جهت سفارش خدمات ماساژ در منزل یا محل کار میتوانید از فرم ثبت سفارش زیر اقدام نمایید.
021-89514141

ماساژ

ماساژ دیگر چیزی نیست که تنها در اسپاهای لوکس و باشگاه‌های سلامتی سطح بالا در دسترس باشد. امروزه ماساژ درمانی در کسب و کارها، کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و حتی فرودگاه‌ها ارائه می‌شود. 

اگر تا به حال ماساژ را امتحان نکرده‌اید، بهتر است که در مورد انواع آن و فوایدی که برای سلامتی دارد بیشتر بدانید.

ماساژ چیست؟

ماساژ یک اصطلاح کلی برای فشار دادن، مالیدن و انجام حرکات با دست برروی پوست، ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها است. محدوده ماساژ می‌تواند از نوازش ملایم تا فشار عمیق باشد. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که از جمله انواع رایج آن مواردی است که در زیر توضیح می‌دهیم: 

ماساژ سوئدی 

این ماساژ یک نوع ماساژ ملایم است که از مالش‌های طولانی، ورز دادن، حرکات دایره‌ای عمیق، لرزش و ضربه زدن برای کمک به استراحت و انرژی دادن به شما استفاده می‌کند. 

ماساژ عمیق (ماساژ بافت عمیق) 

این تکنیک ماساژ از ضربات آرام و قوی‌تری استفاده می‌کند تا لایه‌های عمیق‌تر ماهیچه و بافت ارتباطی را هدف قرار دهد و معمولا به ماهیچه‌هایی که در اثر جراحات آسیب دیده‌اند کمک می‌کند. 

ماساژ ورزشی

این نوع از ماساژ مشابه ماساژ سوئدی است، اما افرادی که فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهند را برای کمک به پیشگیری از آسیب‌ها و یا درمان آن‌ها آماده می‌کند. 

ماساژ نقطه ماشه‌ای (تریگرپوینت)

این ماساژ بر روی مناطقی از فیبرهای ماهیچه‌ای منقبض که می‌توانند بعد از آسیب و یا استفاده بیش از حد در ماهیچه‌های شما شکل بگیرند، تمرکز می‌کند.

اگر برای التیام درد پس از جراحی یا دردهای موضعی به دنبال راه حل هستید، پیشنهاد ما استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل می باشد که متخصصان با مراجعه حضوری در جلسات مختلف می تواند این درد و عارضه را التیام ببخشند.

فواید ماساژ

ماساژ سوئدی و تایلندی در منزل و محل کار با ماسورهای آقا و خانم

ماساژ به طور کلی به عنوان بخشی از طب مکمل و ترکیبی در نظر گرفته می‌شود. این روش به طور فزاینده‌ای در کنار درمان‌های استاندارد برای طیف وسیعی از بیماری‌ها و آسیب‌ها ارائه می‌شود.

علاوه بر فوایدی که ماساژ برای شرایط ویژه و یا بیماری‌ها دارد، برخی افراد بخاطر احساس مراقبت از خود، راحتی و ارتباطی که در طول ماساژ و بعد از آن دارند، از ماساژ لذت می‌برند.

فواید ماساژ بسیار زیاد می باشد، ما در این مطلب به 7 مورد از این مزایا خواهیم پرداخت که عبارتند از:

  1. آرامش‌دهنده است
  2. استرس را کاهش می‌دهد
  3. می‌تواند به پایین آمدن فشار خون کمک کند
  4. باعث آرامش عضلات می‌شود
  5. به بهبود گردش خون کمک می‌کند
  6. می‌تواند به بهتر شدن وضعیت بدنی کمک کند
  7. ی‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند

هر کدام یک از موارد فوق را در زیر توضیح داده ایم و می توانید با این مزایا بیشتر آشنا شوید.

1- آرامش‌دهنده است

وقتی که بدن تحت استرس است، سطحی ناسالم از هورمون استرس، کورتیزول را تولید می‌کند که می‌تواند به افزایش وزن، بی‌خوابی، مشکلات گوارشی و سردرد منجر شود. ماساژ درمانی سطح کورتیزول را در بدن کاهش می‌دهد. این امر به بدن اجازه می‌دهد که وارد حالت بازیابی شود. علاوه بر این، این نوع درمان باعث ایجاد احساس آرامش، بهبود وضعیت روحی و کاهش سطح استرس نیز می‌شود.

2- استرس را کاهش می‌دهد

نه تنها ماساژ درمانی می‌تواند به تسکین استرس کمک کند بلکه جلسات ماساژ منظم در یک دوره زمانی طولانی می‌تواند سطح انرژی را افزایش داده و باعث کاهش درد شود.

