حقوق نگهداری سالمند در منزل

08 مهر 1399
/
فاطمه صمدیان

آیا والدین سالمند شما در انجام کارهای روزمره نیاز به کمک دارند؟ آنها چگونه به نظر می رسند؟ به کارهای خانه می رسند؟ خوب غذا می‌خورند؟ اگر پاسخ مثبت است، احتمالا زمان آن فرا رسیده است تا برای این عزیزان پرستار و کمکیاری استخدام کنید؛ یعنی باید همه گزینه‌ها، شرکت های پرستاری و حقوق نگهداری سالمند در منزل را ارزیابی کنید و برای آسایش خود و سالمندتان از یک سرویس باکیفیت بهره مند شوید.

 با توجه به افزایش جمعیت سالمندان، سالانه افراد بسیاری نیاز به خدمات پرستار سالمند در منزل دارند و میتوان به جای انتقال آنها به خانه سالمندان، در محلی که خود فرد احساس راحتی آرامش می‌کنند به زندگیشان ادامه دهند. پس همیشه راه حل خانه سالمندان نمی باشد.

دلایل متفاوتی می تواند منجر به نگهداری از سالمندان در منزل شود. ناتوانی جسمانی، کهولت سن، بیماری و ... می تواند علت ماندن سالمندان در منزل و پیدایش نیاز به پرستار گردد؛ اما همه می دانیم استخدام یک فرد مجرب و حاذق و اعتماد به وی کار ساده ای نیست. علاوه بر آن، قیمت پرستار سالمند در منزل دیگر فاکتوری است که به هنگام ارزیابی باید مدنظر قرار بگیرد.

اگر شما در این پروسه قرار دارید و حقوق نگهداری سالمند در منزل شرکت های متفاوت پرستاری را بررسی می نمایید، پیشنهاد ما تماس با شماره تلفن 02189514141 و استفاده از خدمات حرفه ای ولی ارزان قیمت موسسه آسانیسم است.

 

​​مراقیت و نگهداری از سالمند در منزل, نگهداری از سالمند در منزل, پرستار سالمند در منزل, مزایای پرستار سالمند در منزل

آیا نگهداری از سالمند در منزل کار دشواری است؟

پاسخ به این پرسش وابسته به عوامل متفاوتی است. ولی به صورت کلی، مراقبت از این عزیزان می تواند چالش برانگیز شود. به خصوص اگر آنها واقعا به مراقبت و نگهداری نیاز داشته باشند و ما به هر دلیلی وقت کافی برای انجام این کار نداشته باشیم. به همین منظور، پرستار سالمند در منزل می تواند به صورت پاره وقت یا 24 ساعته (بسته به نیاز شما و سالمندتان) نگرانی شما از این بابت را برطرف سازد.

مزایای نگهداری از سالمند در منزل چیست؟

برای همه ما خانه همیشه با راحتی، امنیت و احساس مثبت همراه است. از این رو، مراقبت از آنها (به خصوص سالمندان حساس تر) با وجود یک پرستار باتجربه فارغ از حقوق نگهداری سالمند در منزل بسیار مناسب است. همچنین:

 • خدمات مراقبت از منزل سالمندان اغلب می‌تواند به صورت سفارشی و شخصی سازی شده باشد تا هم نیاز بزرگسالان و هم خانواده آنها را برطرف کند.
 •  خانه جایی است که حداکثر آزادی، امنیت و آسایش برای فرد وجود دارد. در بسیاری از بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان قوانینی وجود دارد که آرامش سالمند را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مراقبت در منزل انعطاف پذیری بسیار بیشتری ارائه می‌دهد.
 •  عزت و استقلال سالمندان بسیار مورد نیاز را فراهم می‌کند. سالمندان می‌توانند با برخی از کمک ها به طور مستقل به کار خود ادامه دهند.

یک پرستار سالمند چه خدماتی را ارائه می‌کند؟

پرستار سالمند می‌تواند به عنوان یک مراقب، همدم سالمند یا پرستار سالمند بیمار نقش آفرینی کند. یک مراقب سالمند در منزل برای بزرگسال مسنی است كه برای انجام كارهای ساده و امور روزمره خانه به كمك احتیاج دارند. همدم سالمند برای بزرگسالانی مسن سالمی که تنها هستند و فقط نیاز به یک همراه دارند، مناسب است. . ولی خدمات پرستار سالمند در منزل بسیار فراتر است. برای مثال:

 •  کمک به جابجایی سالمند  
 •  حمام
 •   تعویض و شستشوی لباس
 •  حفظ بهداشت سالمند
 •  دارو دادن
 •   تهیه غذا نظارت بر رژیم غذایی
 • خانه داری سبک
 •  انجام سفارشات و خریدها
 •   همراهی و همدم بودن برای سالمند
 •   امکان ارائه خدمات موقت یا بلند مدت، آخر هفته‌ها، تعطیلات
 • ارزیابی ایمنی شخصی سالمند در منزل

نحوه محاسبه حقوق نگهداری سالمند در منزل به چه صورت است؟

حقوق نگهداری سالمند در منزل متناسب با نیاز سالمند و درخواست دهنده (اطرافیان این عزیزان) متفاوت خواهد بود. به همین منظور قیمت ها متفاوت است. از جمله عواملی که در تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیرگذار خواهد بود عبارتند از:

