قیمت پرستار کودک در منزل

05 فروردین 1397
/
آسانیسم

به هر دلیلی ممکن است که نیاز به پرستار کودک در منزل داشته باشید و یکی از عوامل مهم در استخدام مراقب کودک، قیمت پرستار کودک در منزل می باشد و این قیمت را هر ساله شورای عالی بیمه و خدمات درمانی تعیین میکند.موسساتی که دارای مجوز هستند این تعرفه را هر ساله دریافت میکنند تا بتوانند بر اساس آن ارائه خدمت بدهند.

ممکن است بنا به دلایل مختلفی از قبیل برنامه ریزی کاری ، سفر یا امثال آن و همچنین اتفاق‌های پیش‌بینی نشده مجبور شوید از پرستار کودک در منزل استفاده نمایید و در ساعاتی که نمی‌توانید کنار کودکانتان باشید، مسئولیت مراقبت و نگهداری از کودک را برعهده پرستار کودک بگذارید.

موارد مختلفی بر روی قیمت پرستار کودک در منزل موثر می باشد که در ادامه این مطلب به صورت کامل در مورد آن اطلاعات کسب می نمایید.

چه عواملی بر قیمت پرستار کودک در منزل تاثیر دارد؟

اگر میخواهید پرستار کودک و نوزاد انتخاب کنید بهترین انتخاب مطمئنا موسسات پرستاری ارائه دهنده خدمات مراقبتی هستند. عواملی که در قیمت گذاری پرستار کودک در منزل توسط موسسات می باشند به قرار زیر است:

  • پرستار کودک قرار است از چند کودک مراقبت کند؟
  • مهارت مراقب و سابقه مراقب در حیطه کار پرستاری
  • دوری یا نزدیکی محل کار
  • وظایف مراقب و پرستار در منزل
  • تعداد ساعات کاری
  • تعداد روزهای کاری پرستار کودک در منزل
  • مدرک تحصیلی پرستار

چندین عامل مانند مکانی که قرار است از کودک در آن نگهداری شود از بابت دوری و نزدیکی آن مکان به وسایل نقلیه عمومی می تواند یکی از مواردی باشد که در قیمت گذاری تاثیر دارد و همچنین نوع کارها و وظایفی که بر دوش پرستار کودک می باشد هم نقش بسزایی در قیمت مراقب می باشد.

یکی از مواردی که بر روی قیمت بسیار تاثیر می گذارد تعداد ساعاتی است که پرستار قرار است از کودک مراقبت کند. معمولا کارهای پرستاری بر اساس تعداد ساعت به 3 دسته تقسیم می شود، 8 ساعت - 12 ساعت و پرستاری از کودک به صورت شبانه روزی که هر کدام از این تقسیم بندی ها شرایط هزینه ایی خود را دارد.

اگر زمانی شما نیاز داشته باشید تا پرستار کودک زمان بیشتری را در روز بماند یا عملا اضافه کاری انجام دهد، بایستی بدانید که برای هر ساعت اضافه ماندن(اضافه کاری) پرستار بایستی مبلغی توافق شود تا به پرستار پرداخت شود همچنین اگر بخواهید پرستار در روزهای تعطیل رسمی یا جمعه ها هم به مراقبت از کودک و نوزاد شما بپردازد، بهتر است تا درون قراردادی که بسته میشود مبلغ روزهای تعطیل هم درج شود تا در آینده به مشکل برنخورید.

در بالا اشاره شد که مدرک تحصیلی هم باعث تغییر قیمت میشود، یعنی اگر یک پرستار برای شما اعزام شود که تحصیلات پرستاری دارد مبلغ بالاتری نسبت به فردی که به صورت عملی کار مراقبت از کودکان را انجام میدهد دریافت میکند.

به صورت معمول برای مراقبت از کودک به صورت ماهیانه حقوقی در نظر گرفته می شود که بایستی این حقوق در انتهای هر ماه به آن پرداخت شود و اگر شما پرستار ساعتی یا هفتگی دریافت میکنید، پرستار ساعتی در انتهای زمان کاری و پرستار هفتگی هم در انتهای هفته دستمزد خود را دریافت خواهند کرد.

 هزینه پرستار کودک در منزل, حقوق پرستار کودک در منزل, قیمت پرستار کودک در منزل, قیمت پرستار بچه در منزل, هزینه پرستار کودک در منزل, دستمزد پرستار کودک در منزل, دستمزد پرستار بچه در منزل, حقوق پرستار کودک در تهران

این اتفاق اگر به نظرتان یک اتفاق ساده و معمولی به نظر برسد اما در سراسر دنیا ویژگی‌هایی برای یک پرستار کودک خوب و موفق تعریف شده که برخی از این ویژگی‌ها را مرور  خواهیم کرد. ویژگی‌هایی که دانستن آن موجب انتخاب یک پرستار کودک خوب و شایسته برای نگهداری از کودکتان می‌شود.

