فواید پرستار سالمند در منزل

فواید پرستار سالمند در منزل - پرستارسالمند - آسانیسم - پرستار در منزل ارزان - پرستار بیمار

جایگاه خاصی که سالمندان در خانه و خانواده دارند، باعث شده است توجه زیادی به فراهم کردن آرامش، آسایش و مراقبت از آن‌ها در محیطی آرام و سالم شود. فراهم کردن امکانات مراقبت از سالمند در منزل ( پرستار سالمند ) یکی از مواردی است که سلامتی و شادی را برای خانواده‌ها به ارمغان می‌آورد. مراقبت از سالمند در منزل فواید بسیار زیادی هم برای سالمند و هم برای اعضای خانواده دارد.

فواید پرستار سالمند در منزل

در مطلب گذسته به فواید پرستار کودک در منزل اشاره نمودیم و حال به فواید پرستار سالمند در منزل می پردازیم. یکی از موارد مهمی که با مراقبت از سالمند در منزل فراهم می‌شود، افزایش میزان سلامت و بهبودی سالمند است. در مکان‌هایی که از سالمندان مواظبت می‌شود، مانند خانه سالمندان، به دلیل بالا بودن تعداد افراد سالمند و رسیدگی کمتر، سالمندان در معرض انواع بیماری‌های مسری و عفونی قرار دارند. ازاین‌رو مراقبت از آن‌ها در منزل موجب رسیدگی بیشتر به سالمندان، افزایش حس آرامش، پایین آمدن دفعات بستری شدن، افزایش اعتمادبه‌نفس و درنتیجه افزایش سلامت سالمند می‌شود.

استقلالی که سالمندان در منزل دارند خیلی بیشتر از مکان‌های دیگر مانند خانه سالمند است که با چندین نفر یک اتاق مشترک دارند. پرستار سالمند در منزل باعث می‌شود وابسته به نوع نیازی که سالمند دارد و بر اساس شرایط، وسایل ضروری و امکانات موردنیاز آن‌ها به‌ سادگی  فراهم شود. این امر باعث افزایش سلامت روحی و جسمی سالمند شده و درنتیجه باعث آرامش و اطمینان خاطر تمام اعضای خانواده می‌شود.

فواید پرستار سالمند در منزل - پرستار سالمند ارزان - آسانیسم - پرستار شبانه روزی - پرستار مرد - پرستار زن

یکی از جنبه‌های مهمی که هم برای سالمندان و هم برای اعضای خانواده با مراقبت در منزل فراهم می‌شود، سلامت روحی و روانی آن‌ها است. حس مسئولیتی که اعضای خانواده نسبت به افراد سالمند خود دارند، منجر به احساس هایی ازجمله حس گناه ، ترس از دست دادن و غیره می‌شود. اینکه بدانیم اعضای سالمند خانواده در محیطی ایمن و سالم قرار دارند، باعث کاهش نگرانی می‌شود. بودن سالمند در کنار اعضای خانواده همچنین باعث حس رضایت و افزایش روحیه سالمندان شده و سلامت روحی و روانی آن‌ها را تضمین می‌کند که این امر با وجود پرستار سالمند میتواند انجام گردد.

امروزه باید سعی کنیم امکانات مراقبت از سالمند در منزل را برای افرادی که دوست داریم و با آن‌ها پیوند عاطفی دارید، فراهم کنیم. افراد جامعه با بررسی فواید و مزیت‌هایی که مراقبت از سالمند در منزل دارند، بیشتر به آن شیوه روی آورده‌اند.

در مقالات بعد بیشتر به پرستار سالمند بیمار و پرستار کودک میپردازیم، آسانیسم با کادر مجرب ( پرستار مرد - پرستار زن ) به فکر سالمندان عزیز شما می باشد.