انتخاب پرستار کودک خوب برای فرزندتان

27 مرداد 1397
/
آسانیسم

امروزه به دلیل شاغل بودن والدین در طول روز، فرزندان نیازمند آن هستند تا کسی از آنها در منزل نگهداری نماید و والدین شاغل گاهی مجبور میشوند برای فرزندان خود از موسسات خدمات پرستاری، پرستار کودک استخدام کنند. اینجاست که معیارهای انتخاب پرستار اهمیت زیادی پیدا می‌کند؛ این که جوان باشد یا مسن؟ تحصیلات پرستار کودک در چه سطحی باشد؟ متأهل باشد یا مجرد و سوال های مختلف دیگر که ذهن پدر و مادر را مشغول می‌کنند.

نکات انتخاب پرستار کودک

قبل از اینکه به این موررد بپردازیم باید به این نکته توجه کرد که ایده‌آل ترین نوع مراقبت از فرزند این است که شرایطی مهیا باشد تا مادر خودش از فرزندش مراقبت کند، چون هیچ پرستاری (پرستار بچه) حتی بهترین پرستار ها هم نمیتوانند جای مادر را بگیرند اما اگر این شرایط مهیا نیست، باید وسواس و دقت بسیار زیادی به خرج داد تا با انتخابی مناسب جلوی بروز هر مشکلی را گرفت.

پرستار کودک, پرستار نوزاد و بچه, پرستار بچه, انتخاب پرستار کودک خوب برای فرزندانتان, موسسه پرستاری آسانیسم, شرکت پرستاری آسانیسم, مراقب کودک, هزینه پرستار کودک

معیارهای متفاوت و مختلفی برای انتخاب پرستار کودک وجود دارد که در زمان انتخاب بهتر، بایستی از تمامی آنها استفاده کنید. یکی از معیارهایی که خانواده‌ها اغلب روی آن موضوع تردید دارند سن و سال پرستار نوزاد و پرستار کودک می باشد، بعضی ها معتقد هستند فرد پرستار بایستی سن و سال کمی بالا داشته باشد چون تجربه زیادتری خواهد داشت، یک عده‌ی دیگر تاکید دارند به جوان بودن پرستار ،زیرا معتقد هستند  پرستار جوان‌ (پرستار زن - پرستار مرد ) حوصله اش بیشتر است؛ باید بگویم این معیار خیلی در انتخاب تعیین کننده نیست و فقط اندکی تاثیر مثبت دارد و بهتر است به چیزهای مهم دیگرکه معیار های مهم تری هستند فکر کنید.

تجربیات پرستار کودک و میزان پختگی آنها  در این امر و همینطور سطح اطلاعات شان نسبت به امر مراقب از کودکان ، میزان تاب آوری آنها در مقابل رفتار کودکان بیشتر از توجه به سن و سال مراقب بایستی قبل از هر چیزی برای انتخاب پرستار در نظر گرفته شود. بعضی مواقع افرادی که به عنوان پرستار انتخاب می‌شوند به علت آستانه تحمل پایین در مقابله با رفتار کودک اقدام به تنبیه آنها می‌کنند که این عمل ممکن است آگاهانه نباشد اما در هر حال به کودک آسیب وارد می‌کند.

سنجش آستانه تحمل پرستار کودک

برای تعیین میزان تحمل پذیری فرد پرستار، باید از او مصاحبه بگیریم و در مورد برخی موارد با او صراحتا صحبت کنید تا با اطلاعاتی که رد و بدل می شود بتوانیم به شناخت خوبی از فرد برسیم و تجربیاتی که در زمینه‌ی نگهداری از کودک دارد را مورد بررسی قرار بدهیم تا اطلاعات مفید از آن کسب شود. در یک مصاحبه درست، ویژگی‌های روانی و رفتاری پرستار کودک  مورد تحلیل قرار می‌گیرد. مصاحبه باید هدفمند باشد و بایستی والدین را به نتیجه برساند، نه اینکه صرفا یکسری حرف بین طرفین رد و بدل شود و در نهایت بدون جمع‌بندی منجر به انتخاب یا رد پرستار شود.

چه سوالاتی را از پرستار کودک بپرسید؟

مطمئنا بیشتر شما از افراد اطلاعات اولیه و جزیی مانند بیوگرافی می گیریم و به آن بسنده میکنیم و خودمان هم نمی‌دانیم که هدفمان از مصاحبه چیست. بهترین راه برای مصاحبه درست این است که چیزهایی که برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است را از قبل لیست کنیم و آنها را از پرستار بپرسیم نه هر سوالی را که در زمان مصاحبه به ذهن شما رسید.

