واکسن کرونا در ارمنستان

20 تیر 1400
/
زهرا ابراهیمی

در حالیکه بسیاری از مردم کشورهای مختلف هنوز هم به دنبال رسیدن نوبتشان برای واکسیناسیون هستند، در ارمنستان نه تنها بسیاری از ارمنی ها واکسینه شدند، بلکه هر کسی که در مراکز واکسیناسیون حاضر شود نیز می تواند از این امکان بهره ببرد. اگر به عنوان توریست به آنجا سفر کردید، به خاطر داشته باشید که واکسن کرونا در ارمنستان از این به بعد برای همه در دسترس خواهد بود. حتی شمایی که ملیت ارمنستان را ندارید و صرفا یک توریست هستید.

واکسن کرونا در ارمنستان, تزریق واکسن کرونا در ارمنستان

ارمنستان برای واکسن مرزهای خود را به روی توریست ها باز کرد

اگر چه برخی منتظر تکمیل دوزهای واکسن خود اند یا اصلا به صورت کامل در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند، عده ای دیگر هنوز در صف انتظارند و حتی معلوم نیست این انتظار تا کی ادامه خواهد داشت. یکی از آنها نیز کشور ما و مردمان ما است.

طی این دو سال اخیر، همگی به هر نحوی با این ویروس خطرناک در زندگی خود مواجه شدیم. چه بسا به آن مبتلا هم گشتیم. همه امیدمان نیز انجام واکسیناسیون به صورت گسترده به منظور پیشگیری از ابتلا به آن و جلوگیری از پیش آمد جهش های دوباره است. حال ارمنستان این فرصت را فراهم آورده است. نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای هر توریست و فرد با ملیت دیگری. شما می توانید بدون داشتن نوبت یا ثبت نام در سامانه به خصوصی برای واکسینه شدن اقدام نمایید.

اگر چه تزریق واکسن کرونا در ارمنستان برای عده ای خوشحال کننده بوده و است؛ اما از آن طرف افراد دیگری هستند که منفی ترین دید ممکن را به این برنامه دارند. حتی آن را با استفاده از دلایل خود نهی می کنند.

بیایید به مسئله به این دید نگاه کنیم. کشور همسایه به صورت رایگان تمامی واکسن هایی که توسط سازمان بهداشت جهانی و FDA تائید شده اند را در دسترس عموم قرار داده است. بدون هزینه، بدون نوبت و تبعیض می توانید واکسینه شده و زندگی عادی پیش از پاندمی را تجربه کنید. این مگر همان چیزی نبود که همگی آرزویش را داشتیم؟

بنابراین این برنامه نه تنها توطئه آمیز نیست، بلکه برایمان سودمند نیز خواهد بود. البته که دولت ارمنستان نیز ممکن به دلیل اقامت شما در آنجا به سودآوری برسد؛ اما آنقدر که این مسئله برای افراد منتظر برای واکسن سودبخش و مفید است، قطعا برای کشور ارمنستان نیست.

چه واکسن هایی در ارمنستان تزریق می شود؟

سه واکسن کرونا در ارمنستان، واکسن های آسترازنیکا، اسپوتنیک و سینوواک، واکسن های مورد تائید سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و دارو آمریکا هستند. دو نوع آسترازنیکا و سینوواک به همه افراد و نوع اسپوتنیک تنها به افراد آسیب پذیر در گروه سنی 18 تا 54 سال تزریق می گردد.
چرا ارمنستان را برای واکسن انتخاب کنیم؟

  • نزدیکی ارمنستان به ایران
  • عدم نیاز به اخذ ویزا
  • هزینه های کم برای رفت و آمد به آنجا
  • هزینه های پایین اقامت
  • عدم نیاز به اخذ نوبت
  • واکسیناسیون رایگان
چطور برای تزریق واکسن کرونا در ارمنستان اقدام کنیم؟

چطور برای تزریق واکسن کرونا در ارمنستان اقدام کنیم؟

برای این کار، دو راه پیش پای شما است. یک اینکه خودتان به تنهایی به این کشور سفر کرده و این روند را انجام دهید؛ دوم اینکه از آژانس های هواپیمایی کمک بگیرید.

به صورت انفرادی

کیوسک های مختلفی در خیابان های ارمنستان برای تزریق واکسن وجود دارد. از آنجایی که کارزارهای ضد واکسن در ارمنستان بسیار فعال اند، صفی نیز برای تزریق واکسن کرونا در ارمنستان وجود نخواهد داشت. تنها کافی است با ماشین شخصی خود به آنجا رفته و واکسیناسیون خود را انجام دهید. علاوه بر آن می توانید تنها بلیط هواپیما را رزرو کرده و با مراجعه به یکی از کیوسک های موجود در محل، واکسن بزنید.

از طریق آژانس های هواپیمایی

روش بعدی از طریق آژانس های هواپیمایی است. شما می توانید با مراجعه به یکی از آژانس های هواپیمایی که تور واکسن کرونا در این کشور را ارائه می دهند، اقدام به واکسیناسیون کنید. معمولا این روش بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از اقدام به صورت تکی است.

لازم به ذکر است تنها واکسن تک دوز، واکسن جانسون جانسون است که متاسفانه در ارمنستان ارائه نمی گردد. از این رو، دیگر واکسن ها نیاز به مراجعه دوباره و تزریق دوز دوم یا بعضا سوم نیز دارند. اگر واکسن خود را در ارمنستان تزریق کردید، به این مسئله نیز فکر کنید؛ زیرا مدتی پس از تزریق دوز ابتدایی واکسن کرونا در ارمنستان (بین 21 تا 30 روز بعد) مجبور به مراجعه دوباره و تزریق دوز دوم هستید و بدون تکمیل دوزها، واکسن اثربخشی نخواهد داشت.

انجام تست کرونا پیش از تزریق واکسن در ارمنستان

به خاطر داشته باشید به منظور خارج شدن از کشور و تزریق واکسن، داشتن پاسخ منفی تست PCR الزامی است. در حقیقت، بدون این آزمایش نه واکسنی به شما تزریق خواهد شد، نه اجازه ورود به هواپیما را خواهید داشت.

از طرف دیگر نیز حضور در آزمایشگاه های شلوغ بسیار خطرآفرین خواهد بود؛ زیرا احتمال ابتلا به ویروس و کنسل شدن کل برنامه تان وجود خواهد داشت. به همین منظور میتوانید پس از مشورت با ایرلاین رزرو شده، از سرویس تست کرونا در منزل آسانیسم استفاده کنید.

آسانیسم قادر به ارائه این تست از هر آزمایشگاهی است. به همین منظور اگر آزمایشگاه مورد تائید شرکت هواپیمایی در لیست مراکز خدمات درمانی همکار با آسانیسم وجود داشت و می خواهید میزان ریسک را به حداقل برسانید، همین حالا با ما تماس گرفته و برای سرویس تست کرونا در منزل ثبت سفارش کنید.
شاید هزینه های سفر دوم برایتان سنگین بوده یا اصلا شما را از تزریق واکسن کرونا در ارمنستان منصرف سازد، اما اهمیت تزریق آن بر هیچ کس پوشیده نیست و قطعا این هزینه ها ارزشش را دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
6 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.
اینماد مربوط به آسانیسم