نگهداری از سالمند پوشکی

31 خرداد 1400
/
زهرا ابراهیمی

خوشبختانه سالمندان بسیاری وجود دارند که با وجود تمام بیماری ها و محدودیت های این سن، قادر به لذت بردن از زندگی مستقل خودند. در مقابل آن، عزیزان سال خورده ای نیز هستند که به هر دلیلی، قادر به داشتن تحرک نیستند یا در انجام کارهای کوچکی چون دستشویی رفتن نیاز به کمک دارند. اگر والدین سالمند شما نیز در این شرایط اند، ناچار به استفاده از پوشک اند و برای انجام شخصی ترین کارهای خود نیاز به یاری شما دارند، سرویس نگهداری از سالمند پوشکی و استخدام یک پرستار حاذق و باتجربه در این زمینه، بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

اگر توان مراقبت از سالمندتان را ندارید، نگران نباشید

نگهداری از سالمندان عزیز عموما بر عهده فرزندان یا اطرافیان آنها است. افرادی که ممکن است مشغله های مربوط به خود را داشته باشند، سرکار بروند و بعضا برای رسیدگی به امور این عزیزان مجبور به گرفتن مرخصی شوند. از آن طرف نیز، ممکن است فرصت مواظبت از آنها وجود داشته باشد، اما توان و انرژی آنها برای این کار کافی نبوده و به یک پرستار سالمند مجرب نیاز پیدا کنند.

همه ما از سختی مراقبت از سالمندان عزیز آگاهیم. از بیماری ها و محدودیت های جسمی گرفته تا آلزامیر، خشم و دیگر موارد مشکل ساز، همگی میتوانند نگهداری از این عزیزان را چالش برانگیز کنند.

البته برخی معتقدند استخدام پرستار یا استفاده از سرویس نگهداری از سالمند پوشکی نشان از ضعف و ناتوانی اطرافیان آنها در مواظبت از این عزیزان دارد. این قضاوت، احساسات و هیجانات مختلفی را در آنها ایجاد می کند که نتیجه آن احساس عذاب وجدان، سخت کردن و ایجاد دردسر هم برای سالمند و هم برای خانواده اوست؛ زیرا نه تنها سالمند میتواند به بهترین شکل مراقبت شود و نه فرد به کارهای شخصی خود خواهد رسید.

به عبارت دیگر، استفاده از چنین خدماتی نشان از ارزش قائل شدن خانواده برای والدین سالمند خود دارد. چرا که در بالاترین سطح کیفی خدمات پزشکی و درمانی را دریافت می کنند، برای کارهای کوچکی چون تزریق آمپول نیازی به ماندن در صف های طولانی انتظار را ندارند و همگی می توانند از شرایط خود نهایت استفاده را ببرند.

از این رو، زمانی که احساس کردید به کمک یک پرستار آموزش دیده و کاربلد نیاز دارید یا دانش شما برای نگهداری از سالمندتان کافی نیست، سریعا با موسسات خدمات پرستاری مثل آسانیسم تماس داشته باشید. بدون شک حقوق نگهدای سالمند در منزل بسیار به صرفه تر از گذشتن از کارهای خود و سپردن عزیزان سالمند به آسایشگاه ها است.

سرویس نگهداری از سالمند پوشکی, پرستار برای نگهداری از سالمند پوشکی

چه موقعیت هایی نشان از نیاز ما به یک پرستار برای نگهداری از سالمند پوشکی دارد؟

 • تنهایی سالمند و نیاز به مراقبت از وی
 • کمک به انجام کارهای شخصی مثل استحمام، عوض کردن پوشک، لباس پوشیدن و ...
 • نیاز به مراقبت های پزشکی
 • وجود بیماری های ذهنی چون آلزامیر

پرستار سالمند چه خدماتی را ارائه می دهد؟

نگهداری از سالمند پوشکی به معنای ارائه خدمات بسیار متفاوت و متنوعی است. البته که این خدمات فرد به فرد و با توجه به شرایط جسمی و روحی سالمند متفاوت خواهد بود، اما به صورت کلی، چند سرویسی که این دسته از پرستاران ارائه می دهند عبارتند از:

 • انجام مراقبت های پزشکی
 • ثبت شرایط روحی و جسمی سالمند و گزارش آن به پزشک معالج
 • انجام تزریقات
 • انجام تست ها و آزمایشات متفاوت
 • کنترل فشار خون، قند خون و ...
 • کمک به انجام کارهایی چون حمام، تعویض پوشک و دیگر کارهای شخصی
 • توجه به رژیم غذایی
 • کمک به بی تحرکی
 • پیشگیری از زخم بستر
 • هم صحبتی
مزایای نگهداری از سالمند پوشکی, هزینه نگهداری از سالمند پوشکی

مزایای نگهداری از سالمند پوشکی در منزل چیست؟

بدون شک همه ما ترجیح می دهیم در هر دوره خاصی از زندگی که قرار داریم، روزها را در امن ترین محل، یعنی خانه خودمان سپری کنیم. این دوره خاص می تواند دوران نقاهت پس از جراحی یا بستری در بیمارستان باشد یا دوران سالخوردگی که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنیم.

علت آن نیز مشخص است. با محیط آشنایی داریم و این امر باعث ایجاد احساس امنیت در ما خواهد شد. از طرف دیگر، هر چقدر هم بدحال باشیم، باز هم تمایل به گذراندن زندگی مطابق با سبک زندگی همیشگی (پیش از این دوران) خود را داریم. با نگهداری از سالمند پوشکی در منزل این مسئله نیز برای آنها مهیا می شود و همه چیز درست مانند برنامه ریزی گذشته آنها پیش خواهد رفت. این قابلیت تاثیر به سزایی در حفظ اعتماد به نفس این عزیزان دارد.

در صورتی که از سالمندانتان در آسایشگاه یا خانه سالمندان مراقبت کنید، زمان دیدن آنها محدود به قوانین و ساعت ملاقات آن محل خواهد شد. در حالی که با استخدام پرستار در منزل می توانید در هر ساعت و روزی از هفته به دیدار آنها بروید. این امر نه تنها در روحیه عزیزان سالمند، بلکه در آرامش و آسایش شما به عنوان خانواده آنها نیز موثر است.

اما مهم ترین مزیت این کار، مراقبت های شخصی سازی شده و متمرکز است. آسایشگاه ها یا مراکز نگهداری از سالمندان مملو از افرادی است که به کمک یا مواظبت احتیاج دارند. البته که تعداد بالای پرستاران و برنامه ریزی های منظم و دقیق از بروز هر گونه اختلال و مشکل جلوگیری می کند، اما باز هم اگر از هر جنبه ای سرویس های مرتبط با نگهداری از سالمند پوشکی در منزل را ارزیابی نمایید، متوجه خواهید شد خدمات به صورت متمرکزتری برای شما فراهم آورده خواهند شد. از توجه به رژیم غذایی و مصرف صحیح داروها گرفته تا تعویض پوشک و کارهای شخصی، همگی با دقت بیشتری انجام می شوند؛ زیرا شما یا سالمندتان تنها فرد درخواست کننده سرویس هستید.

هزینه نگهداری از سالمند پوشکی چقدر است؟

تخمین هزینه نگهداری از این عزیزان به فاکتورهای بسیاری وابسته است. از این رو برای رسیدن به یک مقدار مشخص، از قیمت پوشک گرفته تا احتیاجات روزمره آنها مثل غذا، دارو، خدمات پزشکی و درمانی همگی باید در لیست محاسبات قرار بگیرند.

هزینه پرستار سالمند نیز به خدمات درخواستی، ساعات استفاده از این سرویس و فاصله میان خانه سالمند و پرستار بستگی دارد. از این رو، این هزینه برای هر سالمند با هر شرایطی متفاوت خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به قیمت ها، نحوه نگهداری از سالمند پوشکی و خدمات ارائه شده توسط پرستاران مجرب پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم، همین حالا با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در هر ساعتی از شبانه روز و هر روزی از هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
14 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.
اینماد مربوط به آسانیسم