 • مدت زمان درخواست سرویس: آیا به صورت تمام وقت به پرستار نیاز است یا تنها چند ساعتی در روز؟
 • خدمات درخواست شده: سالمند در طول روز یا مدت زمان مراقبت و نگهداری به انجام چه کارهایی نیاز دارد؟ برای مثال، کارهای مربوط  به حوزه پزشکی و درمان (انجام تست فشار و قند خون، نظارت بر مصرف داروها، انجام تزریقات)، کمک به انجام فعالیت های تجویز شده یا داشتن تحرک، انجام کارهای شخصی (دستشویی و استحمام)، کارهای خانه (پخت و پز، خرید و شستشو) و ...
 • مشکلات سالمند: از چه بیماری ها و ناتوانی های جسمانی رنج می برد؟ آیا لجباز، عصبی و پرخاشگر است؟
 • مسافت: فاصله مکانی میان پرستار و سالمند چه مقدار است؟

حال که با نحوه قیمت گذاری حقوق نگهداری سالمند در منزل آشنا شدیم، به نظر شما این میزان هزینه ارزشش را دارد؟

مزایای حضور پرستار سالمند در منزل چیست؟

مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل به شما این امکان را می دهد تا علیرغم نیاز به مراقبت‌های فراوان، سالمندان در خانه و نقطه امن خود باقی بمانند. از مزایای این کار می توان گفت:

 1.   کاهش نگرانی خانواده و حفظ ایمنی سالمند: اگر عزیز شما  زمین بخورد، به طور ناگهانی تشنج کند یا یک مورد اضطراری مرتبط با سلامتی دیگر را تجربه کند، پرستار سالمند در منزل یا می‌تواند در اسرع وقت با خدمات اورژانس تماس بگیرد و از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کند یا در صورتی که آموزش دیده باشد، سالمند را احیا نماید.
 2. نظارت بر مصرف دارو: بسیاری از سالمندان دارو‌های خود را سر موقع یا به اندازه مصرف نمی‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود دچار عوارض مخرب دارو‌ها شوند. پرستار سالمند این اطمینان را به شما خواهد داد که عزیزانتان داروهای خود را طبق برنامه مصرفخواهند کرد. در صورت تمام شدن دارو‌ها اقدام کرده و اثرات سو آنها را کنترل کنند.پس حقوق نگهداری سالمند در منزل تنها صرف پرستار نخواهد شد.
 3.  پادزهر تنهایی و جلوگیری از تنهایی و انزوا: داشتن کسی که برای گذراندن وقت به او اعتماد دارید برای داشتن احساس آرامش حیاتی است. مراقبت‌های روزانه و داشتن یک همدم، لبخند را به لب‌های عزیزانتان می‌آورد و فرصت تعامل با دیگران را فراهم می‌کند. سالمندانی که به ندرت شخصی خارج از خانواده خود را می‌بینند، غالباً احساس تنهایی می‌کنند و دچار بیماریهای متعدد و افسردگی می‌شوند. علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که انزوای اجتماعی با زوال عقل، کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت، افزایش پذیرش اضطراب  و خطر مرگ و میر بالا در ارتباط است.
 4.  توجه به رژیم غذایی سالمند: ییک مراقب با نگهداری از سالمند در منزل می‌تواند اطمینان حاصل کند که عزیز شما هر روز وعده‌های غذایی مناسب و مقوی را دریافت می‌کند یا حتی آنها را در هنگام غذا خوردن همراهی کنند. آنها همچنین نظارت دقیقی بر رژیم غذایی آن دسته از سالمندانی خواهند داشت که با توجه به شرایط موجود، قادر به مصرف هر غذایی نیستند.

حقوق نگهداری سالمند در منزل, پیشگیری از آلزایمر با خدمات مراقبتی و پرستاری, مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل, مراقبت از سالمند در منزل, پرستار سالمند در منزل, مراقب سالمند در منزل

با توجه به حقوق نگهداری سالمند در منزل، شرایط کاری پرستاران به چه صورت است؟

با توجه به افزایش روزافزون تعداد سالمندان و نیاز به کارشناسان و متخصصان حوزه بهداشت و درمان، شرایط کاری نسبتا مساعد است. البته که حقوق نگهداری سالمند در منزل هر مقداری که باشد، باز هم پاسخگوی زحمات این عزیزان نیست؛ اما در موسسه آسانیسم، اولویت پس از رضایت مشتری، آسایش پرستاران است. در واقع، این پرستاران هستند که موسسه را تشکیل داده و خوشنودی درخواست کننده را جلب می کنند. به همین منظور، شرایط کاری در آسانیسم به مراتب بهتر خواهد بود.

پیشگیری از بیماری های بیشتر با خدمات مراقبتی و پرستاری آسانیسم

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به طور روزانه به خصوص در روزهای ابتدایی بروز بیماری یا تضعیف توانمندی های جسمانی بسیار مفید است. برخی شواهد نشان می‌دهد که تحریکات اولیه مانند به چالش کشیدن مغز سالمند توسط یادگیری فعالیت‌های جدید یا انجام بازی‌های شناختی می‌تواند از نقص عملکرد شناختی پیشگیری کند. برنامه مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل به صورت روزانه، به ویژه یک برنامه متناسب با افراد مبتلا به زوال عقل، می‌تواند دنیایی جدیدی را برای کسی که از نظر شناختی دچار نقص است، ایجاد کند.

آسانیسم همه‌ نگرانی‌های شما را در رابطه با مراقبت از سالمندان عزیزتان درک می‌کند، ارزیابی نیازها و دانستن انتظارات شما برای استخدام یک پرستار در منزل یا مراقبت در منزل به شما کمک می‌کند هنگام مراقبت از والدین مسن و عزیزانتان بهترین انتخاب را داشته باشید. مشتاقانه منتظر تماس شما خواهیم بود.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
14 + 6 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.