قیمت پرستار سالمند در منزل

03 بهمن 1397
/
آسانیسم

بطور معمول اکثر  افرادی که پا به سن می گذارند در دوران بازنشستگی و سالمندی دچار کم توانی و برخی بیماری ها می شوند. گاهی در سلامت و توانایی بسیار خوب یا در تنهایی ادامه زندگی را طی میکنند. خود این افراد و اکثرا خانواده و عزیزانشان به دنبال فردی هستند که امور مرتبط با ناتوانی و بیماریشان، یا انجام امور روزمره و عادی زندگی آنها در کنار هم صحبت بودنشان را انجام دهد. دانستن قیمت پرستار سالمند در منزل وابسته به شرایط بوده که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم. مراقبت از والدین سالخورده که عمری را به پای فرزندان و پیشرفت آنها گذاشته اند به بهترین نحو ممکن همواره دغدغه ذهنی فرزندان و یا حتی نوادگان و دیگر عزیزانشان هست.

قیمت پرستار سالمند در منزل, هزینه پرستار سالمند در منزل, قیمت نگهداری سالمند در منزل

اطلاع از کیفیت خدمات پرستار سالمند موسسات ارائه دهنده یا خانه سالمندان برای خود افراد و خانواده آنها اهمیت دارد. چه بسا که افراد همواره منزل و محیطی که سالیان سال در آنجا سکونت داشته را ترجیح میدهند حتی اگر در بدترین وضعیت جسمانی باشند. 

متداولترین سوالات: وظایف مراقبان از بزرگان و سالمندان شما چیست؟ قیمت پرستار سالمند در منزل ؟ قطعا برای افراد و خانواده ای که برای سالمندش پرستار میخواهد، تاثیرات مالی مورد توجه می باشد. این موارد از رایج ترین سوالاتیست که هر روزه می شنویم.

قیمت پرستار سالمند در منزل

همواره هزینه ها وابسته به شرایط جسمی سالمند و نیاز مراقبتی وی و همچنین محیط ارائه خدمت است.پس برای تعیین قیمت نگهداری سالمند در منزل بایستی به شرایط زیر توجه نمایید.

هزینه یا قیمت گذاری پرستار سالمند در منزل بر اساس:

  • ساعت کاری (ساعتی، روزانه، شبانه روزی)
  • دریافت خدمت در منزل یا بیمارستان
  • دریافت خدمات ویژه پرستار سالمند در منزل
  • نوع بیماری ها یا ناتوانی فرد سالمند  
  • تعداد اعضای خانواده
  • انجام امور منزل و ...  

برای اطلاع دقیق از هزینه یا قیمت پرستار سالمند در منزل، شما می توانید از طریق ثبت سفارش آسانیسم یا اپلیکیشن آسانیسم، درخواست مشاوره از کارشناسان و متخصصان موسسات را داشته باشید.  مسلما دانستن برخی موارد به کارشناسان کمک میکند تا پرستاری مطابق با خصوصیات مورد نیاز فرد سالمند معرفی نمایند.

در حالی که برخی از خانواده ها فکر میکنند که والدین سالمندشان نیاز به نگهداری و مراقبت تمام وقت دارند. اگر شما کمی جستجو کرده و با کارشناسان موسسات مشورت نمائید، با  چند ساعت مراقبت در روز، چند روز در هفته یا چند ماه (البته با توجه به شرایط سالمند) میتوان از خدمات پرستاری استفاده کرد. این یک راه حل انعطاف پذیر بوده که مراقبت را تنها زمانی فراهم می کند که مشتریان نیاز به آن داشته باشند، بنابراین قیمت پرستار سالمند در منزل را مقرون به صرفه میکند. اما در بسیاری موارد گاهی خانواده ها خدمات معمولی را خواسته که با مشاوره متوجه نیاز سالمندش به خدمات ویژه مراقبتی می گردد.  ناگفته نماند که اکثر افراد برای آسودگی خیال و نیاز سالمند، پرستار شبانه روزی را ترجیح میدهند. خانواده ها می توانند مراقبت های حرفه ای و حمایتی در خانه های خود سالمندان را دریافت نمایند.

در ادامه به داستان هایی از سالمندان می پردازیم:

قیمت پرستار سالمند در منزل, تعیین قیمت نگهداری سالمند در منزل

خانواده بهاری

تا چند سال پیش خانم و آقای بهاری شاغل بوده، زندگی پر رفت و آمد  با مشغله های خاص خود را داشتند. خوشحال از اینکه فرزندان خود را سرو سامان داده و هر کدام در شغل و خانواده هایشان پیشرفت و موفقیت داشتند. بعد از بازنشستگی به طور معمول برخی فعالیت های آنها کم شده، اما با این حال خانم و آقای بهاری تصمیم گرفتند دوران بازنشستگی و دوران سالمندی خود را خیلی عالی و با سلامت بگذرانند.

پیاده روی و ورزش صبحگاهی، چکاپ و آزمایشات دوره ای و کامل، خرید و گردش، حتی دوره با اقوام و دوستان، البته دیدار فرزندان بخصوص نوه های شیرینشان با توجه به مشغله های زندگی و کاری و سکونت آنها در شهرها دیگر و خارج از کشور بودن کمی دیر به دیر انجام میشد. اما این دور بودن و مشغله ها چیزی از علاقمندی و به فکر یکدیگر بودن کم نمیکرد.

در همین دوران بود که هم خانم و هم آقای بهاری دچار بیماری و ناتوانی شدند، فرزندان نگران بودند و حضور داشتند اما برای طولانی مدت و با شرایط هر یک، قادر به رفع نیازهای والدین نبودند. بنابراین با پیشنهادات و مشورت های خانوادگی و دوستان و همچنین توصیه پزشکان برای عدم فعالیت سنگین و مراقبت های ویژه و ... نیاز به پرستار سالمند در منزل بود.

خانواده بهاری با تحقیقات و مشاوره کارشناسان موسسات و همچنین از طریق آسانیسم و لیست موسسات و ارائه خدمات آنها، خیلی سریع تصمیم درستی برای انتخاب گرفتند. قیمت پرستار سالمند در منزل به آنها اعلام شد و پرستار مورد نظر را انتخاب کردند. پرستار مورد نظر کارهای روزانه خانم و آقای بهاری را انجام داده، همچنین توصیه و تجویزهای پزشکان برای این دو عزیز را رعایت میکرد. در مواردی هم پرستار آقا برای کارهای شخصی آقای بهاری و ارائه خدمات ویژه استفاده میشد.

با توجه به روحیه شاد و اهمیت به تندرستی این خانم و آقا، به پیشنهاد فرزندان برنامه های گردش و هواخوری و شرکت در مهمانی ها به کمک پرستارانشان امکان پذیر شد و این خود برای والدین انگیزه سرشاری داشت که دوران سالمندی پایان زندگی نیست.

پس از چندین ماه و بهبود این عزیزان، یک پرستار به پیشنهاد فرزندان و اهمیت به تندرستی والدینشان، برای کارهای روتین و یادآوری و تنظیم برنامه دارویی آنها حضور داشت. 

خدمات مراقبت از سالمند در منزل، سبب شده تا سالمند خدمات و مراقبت های سلامتی مورد نیازش را در منزل دریافت نماید. 

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
5 + 14 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.