3- می‌تواند به پایین آمدن فشار خون کمک کند

 تحقیقات نشان داده که جلسات ماساژ درمانی منظم برای کاهش سطح فشار خون مفید هستند. در واقع، برخی مطالعات طولانی مدت نشان داده‌اند که یک برنامه ماساژ ثابت می‌تواند هم فشار خون سیستولیک (عدد بیشتر)‏ و هم فشار خون دیاستولیک (‏عدد پایین) ‏را کاهش دهد. علاوه بر این، جلسات ماساژ مداوم می‌تواند منابع محرک اضطراب، خصومت، تنش و افسردگی را نیز کاهش دهد. سطح فشار خون پایین‌تر می‌تواند خطر حمله قلبی، سکته و/یا نارسایی کلیه و نیز بسیاری از مشکلات سلامتی را کاهش دهد.

4 - باعث آرامش عضلات می‌شود

هدف ماساژ درمانی این است که منبع درد بدن را از طریق حذف انقباض ماهیچه‌ها، افزایش انعطاف‌پذیری و ایجاد آرامش برای ماهیچه‌های آسیب‌دیده و به طور کلی بدن، هدف قرار دهد. ماساژ هم چنین گردش خون به ماهیچه‌های آسیب‌دیده، و در نتیجه سطح مواد مغذی و اکسیژنی که به ماهیچه می‌رسد را افزایش می‌دهد.

این افزایش فعالیت به محل‌های آسیب‌دیده، سفتی و تورم در ماهیچه‌ها و مفاصل را کاهش و انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد تا به کاهش درد کمک کند. علاوه بر این، این نوع درمان هم چنین اندورفین (‏هورمون‌های کشنده درد)‏ را آزاد می‌کند که سطح دوپامین و سروتونین را در بدن افزایش می‌دهد. این هورمون‌ها به روش‌های مختلفی به بدن از نظر فیزیکی و نیز عاطفی کمک می‌کنند. ؛ آن‌ها به طور خاص باعث بهبود، کنترل درد و احساس سرخوشی می‌شوند و همچنین به تمدد اعصاب کمک می‌کنند.

5 - به بهبود گردش خون کمک می‌کند

فواید طولانی مدت ماساژ درمانی را نباید دست‌کم گرفت. گردش خون بهبود یافته بخشی از اثر گلوله برفی است که در بدن به عنوان نتیجه دریافت ماساژ درمانی منظم رخ می‌دهد. به این دلیل که گردش خون مناسب، منبع غنی خونی که ماهیچه‌های آسیب‌دیده و منقبض برای بهبود و التیام لازم دارند را در اختیارشان قرار می‌دهد.

6 - می‌تواند به بهتر شدن وضعیت بدنی کمک کند

بسیاری از افراد سرتاسر جهان کمر درد، گردن درد و دردهای عضلانی را به دلایل مختلف تجربه می‌کنند. اما علت اصلی این درد، وضعیت بدنی ضعیف است. در واقع، کمردرد مزمن، که دومین علت شایع ناتوانی حرکتی است، اغلب نتیجه وضعیت نشستن یا ایستادن نادرست یا ضعیف است. علاوه بر این، اضافه‌وزن، وضعیت بدنی ضعیف، حرکات تکراری و یا بیش از حد می‌تواند به فشار روی کمر و دیگر مناطقی که پتانسیل ابتلا به مشکل را دارند نیز بیفزاید. در نتیجه فشار اضافه‌شده اغلب باعث اسپاسم، درد و کشیدگی ماهیچه‌های باسن، پهلو، پشت، گردن و پاها می‌شود. 

7 - می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند

جلسات منظم ماساژ فواید زیادی برای بدن انسان دارد. واقعیتی که همه ما از آن باخبریم این است که افرادی که سطوح بالای استرس را تجربه می‌کنند، نسبت به بیماری و آسیب، آسیب‌پذیرتر هستند. وقتی استرس با اختلالات خواب و تغذیه ضعیف ترکیب می‌شود، تاثیر خود را بر سیستم ایمنی بدن می‌گذارد. توانایی بدن برای حفاظت طبیعی از خود در برابر عفونت‌ها، پاتوژن ها و باکتری‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

ممکن است برای برخی از افراد تعجب برانگیز باشد که ماساژ درمانی چگونه به سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که جلسات ماساژ منظم نه تنها به کاهش استرس کمک می‌کند بلکه می‌تواند ظرفیت سیتوتوکسیک سیستم ایمنی بدن (‏سطح فعالیت سلول‌های کشنده طبیعی بدن) و توانایی بدن برای تغذیه را افزایش دهد. علاوه بر این ماساژ درمانی می‌تواند یک مکمل عالی برای هر برنامه ورزشی باشد. همانند ورزش منظم، ماساژ درمانی منظم می‌تواند سیستم ایمنی بدن را قوی و انعطاف‌پذیر نگه دارد. 

جهت ثبت سفارس ماساژ می توانید از فرم مربوطه مربوط به ثبت سفارش در آسانیسم استفاده نمایید یا با شماره تماس ما تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.