مراقبت از کودک حین رانندگی

راهکارهایی برای مراقبت از کودک حین رانندگی, پرستار کودک حین رانندگی

از گروه های سنی آسیب پذیر در حوادث گوناگون کودکان می باشند. کودکان در اتومبیل بیشتر از بزرگسالان نیاز به مراقبت و امنیت دارند. وجود خطراتی چون تصادف و ترمز ناگهانی، آسیب پذیری کودکان را بالا می برد. والدین و پرستار کودک، همواره می بایست موارد امنیتی را در حین رانندگی برای کودک رعایت کنند. بسیاری از کودکان با ورود به ماشین و حین حرکت اولیه به خواب میروند، برخی هم بدلیل دوست داشتن محیط آزادانه بیرون بی قراری خود را شروع می کنند. در ادامه به برخی راهکارهایی برای مراقبت از کودک در حین رانندگی می پردازیم.

راهکارهایی برای مراقبت از کودک حین رانندگی

بدن کوچک و ضعیف کودک نیاز به مراقبت های بیشتری بخصوص در حین رانندگی است. در بیشتر کشورها نشستن در صندلی جلو ماشین بدلیل خطرات ناشی از حوادث برای گروه سنی خاصی از کودکان ممنوع می باشد. در حوادث رانندگی بدلیل ضربه های شدید و سنگین امکان صدمه و ضربه مغزی برای کودک با توجه به سر و گردن ضعیف تر هست.والدین و پرستار کودک همیشه باید آگاه از وضعیت جسمانی کودک و وضعیت خودرو باشد و کودک را در بههترین وضعیت در خودرو قرار دهند.

مراقبت از کودک حین رانندگی - آسانیسم -پرستار کودک

از راهکارهای مفید برای مراقبت از کودکان حین رانندگی، در ابتدا نشستن در صندلی عقب و بستن کمربند ایمنی و برای کودکان کوچکتر استفاده صندلی ماشین است.  یک پرستار بچه یا والدین برای آشنایی بیشتر کودک ابتدا صندلی ماشین را به منزل برده و اجازه بازی و نشستن بر روی آن را به وی می دهد. در اینصورت کودک بیشتر در صندلی احساس راحتی می کند.

بهتر است بر روی شیشه عقب خودرو خود برچسب هایی که نشان میدهد کودکی در خودرو می باشد چسبانده شود تا خودرو های پشت سر متوجه شوند که درون خودرو کودک وجود دارد.

پیشنهاد میکنیم اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب کودک را در ماشین به همراه داشته و در دسترس کودک قرار دهید، البته کودک بدلیل علاقه به محیط آزاد بیرون ممکن است بی قراری خود را نشان دهد و به وسایل بازی اهمیت ندهد. اگر کودک به بی قراری های خود درون خودرو ادامه داد می بایست علائم و گریه های متفاوت بچه را مورد توجه قرار داد.

یکی دیگر از مواردی که کودک را در خودرو مشغول مینماید پخش آهنگ و موسیقی های مناسبی که کودک دوست دارد و با آن ارام یکی دیگر از راهکارهای مراقبی کودک حین رانندگی می باشد.

مقاومت کودک برای نشستن در صندلی مخصوص

امکان دارد کودک در نشستن بر روی صندلی مخصوص خود بی قراری کند، یکی از این دلایل اماکن دارد این باشد که سایز صندلی اندازه او نبوده و کمربند ایمنی بر وی فشار می آورد و حرکت پاهای کودک را محدود نماید.
با توجه به فصل های سال هوای داخل خودرو را مناسب نگه دارید و کمی پنچره را باز گذارید و اجازه رد و بدل شدن هوا  و استنشاق هوای تازه را دهید.

برای مراقبت از کودک در خودرو نیاز دارید تا مواردی را بیاموزید، یا اگر برای مراقبت از کودک از پرستار کودک کمک میگیرید، آنها به این موارد آشنا هستند و میتوانند به شما مشاوره بدهند. اگر نیاز به مشاوره بیشتر داشتید، با آسانیسم تماس حاصل نمایید.