5 نشانه که سالمند به پرستار شبانه نیاز دارد

05 آبان 1397
/
آسانیسم

زمان نیاز به استخدام پرستار سالمند شبانه برای هر کسی می‌تواند متفاوت باشد. برخی از افراد در هنگام استخدام پرستار از همان ابتدا اقدام به درخواست پرستار تمام وقت می‌کنند، ولی برخی از افراد از همان ابتدا چنین نیازی ندارند. با این حال هر چه زمان بیشتر می‌گذرد و هرچه عزیزتان به پرستار خود وابسته‌تر می‌شود، احتمال نیاز به پرستار شبانه نیز افزایش پیدا می‌کند.

درک زمان به وجود آمدن چنین نیازی برای همه ممکن نیست و نمی‌توانند به خوبی تشخیص دهند که چه زمانی باید برای سلامت و امنیت سالمند خود اقدام به استخدام پرستار شبانه کنند. در این مطلب 5 دلیل مهم آورده شده است که در صورت مشاهده‌ی آن‌ها نیاز به پرستار شبانه برایتان تبدیل به یک ضرورت خواهد شد.

زوال عقل یا آلزایمر

زوال عقل یا آلزایمر هر دو بیماری‌هایی هستند که تاثیر مستقیمی بر توانایی یاد‌آوری در افراد می‌گذارند. زوال عقل می‌تواند بر روی منطق فرد نیز تاثیر منفی داشته باشد. به همین دلیل، بیدار شدن در نیمه‌ی شب می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد. برای مثال ممکن است سالمند در هنگام شب زمین بخورد. همچنین اگر سالمند شما تنها زندگی می‌کند، بیدار شدن در نیمه‌ی شب می‌تواند برای او ناراحت کننده باشد.

داشتن یک پرستار یا مراقب که در نیمه‌ی شب در کنار سالمند باشد نه تنها راه خوبی برای حمایت از افرادی که زوال عقل یا آلزایمر دارند هست، بلکه می‌تواند برای خانواده‌ی او نیز تاثیر گذار باشد. وقتی که اعضای خانواده بتوانند یک شب با خیال راحت استراحت کنند و اطمینان داشته باشند که عزیزشان نیز به خوبی تحت مراقت است، باعث کاهش استرس در تمام اعضای خانواده می‌شود.

امنیت سالمند

داشتن اعتماد به نفس نقش مهمی در استقلال در زندگی بازی می‌کند و داشتن امنیت نیز نقش مهمی در ایجاد و پایداری این اعتماد به نفس دارد.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شوند مردم در خانه‌های خود احساس امنیت نداشته باشند. برای مثال سابقه‌ی دزدی شدن از منزل، آسیب دیدگی یا صرفا تنها زندگی کردن می‌تواند باعث از بین رفتن حس آرامش در خانه شود. فرقی ندارد که دلیل این ترس چه باشد، در هر صورت وجود شخصی دیگر در خانه می‌تواند از استرس سالمند کم کرده و به او در داشتن خوابی آرام‌تر و بهتر کمک کند. مطمئنا یکی از بهترین انتخاب ها، پرستار سالمند در منزل برای افراد با سن بالا می باشد

نشانه هایی که سالمند نیاز به پرستار شبانه نیاز دارد, امنیت سالمند و تاثیر آن بر روی روحیه‌ی سالمند

مشکلات کنترل ادرار

بی اختیاری در ادرار یا کلیه‌ها و مثانه‌ی بیش‌فعال در سنین بالاتر و به ویژه در بانوان مرسوم است. داشتن نیاز مکرر به دستشویی نه تنها برای الگوی خواب مشکل ایجاد می‌کند، بلکه راه رفتن در نیمه‌ی شب با نور نامناسب نیز می‌تواند شانس زمین خوردن را در شخص افزایش دهد.

داشتن یک پرستار سالمند شبانه نمی‌تواند نیاز به دستشویی را در فرد کاهش دهد، ولی قطعا می‌تواند خطرهای حاصل از آن را کم‌تر کند.

مصرف دارو

یک پرستار سالمند یا مراقب حرفه‌ای می‌تواند به شما یا عزیزتان یاد‌آوری کند که زمان مصرف دارو فرا رسیده است. این مساله بیشتر در سالمندانی که در حال درمان یک بیماری هستند و دوز بیشتر و مرتب‌تری از یک دارو را مصرف می‌کنند می‌تواند بسیار مهم باشد.

استراحت برای درمان فرد امری ضروری است و شما با منتقل کردن بار مدیریت زمان دارویی بر روی دوش مراقب یا پرستار می‌توانید آرامش را در هنگام خواب به سالمند خود هدیه کنید.

پرستار سالمند و کمک در مشکلات حرکتی

محدودیت در توانایی‌های حرکتی می‌تواند بلند شدن از روی تخت و بازگشت به آن را بسیار دشوار کند. این مساله یکی از مهم‌ترین دلایلی است که بسیاری از افراد پرستار شبانه استخدام می‌کنند تا سختی‌های ناشی از این مشکل را کاهش دهند. پرستار شبانه یک لایه‌ی جدید ایمنی برای عزیز شما به وجود می‌آورد که اگر سالمند در نیمه‌ی شب نیاز به دستشویی داشت یا مشکلی اورژانسی برایش پیش آمد، همواره فردی در کنار او باشد و از وی مراقبت کند.

استارت‌آپ آسانیسم مفتخر است که اعلام کند با دارا بودن پرستارانی مجرب و توانا، آماده‌ی پاسخگویی به تمامی نیازهای شما در زمینه‌ی خدمات پرستاری شبانه است. تنها کافی است یکبار با ما تماس بگیرید.

دسته بندی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
6 + 2 = جواب سوال را در کادر بالا وارد نمایید.