پرستار زن

02 تیر 1397
/
آسانیسم

در این مطلب به پرستار زن و سابقه پرستاری در ایران اشاره خواهیم کرد. همه میدانند که پرستار زن ( پرستار کودک - پرستار سالمند در منزل ) با مهربانی هایی خود برای بیمار و .. باعث افزایش سرعت بهبود بیمار میگردد.در مطلب گذشته به پرستار مرد و فواید آن اشاره نمودیم، و شما میتوانید آن را مطالعه نمایید.

آموزش پرستاری، بخصوص برای زنان، همواره دچار مشکلاتی بوده‌است. به عنوان مثال تا دهه 1950 میلادی، آموزش پرستاری برای زنان در ایران یک تابوی اجتماعی محسوب می‌گردید و اجازه نمیدادند تا زنان به شغل پرستاری ( پرستار نوزاد - پرستار سالمند ) بپردازد

اولین بیمارستانی که به زنان ایران آموزش پرستاری می داد یک بیمارستان آمریکایی در ایران بود که در سال 1893 این اتفاق افتاد، و بعد از آن در زشت، کرمانشگاه و ... هم موسسه هایی ایجاد گردید که به زنان آموزش پرستاری می داد.در سال ۱۹۵۶ میلادی ، نخستین کنفرانس جهانی آموزش پرستاری در ایران برگزار گردید که بسیاری از سیاستگذاری‌های امروزی را باعث شد.

پرستار زن در منزل, پرستار کودک, پرستار سالمند, پرستار نوزاد, پرستار بچه در منزل, آسانیسم, قیمت و هزینه پرستار

مقامات خانه پرستار ایران ذکر میکنند که سالانه بیش از ۷۰۰ پرستار ایرانی کشور را ترک می‌کنند ومقصد بیشتر پرستاران ایرانی به آمریکا، کانادا و استرالیا می باشند زیرا در آنجا حقوقی به مراتب بالاتر از ایران دریافت می‌کنند.

توضیحات بیشتر در مورد پرستار زن

اکنون در ایران بیشتر پرستاران را زنان در بر میگیرند که با تمام توان و با مهربانی به شغل خود می پردازند. پرستارها (پرستار سالمند و پرستار کودک در منزل) وضعیت بیمار را کنترل می‌کنند و طبق دستورات پزشک معالج مراقب آنها هستند و به آنها رسیدگی می نمایند. بسیاری از خدمات و مراقبت‌های درمانی لازم است که توسط زنان پرستار انجام شود. به طور مثال انجام تزریقات، تمیزکردن و تعویض پانسمان بیماران زن از جمله وظایف پرستاران زن می باشد و در اینجا است که جنسیت پرستار می‌تواند در ایجاد آرامش و راحتی برای بیمار بسیار موثر باشد. پرستار زن برای انجام تزریقات و تعویض پانسمان و کارهایی اینچنینی برای بیماران زن، بسیار مناسب‎‌تر هستند و به آرامش بیمار کمک می‌کنند.

نقل است از پیامبر اکرم (ص): "از کارهای مورد پسند خدا و رسول اکرم (ص)، پرستاری و مراقبت از بیماران است. ثواب و اجری بی مانند از جانب خداوند برای افراد و مومنی که از نزدیکان بیمارش یا خویشاوندان بیمار خود نگهداری و پرستاری و مراقبت کرده شامل می شود. این افراد دلسوزی که از بیماران مراقبت و پرستاری می کنند از پل صراط راحت تر عبور خواهند کرد و خداوند در روز حساب با آنان با مهربانی برخورد می کند."

مراقبت از بدو تولد همیشه جزئی از نیازهای انسان بشمار میرود. بنابراین قلب پرستاری علاوه بر دانش و مهارت های تخصصی مراقبت هاست . یک پرستار زن در پرستاری و مراقبت از بیماران خانم و کودک یا سالمند، وظایف کاری خود را انجام میدهد. در کیفیت مراقبت و نگهداری و رفتارهای مراقبتی پرستاران، احساس مسئولیت در برابر بیماران و انجام وظایف حرفه پرستاری و موفقیت در آن و ... تاثیر گذار است.

اگر به پرستار زن نیاز دارید تا از دلبند شما مراقبت نماید و به دنبال موسسه ای هستید تا پرستارانی متخصص و وظیفه شناس به شما معرفی نماید، میتوانید با پلتفرم آسانیسم تماس حاصل نمایید تا پرسنل ما در کوتاهترین زمان، برای شما پرستاری مناسب را اعزام نماید. شما میتوانید با مشاوران موسسه در مورد هزینه پرستار سالمند و هزینه پرستار کودک صحبت نمایید. آسانیسم مناسب ترین قیمت پرستار کودک و قیمت پرستار سالمند را برخوردار می باشد.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
7 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.