پرستار سالمند

درون کشور های توسعه یافته جهان مشاهده میکنیم که خدمات پرستار منزل و مراقبتی از سالمندان به صورت کاملا برنامه ریزی شده و علمی صورت میگیرد ، فردی که به عنوان پرستار سالمند یا پرستار کودک در منازل مشغول به کار می شود به شرح وظایف خود مسلط است و قادر است خدمات خود را به صورت کاملا اصولی ارایه کند. از دیگر جهت، آموزش هایی که پرستاران و مراقبین در چنین کشورهای در حال توسعه دیده اند باعث می شود خانواده سالمندان و کودکان به آنها اعتماد لازم جهت سپردن امور سالمند خود را داشته باشند.

پرستار سالمند در منزل - پرستارسالمند - پرستار سالمند بیمار - پرستار مزد در منزل - پرستار زن

در ایران ارایه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل بیشینه طولانی ندارد و اگر پرستاران سابقه هم داشته باشد به صورت کاملا سنتی بوده است ، سالهاست که حرفه و ایده امور پرستار سالمند درمنزل و مراقب سالمند در منزل به همین شکل در ایران رواج داشته و  مشکلات متعددی را برای خانواده ها و پرستاران در پی داشته است.

انتخاب پرستار سالمند نکات کلیدی آن

 • آیا پرستار سالمند دوره های لازم را گذرانده است؟
 • پرستار سالمند تا چه مقدار نسبت به وظایف و اهمیت حرفه خود توجیح می باشد.
 • آیا مراکزی که پرستار را ارسال نموده اند قابل اعتماد می باشند.
 • قبل از اعزام پرستار،‌پشتیبان خوب موارد را به شما توضیح داده است یا خیر.
 • شما در تمامی زمان های ممکن به پشتیبان پرستار اعزامی دسترسی دارید
 • پرستار اعزامی رفتار اجتماعی و قابل اعتمادی دارد.

پرستاران و مراقبین، فرشتگانی هستند تا در اوج رنج بیماری و نیاز مراقبتی یک فرد سالمند التیام بخش آنهاباشند.

پرستاری آنچنان اهمیتی دارد که رسول اکرم اسلام (ص) فرموده هر کسی یک شبانه روز از فردی پرستاری کند خداوند او را همراه و یار ابراهیم خلیل میگرداند.

رشد جمعیت سالمند در کشور و نیازهای اجتماعی ، رفاهی و مراقبتی سالمندان در حال افزایش است و یکی از این نیازها مراقبت و پرستاری از سالمندان است که باید به نحو شایسته ای انجام گردد .

مطمئنا دقت کرده اید اگر طبیب، درمان خود را به انجام دهد اما خدمات پرستاری ( پرستار سالمند در منزل ) ارائه نشود تامین سلامت دچار مشکل و سختی می شود. پرستاران با شب بیداری ها به مراقبت از عزیزان شما میپردازند.

پرستار سالمند در منزل

پرستاران سالمند موسسه آسانیسم دارای مهارت بسیار بالایی می باشند و از جمله وظایفی که این پرستاران انجام میدهند به شرح زیر می باشد:

 1. مراقبت و نگهداری از سالمند بیمار
 2. برنامه ریزی درمان و دادن دارو به بیمار و سالمند
 3. تهیه غذا مناسب و دادن غذا به سالمندان
 4. توجه به امورات رفاهی سالمند و گردشگری سالمند( با اجازه کتبی خانواده)
 5. انجام موارد مورد علاقه سالمند در اوقات فراغت ( مرور خاطرات- خواندن کتاب – حل کردن جدول و ...... )
 6. همراهی و پرستاری از سالمند در خارج از منزل
 7. انجام امور اداری و مالی سالمند( با اجازه کتبی خانواده )
 8. رسیدگی به نظافت و استحمام سالمند و محیط منزل
 9. تعویض لباس و رسیدگی بر وضع ظاهری سالمند
 10. نظارت بر فشار خون یا قند خون سالمند

چرا آسانیسم؟

امروزه پرستار سالمند در منزل یکی از نیازهای اصلی خانواده ها تبدیل گشته است، چرا که با افزایش دغدغه ها کاری افراد خانواده و درگیر شدن اکثر اعضا با کارهای خارج خانه عملا مراقبت از سالمند برای اعضای خانواده مقدور نمی باشد.

هدف اصلی آسانیسم از ارایه خدمات به افراد سالمند به حداکثر رساندن سطح سلامت مشارکت و امنیت افراد سالمند به منظور تقویت کیفیت سلامت آنها در یک دوره سالمندی می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان آسانیسم ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته آماده پاسخ دهی به شما عزیزان می باشند. معتبر ترین مرکز پرستار کودک و پرستار سالمند در منزل. دارای پرستار مرد و پرستار زن در منزل آماده ارائه خدمات می باشد.

۰۲۱-۲۵۹۱۷۹۹۵

۰۲۱-۷۵۰۳۸۷۷۵