خانه داری سبک
 •  انجام سفارشات و خریدها
 •   همراهی و همدم بودن برای سالمند
 •   امکان ارائه خدمات موقت یا بلند مدت، آخر هفته‌ها، تعطیلات
 • ارزیابی ایمنی شخصی سالمند در منزل

بنر پرستار سالمند

نحوه محاسبه حقوق نگهداری سالمند در منزل به چه صورت است؟

حقوق نگهداری سالمند در منزل متناسب با نیاز سالمند و درخواست دهنده (اطرافیان این عزیزان) متفاوت خواهد بود. از جمله عواملی که در تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیرگذار خواهند بود عبارتند از:

 • مدت زمان درخواست سرویس: آیا به صورت تمام وقت به پرستار نیاز است یا تنها چند ساعتی در روز؟
 • خدمات درخواست شده: سالمند در طول روز یا مدت زمان مراقبت و نگهداری به انجام چه کارهایی نیاز دارد؟ برای مثال، کارهای مربوط  به حوزه پزشکی و درمان (انجام تست فشار و قند خون، نظارت بر مصرف داروها، انجام تزریقات)، کمک به انجام فعالیت های تجویز شده یا داشتن تحرک، انجام کارهای شخصی (دستشویی و استحمام)، کارهای خانه (پخت و پز، خرید و شستشو) و …
 • مشکلات سالمند: از چه بیماری ها و ناتوانی های جسمانی رنج می برد؟ آیا لجباز، عصبی و پرخاشگر است؟
 • مسافت: فاصله مکانی میان پرستار و سالمند چه مقدار است؟

حال که با نحوه قیمت گذاری حقوق نگهداری سالمند در منزل آشنا شدیم، به نظر شما این میزان هزینه ارزشش را دارد؟

نحوه محاسبه کمیسیون آسانیسم

کمیسیون یا فرانشیز در ترجمه‌ی لغوی به معنای حق امتیاز است. آسانیسم یک پلتفرم تسهیل‌گر بین کارفرما و موسسات خدمات پرستاری، مراقبتی، پزشکی و بالینی در منزل است که در انجام این خدمات حق امتیاز دارد و کمیسیون را طبق تعرفه رسمی اعلام شده از سازمان نظام پرستاری دریافت می‌کند. این فرانشیز جهت انجام وظایف محوله در محدوده بهداشت و درمان تعیین می‌شود. علاوه بر این وجود فرانشیز موجب توجه بیشتر دریافت‌کننده خدمت به رعایت تدابیر احتیاطی و مقررات آیین‌نامه و همچنین پشتیبانی شبانه روزی آسانیسم از کارفرما می‌شود که در نهایت به نفع کارفرما و فرد ارائه دهنده خدمات است.

نحوه محاسبه کمیسیون توسط آسانیسم به شرح زیر است:

مدت زمان قرارداد

هزینه کمیسیون

۱ ماه

۴۰٪ مبلغ قرارداد

۳ ماه

۷۰٪ مبلغ قرارداد

۶ ماه

۱ پایه حقوق پرستار

۱ سال

۲ پایه حقوق پرستار

همچنین پرداخت کمیسیون برای قرارداد‌های ۶ ماهه به صورت اقساطی نیز امکان‌پذیر است، ولی اگر کمیسیون به صورت قسطی پرداخت شود دیگر شامل تخفیف نخواهد بود. در این حالت، قسط اول در زمان عقد قرارداد، قسط دوم نهایتا تا 30 روز بعد پرداخت می‌شود.لازم به ذکر است، اگر کارفرما مبلغ کمیسیون را به صورت یک‌جا پرداخت نماید، آسانیسم از روی مبلغ کمیسیون به ایشان 10 درصد تخفیف خواهد داد.

دریافت اقساط کمیسیون نیز تنها با چک صورت می‌گیرد.

