5 ویژگی یک پرستار سالمند

01 خرداد 1397
/

اولین وظیفه‌ی یک پرستار سالمند ، همکاری با بیماران و خانواده های آن‌ ها است تا از این طریق بتواند به سالمندان کمک کند، که به بالاترین کیفیت زندگی ممکن، دست پیدا کنند. سالمند بیمار، بر اساس سن خود، نیازهای خاصی دارد، و به همین دلیل یک پرستار سالمند، باید ویژگی های شخصیتی و حرفه ای منحصر به فردی داشته باشد، تا بتواند پاسخ‌گوی این نیازها باشد. 

5 ویژگی یک پرستار سالمند عبارتند از : 

صبر در پرستاری

یک پرستار (پرستار سالمند - پرستار کودک) به دلیل اینکه با بیماران مختلفی سر و کار دارد، به صبر زیادی احتیاج دارد، اما زمانی که پای سالمند بیمار، در میان است، صبر اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند. پرستاری که تصمیم می گیرد با سالمندان کار کند، باید بتواند به دقت به بیمارانی گوش دهد، که ممکن است بسیار آهسته صحبت کنند یا پریشانی حواس داشته باشند یا هر نوع رفتاری که بایستی مورد توجه قرار بگیرند. علاوه بر این، پرستار در برخورد با اعضای خانواده بیمار هم به صبر و تحمل نیاز دارد، چرا که آن‌ها ممکن است، به دلیل اینکه یکی از عزیزانشان به مراقبت تمام وقت احتیاج دارد، در شرایط روحی خوبی نباشند.

پرستار سالمند در منزل - پرستار بیمار - پرستار مرد - پرستار زن - آسانیسم - هزینه قیمت پرستار سالمند در منزل

رحم و شفقت پرستار سالمند و پرستار کودک

واقعیت غم‌انگیزی که وجود دارد این است که اکثر بیماران سالمند، زمانی به کمک پرستار سالمند احتیاج پیدا می‌کنند که در مراحل پایانی زندگی شان هستند. آن‌ها ممکن است به بستری در بیمارستان نیاز نداشته باشند اما در چند سال پایانی زندگی با مشکلات پزشکی زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. سالمندان بیمار ممکن است نتوانند به تنهایی حمام کنند، و یا بی‌اختیاری داشته باشند، اما به این معنی نیست که احساس غرور، شرمساری، و نیاز به استقلال را هم از دست داده اند. یک پرستار سالمند، باید حس دلسوزی داشته باشد و نسبت به آن‌ها متواضعانه برخورد کند، حتی اگر آن ها هنگام دریافت کمک به پرخاشگری، دست بزنند. 

توجه به جزئیات بیمار

یکی از ویژگی های اصلی پرستار سالمند، مراقبت پیشگیرانه است. سالمندان بیمار نسبت به افراد جوان‌تر، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا، به بیماری های جدی مثل سرطان، آلزایمر و پوکی استخوان، قرار دارند، به همین دلیل، ضروری است که پرستار با دقت به حال بیمار، و شکایت های او توجه کند، تا بتواند از بروز مشکلات جدی پیشگیری کند.

خلاقیت 

کار با سالمندانی که دچار زوال عقل هستند، چالش برانگیز است. پرستار باید نسبت به نیازهای عاطفی و جسمی این بیماران تفکر خلاقانه ای داشته باشد، تا بتواند علاوه بر مراقبت از این افراد، به کند شدن روند پیشرفت بیماری کمک کند. به عنوان مثال تحقیقات نشان داده است، بعضی از افراد که به زوال عقل مبتلا شده اند، به هنر درمانی به خوبی پاسخ می‌دهند. یک پرستار خلاق ممکن است به همراه سالمند مبتلا به زوال عقل به نقاشی و رنگ آمیزی بپردازد. 

ثبات عاطفی 

بیشتر سالمندان بیمار به راحتی دچار گیجی و آشفتگی می شوند. به همین دلیل در برخورد با آن ها، باید روش یکپارچه ای داشت، و تا جایی که ممکن است، از دادن پیام های متناقض به آن ها خودداری کرد. پرستاری که ثبات عاطقی دارد و مدام رفتارهای خود را تغییر نمی دهد، احساس آرامش و امنیت بیشتری به بیمارش می دهد، و همین باعث می شود که بیمار راحت‌تر بتواند با مسائل و مشکلات پزشکی خود، مبارزه کند. حتی اگر وضعیت سلامتی بیمار به گونه ای باشد که مدام در حال بدتر شدن است، و امیدی برای بهبودی نیست، دریافت پیام های مثبت از طرف پرستار باعث می شود که روحیه‌ی خود را حفظ کند. 
پرستاری که 5 ویژگی مذکور را داشته باشد، نه تنها به بیمار کمک می کند، بلکه آسایش و راحتی خیال را برای خانواده ی او به ارمغان می آورد.

اگر نیاز به پرستار سالمند یا پرستار کودک و ... دارید، میتوانید با خیال راحت، سالمند خود را به مرکز خدمات پرستاری آسانیسم بسپارید و آسوده خاطر باشید که پرستاران متخصص از آنها مراقبت می نمایند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
15 + 1 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.
نماد اعتماد الکترونیکی logo-samandehi