سئوال های ابتدایی که باید در ذهن خود داشته باشید:

  • سطح سواد
  • تحصیل در رشته ی مرتبط با تربیت کودک
  • سن، ظاهر
  • و نحوه ی پوشش پرستار

موارد بالایی که ذکر کردیم، پرستار در هر کدام چه شرایطی را باید داشته باشد؟  و بعد همان ها را در پرستار مورد نظرمان پیدا کنیم و در روز مصاحبه هر کسی که حتی یکی از معیارها را نداشت باید از گزینه ها کنار گذاشته شود. برای اینکه برخورد پرستار بچه را در مقابل فرزند خود حدس بزنید بهتر است از او سوالاتی مانند «اگر بچه جیغ بزند چه عکس العملی دارد؟»، « اگر او شیطنت کند و نخوابد چه کاری انجام می دهد؟» بپرسید و به دقت به جواب هایی که او در این خصوص می دهد گوش کنید، جواب های پرستار میتوانند در شناخت او به شما کمک کند و به شما این ذهنیت را بدهد که برای نگهداری از فرزندتان مناسب است یا خیر. در چنین مصاحبه ای نه تنها شما به هدف خودتان می رسید بلکه باعث می شوید پرستار هم متوجه باشد خانواده کودک جدی هستند و بایستی به وظایف خود به درستی عمل کند.

یکی دیگر از مسائلی که باید از خود بپرسید، متاهل و مجرد بودن پرستار می باشد و اینکه این مسئله برای شما اهمیت دارد یا خیر. ما معمولا به کسی که متأهل است اعتماد بیشتری می‌کنیم. اما باید دید متاهل بودن پرستار چه نتایج مثبتی می‌تواند در نگهداری کودک داشته باشد. گاهی اوقات افراد متأهلی هستند که به دلیل وجود مشکلات در زندگی مشترک تصمیم به کار می‌گیرند و به صورت مناسب توان نگهداری از کودک ندارند یا با او بدخلقی و بد رفتاری می کنند. و بعضی از افراد امکان دارد که  قرص‌های آرامبخش نیز مصرف کنند و حواسشان به بچه کاملا جمع نباشد و ممکن است در صورت بروز مشکل حتی بچه را تنها بگذارند و از منزل بروند. در انتخاب پرستار کودک بایستی به کیفیت مجرد بودن یا متأهل بودن دقت کرد و تمام موارد را بررسی نمود. اینکه اگر ایشان مجرد هستند چه مجردی با چه کیفیتی هستند و اگر متاهل هستند این متاهل بودن چه خصوصیات مثبتی به شخص به عنوان پرستار اضافه کرده است. 

یکی دیگر از مواردی که والدین میتوانند بر روی آن تصمیم بگیرند، تحصیلات پرستار کودک می باشد، که آیا بایستی پرستار کودکی که در نظر دارند رشته پرستاری را گذرانده باشد یا فقط دوره پرستاری کافی مباشد. مطمئنا هر کدام از این موارد مزایا و معایبی در خود دارد که والدین بنا به سلیقه و نیاز کودک باید به آن بپردازند.

ظاهر پرستار کودک و قیافه یا اندام باید در انتخاب تاثیر گذار باشد؟

انتخاب پرستار کودک خوب, عوامل موثر در انتخاب پرستار کودک, پرستار بچه, پرستار زن در منزل, پرستار کودک, پرستار سالمند, پرستار نوزاد, پرستار بچه در منزل, آسانیسم, قیمت و هزینه پرستار

همیشه بر این بوده که مربیان و کسانی که با کودکان در ارتباط هستند را از افرادی انتخاب کنند که چهره مناسب ، مطبوع و خوشایندی دارند. معمولا  پرستاران، مهمان‌دارها و معلم‌ها در اغلب مواقع کسانی هستند که به آدم احساس خوبی می‌دهند و در کنار آنها بودن احساس آرامش به ما منتقل میکند. بچه‌ها هم کسانی که ظاهر متناسبی دارند را بیشتر دوست دارند و راحت تر آنها راقبول میکنند و بهتر با آنها کنار می‌آیند. البته اینکه فرد در نگاه اول به ما حالت خوشایندی بدهد بسیار مهم است اما تعیین کننده نیست. لازم نیست کسی که شما انتخاب می کنید زیبا باشد منظور ما از چهره‌ی مطبوع، دلنشین بودن فرد است. اینکه لبخند بر لب داشته باشد، در زمان مناسب صحبت کند و بتواند کودک را به آرامش برساند و در زمانی که لازم است سکوت کند. 

اگر نیاز به پرستار کودکی دارید که تمام موارد بالا را شامل می باشد و متخصص کار خود است، میتوانید جهت درخواست پرستار کودک در پلتفرم خدمات پرستاری آسانیسم  بصورت آنلاین و سریع ثبت درخواست نمائید تا کارشناسان ما به نحو احسنت شما را اهنمایی نمایند تا تجربه دلچسبی را داشته باشید.حتی میتوان از اپلیکیشن آسانیسم سفارش خود را ثبت نمائید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
11 + 3 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.