مزایای حضور پرستار سالمند در منزل چیست؟

پرستاری از سالمندان در منزل به شما این امکان را می دهد تا علیرغم نیاز به مراقبت‌های فراوان، سالمندان در خانه و نقطه امن خود باقی بمانند. از مزایای این کار می توان گفت:

 1.   کاهش نگرانی خانواده و حفظ ایمنی سالمند: اگر عزیز شما  زمین بخورد، به طور ناگهانی تشنج کند یا یک مورد اضطراری مرتبط با سلامتی دیگر را تجربه کند، پرستار سالمند در منزل یا می‌تواند در اسرع وقت با خدمات اورژانس تماس بگیرد و از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کند یا در صورتی که آموزش دیده باشد، سالمند را احیا نماید.
 2. نظارت بر مصرف دارو: بسیاری از سالمندان دارو‌های خود را سر موقع یا به اندازه مصرف نمی‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود دچار عوارض مخرب دارو‌ها شوند. پرستار سالمند این اطمینان را به شما خواهد داد که عزیزانتان داروهای خود را طبق برنامه مصرف خواهند کرد. در صورت تمام شدن دارو‌ها اقدام کرده و اثرات سوء  آنها را کنترل کنند. پس حقوق نگهداری سالمند در منزل تنها صرف پرستار نخواهد شد.
 3.  پادزهر تنهایی و جلوگیری از انزوا: داشتن کسی که برای گذراندن وقت به او اعتماد دارید برای داشتن احساس آرامش حیاتی است. مراقبت‌های روزانه و داشتن یک همدم، لبخند را به لب‌های عزیزانتان می‌آورد و فرصت تعامل با دیگران را فراهم می‌کند. سالمندانی که به ندرت شخصی خارج از خانواده خود را می‌بینند، غالباً احساس تنهایی می‌کنند و دچار بیماریهای متعدد و افسردگی می‌شوند. علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که انزوای اجتماعی با زوال عقل، کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت، افزایش پذیرش اضطراب  و خطر مرگ و میر بالا در ارتباط است.
 4.  توجه به رژیم غذایی سالمند: یک پرستار و مراقب سالمند در منزل می‌تواند اطمینان حاصل کند که عزیز شما هر روز وعده‌های غذایی مناسب و مقوی را دریافت می‌کند یا حتی آنها را در هنگام غذا خوردن همراهی کنند. آنها همچنین نظارت دقیقی بر رژیم غذایی آن دسته از سالمندانی خواهند داشت که با توجه به شرایط موجود، قادر به مصرف هر غذایی نیستند.

حقوق نگهداری و مراقبت از سالمند در منزل

با توجه به حقوق نگهداری سالمند در منزل، شرایط کاری پرستاران به چه صورت است؟

با توجه به افزایش روزافزون تعداد سالمندان و نیاز به کارشناسان و متخصصان حوزه بهداشت و درمان، شرایط کاری نسبتا مساعد است. البته که حقوق نگهداری سالمند در منزل هر مقداری که باشد، باز هم پاسخگوی زحمات این عزیزان نیست؛ اما در آسانیسم، اولویت پس از رضایت مشتری، آسایش پرستاران است. در واقع، این پرستاران هستند که موسسه را تشکیل داده و خوشنودی درخواست کننده را جلب می کنند. به همین منظور، شرایط کاری در آسانیسم به مراتب بهتر خواهد بود.

بنر پرستار سالمند

پیشگیری از بیماری های بیشتر با خدمات مراقبتی و پرستاری آسانیسم

پرستاری از سالمند در منزل به طور روزانه به خصوص در روزهای ابتدایی بروز بیماری یا تضعیف توانمندی های جسمانی بسیار مفید است. برخی شواهد نشان می‌دهد که تحریکات اولیه مانند به چالش کشیدن مغز سالمند توسط یادگیری فعالیت‌های جدید یا انجام بازی‌های شناختی می‌تواند از نقص عملکرد شناختی پیشگیری کند. برنامه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به صورت روزانه، به ویژه یک برنامه متناسب با افراد مبتلا به زوال عقل، می‌تواند دنیایی جدیدی را برای کسی که از نظر شناختی دچار نقص است، ایجاد کند.

آسانیسم همه‌ نگرانی‌های شما را در رابطه با مراقبت از سالمندان عزیزتان درک می‌کند، ارزیابی نیازها و دانستن انتظارات شما برای استخدام پرستار سالمند مناسب در منزل به شما کمک می‌کند هنگام مراقبت از والدین مسن و عزیزانتان بهترین انتخاب را داشته باشید. مشتاقانه منتظر تماس شما خواهیم بود.

