نگهداری کودک در منزل خودمان

21 مرداد 1400
/
زهرا ابراهیمی

شکی نیست که داشتن پرستار بچه تا حد زیادی برای والدین مفید است. نگهداری از کودکان می تواند انعطاف پذیری شغلی، توانایی تقویت روابط شما با شریک زندگی، ثبات و شاید مهمتر از همه، آرامش روانی را برای والدین ایجاد کند؛ اما نگهداری کودک در منزل خودمان چه سودی برای فرزندان دارد؟

نگهداری کودک در منزل خودمان, مزایای نگهداری کودک در منزل

مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان

توجه فردی

برخلاف سایر خدمات مانند مهد کودک یا مدرسه، پرستار کودک در منزل تنها به فرزند شما توجه میکند، بنابراین فرزند شما علاوه بر دریافت مراقبت های ضروری در صورتی که نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد میتواند دریافت کند.

راحتی در خانه

یکی از مزایای بزرگ نگهداری کودک در منزل خودمان این است که پرستار بچه به منزل شما می آید. این نه تنها برای شما بلکه برای فرزند شما نیز سودمند است؛ زیرا علاوه بر اینکه در وقت تان صرفه جویی می شود، راحتی و آرامش کودک شما را در جایی که برای او بسیار آشنا است مانند فراهم می میشود.

فعالیت و تحرک

زمانی که فرزند شما با پرستار بچه وقت می گذراند قطعا منفعلانه وقتش را جلوی تلویزیون هدر نمیدهد، بلکه به طور فعال در داخل یا خارج از خانه مشغول به فعالیت می شود. این نه تنها از نظر رشد مغزی، بلکه از نظر سلامت و رفاه نیز برای فرزند شما بهتر است.

سرگرمی و کسب مهارت

یکی دیگر از مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان این است که پرستار بچه می تواند به فرزند شما این فرصت را بدهد که چیزهای جدید را امتحان کند و سرگرمی ها و مهارت های جدیدی کسب کند. رساندن کودکان به تمرینات ورزشی و سایر فعالیتهای فوق برنامه برای والدین شاغل به دلیل زمان های نامناسب و غیرقابل انعطاف می تواند سخت باشد؛ اما با پرستار بچه، فرزند شما می تواند کلاسهای آموزش زبان یا کلاس های ورزشی را شرکت کند.

علاوه بر این، خود پرستاران کودک معمولا دارای طیف گسترده ای از مهارت ها و سرگرمی هستند که می توانند با فرزندتان به اشتراک بگذارند و فرصت های متعددی را برای فرزند شما ایجاد کنند.

چگونه می توان یک پرستار بچه را توصیف کرد؟

10 ویژگی یک پرستار بچه خوب:

 • مسئول و قابل اعتماد
 • صبور
 • مهربان
 • خلاق و بازیگوش
 • فعال و سالم
 • قابل اعتماد
 • با تجربه
 •  با اعتماد به نفس
نگهداری کودک در منزل خودمان, نکات مهم در انتخاب پرستار کودک

نکات مهم در انتخاب پرستار کودک

حا که با مزایای نگهداری کودک در منزل خودمان آشنا شدید اگر به عنوان والدین دلسوز کودک میگویید پرستار کودک میخوام باید بدانید که پیداکردن یک پرستار کودک قابل اعتماد و متعهد کار ساده ای نیست. در ادامه چند نکته مهم که به شما در پیدا کردن پرستار کودک خوب و قابل اعتماد کمک میکند بیان میکنم:

سابقه او را در نظر بگیرید

حتما در طی فرآیند استخدام پرستار، سابقه او را در نظر بگیرید. سابقه و تجربه در هر کاری یک نکته کلیدی است. حتما با خانواده هایی که قبلا همکاری داشته است صحبت کنید و از رضایت بخشی آن ها اطمینان حاصل کنید.

تعامل پرستار کودک را با فرزندان خود در نظر بگیرید

نحوه برخورد پرستار کودک را با فرزندتان مشاهده کنید، این نوع تعامل میزان راحتی کودک شما را با پرستار نشان می دهد. مهم است که پرستاری را انتخاب کنید که با روش فرزندپروری شما مطابقت داشته باشد. حتما در مورد اینکه آیا در زمینه ارائه کمک های اولیه پزشکی مهارتی دارد یا خیر از او بپرسید.

در مورد قیمت از او سوال کنید

از پرستاران بچه بپرسید که قبلاً چه هزینه ای دریافت می کرده اند تا در طول همکاری با مشکلی مواجه نشوید. قیمت پرستار کودک بر اساس محل زندگی شما، تعداد فرزندان، تجربه و عوامل دیگر بسیار متفاوت است.

درباره قوانین خانه بحث کنید و اطلاعات تماس را از او بگیرید

اطمینان حاصل کنید که درباره قوانین خانه خود با پرستار کودک صحبت می کنید و حتما شماره ای از او دریافت کنید که همیشه پاسخگو باشد.

از فرزندان خود در مورد پرستار کودک بپرسید

ممکن است بر اساس اطلاعات فرزندتان، حس خوبی از پرستار داشته باشید. آیا فرزند شما خوش گذرانده است؟ آیا وقتی برگشتید خوشحال بوده و غذای خود را کامل خورده است؟ بسیاری از بچه ها وقتی والدینشان آنها را با یک پرستار جدید ترک می کنند، گریه می کنند یا اضطراب جدایی را نشان می دهند، بنابراین هنگام بازگشت به رفتارها و احساسات فرزند خود بیشتر توجه کنید نه در هنگام خداحافظی و بیرون آمدن از در خانه.

آسانیسم؛ بهترین پلتفرم آنلاین برای درخواست پرستار کودک در منزل

آسانیسم یک پلتفرم آنلاین خدمات پرستاری در منزل است که سرویس های متنوعی مانند پرستاری در منزل و سایر خدمات بهداشتی- درمانی را به شما عزیزان ارائه می دهد. پرستاران آسانیسم همگی آموزش دیده و باتجربه هستند در نتیجه با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی از بابت کیفیت خدمات میتوانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید.

در آسانیسم خدمات مختلفی ارائه می شود که تعداد آنها بیشمار می باشد، در این ایام هم شاید نیاز به خدمات بالینی در منزل بیشتر احساس می شود. ما به فکر سلامتی شما هستیم و آرزو می کنیم که هیچ زمانی نیاز به آمبولانس خصوصی در تهران نداشته باشید، اگر زمانی نیاز به خدمات درمانی داشتید با آسانیسم ارتباط بگیرید.

اگر می گویید پرستار کودک هستم و در این زمینه میخواهید فعالیت داشته باشد می توانید با تماس با شماره تلفن 02189514141 درخواست خود برای همکاری را بیان کنید. همچنین با پر کردن فرم مربوط در سایت، شرایط خود را اعلام کرده و منتظر تماس کارشناسان آسانیسم در اسرع وقت باشید.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
4 + 15 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.