در نشریات مختلف برای استخدام پرستار کودک آگهی های مختلفی منتشر می‌شود، با پرس و جویی کوتاه می‌توانید با شرایط استخدام یک پرستار کودک خوب آشنا شوید و همچنین قیمت پرستار کودک در منزل را هم بدست آورید. میتوان خدمات پرستار کودک در منزل را به دو صورت شبانه روزی و روزانه نام برد. پرستاری که  برای یک روز کاری 8 ساعته  استخدام می‌شود برای ارائه خدماتی همچون مراقبت و نگهداری از کودک، تامین نیازهای اولیه و غذایی می باشد. همچنین در شرایطی که پدر و مادر هر دو شاغل هستند و تصمیم دارند کودک زیر 3 سال را به جای فرستادن به مهد کودک در خانه مراقبت کنند، می‌توانند از پرستار بچه به صورت روزانه استفاده کنند و در باقی ساعات روز خودشان از فرزندشان مراقبت کنند. در غیر این صورت می‌توانند از پرستار شبانه‌روزی برای نگهداری و مراقبت از کودک استفاده کنند.

امروزه به دلیل افزایش مشغله‌های کاری والدین و نیاز آن‌ها به فردی که در غیابشان از کودک در منزل مراقبت نماید، افراد زیادی به شغل پرستاری کودک روی آورده‌اند که هرکدام خدمات متنوعی به کودک ارائه می‌دهند. وظیفه‌ی پرستار کودک نگهداری از کودک و ارائه‌ی خدمات بهداشتی می‌باشد و ارائه‌ی خدماتی اضافه از سوی پرستارکودک شامل هزینه ی بیشتری خواهد شد.

وظایف پرستار کودک

برخی پرستاران کودک با گذراندن دوره‌های آموزش کودکیاری مهارت‌های خود را در تربیت کودکان و نحوه‌ی برخورد با آن‌ها در شرایط مختلف بالا برده‌اند و به‌خوبی می‌توانند با انجام بازی‌هایی مناسب با سن کودک شما، خلاقیت کودک را ارتقا دهند. برخی دیگر از پرستاران در حین ارائه‌ی خدمات مراقبتی از کودک، آموزش‌هایی از قبیل نقاشی، موسیقی و زبان و… به کودک می‌دهند که سبب افزایش قیمت پرستار بچه در منزل خواهد شد.

چناچه پرستار بچه خود را از طریق موسسات و مراکز ارائه این خدمات انتخاب می‌کنید، حتما مطمئن شوید که این موسسه مجوزهای لازم را داراست و زیر نظارت واحدهای نظارتی چون بهزیستی خدمات خود را به مردم ارائه می‌کند و همچنین دستمزد پرستار کودک در منزل را مطابق با تعرفه ها به شما اعلام نماید. علاوه بر این، هنگام انتخاب پرستار باید توجه کنید که همواره از پرستارهایی که رشته تحصیلی آن‌ها کودکیاری یا روانشناسی کودک بوده برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان استفاده کنید چرا که تصمیم دارید فرزندتان را در بهترین ساعات روز که بهترین زمان ممکن برای بازی و یادگیری کودک است، به او بسپارید. بنابراین بهتر است به جای انتخاب یک پرستار معمولی از پرستار تحصیل کرده و آشنا به کودکیاری و مراقبت از کودک استفاده کنید.

از دیگر عوامل تعیین کننده ی قیمت پرستار کودک وضعیت جسمی کودک شما می‌باشد. اگر کودک شما نیاز به مراقبت های ویژه دارد شما باید آن را با پرستار کودک یا موسسه‌ی نگهداری از کودک در میان بگذارید تا آن ها پرستارانی که تجربه ی نگهداری از کودکی با شرایط جسمی کودک شما داشته اند به منزل شما اعزام نمایند.

اگر شما نیاز به فردی دارید که علاوه بر نگهداری کودک، برخی کارهای منزل را نیز انجام دهند در روز مصاحبه با پرستار بچه آن را در میان بگذارید. برخی والدین بدون عنوان این موارد پس از گذشت چند روز از پرستار کودک درخواست انجام کارهای بیشتری می‌کنند که این موضوع سبب نارضایتی پرستاران کودک شده است. انجام کارهایی مثل نظافت و پخت و پز برای دیگر اعضای خانواده سبب افزایش حقوق پرستار کودک می‌شود.

ساعات کاری پرستار کودک نیز مهمترین عامل تعیین کننده‌ی قیمت پرستار کودک می‌باشد. قیمت پرستار  بچه در شب با قیمت پرستار بچه در روز متفاوت است. برآورد قیمت پرستار کودک به تمامی این فاکتورها بستگی دارد. شما می‌توانید با تماس یا مراجعه به موسسه‌ی پرستار سالمند و پرستار کودک آسانیسم، از قیمت نگهداری متناسب با نیازهایتان مطلع شوید.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
1 + 15 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.