فواید پرستار کودک در منزل

06 دی 1396
/
آسانیسم

مراقبت و نگهداری از کودک در منزل مزایا و معایبی دارد که فواید پرستار کودک بسیار می باشد. والدین نگرانی دارند که نمی توانند فرزند خود را به هرکسی بسپارند و به پرستار کودک در منزل خود اعتماد کنند. از طرفی، ترجیح می دهند کودک را از سنین پایین در مهد کودک نگذارند. در جوامع غربی، عموم پرستاران کودک را دانشجویان تشکیل میدهند، زیرا دانشجویان توانایی کار در یک شغل تمام وقت را ندارند ولی میتوانند در ساعات بیکاری خود از کودکان به خوبی مراقبت نمایند. البته در ایران هم جامعه پرستاری را افراد جوان تشکیل میدهد، که این یک خبر خوشایند است که شما با افراد پر انرژی سروکار دارید که میتوانند ساعت های خوشی را کنار کودک شما بگذرانند و از آنها نگهداری کنند.

اگر بخواهیم به فواید پرستار کودک و مزایا مهمی که خدمات در منزل مراقبتی  مانند پرستار کودک در منزل  پرستار سالمند در منزل ارائه می دهد اشاره کنیم می توان به ارتقا و بهبود سلامت خانواده‌ با درمان و پیشگیری و رسیدگی به کارهای دیگر و مراقبت‌های توانبخشی بیان کرد. همه اینها از نتایج خدمات پرستاری در منزل و مراقبتی در منزل می باشد.

خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل که شامل پرستاری و نگهداری از کودک در منزل، پرستاری سالمند و مراقبت در منزل می باشد، تبدیل به صنعتی جدید و لازم شده است که با ارائه خدمات مناسب، سلامتی و آسایش را به خانواده ها بر میگرداند. همچنین از مهمترین فواید پرستاری از کودک در منزل حضور کودک در فضای آرام منزل و در میان خانواده، به شدت در روحیه و آرامش وی تاثیر گذار است.

پرستاران یا مراقبان برای ارائه مراقبت و پرستاری در منزل نیازمند مهارت هایی هستند که بایستی این مهارت اولیه را در دوره های مرتبط یاد گرفته باشند. داشتن مهارت‌هایی بالینی، ارتباطی و تخصصی در منزل تنها نمونه ای از آن هاست.

پرستارانی که می خواهند مراقبت در منزل و پرستاری از کودک در منزل یا نگهداری از سالمند انجام بدهند، باید دست‌کم یک دوره ۳ ماهه آموزشی را ببینند. پرستاران می توانند مسائل سخت و مشکلات و هم چنین بحرانی ترین خدمات تخصصی را در منزل به مردم ارائه نمایند.

فقط توجه نمایید با استخدام نیروی خدمات مراقبتی و پرستاری را  سعی کرده برای برقراری ارتباط بین کودک و پرستارش، والدین باید به این دو نفر کمک کنند. از تعویض پرستار یا مراقب به صورت ناگهانی پرهیز کنید، زیرا ممکن است که کودک با فرد پرستار یا مراقب خود اخت شده باشد و این کار شما باعث صدمه به کودک شود؛ مگر اینکه دلایل محکم و موجهی برای این کار مانند دوری مسافت، جابه جایی و مواردی از این دست وجود داشته باشید. پرستار به نوعی مادر دوم کودک می دانند، اما به هر حال نمی تواند جای مادر واقعی کودک را بگیرد. پس بهتر است که مادر وقتی از سرکار به خانه برمی گردد برای در کنار فرزند خود بودن وقت بگذارد.

فواید پرستار کودک, مزایای پرستارکودک, فواید پرستار کودک در منزل, پرستار کودک در منزل در تهران, پرستار بچه در منزل در تهران, پرستار کودک زن

ویژگی ها و فواید پرستار کودک در منزل

پرستار کودک استخدام شده شما، بایستی فردی همواره مهربان و دلسوز بوده تا فرزند شما را با مهربانی دوست داشته و برخوردمناسب داشته باشد. چند روز نخست، در کنار فرزند خود بمانید تا فرزندتان به پرستار عادت نماید. نگهدار کودک باید خیلی قابل اعتماد باشد و با مهربانی و دلسوزی بتواند به تمام امور فرزند شما رسیدگی کند. پرستار برای قبل از رسیدن به سن بلوغ کودک شما مناسب می باشد و برای بعد از آن بهتر است پرستار نداشته باشد.

برخی از مزایای وجود پرستار کودک در منزل که شما از آن بهره مند میشوید:

  • آموزش به کودک
  • دغدغه کمتر در رابطه با خوراک و پوشاک کودک
  • کنترل زمان برای مراقبت از کودک
  • اطمینان خاطر به خاطر محیط نگهداری (منزل)

برای کنترل اینکه نیروی پرستاری یا مراقبتی کار خود را به شایستگی انجام می دهد، از او بخواهید تمام کارها و مواردی را که برا کودک شما انجام می دهد را یادداشت نماید و همچنین شماره تلفن های ضروری را در دسترس او قرار دهید.

یکی از فواید پرستار کودک در منزل این است که دیگر نیازی نیست که کودک خود را به اقوام بسپارید تا به کارهای خود برسید. وجود پرستار به شما کمک می کند تا در رفت آمد فرزندتان از مهد کودک به منزل نگران نباشید. دقت نمایید که به پرستار یا نگهدار کودک خود یک برنامه روزانه بدهید تا به آنها به دقت عمل نماید.

در صورتی که تمایل دارید تا قیمت پرستار بچه در منزل را بدانید، با آسانیسم تماس گرفته یا سفارش خود را در سایت آسانیسم ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و جهت خدمت پرستار کودک به شما اعلام نمایند.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
16 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.