20 پاسخ

 1. سلام
  من هرروز از صبح تا عصر سرکارم نمیتونم مادرمو تنها بذارم خیلی ولی پنجشنبه و جمعه ها خونم. اگر برای شنبه تا چهارشنبه پرستار بخوام چقدر میشه قیمتش؟

  1. سلام دوست عزیز، لطفا جهت اطلاع دقیق از قیمت با شماره تلفن 02191304433 تماس بگیرید.

 2. سلام روز به خیر. حقوق پرستار سالمند چطوری پرداخت میشه؟یعنی طرف قرارداد پرستار محسوب میشه؟

  1. سلام مونا عزیز، حقوق پرستار به حساب شخصی پرستار واریز می شود. در طول مدت قرارداد نیز آسانیسم شما را در تمام مراحل پشتیبانی میکند.

 3. شما برای سالمندانی که به بیماری مبتلا هستند یا در راه رفتن ناتوانند هم خدمات ارائه می‌دید؟

  1. بله پرستاران آسانیسم با دانش کافی برای نگهداری از سالمندان با مشکلات متفاوت، به منزل شما اعزام می‌شوند. بهتر است تمام مشکلات و بیماری‌های سالمند را با او درمیان بگذارید. توجه داشته باشید نگهداری از سالمند بیمار یا فلج خدمات بیش‌تری را می‌طلبد و در هزینه‌ پرستاری نیز موثر است.

  1. طول مراقبت و ساعت‌های مراقبت با توجه به نیاز سالمند و خواسته خانواده تعیین می‌شود و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد.

 4. سلام. من میخوام یه پرستار برای چند ساعت در روز از مادرم مراقبت کنه. آیا استخدام پرستار با این شرایط امکان پذیره و اگه جواب مثبته هزینش چطوری محاسبه میشه؟

  1. سلام، بله. ساعات مراقبت از سالمند با توجه به درخواست شما تنظیم می‌شود. هزینه پرستار پاره وقت، کم‌تر از سایر خدمات پرستاری است. برای کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره 02191304433 تماس حاصل نمایید.

 5. من یک سالمند پوشکی در محدوده اوین تهران دارم. هزینه نگهداری ازش چجوری حساب میشه؟

  1. نوع خدمات دریافتی، ساعات کار پرستار، دوربودن منزل شما و… همگی در محاسبه هزینه دخیل هستند. برای دریافت مشاوره و آگاهی از قیمت نهایی با شماره 02191304433 تماس بگیرید.

 6. می شه برای دوره نقاهت جراحی بینی سالمند از پرستار بیمار استفاده کرد؟

  1. بله، شما می توانید از خدمات پرستاری بعد از جراحی که جزو پرستار بیمار در منزل هست استفاده کنید.

 7. سلام وقت بخیر. اگر برای خرید کردن و انجام کارهای خارج از منزل مادر پیرم نیاز به پرستار سالمند داشته باشیم ، میتونیم درخواست پرستار بدیم؟

  1. سلام دوست عزیز، بله پرستار در انجام کارهای روزمره و خریدهای خارج از منزل هم خدمات ارائه میدهد.

 8. دوستانی که از خدمات آسانیسم استفاده کردن میشه بهم بگن علت انتخابشون چی بوده؟

  1. سلام نرگس جان.
   من قیمتارو با چنتا از موسسه های دیگه مقایسه کردم بعد دیدم خدماتی که اینجا میده با قیمتی که داره به صرفه تر درمیاد برام
   پرستارم که فرستادن برام از اولی اصلا خوشم نیومد بعد زنگ زدم به همون کارشناسی که ازش پرستار گرفته بودم، دو روزه برام عوض کرد پرستارو.
   به نظر من کارشون خوبه

  1. سلام برای اطلاع دقیق از هزینه، با کارشناسان آسانیسم ارتباط برقرا کنید و ساعت کاری، شرح حال بیمار و شرح وظایف پرستار سالمند رو هم اعلام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.