فواید پرستار سالمند در منزل

04 فروردین 1397
/
آسانیسم

جایگاه خاصی که سالمندان در خانه و خانواده دارند، باعث شده است توجه زیادی به فراهم کردن آرامش، آسایش و مراقبت از آن‌ها در محیطی آرام و سالم شود. فراهم کردن امکانات نگهداری از سالمند (پرستار سالمند در منزل) یکی از مواردی است که سلامتی و شادی را برای خانواده‌ها به ارمغان می‌آورد. فواید پرستار سالمند در منزل و مراقبت از آنها هم برای سالمند و هم برای اعضای خانواده بسیار زیاد است.

فواید پرستار سالمند در منزل

در مطلب گذسته به فواید پرستار کودک در منزل اشاره نمودیم و حال به فواید پرستار سالمند در منزل می پردازیم. یکی از موارد مهمی که با نگهداری سالمند در منزل فراهم می‌شود، افزایش میزان سلامت و بهبودی سالمند است. در مکان‌هایی که از سالمندان مواظبت می‌شود، مانند خانه سالمندان، به دلیل بالا بودن تعداد افراد سالمند و رسیدگی کمتر، سالمندان در معرض انواع بیماری‌های مسری و عفونی قرار دارند. ازاین‌رو مراقبت از آن‌ها در منزل موجب رسیدگی بیشتر به سالمندان، افزایش حس آرامش، پایین آمدن دفعات بستری شدن، افزایش اعتمادبه‌نفس و درنتیجه افزایش سلامت سالمند می‌شود.

فواید پرستار سالمند, فواید پرستار سالمند در منزل, پرستار سالمند ارزان, آسانیسم, پرستار شبانه روزی, پرستارسالمند, آسانیسم, پرستاری در منزل ارزان,

زمانی که شما از خدمات پرستاری در منزل خود استفاده میکنید، خاطر جمع هستید که کسی که این کار را انجام میدهد به دلیل اینکه فقط از سالمند شما مراقبت میکند، با دقت بالاتری به این کار می پردازد. همچنین وجود پرستار در منزل زمانی که شما حضور ندارید، میتواند به شما آرامش خاطر بدهد که سالمند شما تنها نیست و کسی وجود دارد که از آن مراقبت کند و نیاز های سالمند را پاسخ دهد حتی بهتر از خودتان.

یکی دیگر از فواید پرستار سالمند در منزل این است که شما میتوانید یک رژیم غذایی مناسب را برای سالمند در نظر بگیرید که به سلامت سالمند بسیار کمک کند. پرستار در مدیریت سلامت نقش پر رنگی را بازی میکند مواردی مانند ورزش دادن را حتما در برنامه سلامتی سالمند جای دهید.

استقلالی که سالمندان در منزل دارند خیلی بیشتر از مکان‌های دیگر مانند خانه سالمند است که با چندین نفر یک اتاق مشترک دارند. پرستار سالمند در منزل باعث می‌شود وابسته به نوع نیازی که سالمند دارد و بر اساس شرایط، وسایل ضروری و امکانات موردنیاز آن‌ها به‌ سادگی  فراهم شود. این امر باعث افزایش سلامت روحی و جسمی سالمند شده و درنتیجه باعث آرامش و اطمینان خاطر تمام اعضای خانواده می‌شود.

فواید پرستار سالمند, فواید پرستار سالمند در منزل, پرستار سالمند ارزان, آسانیسم, پرستار شبانه روزی, پرستارسالمند, آسانیسم, پرستاری در منزل ارزان,

یکی از جنبه‌های مهمی که هم برای سالمندان و هم برای اعضای خانواده با مراقبت در منزل فراهم می‌شود، سلامت روحی و روانی آن‌ها است. حس مسئولیتی که اعضای خانواده نسبت به افراد سالمند خود دارند، منجر به احساس هایی ازجمله حس گناه ، ترس از دست دادن و غیره می‌شود. اینکه بدانیم اعضای سالمند خانواده در محیطی ایمن و سالم قرار دارند، باعث کاهش نگرانی می‌شود. بودن سالمند در کنار اعضای خانواده همچنین باعث حس رضایت و افزایش روحیه سالمندان شده و سلامت روحی و روانی آن‌ها را تضمین می‌کند که این امر با وجود پرستار سالمند میتواند انجام گردد.

امروزه باید سعی کنیم امکانات مراقبت از سالمند در منزل را برای افرادی که دوست داریم و با آن‌ها پیوند عاطفی دارید، فراهم کنیم. افراد جامعه با بررسی فواید و مزیت‌هایی که مراقبت از سالمند در منزل دارند، بیشتر به آن شیوه روی آورده‌اند.

نکته: شاید شما فکر کنید که مراقبت از سالمند در مراکز نگهداری سالمند یا بیمارستان به صرفه باشد، ولی با کمی بررسی شما میتوانند متوجه شوید که استخدام پرستار در منزل برای شما هم مقرون به صرفه و هم اطمینان بخش تر خواهد بود. در صورت نیاز به خدمات پرستاری در منزل، میتوانید با آسانیسم تماس حاصل نمایید.

در مقالات بعد بیشتر به پرستار سالمند بیمار و پرستار کودک میپردازیم، آسانیسم با کادر مجرب ( پرستار مرد - پرستار زن ) به فکر سالمندان عزیز شما می باشد.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
2 + 3 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.